خدمات سمپاشی

راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

بدون تردید سوسک‌ ها از چندش آورترین موجودات روی کره زمین می‌ باشند. آنها نه تنها عامل بیماری‌ های بسیاری هستند بلکه همیشه با محیط‌ های بسیار آلوده نیز مرتبط می‌ باشند. راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگی وجود دارد. به غیر از اسپری‌ های سوسک کش و سموم مخصوص سوسک کشی که همه آنها اساس و پایه شیمیایی دارند با بعضی از راهکارهای طبیعی می‌ توانید به جنگ سوسک‌ ها رفته و نسل آنها را برای همیشه در خانه خود منقرض کنید. از آنجایی که مشکل کشتن سوسک‌ های خانگی و از بین بردن آنها یکی از دغدغه‌ های اصلی زندگی می‌ باشد بررسی جنبه‌ های گوناگون وجود سوسک در خانه بسیار اهمیت دارد.

وجود سوسک در خانه چه مضراتی دارد؟

سوسک‌ ها همواره یکی از بزرگترین خطرات برای سلامت خانواده شما محسوب می‌ شوند. در واقع این موجودات می‌ توانند بیماری‌ های زیادی مانند دیسانتری، گاسترو آنتریت، حصبه، فلج اطفال و … را موجب شوند. سوسک‌ ها معمولاً در محیط‌ هایی که خیلی آلوده هستند حضور دارند و از منابع غذایی متعددی تغذیه می‌ کنند که این منابع می‌ تواند غذاهای فاسد شده و یا مدفوع جانوران دیگر باشد. علاوه بر آن وجود سوسک در منزل می‌ تواند حتی باعث بیماری آسم در فرزندان شما نیز شود و مدفوع سوسک چنانچه با پوست انسان در تماس باشد، باعث ایجاد اگزما و دیگر آلرژی‌ ها خواهد شد. بنابراین برای آنکه سلامت شما و خانواده‌ تان به خطر نیفتد به محض آنکه سوسک را در خانه خود مشاهده کردید باید سریعاً اقدام کنید.

راه‌ های جلوگیری از ورود سوسک به خانه چیست؟

نخستین گام جهت پیدا کردن سوسک در خانه دیدن علائمی از آن می‌ باشد. تخم سوسک، تکه‌ ای از بدن آن، بال سوسک و یا بوی نامساعد در بخشی از خانه مانند کابینت، زیر یخچال، زیر کابینت و … می‌ تواند زنگ خطری برای وجود این موجود چندش آور در خانه باشد.راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگی حالا باید پیدا کنید که سوسک‌ ها از کجا به منزل شما می‌ آیند؟ معمولاً این موجودات شب زنده‌ دار هستند و در طول شب اقدام به پیدا کردن غذا می‌ کنند بنابراین برای آنکه ورودی سوسک‌ ها به خانه را پیدا کنید باید کمی هوشیار و زرنگ باشید.

 • معمولاً می‌ توانید در شکاف‌ ها و سوراخ‌ ها سوسک‌ ها را پیدا کنید. گاهی هم ممکن است از طریق دریچه تهویه و یا راه آب‌ ها به خانه وارد شوند. بنابراین باید همه شکاف‌ ها و درزهای خانه را پر کرده و راه نفوذ سوسک به خانه را ببندید.
 • سوسک‌ ها به طور معمول محیط‌ های مرطوب و گرمی مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … را دوست دارند. بنابراین سعی کنید منزل خود را خیلی گرم نکنید.
 • مطمئن شوید که باقیمانده غذای خود را در کیسه‌ ها و ظروف دربسته نگه داشته‌ اید و خرده غذا کف آشپزخانه و یا خانه ریخته نشده است.
 • یکی از بهترین راهکارها برای دور کردن سوسک و از بین بردن آن این است که اجازه ندهید آنها به غذا و آب مد نظر خود دسترسی داشته باشند به همین خاطر باید مطمئن باشید که شیر آب منزل یا شیر آب سینک چکه نمی‌ کند.
 • زباله‌ هایتان را خیلی سریع از خانه خارج نمایید.
حتما بخوانید:   سم پاشی چیست چه مزایایی دارد|دستگاه مورد نیاز سمپاشی

راهکارهای طبیعی برای از بین بردن سوسک‌ های خانگی

همانطور که گفتیم راهکارهای زیادی برای کشتن سوسک‌ ها و از بین بردن آنها وجود دارد. اسپری‌ های شیمیایی و سموم شیمیایی بسیاری در بازار وجود دارند که با استفاده از آنها می‌ توان اقدام به کشتن سوسک‌ های خانگی کرد اما باید بدانید که این سموم خودشان هم خطرساز هستند و می‌ توانند برای سلامتی شما مضر باشند به همین خاطر بهتر است از راهکارهای طبیعی جهت از بین بردن سوسک‌ های خانگی استفاده کنید.

شکر و جوش شیرین

یکی از بهترین ایده‌ ها جهت کشتن سوسک‌ ها استفاده از شکر و جوش شیرین می‌ باشد. این ترکیب برای سوسک‌ ها بسیار خوشمزه است و می‌ تواند آنها را از بین ببرد ولی قبل از آنکه هر کاری را شروع کنید ابتدا باید محل وجود سوسک‌ ها را در خانه خود پیدا کرده و طعمه را در همان قسمت قرار دهید. برای آنکه این تله خوشمزه را درست کنید به مقداری شکر و جوش شیرین نیاز خواهید داشت. جوش شیرین یک ماده سمی نیست اما زمانی که سوسک آن را می‌ خورد با اسید معده ترکیب شده و باعث مرگ سوسک خواهد شد. اما از آنجایی که بوی جوش شیرین جذابیتی برای سوسک‌ ها ندارد باید با شکر که طعم و بوی دلپذیری برای این موجودات دارد ترکیب شود. جوش شیرین و شکر باید با نسبت مساوی در ظرفی مخلوط شوند و حالا می‌ توانید آن را در قسمت‌ های مختلفی از خانه بپاشید و منتظر بمانید تا سوسک‌ ها کم کم از بین بروند.

اسید بوریک و دفع سوسک

پودر اسید بوریک از موادی می‌ باشد که می‌ تواند به عنوان یکی از راهکارهای طبیعی برای کشتن سوسک‌ ها به کار آید. این پودر را می‌ توانید از مغازه تهیه نمایید. اسید بوریک از بهترین مواد جهت از بین بردن سوسک‌ های خانگی، جانوران موذی، مورچه‌ ها و دیگر آفات می‌ باشد. راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگیدقت کنید چنانچه حیوان خانگی در خانه دارید این پودر را هرگز در دسترس قرار ندهید زیرا می‌ تواند برای انسان و حیوانات خانگی مضر باشد. چنانچه پودر اسید بوریک را خریداری کردید نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

 • برای آنکه سوسک‌ ها را از بین ببرید به حجم خیلی کم از این اسید نیاز خواهید داشت و استفاده کردن بیش از حد هیچ فایده‌ ای ندارد.
 • مراقب باشید پودر اسید بوریک مرطوب نشود زیرا اثر خود را از دست خواهد داد.
 • سوسک‌ ها باید از روی اسید بوریک عبور کنند تا کشته شوند به همین خاطر نباید آنها را در نقطه‌ های تاریک و تنگ بریزید.
 • وقتی که سوسک‌ ها از روی این پودر عبور می‌ کنند پاها، شاخک‌ ها و بدن آنها در پودر آغشته شده و باعث مرگ آنها خواهد شد.
حتما بخوانید:   سم پاشی چیست چه مزایایی دارد|دستگاه مورد نیاز سمپاشی

نرم کننده لباس و دفع سوسک

شاید باورش برای شما سخت باشد اما نرم کننده لباس نیز از موادی است که می‌ تواند برای از بین بردن سوسک‌ های خانگی موثر باشد. برای انجام این کار یک اسپری خانگی باید درست کنید و هر زمانی که سوسکی مشاهده کردید بر روی آن اسپری نمایید. سه واحد از نرم کننده لباس و دو واحد آب را با همدیگر ترکیب کنید و داخل یک بطری بریزید و آن را خوب هم بزنید. هر زمان که سوسکی در خانه مشاهده کردید از همین محلول می‌ توانید روی آن اسپری کنید. سوسک از طریق پوست این محلول را تنفس کرده و باعث خفه شدن آن می‌ شود. این روش یکی از بهترین راهکارها جهت از بین بردن سوسک‌ های خانگی می‌ باشد.

آب لیمو یا پوست لیمو

یکی دیگر از مواردی که در دفع سوسک‌ های خانگی بسیار مؤثر می‌ باشد بوی لیموی تازه است. لیمو از پر کاربردترین عناصر برای ساخت پاک کننده‌ ها و مواد نظافتی می‌ باشد. علاوه بر آنکه لیمو در پاک کردن چربی‌ ها و لکه‌ ها مؤثر است برای از بین بردن سوسک‌ های خانگی نیز عملکرد بی‌ نظیری دارد. به روش‌ های مختلفی می‌ توان از لیمو برای دور کردن سوسک‌ ها استفاده نمود.

 • چنانچه محل حضور سوسک‌ ها را می‌ دانید می‌ توانید داخل یک بطری مقداری آبلیمو ریخته و در همان قسمت اسپری کنید.
 • پوست لیمو را خرد کنید و بر روی زمین و قسمت‌ هایی که سوسک در آنجا مشاهده شده هست قرار دهید.
 • یک کاسه و یا سطل بزرگ بردارید. آب لیمو را گرفته و داخل آن بریزید و کمی آب به آن اضافه کنید. دقت کنید آبلیمو نباید خیلی رقیق شود. حالا می‌ توانید روی کانتر، کابینت، کف زمین و همه قسمت‌ هایی که حدس می‌ زنید سوسک در آنجا وجود داشته باشد را آغشته نمایید.
 • در این شرایط هم محیط را ضدعفونی و پاک کرده‌ اید و هم اینکه سوسک‌ ها را از آن قسمت دور نموده اید.
حتما بخوانید:   انواع صفحه کابینت روشویی | انواع روشویی سرویس بهداشتی

قهوه و دفع سوسک

یکی از موارد بسیار جذاب برای سوسک‌ ها طعم و بوی قهوه می‌ باشد. اگر می‌ خواهید دام اساسی برای این موجودات پهن کنید، دانه قهوه یکی از بهترین‌ ها است. داخل لیوان و یا پارچ مقداری دانه قهوه بریزید. سوسک می‌ تواند ۴۰ دقیقه داخل آب نفس بکشد و پس از آن می‌ میرد. بنابراین با این ترفند می‌ توانید سوسک را داخل لیوان کشانده و آنها را از بین ببرید. این ظرف را می‌ توانید در قسمتی قرار دهید که سوسک‌ ها معمولاً در آنجا مشاهده شده‌ اند. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌ شوید پارچ را بررسی کنید و ببینید چه تعداد سوسک با این روش از بین رفته‌ اند. اگر هفته‌ ای چند بار این کار را تکرار کنید هیچ سوسکی در خانه مشاهده نخواهید کرد.

پیاز، سیر و فلفل قرمز

همیشه هم قرار نیست که غذاهای خوشمزه برای سوسک‌ ها آماده کنید. یکی از راهکارهای طبیعی جهت از بین بردن سوسک‌ های خانگی استفاده از پیاز، سیر و فلفل قرمز می‌ باشد.راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگی مقداری آب جوش داخل کاسه‌ ای ریخته و کمی پودر پیاز، پودر سیر و فلفل قرمز به آن اضافه کنید. پس از آنکه این ماده جادویی خنک شد آن را داخل بطری اسپری بریزید و همه محل‌ هایی که سوسک در آنجا تردد دارد را آغشته به این محلول کنید.

سخن پایانی

مشاهده اولین سوسک در خانه کافیست که دست به کار شوید و اقدام به از بین بردن این موجودات موذی کنید. از آنجایی که سوسک‌ ها خیلی سریع می‌ توانند تخم ریزی کنند، بنابراین اگر تعداد آنها افزایش پیدا کند کشتن و از بین بردن آنها کار دشواری خواهد بود. بنابراین با راهکارهای طبیعی برای از بین بردن سوسک‌ های خانگی می‌ توانید به راحتی و بدون آنکه برای سلامتی شما خطر آفرین باشد اقدام به کشتن و از بین بردن این موجودات موذی نمایید. چنانچه شما نیز تجربه متفاوتی در این زمینه دارید حتماً آن را با ما نیز در میان بگذارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهایی برای از بین بردن سوسک های خانگی، مضرات وجود سوسک در خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x