تعمیرات ظرفشویی

راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول Whirlpool

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از محصولات بسیار با کیفیت برند ویرپول، ماشین ظرفشویی می باشد. گاهی ممکن است مشکلاتی برای ماشین ظرفشویی ویرپول پیش آید اما خبر خوب این است که این ماشین ظرفشویی با نمایش کدهای ارور به شما این امکان را می دهد تا هر چه زودتر به تشخیص عیب و ایراد پدید آمده در دستگاه بپردازید و مشکل را برطرف کنید. در این مقاله از ایبک امداد به راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول می‌پردازیم و برای برطرف کردن هر کدام از این کدهای ارور راهکارهایی ارائه خواهیم داد.

نحوه تشخیص کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول

کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول معمولاً با یک حرف شروع می شود. این کدهای ارور می تواند با نشان دادن یک فلاش که به صورت متناوب چشمک می‌کند نیز نمایش داده شود. شما لازم است تعداد فلاش ها را شمارش کنید تا کد خطا را متوجه شوید. این کدهای ارور معمولا برای همه مدل های ماشین ظرفشویی ویرپول کاربرد دارد. با مطالعه این مطالب می توانید کدهای ارور را شناسایی کنید و روش برطرف کردن هر کدام از آنها را یاد بگیرید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کد ارور F1 در ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر در سنسور دمای ماشین ظرفشویی ویرپول مشکلی وجود داشته باشد این کد ارور نمایش داده می شود یعنی اینکه سنسور دما در ماشین ظرفشویی شما دمای آب را کمتر از ۳ درجه سانتیگراد و یا بالاتر از ۸۵ درجه سانتیگراد تشخیص می دهد. همانطور که می‌دانید این دمای آب برای ماشین ظرفشویی غیر عادی است و نشان می‌دهد که سنسور دما خراب شده است و برای برطرف کردن آن لازم است که‌ سنسور تعویض شود.

کد ارور F2 در ماشین ظرفشویی ویرپول

وقتی این کد نمایش داده می شود و یا دو بار صفحه نمایش چشمک می زند نشان می دهد که یک نشتی در ماشین ظرفشویی وجود دارد. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید ماشین ظرفشویی را تخلیه کنید و سپس محل نشتی را پیدا کنید و برای برطرف کردن آن اقدام کنید.راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول Whirlpool اگر می خواهید آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود و خودتان قادر به تشخیص علت و برطرف کردن آن نیستید لازم است با نمایندگی خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی ویرپول تماس بگیرید.

کد ارور F3 در ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر سیستم گرمایشی ماشین ظرفشویی ویرپول خراب شده باشد کد خطای F3 نشان داده می شود. چنانچه ماشین ظرفشویی شما آب را خیلی گرم نمی کند می تواند ناشی از موارد زیر باشد.

 • یکی از عناصر گرمایشی آب خراب شده است.
 • ممکن است المنت هیتر دچار آسیب شده باشد.
 • ممکن است سنسور دما در ماشین ظرفشویی ویرپول خراب شده باشد.
 • گاهی نیز ممکن است بین کنترل پنل و هیتر یک اتصال خراب اتفاق افتاده باشد و چنانچه تخصص کافی در زمینه برطرف کردن این مشکل را ندارید بهتر است با تکنسین های ماهر تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن به محل اعزام شده و مشکل ماشین ظرفشویی شما را برطرف کنند.

کد ارور F4 در ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر سیستم زهکشی جهت تخلیه آب در ماشین ظرفشویی ویرپول دچار مشکل شده باشد با چهار بار چشمک زدن و نمایش کد F4 این مشکل را اعلام می‌کند در واقع این کد ارور نشان می‌دهد که برای تخلیه آب در ماشین ظرفشویی مشکل پیش آمده است. برای برطرف کردن این مشکل لازم است شلنگ تخلیه و پمپ مورد بررسی قرار گیرد و اگر مشکلی داشت برطرف شود. همچنین می توانید به تمیز کردن پمپ بپردازید و اگر نیاز به تعویض داشت آن را تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای فارسی ظرفشویی الکترولوکس Electrolux

کد ارور F5 در ماشین ظرفشویی ویرپول

گاهی اوقات ممکن است کد ارور F4 روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی مشاهده شود. چنانچه روتور موتور ماشین ظرفشویی ویرپول مسدود شده باشد این کد ارور روی صفحه نمایش نشان داده می شود و یا پنج بار فلاش چشمک میزند. برای برطرف کردن این مشکل لازم است موتور ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض شود. برای انجام این کار لازم است به نمایندگی خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی ویرپول مراجعه کنید.

کد ارور F6 در ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر آبگیری در ماشین ظرفشویی ویرپول دچار اختلال شده باشد و به خوبی انجام نشود کد خطای F6 روی صفحه نمایش داده می شود و یا اینکه فلاش ۶ بار چشمک میزند. برای برطرف کردن این مشکل لازم است اقدامات زیر انجام شود.

 • بهتر است ورودی شلنگ آب مورد بررسی قرار گیرد و اگر دچار انسداد شده بود برطرف شود.
 • اگر مشکلی در تامین آب ماشین ظرفشویی به وجود آمده باشد مثلاً شیر ورودی بسته باشد و یا فشار آن کم باشد مانع از ورود آب به ماشین ظرفشویی خواهد شد پس بهتر است به بررسی این قسمت بپردازید و مشکل را برطرف کنید.

کد ارور F7 در ماشین ظرفشویی ویرپول

فلومتر قطعه ای است که برای نشتی آب و آسیب هایی که ممکن است به ظرفشویی وارد کند تعبیه شده است. اگر دچار مشکل شود این کد ارور نمایش داده می شود. راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول Whirlpoolکد ارور F7 مربوط به فلومتر ماشین ظرفشویی می باشد. این کد ارور ممکن است به دلایل زیر نیز اتفاق بیفتد.

 • پیچ خوردگی یا انسداد در شلنگ آب
 • خراب شدن سوپاپ ورودی
 • خراب شدن شیر ورودی و یا بسته بودن شیر آب

کد ارور F8 در ماشین ظرفشویی ویرپول

وقتی کد ارور F8 در ماشین ظرفشویی نمایش داده می شود به این معنی می باشد که دستگاه بیش از حد آبگیری کرده است. در این صورت باید به بررسی موارد زیر بپردازید.

 • اگر فیلتر دچار خرابی شده باشد نمی تواند تخلیه آب را به درستی انجام دهد و بنابراین سطح آب در ماشین ظرفشویی زیاد می شود و کد ارور F8 نمایش داده می شود.
 • اگر مواد شوینده ای که در ماشین ظرفشویی استفاده شده است بیش از حد زیاد باشد این کد در صفحه نمایش ظاهر می شود.
 • چنانچه پمپ اسپری نیز با مشکل مواجه شده باشد کد ارور F8 در ماشین ظرفشویی نشان داده می شود.

کد ارور F0 در ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر سنسور خراب شده باشد این کد ارور نمایش داده می شود و یا ده بار فلاش چشمک می زند. برای برطرف کردن این مشکل لازم است که سنسورها و ارتباط آنها با هم و با کنترل برد اصلی مورد بررسی قرار گیرد و اگر دچار مشکلی بود برطرف شود. ماشین ظرفشویی دارای سنسور هایی برای اندازه گیری دمای آب، سطح آب و همچنین جریان ورودی آب دارد.

کد ارور FA در ماشین ظرفشویی ویرپول

وقتی آب در ماشین ظرفشویی کدر شده باشد و در واقع شاخص آب نوری دچار اختلال شده باشد با کد ارور FA و ۱۱ بار چشمک زدن فلاش این خطا را اعلام می کند. سنسوری در دستگاه وجود دارد که نظارت بر پاک کننده آب دارد اگر آب کثیف شده باشد ممکن است ماشین ظرفشویی چرخه شستشو را مجددا تکرار کند. چنانچه چربی و کثیفی ظروف باعث انسداد سنسور شود این خطا نمایش داده می شود. برای برطرف کردن آن لازم است سنسور مورد بررسی قرار گیرد و همچنین اتصالات آن با کنترل پنل چک شود. اگر مواد شوینده نیز بیش از حد استفاده شده باشد ممکن است سنسور تشخیص اشتباهی بدهد و کد ارور FA نمایش داده شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کدهای ارور در ماشین لباسشویی ویرپول Whirlpool

کد ارور FD در ماشین ظرفشویی ویرپول

زمانی که در ماشین ظرفشویی ویرپول دیفرانسیل موتور با مشکل مواجه شود این کد ارور نشان داده می شود. وظیفه شیر دیفرانسیل در ماشین ظرفشویی کنترل جریان آب به بازوی اسپری ماشین ظرفشویی می باشد چنانچه دچار خرابی شود باید تعویض گردد. لازم است تعویض موتور و قطعات دیگر ماشین ظرفشویی که نیاز به مهارت دارند توسط افراد ماهر و با تجربه صورت گیرد.

کد خطای FC در ماشین ظرفشویی ویرپول

وقتی حسگر سنسور سختی آب دچار خرابی شده باشد ماشین ظرفشویی با ۱۳ بار چشمک زدن فلاش و یا نشان دادن کد ارور FC این خرابی را نشان می دهد. سنسور سختی آب در ماشین ظرفشویی ویرپول سختی آب منطقه شما را نشان می دهد. برای آن که سختی آب گرفته شود می توانید از نمک ظرفشویی استفاده کنید. چنانچه مخزن نمک به اندازه کافی پر شده باشد و درست تنظیم شده باشد ممکن است مشکل از سنسور دستگاه باشد بنابراین باید به بررسی سنسور بپردازید و اگر خراب شده بود آن را تعویض کنید. برای آنکه از سلامت قطعات ماشین ظرفشویی خود مطمئن باشید می توانید با نمایندگی خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی ویرپول تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

چگونه می توانیم کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول را برطرف کنیم؟

به طور معمول کدهای اروری که روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ویرپول نشان داده می‌شود نشانگر مشکل خاصی در ماشین ظرفشویی می باشد. راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول Whirlpoolشما کاربران عزیز باید به این نکته توجه کنید که اگر به موقع به رفع کدهای ارور و خرابی دستگاه نپردازید ممکن است ماشین ظرفشویی به طور کل از کار بیفتد و آسیب‌های بیشتری به آن وارد شود. رفع کدهای ارور فرایندی است که نیاز به شناخت و دقت کافی نسبت به ساختار ماشین ظرفشویی و همچنین معنی و مفهوم هر کدام از کدها را دارد. برای شناخت این کدها می توانید این مطالب را به صورت کامل مطالعه کنید و آشنایی کافی با آنها به دست آورید. شما با مطالعه این مطالب می توانید علت بروز هر کدام از کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول را پیدا کنید و با توجه به معنی و مفهوم هر کدام در صورت امکان خودتان آن را برطرف کنید.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول نشان دهنده نقص و خرابی در یکی از قسمت های دستگاه می باشد. چنانچه تشخیص بروز مشکل به درستی انجام شود برطرف کردن آن نیز بسیار راحت انجام می گیرد. بنابراین لازم است با آگاهی کامل از معنا و مفهوم هر کدام از کدهای ارور به تشخیص علت بپردازید و چنانچه خودتان دانش کافی در این زمینه ندارید حتما این کار را به نمایندگی خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی ویرپول واگذار کنید. همچنین می توانید با شرکت ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توانیم کدهای ارور در ماشین ظرفشویی ویرپول را برطرف کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا