مجله تعبیر خواب

علم تعبیر خواب چیست | علائم رویای صادقه چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

بیشتر افراد علاقه دارند تعبیر خواب‌های خود را بدانند. ما تلاش کردیم تعابیر خواب ها را در مجله آی بک بر طبق معتبرترین منابع برای تعبیر خواب و همچنین معبرین اسلامی گردآوری کنیم. تعبیر خواب به خواب‌های قابل تعبیر و معنی‌دار مربوط می‌شود که به آن رویای صادقه می‌گویند.

رویا و خواب یکی از پدیده‌هایی می‌باشد که همه مردم آن را بسیار زیاد تجربه می‌کنند. این پدیده‌ها گاهی می‌توانند زندگی فرد را تغییر بدهند و یا در رابطه با آینده به او هشدار دهند، ولی فکر می‌کنید چگونه می‌توانیم خواب‌های خود را تعبیر کنیم و تا چه اندازه تعابیر و تفاسیر خواب‌ها قابل اعتماد است؟ و نقش ناخداگاه ما در رابطه با خواب چیست؟

علم تعبیر خواب چیست؟

خواب یکی از نشانه‌ها و آیات پروردگار است و وقتی که انسان به خواب می‌رود روح او از جسم آزاد شده و به طرف آسمان و بالا پرواز می‌کند. در این سیاحت آنچه را که روح ببیند، شما به شکل خواب در ذهنتان مجسم خواهید کرد.

حتی در قرآن کریم هم چند واژه در مورد خواب آمده مانند «حُلم» که مفرد «أحلام» است و همچنین «رؤیا» و «منام». در احادیث زیادی واژه رؤیا به کار رفته است و حتی از خواب‌های نیکو و صادق به «مُبشّرات» هم یاد شده است.

رویای صادقه چیست؟

یکی از علائم مهم رویای صادقه و خواب راست این است که خواب همراه با جزئیات کامل در خاطر شما بماند ولی اگر خوابی پریشان و بیهوده باشد، یا در ذهن نمانده و یا اگر هم در ذهن شما بماند، کاملاً نامفهوم و پراکنده است.

زمان تحقق خواب چه وقت است؟

محمد بن سیرین معتقد است که زمان تحقق تعابیر خواب نسبت به زمان دیدن خواب، کاملاً با هم فرق می‌کند. مثلاً:

  • اگر شما خواب را در ابتدای شب ببینید ممکن است حداقل ۲۰ سال بعد خوابتان تعبیر شود.
  • خوابی که در آخر شب می‌بینید زودتر تعبیر خواهد شد.
  • خوابی را که بعد از طلوع آفتاب دیده باشید ممکن است یک ماه طول بکشد تا تعبیر شود.
حتما بخوانید:   تعبیر خواب چشم | تعبیر دیدن چشم رنگی در خواب

می‌توان گفت بیشترین مدتی که طول می‌کشد تا یک خواب تعبیر شود، حدوداً ۲۰ سال است زیرا خواب حضرت یوسف علیه السلام هم ۲۰ سال طول کشید تا تعبیر شد. این را به یاد داشته باشید که این محاسبات بر مبنای تخمین و مقیاس است و به هیچ وجه قطعی نمی‌باشد زیرا در احکام، روایات و قرآن توضیحات کاملی در این مورد داده نشده است.

باید این را بدانید که دیدن خواب در اختیار شما نیست و بر طبق این نظر اگر شما خودتان را در میان فرشتگان و در بهشت ببینید ولی رفتار و کردارتان خلاف شریعت اسلامی باشد، این خواب نمی‌تواند نشان دهنده این باشد که شما در شمار صالحان و نیکان قرار گرفته‌اید و یا اگر خودتان را در بین آتش جهنم ببینید، نمی‌تواند نشانه این باشد که شما جزو کافران و فاسقان قرار دارید.

البته این خواب‌ها یک علامت و نشانه است. مثلاً اگر بهشت را در خواب ببینید نشانه این است که توفیق پیدا می‌کنید عمل نیک و شایسته‌ای انجام بدهید و اگر جهنم را در خواب ببینید نشانه این است که عمل بدی انجام خواهید داد که باید از آن دوری کنید.

مفهوم رویا و خواب از دیدگاه قرآن فلسفه و عرفان

رویا و خواب جزئی از حیات و زندگی تمام موجودات است و در این میان برای انسان که خلیفه الله می‌باشد می‌تواند معنی و مفهوم خاصی داشته باشد. در احادیث و قرآن کریم در مورد رویا و خواب تعابیر زیادی آمده و حتی در متون ادبی و عرفانی هم از زوایای مختلفی به خواب پرداخته شده است و بسیار هم به آن توجه می‌شود. از طرفی از دیدگاه علمی هم برای سلامت انسان ضرورت خواب تأکید شده است.

خواب‌های متداول

خواب متداول به خوابی می‌گویند که بیشتر مردم با این خواب‌ها درگیر هستند. خواب ها و رویاهای متداول معمولاً از شرایط محیطی و اضطراب‌های بیرونی نشأت می‌گیرند که گاهی به شکل حیواناتی با نماد سگ، گربه، مار و… در خواب دیده می‌شود. دیدن خواب باردار شدن زنان و یا دیدن افرادی که از دنیا رفته‌اند، جزو خواب‌های رایج هستند.

علم تعبیر خواب

تعبیر خواب دقیق و کامل

برای اینکه تعبیر خواب خود را دقیق و کامل پیدا کنید باید به عناصری که در رویا می‌بینید دقت کامل داشته باشید. گاهی دیدن جزئی‌ترین سمبل‌ها هم می‌تواند در معنی و تفسیر خواب شما تأثیرگذار باشد و حتی مسیر تعبیر آن را هم تغییر دهد.

در ادامه مقاله تعبیر بعضی از متداول‌ترین و مهم‌ترین نمادهایی را که در خواب و رویا می‌بینید، برایتان بیان خواهیم کرد:

تعبیر دیدن مار در خواب

مار انرژی یا نیرویی پشت سر حرکت‌های هدفمند می‌باشد. نیروی حیات، توان بالقوه‌ای که ما را برای رشد و حتی حرکت وادار می‌کند، البته در کنار احساسات و غرایزی که با توان زیاد باعث هدایت ما می‌شوند. این انرژی مثل جریان الکتریسیته می‌تواند در خانه به تصویر، صوت، نیرو و گرما تبدیل شود. پس این انرژی در کارکردهای تمام مردم نهفته است. در بعضی از خواب‌ها مار می‌تواند نشانه جنسیت فرد باشد و در بعضی از خواب ها هم به انرژی جاری شده در بدن افراد اشاره دارد که می‌تواند کار گوارش را انجام بدهد و یا گاهی به معنی انرژی زهراگین افکار و یا احساسات فرد و یا حتی به تعبیر انرژی خلاق باشد.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب حوله | تعبیر دیدن حوله خیس در خواب

تعبیر دیدن مرده در خواب

معمولاً شما افرادی را که می‌شناسید و از دنیا رفته‌اند، ممکن است در خواب ببینید. در این خواب‌ها که مردگان ظاهر شده اند نشانه تلاش ما برای این است که با خاطرات آنها کنار بیاییم. گاهی ممکن است ما نسبت به این افراد احساس عشق، نفرت، خشم، گناه و احساسات دیگر را داشته باشیم. وقتی شخصی به شما نزدیک است و از دنیا می‌رود، شما وارد دنیایی می‌شوید که رابطه‌تان با این شخص تغییر می‌کند و از یک عالم ماده به خاطرات درونی تبدیل می‌شود. تعبیر دیدن خواب مرده ممکن است شما را از فضای کلی خواب آگاه کند.

تعبیر دیدن دندان در خواب

یکی دیگر از خواب‌های رایجی که بیشتر افراد می‌بینند، دیدن دندان در خواب است. تعبیر این خواب می‌تواند به موضوعاتی مانند دفاع، پرخاشگری و یا توانایی شما برای به دست آوردن چیزی باشد مانند اینکه با چنگ و دندان به زندگی چسبیده باشید. این خواب می‌تواند نمادی از سخنانی باشد که شما از دهانتان بیرون می‌آید و یا حتی آنها را فرو می‌دهید و یا ممکن است نشانه‌ای از نحوه حضور شما در اجتماع داشته باشد. ولی دقت داشته باشید به طور کلی نمی‌توان تعبیر خاصی برای دیدن دندان در خواب بیان کرد و تعبیر آن بستگی به جزئیات خوابتان دارد. شما باید با توجه به جزئیات خواب خود، آن را تعبیر کنید.

تعبیر دیدن گربه در خواب

گربه یک حیوان اهلی و آرام است که به راحتی می‌توان آن را تربیت کرد. به مقدار زیادی قدرت خوب پذیری دارد و صاحب خود را شناخته و برای او خودش را لوس می‌کند. حس وفاداری در گربه بسیار ضعیف بوده ولی به بچه‌های خود شدیداً عشق می‌ورزد و حتی گفته شده گربه برای اینکه از جان فرزندانش دفاع کند، خود را به خطر می‌اندازد. گربه به زیبایی و نظافت خود علاقه بسیاری دارد. بعضی از ویژگی‌های او را به زن نسبت داده‌اند. معبرین غربی با توجه به نمادهایی که از گربه نام بردیم، گربه را در خواب به تعبیر زن می‌دانند. البته دقت داشته باشید وقتی می‌گوییم زن فقط منظورمان جنس مؤنث است و منظورمان همسر نیست.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب رقصیدن در خیابان | تعبیر خواب رقصیدن

تعبیر دیدن خواب خواستگاری

تعبیر خواستگاری می‌تواند به پیشنهادات و موقعیت‌های جدیدی که در زندگی واقعی با آن روبرو می‌شوید، اشاره داشته باشد. شاید این پیشنهادات در مورد زمینه عاطفی نباشد و نشان دهنده عقاید جدید و یا پیشنهادات شغلی باشد. دیدن خواستگاری در خواب نشانه یک تصمیم گیری بسیار مهم است که شما باید در زندگی واقعیتان با آن روبرو شوید و این تصمیم ممکن است پذیرفتن یک گروه دوستی و یا یک دوست جدید باشد که شما را با فضای ذهنی جدیدی مواجه می‌کند.

تعبیر پرواز کردن در خواب

معمولاً افرادی این خواب را می‌بینند که می‌توانند به خوبی زندگی را اداره کنند. تصویر پرواز در خواب ممکن است نشانه بعضی از فشارهای درونی باشد که شما را به پایین می‌کشد و این به دلیل نداشتن اعتماد به نفس، افسردگی و اضطراب شما است. البته این جنبه منفی در رویای پرواز بوده و گاهی نشان می‌دهد چگونه می‌توانید از آسیب‌های روحی و ترس‌هایتان به کمک جدا کردن ذهن و احساساتتان، از واقعیت فرار کنید.

تعبیر دیدن ماهی در خواب

ممکن است شما شخصی باشید که برای مدت زیادی احساسات خود را سرکوب کرده باشید و به آنها اجازه ابراز نداده باشید. حالا احساساتتان جاری شده و ادراک جدیدی را احساس می‌کنید. این فرایند در خواب می‌تواند به شکل ماهی به شما نشان داده شود البته اگر می‌خواهید تعبیر درستی از دیدن ماهی در خواب داشته باشید بهتر است که ابتدا جزئیات خوابتان را به یاد بیاورید.

علم تعبیر خواب

سخن پایانی

بهترین راه برای به یاد ماندن جزئیات خواب این است که شما کاغذ و قلمی بالای سرتان گذاشته و وقتی از خواب بیدار می‌شوید جزئیات را در روی کاغذ یادداشت کنید. با این کار می‌توانید خواب‌های خود را به درستی معنی کنید.

البته همانطور که در ابتدا هم برایتان توضیح دادیم تمام خواب‌ها تعبیر ندارند، مگر اینکه رویای صادقه باشند. یکی از علائمی که شما متوجه می‌شوید خوابتان رویای صادقه است، این است که جزئیات خواب به طور کامل در ذهنتان باقی می‌ماند ولی اگر خواب پریشان و بیهوده باشد، جزئیات در ذهنتان باقی نمانده و یا اگر هم باقی مانده باشد به صورت نامفهوم و پراکنده است.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

علم تعبیر خواب چیست ؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علائم رویای صادقه چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x