اخبار

لیستی از برنامه قطعی برق در ایران | در چه ساعاتی برق مناطق مختلف کشور قطع می شود؟

علت قطعی برق در ایران چیست؟ زمان قطعی برق در پایتخت

قطعی برق در چند کلانشهر ایران خبرساز شده است. علت این قطعی برق ها مورد اختلاف و انتقاد مسئولان و صنعتگران است. برخی عوامل را استخراج رمزارز، کمبود گاز، افزایش مصرف خانگی و فرسودگی شبکه تولید و توزیع برق می دانند. این قطعی برق ها پیامدهای ناگواری هم برای مردم ایجاد کرده است. بعضی از پیامدها عبارتند از: خاموش شدن وسایل سرمایشی و گرمایشی، قطع آب لوله کشی، مشکلات در کار و تحصیل از طریق اینترنت و آلودگی هوای برخی کلانشهرها. در صورتی که از قبل اطلاعاتی در خصوص زمان قطع شدن برق شهر و منطقه خود داشته باشید ممکن است بتوانید با مدیریت صحیح تا حدودی از پیامدهای آن جلوگیری نمایید.

زمان قطعی برق در اصفهان

به گزارش وبسایت شرکت توزیع برق استان اصفهان برنامه قطعی برق در مناطق مختلف این استان از خرداد ماه تا مرداد اعلام شده است.

علت این قطعی برق ها مورد توجه و بررسی مسئولان است. برخی عوامل را کمبود آب، کمبود گاز، افزایش مصرف خانگی و صنعتی، فشار بر شبکه توزیع و تولید برق، استخراج رمزارز و فرسودگی تجهیزات می دانند.

این قطعی های برق پیامدهای ناگواری هم برای مردم اصفهان دارد. بعضی از پیامدها عبارتند از: خاموش شدن وسایل سرمایشی و گرمایشی، قطع آب لوله کشی، مشکلات در کار و تحصیل از طریق اینترنت، آلودگی هوای شهر و خسارات به صنایع.

زمان قطعی برق در تهران

شرکت توزیع نیروی برق استان تهران جدول زمانبندی قطعی برق را برای اطلاع شهروندان در ۱۶ شهرستان این استان منتشر کرده است. به علت افزایش دما و رشد نامتعارف مصرف برق، احتمال اعمال خاموشی در حوزه شهرستان های استان تهران وجود دارد.

شهروندان می توانند با جستجوی نام منطقه و آدرس، از بازه زمانی خاموشی احتمالی روزانه خود مطلع شوند. همچنین می توانند شناسه خاموشی مربوط به اشتراک خود را به خاطر سپرده و پس از آن با جستجوی شناسه خاموشی مربوطه، سریعتر بازه زمانی خاموشی خود را پیدا کنند.

زمان قطعی برق در کرج

شرکت توزیع برق البرز جدول زمانبندی قطعی برق را برای اطلاع شهروندان در مناطق مختلف استان البرز و شهر کرج منتشر کرده است. به علت افزایش دما و رشد نامتعارف مصرف برق، احتمال اعمال خاموشی در حوزه شهرستان های استان البرز وجود دارد.

ساکنین استان البرز و منطقه کرج با جستجوی نام منطقه و آدرس خود در وبسایت شرکت توزیع استان البرز می توانند از بازه زمانی خاموشی احتمالی روزانه خود مطلع شوند. همچنین امکان اطلاع از زمان قطعی برق و خاموشی از طریق شناسه خاموشی مربوطه نیز وجود دارد. به این صورت که باید شناسه خاموشی خود را به خاطر سپرده و پس از آن با جستجوی شناسه خاموشی مربوطه، سریعتر بازه زمانی خاموشی خود را پیدا نمایند.

قطعی برق در شیراز

شرکت توزیع استان فارس، مناطقی را که با قطعی احتمالی برق روبه رو می شوند، اعلام کرده است.

علت این قطعی برق ها مورد توجه و بررسی مسئولان است. برخی عوامل را کمبود آب، کمبود گاز، افزایش مصرف خانگی و صنعتی، فشار بر شبکه توزیع و تولید برق، استخراج رمزارز و فرسودگی تجهیزات می دانند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  برترین های مسابقات برنامه نویسی جهانی بیان چه کسانی بودند؟

این قطعی برق ها پیامدهای ناگواری هم برای مردم شیراز دارد. بعضی از پیامدها عبارتند از: خاموش شدن وسایل سرمایشی و گرمایشی، قطع آب لوله کشی، مشکلات در کار و تحصیل از طریق اینترنت، آلودگی هوای شهر و خسارات به صنایع

قطعی برق شیراز

قطعی برق در گلستان

قطعی برق در گلستان به دلیل کمبود تولید برق و نیاز به مدیریت بار انجام می شود. برنامه قطعی برق در گلستان از ابتدای خردادماه آغاز شده و هر روز بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برق مناطق زیر پوشش شرکت توزیع برق گلستان قطع می شود.

قطعی برق در قزوین

به نظر می رسد که دلیل اصلی قطع برق در مناطقی از رشت، وجود صاعقه و رعد و برق و طوفان در منطقه نیروگاه شهید رجایی قزوین است. این موضوع باعث شده است که یکی از تجهیزات انتقال برق مناطق مختلفی از قزوین دچار اختلال شود و شبکه برق برای دقایقی تحت تاثیر قرار گیرد.

با تلاش سریع نیروهای عملیاتی برق منطقه ای قزوین، مسئله برطرف و وضعیت شبکه کاملا پایدار شده است.

با توجه به شرایط جوی و رکورد شکنی های مصرف برق کشور، لازم است که مشترکان برق به صرفه جویی در مصرف انرژی توجه کنند. برای این منظور، می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

  • استفاده از دستگاه های خنک کننده با ظرفیت مناسب و تنظیم دمای آن ها بین ۲۵ تا ۲۷ درجه سانتی گراد.
  • خاموش کردن دستگاه های الکترونیکی و روشنایی های غیر ضروری در ساعات اوج مصرف بار (۱۲ تا ۱۶).
  • استفاده از لامپ های کم مصرف و LED به جای لامپ های رشته ای.
  • عایق کاری مناسب ساختمان ها و پنجره ها برای جلوگیری از نفوذ حرارت.
  • استفاده از پنکه به جای کولر گازی در شب های خنک

قطعی برق در رشت

مهلت پرداخت قبض برق در رشت بستگی به تاریخ صدور قبض دارد. برای مشاهده تاریخ صدور قبض خود، می توانید از سایت شرکت توزیع برق استان گیلان استفاده کنید. در این سایت، با وارد کردن شماره اشتراک برق خود، می توانید آخرین قبض خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید شناسه پرداخت و شناسه قبض خود را یادداشت کنید و از طریق سامانه های اینترنتی یا اپلیکیشن های موبایل نسبت به پرداخت آنها اقدام کنید.

قطعی برق در مشهد

برنامه قطعی برق در مشهد از ابتدای هفته جاری آغاز شده و هر روز بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برق مناطق زیر پوشش ۱۰ اداره امور برق این شهر قطع می شود. این برنامه به دلیل کمبود تولید برق و نیاز به مدیریت بار اعمال می گردد.

قطعی برق در مازندران

شرکت توزیع نیروی برق استان مازندران جدول زمان بندی قطعی برق را برای اطلاع شهروندان در مناطق مختلف این استان منتشر کرده است. به علت افزایش دما و رشد نامتعارف مصرف برق، و بالا رفتن مصرف برق کشاورزی، احتمال اعمال خاموشی در حوزه شهرستان های استان مازندران وجود دارد.

شهروندان مازندرانی می توانند نام منطقه و آدرس خود را در وبسایت شرکت توزیع برق استان مازندران جستجو نمایند و از بازه زمانی خاموشی احتمالی روزانه خود مطلع شوند. همچنین می توانند شناسه خاموشی مربوط به اشتراک خود را به خاطر سپرده و پس از آن با جستجوی شناسه خاموشی مربوطه، سریعتر بازه زمانی خاموشی خود را پیدا کنند.

قطعی برق در تبریز

شرکت توزیع استان تبریز، تمامی مناطقی را که با قطعی احتمالی برق در سال ۱۴۰۲ روبه رو می شوند، اعلام نموده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اورین الکتریک تولید کننده دستگاه جوشکاری در نمایشگاه بین‌المللی  نفت و گاز 1402

دلیل این قطعی ها باید بیش از گذشته مورد توجه و بررسی مسئولان قرار بگیرد اما در واقع اینگونه نیست. به طور کلی برخی از عوامل موثر در قطعی برق را می توان کمبود آب، کاهش فشار گاز، بالا رفتن میزان مصرف خانگی و صنعتی، فشار بر شبکه توزیع و تولید برق، استخراج رمزارز و فرسودگی تجهیزات دانست.

این قطعی برق ها پیامدهای ناگواری هم برای مردم تبریز دارد. چرا که تبریز شهری صنعتی است و خاموشی چند ساعته مصادف است با تعطیلی شرکت های صنعتی، کارخانه ها، خاموش شدن وسایل سرمایشی و گرمایشی، قطع آب لوله کشی، مشکلات در کار شرکت ها و قطع شدن اینترنت، آلودگی هوای شهر و خسارات به صنایع مختلف.

قطعی برق در سمنان

ساکنین استان سمنان در سال ۱۴۰۲ قطعی برق بیشتری به نسبت دیگر استان ها داشته اند. چرا که امسال تصمیم مسئولان بر این بود عمدتا شرکت ها و کارخانه ها قطعی برق داشته باشند. و مناطق مسکونی چندان درگیر قطعی برق نشوند. و از آنجایی که سمنان نیز استانی کاملا صنعتی است، به ناچار بیشتر درگیر قطعی برق و پیامدهای آن شده است. البته برخلاف وعده مسئولان در روزهای اخیر شاهد قطعی برق سراسری در ساختمان های مسکونی نیز بوده ایم. اما به طور کلی مناطق صنعتی بیشتر از مسکونی ضرر دیده اند.

در صورتی که بخواهید از برنامه زمان بندی قطعی برق در سمنان مطلع شوید، می توانید از طریق وبسایت شرکت توزین استان سمنان به طور کامل در جریان مناطق و ساعات مشمول قطعی برق قرار بگیرید.

قطعی برق در دماوند

ساکنین منطقه دماوند می توانند جهت اطلاع از جدول زمان بندی قطعی برق در دماوند از طریق شرکت توزیع برق استان اقدام نمایند. اما به طور کلی ساعات اوج مصرف برق در دماوند زمان خاموشی در نظر گرفته می شود. بنابراین در صورتی که قصد انجام کارهای ضروری خود با استفاده از برق را دارید، لازم است قبل از ساعات اوج مصرف انجام دهید.

قطعی برق در دماوند

پیامد قطعی برق در ایران

قطعی برق در ایران می تواند تاثیرات منفی زیادی بر روی صنعت، زندگی مردم، اقتصاد، محیط زیست و امنیت داشته باشد. برخی از پیامدهای قطعی برق عبارتند از:

قطع برق باعث می شود که چرخ صنعت بخوابد و تولید کالاهای صنعتی کاهش یابد. این موضوع می تواند منجر به کاهش درآمد و صادرات صنعتی شود و به رکود اقتصادی کشور کمک کند.

قطع برق ممکن است باعث شود که خدمات عمومی مانند آب، گاز، تلفن، اینترنت، حمل و نقل، بهداشت و درمان و آموزش دچار اختلال شوند. همچنین ممکن است زیرساخت های حساس مانند بانک ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها، نظام دفاعی و امنیتی را تحت تاثیر قرار دهد.

قطع برق نیروگاه های تولید برق را مجبور می کند که از سوخت های مایع مانند مازوت و گازوئیل استفاده کنند که باعث افزایش دی اکسید کربن و دود و گرد و غبار در هوا می شود. این موضوع سلامت مردم را تهدید می کند و باعث بروز بیماری های تنفسی و قلبی می شود.

قطع برق باعث می شود که مردم برای تامین نور و گرما به استفاده از ژنراتور، شمع، فانوس، گاز سوز و سایر منابع جایگزین روی آورند. این منابع جایگزین هم مصرف سوخت را افزایش می دهند و هم خطر آتش‌سوزی را بالا می برند.

قطعی برق

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لیست برنامه قطعی برق در ایران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا