خدمات سمپاشی

سم پاشی چیست چه مزایایی دارد|دستگاه مورد نیاز سمپاشی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سمپاشی خانه و یا محل کار راه گریزی برای رهایی از شر حشرات و موجودات موذی است شرکت های مختلفی انجام سمپاشی خانه ها را به عهده می گیرند اما انتخاب شرکت توسط شما باید معیارهای داشته باشد که ما در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم.

آیا سمپاشی همه موجود و حشرات را از بین میبرد؟

جواب این سوال منفی است ، سمی که برای از بین بردن سوسک مورد استفاده قرار می گیرد نمی تواند بر روی مارمولک ها تاثیر گذار باشد ، برای از بین بردن هر یک از موجودات روش خاصی وجود دارد، برای مثال برای از بین بردن مگس و پشه ها از دستگاه مه پاش استفاده می کنند.

مزایای سمپاشی چیست ؟

سمپاشی محیط زندگی مزیت های فراوانی را به همراه دارد فرض کنید در یک روز آفتابی بر روی ایوان خانه خود نشسته اید اما یک مگس آرامش شما را از بین می برد با سم پاشی دیگر نگران وجود حشرات و موجودات موذی در محیط زندگی خود نیستید و در کمال آرامش می توانید از یک لیوان آب میوه خود لذت ببرید.

آیا سم پاشی میتواند بر سلامت ما تاثیر گذار باشد؟

شاید پس از شنیدن کلمه سمپاشی اثرات جانبی زیادی به ذهن شما خطور کند اما باید بگوییم بر خلاف انتظار اگر سم مورد استفاده استانداردهای لازم را داشته باشد اثرات جانبی خطرناکی برای سلامتی شما نخواهد داشت ، قارچ های موجود در محل زندگی شما ممکن است سلامت محیط را از بین ببرد با سمپاشی دیگر نگران رشد این قارچ ها نخواهید بود.

سمپاشی چه روش هایی دارد؟

هر کدام از شرکت های سمپاشی به شما شیوه های مختلف سمپاشی را ارائه می دهد ما در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم .
طعمه گذاری: برای از بین بردن حیوان بزرگ از قبیل موش ها و مارها شرکتهای سمپاشی از طعمه گذاری استفاده می کنند توجه داشته باشید که اگر شرکت ها از سم برای از بین بردن این موجود استفاده می کنند ممکن است به سلامت شما آسیب برساند.
سمپاشی با استفاده از دستگاه مه پاش: همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم این روش سمپاشی برای از بین بردن مگس ها و حشره های موذی مورد استفاده قرار می گیرد.

سمپاشی با دستگاه:

ساس و کنه کبوتر ها و دیگر حشرات از این قبیل مقاومت زیادی در برابر سم دارند برای از بین بردن این حشرات نیاز به دستگاه های نوینی است .

سم پاشیسم های مخصوص:

موریانه و مورچه از دیگر حشراتی هستند که سم های خاص خود را دارد با موریانه زدایی که با سم خاصی انجام میشود شما می توانید موریانه های اطراف محیط زندگی خود را از بین ببرید.

استفاده از سم های خاص:

اگر شما از افرادی هستید که نسبت به بو حساسیت دارید می توانید از سم های بی بو استفاده کنید لازم به ذکر است که بی بو بودن این سم ها نشان دهنده قدرت کم آنها نیست.
هزینه سمپاشی
هزینه سمپاشی با معیارهای زیر تعیین می شود این هزینه ها با توجه به شرکت که شما انتخاب می کنید می تواند افزایش و یا کاهش یابد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع صفحه کابینت روشویی | انواع روشویی سرویس بهداشتی

● ساختمان و زمین شما:

هزینه سمپاشی برای ساختمان های اداری و خانگی می تواند متفاوت باشد.
● اندازه و متراژ ساختمان شما:اندازه و متراژ خانه و یا محل کار شما بر هزینه سمپاشی تاثیر گذار است بزرگ بودن خانه شما هزینه بیشتری را در بر می دارد.

● نوع حشرات و موجودات موذی:

همانطور که در قسمت قبل این مقاله گفتیم برای از بین بردن برخی از شرایط نیاز به روش خاصی است بنابراین نوع حشره موجود در خانه شما می تواند بر هزینه های شما بیفزاید.

● کیفیت سم:

اینکه سم موثر و مقدار ماندگاری آن کم یا زیاد باشد می تواند بر مقدار هزینه شما تاثیر گذار باشد.
در هنگام سمپاشی به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم
شرکت های گوناگونی برای سمپاشی خانه ها وجود دارد نوع سم و روش انجام سمپاشی آنها باید مورد توجه شما قرار بگیرد سمپاشی خانه و محیط اطراف اگر اصولی انجام نگیرد می‌تواند بر سلامت شما تاثیر بگذارد برخی از شرکت ها برای سود بیشتر کیفیت سم های خود را کاهش می دهند بنابراین شرکتی را انتخاب کنید که اعتبار لازم را داشته باشد لازم به ذکر است سلامت محیط زندگی می‌تواند نقش مهمی در سلامت فردی شما و اطرافیانتان داشته باشد بنابراین وسواس کافی را در انتخاب شرکت‌ها به خرج دهید.

ماندگاری سم ها چقدر است؟

سوال دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید مقدار ماندگاری سم هاست همانطور که در قسمت بالا توضیح دادیم کیفیت و ویژگی سم ها ممکن است متفاوت باشد بنابراین این احتمال وجود دارد که مقدار ماندگاری سم ها بر اساس شرکتی که انتخاب کرده اید و نوع سم شما کم یا زیاد باشد به طور میانگین پس از سمپاشی خانه ها شما تا یک یا دو سال دیگر نیاز نیست دوباره سم پاشی کنید.

آیا سمپاشی برای خانم های باردار مضر و زیان آور است؟

جواب این سوال مثبت است اگر یک خانم باردار در برابر دود و بوی سم ها قرار گیرد ممکن است بر سلامت جنین تاثیر گذار باشد بنابراین در حد امکان از سمپاشی خانه هایی که خانم باردار در آن ساکن است اجتناب کنید یا یک یا دو هفته از محیط سمپاشی شده فاصله بگیرید.

تاثیر سم بر سلامت کودکان

کودکان اکثرا کنجکاو هستند ممکن است برای برخی از حیوانات شرکت های سمپاشی از طعمه های آغشته به سم استفاده کنند بو کردن و یا مزه کردن این سمها برای انسان مضر است بنابراین در هنگام سمپاشی خانه ها مراقب فرزندان خود باشید و یا آنها را از محیط خارج کنید بهتر است قبل از سمپاشی به شرکتها در مورد ساکن بودن کودکان خردسال اطلاع دهید تا از سم های مناسب استفاده کنند.

آیا افرادی که آسم دارند می توانند خانه های خود را سمپاشی کنند؟

آسم یک بیماری ریوی است که بر سلامت تنفسی فرد تاثیر میگذارد دود سم پاشی میتواند این بیماری را بدتر کند و آسیب های جبران ناپذیری بر آنها داشته باشد بنابراین بهتر است اگر در خانه خود فردی دارید که به این بیماری دچار است مدتی آن را از محیط خارج کنید و بعد آنها را به محیط بازگردانید.

آیا سمپاشی تنها برای خانه ها و ادارات استفاده میشود ؟

جواب این سوال خیر است ما در اجتماع و محیط اطراف نیز با این حشرات سروکار داریم کشاورزان از دیگر مشتری های شرکت ها سمپاشی هستند سم پاشی باغات و درختان هر ساله هزینه های مشخص خود را دارند حشرات می توانند بر سلامت محصولات و میوه های باغات تاثیر مستقیمی بگذارند ملخ ها از مشهور ترین حشرات موذی برای کشاورزان یاد میشود که میتوانند زحمت یک ساله کشاورزان را هدر دهند دستگاه های مختلفی برای سم پاشی مزارع مورد استفاده قرار میگیرد لازم به ذکر است از این دستگاه ها ممکن است برای سم پاشی خانه ها نیز استفاده شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگی

دستگاه های مورد استفاده برای سم پاشی

دستگاه های سمپاشی به دو دسته دستی و موتوری دسته بندی می شوند از این سمپاش ها استفاده های متنوع ای میشود.

 سمپاش های دستی

● سمپاش کتابی از نمونه سمپاشهای دستی است در این نوع سمپاش باید فرد سمپاشی کننده با یک دست اهرم را بالا و پایین کند و با دست دیگر سم پاشی کند.
● سمپاش استوانه ای از اولین سمپاش ها سمپاش های استوانه ای هستند این نوع سمپاش ها معمولا محفظه ی آلومینیومی دارند و با فشاری که اهرم به آنها وارد می کند کار میکند.
● سمپاش تلمبه ای از دیگر سم پاش های دستی سمپاش های تلمبه ای هستند که شما باید به صورت دستی مقدار فشار لازم را برای سم پاشی به آنها وارد کنید
● سم پاش شارژی این نوع سم پاش ها کارکرد آسان تری نسبت به دیگر سمپاش های دستی دارند و معمولا از آنها گرانترند.

سم پاشی سمپاش های موتوری

از سمپاش های موتوری معمولا برای سمپاشی مزارع و باغات با حجم زیاد استفاده میشود.

● سم پاش فرغونی این نوع سم پاش ها مجهز به یک موتور بر روی یک محفظه ی فرغون مانند هستند شما و در حجم های مختلفی عرضه بازار می شوند.
● سمپاش پشت تراکتوری این نوع سمپاش ها کارایی بیشتری برای مزارع با متراژ بالا دارند و برای حرکت نیاز به تراکتور دارند.
● سمپاش زنبوری این نوع سم پاش ها ظاهری شبیه به سمپاش های فرغونی دارند تنها با یک تفاوت که دارای محفظه نمیباشند عملکرد آنها نیز شبیه سمپاش فرغونی است.
● تریلر های سمپاشی از دیگر سمپاش هایی که برای حرکت نیاز به تراکتور دارند سمپاش های تریلری هستند این نوع سمپاش ها حجم زیادی دارند و برای مزارع با متراژ بالا مناسب ترند.

سخن آخر

شما در این مقاله با انواع سمپاش ها، نحوه کار، مدت زمان ماندگاری و تاثیر آنها بر زندگی آشنا شدید با پیشرفت تکنولوژی هر ساله شاهد ورود سم پاش های متفاوت با عملکرد های متفاوتی در زندگی مردم و جامعه هستیم دانشمندان در تلاش اند تا روش های جدید و سالم تری را به مردم ارائه دهند تا آسیب کمتری به سلامت جامعه وارد شود سم ها میتوانند بر سلامت افراد تاثیر گذار باشند بنابراین تا حد امکان سم پاشی را به عهده شرکت های خدماتی بسپارید و یا اگر خودتان مسئولیت سم پاشی را به عهده دارید سلامت خودتان را در اولویت قرار دهید امیدواریم از مطالعه این مقاله نهایت لذت و بهره را برده باشی.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

سم پاشی چیست چه مزایایی دارد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سم پاشی چیست چه مزایایی دارد|دستگاه مورد نیاز سمپاشی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا