تعمیرات ظرفشویی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG | راهنمای شستشو و نگهداری

با پیشرفت علم و تکنولوژی لوازم قدیمی آشپزخانه جای خود را به لوازم به روز و مدرن داده و کارهای روزمره را آسان تر کرده است. یکی از این وسایل ماشین ظرفشویی می باشد. کمپانی آاگ با تولید پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین ظرفشویی، گوی رقابت را در این زمینه از دیگران ربوده و بازار را در انحصار خود درآورده است. جهت استفاده درست از ماشین ظرفشویی آاگ یا هر برند دیگری لازم است آن را کاملا شناخته و با عملکرد آن آشنا شویم. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی آاگ AEG و راهکارهایی جهت نگه داری از آن پرداخته است. با ما همراه باشید تا این نکات را مرور کنیم.

معنی دکمه های روی ماشین ظرفشویی آاگ

در این بخش از مقاله  به معرفی برنامه های شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ AEG و همچنین معنی اصطلاحات روی ظرفشویی می پردازیم.
معنی کلماتی که روی ماشین ظرفشویی آاگ نوشته شده به قرار زیر می باشد:

دکمه Power:  روشن / خاموش کردن دستگاه
دکمه Start:  شروع به شستشو
دکمه Half Load:  نیمه ظرفیت
دکمه Delay Start : تاخیر در شروع شستشو
دکمه Automatic:  شستشوی خودکار
دکمه Glass/Delicate:  ظروف ظریف و شیشه ای
دکمه Normal: شستشوی نرمال
دکمه Intensive/Heavy: متمرکز ، سنگین
دکمه Express: شستشوی فشرده
دکمه Rinse: برنامه پیش شست و شو ، جهت  آبکشی ظروف
دکمه Rinse & Hold:  خیساندن ظروف
دکمه Display: نمایشگر

در نظر داشته باشید که علامت ها و برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی آاگ می تواند بر حسب مدل دستگاه متفاوت باشد.راهنمای برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی آاگ AEG و راهکارهایی جهت نگه داری از آن

معرفی انواع برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی آاگ AEG

در این بخش به معرفی انواع برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی آاگ می‌پردازیم. جهت شستن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ و یا هر برند دیگری باید چند نکته را مورد توجه قرار دهید.

  • برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی آاگ دارای تنوع بالایی هستند.
  • شما باید بر حسب میزان کثیفی و همچنین جنس ظروف خود نسبت به انتخاب برنامه مناسب اقدام کنید.

انواع برنامه های شستشو

Normal / نرمال

این برنامه در ماشین ظرفشویی آاگ جهت شستن ظروفی که روزمره مورد استفاده قرار می گیرند استفاده می شود. همچنین می تواند جهت شستن ظرف های خیلی کثیف نیز کاربرد داشته باشد.

Energy / انرژی

این برنامه جهت شستن ظرف های خیلی کثیف و ظرف های چرب مورد استفاده نمی باشد. در این برنامه شستشو، دمای آب بر روی ۵۰ درجه تنظیم می گردد.

Automatic / اتوماتیک

این برنامه شستشوی باید با دمای  ۴۵ تا ۵۰ درجه تنظیم شود. همانطور که از اسمش پیداست این برنامه جهت شستشوی اتوماتیک ظروف مورد استفاده قرار می گیرد.

Glass/Delicate شیشه های ظریف

این برنامه شستشو جهت شستشوی ظرف های کریستال، شیشه ای و لیوان های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. دما در این برنامه شستشو باید روی ۴۵ درجه تنظیم گردد.

Intensive / متمرکز

این برنامه جهت شستن ظروف بسیار کثیف مورد استفاده قرار می گیرد. برای شستن ظروفی مانند قابلمه و ماهیتابه می توان این برنامه را استفاده کرد. دما در این برنامه شستشوی باید روی ۷۰ درجه تنظیم گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ چه کاربردی دارد؟

Minutes30 / برنامه ۳۰ دقیقه ای

دمای تنظیم شده در این برنامه باید روی ۶۰ درجه باشد. این برنامه جهت شستن فنجان، لیوان، قاشق و چنگال می تواند مورد استفاده قرار گیرد. زمان آن نسبت به دیگر برنامه ها کمتر بوده و هنگامی که کمبود وقت دارید می توانید از این برنامه استفاده کنید.

pre Wash / برنامه پیش شستشو

جهت آبکشی ظروف و جهت شستن ظرف هایی که بسیار کثیف می باشند، از این برنامه می توان استفاده کرد. همچنین جهت شستن میوه و سبزیجات هم می‌توان این برنامه را مورد استفاده قرار داد.

Extra Silent / خیلی آرام

زمان صرف شده جهت شستشوی ظروف در این برنامه نسبت به برنامه های دیگر زیاد است. سرعت پمپ در این برنامه شستشو نسبتا آرام است.

Rinse & Hold / خیس کردن ظروف

این برنامه جهت خیس کردن ظرف ها قبل از شروع برنامه اصلی شستشو، بسیار کاربرد دارد.

 مواردی هستند که می‌توانند موجب آسیب به دستگاه گران‌قیمت و حساس شما شوند. به همین خاطر لازم است درباره‌ی نگهداری از ماشین ظرفشویی اطلاعات کافی را داشته باشید و با رعایت کردن این نکات ساده، عملکرد درست ماشین ظرفشویی تان را تضمین کنید. در ادامه مطلب نکاتی جهت نگهداری از ماشین ظرفشویی آاگ بیان می کنیم.

برای نگهداری از ماشین ظرفشویی آاگ باید چه کنم؟

ماشین ظرفشویی هر برندی که داشته باشد باید جهت نگهداری و مراقبت از آن نکاتی رعایت شود. این نکات شامل تمیز کردن سبد، نظافت دستگاه، واشر فیلتر،کنترل نمک، جرم‌گیری، سرویس و… می‌شود. که در ادامه به بررسی نکات هر مبحث می پردازیم.

۱. تمیز کردن سطوح درونی و بیرونی ماشین ظرفشویی

جهت جلوگیری از رشد قارچ ها و باکتری‌ها نظافت دوره ای دستگاه ضروری می باشد. توجه داشته باشید که نظافت، شامل داخل ماشین و هم سطوح بیرونی آن می شود.

برای نظافت داخل دستگاه، سبدها را به آرامی بیرون بیاورید. جهت ضدعفونی کردن می‌توانید از سرکه استفاده کنید. توجه داشته باشید که نظافت داخل ماشین ظرفشویی باید هر ۶ ماه یک‌بار انجام گردد.

علاوه بر قسمت داخلی ماشین ظرفشویی، بیرون آن نیز باید از گردوغبار پاک شود. هر چند وقت یک بار به کمک دستمال آشپزخانه نم دار، تمام سطوح بیرونی دستگاه را تمیز کنید.

۲. تمیز کردن فیلتر

برای عملکرد درست ماشین ظرفشویی، از تمیز کردن فیلترهای آن غافل نشوید. هر از گاهی می توانید فیلترها را تمیز کنید. چنانچه متوجه سوراخ یا آسیبی در فیلتر شدید حتما جهت تعویض آن اقدام نمایید. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح پرسش با تلفن های تماس ایبک امداد تماس بگیرید.

۳.لاستیک و واشر ماشین ظرفشویی

جهت جلوگیری از رشد باکتری و کثیفی، واشر را به وسیله یک پارچه لطیف پاک کنید. چنانچه واشر و لاستیک دچار پارگی و آسیب شد، باید تعویض شود و بی‌توجهی به آن هم موجب کثیف شدن آشپزخانه می شود و هم موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیر می‌گردد.

۴. پاک کردن باقی مانده غذاها از ظروف

ممکن است بعضی‌ افراد به شما بگویند پیش از قرار دادن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ابتدا آن‌ها را آبکشی کنید. واقعیت این است که اگر قرار بود این زحمت را به خودمان بدهیم پس دیگر خریداری کردن دستگاه چه لزومی داشت؟ به شما این اطمینان را می‌دهیم که نیازی نیست ظروف را آبکشی کنید. فقط با یک دستمال می توانید تکه‌های غذا را از ظروف جدا کنید تا از گیر کردن تکه های غذا و ایجاد اختلال در دستگاه جلوگیری شود.

۵. انجام جرم گیری در ماشین ظرفشویی

جهت انجام جرم گیری می توانید یک فنجان سرکه سفید را در سبد بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید و ماشین را بدون ظرف روشن کنید. در صورتی که از این روش جوابی نگرفتید می توانید از متخصص کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین ظرفشویی در منطقه واوان تهران

۶. نمک ماشین ظرفشویی

به منظور جلوگیری از جرم و رسوب بر روی ظرف‌ها استفاده کردن از نمک ماشین ظرفشویی ضروری مب باشد. در ماشین ظرفشویی فیلتری وجود دارد به نام رزین که وظیفه اش گرفتن سختی آب می باشد تا کار شستشو را آسان تر انجام دهد. اکنون نمک به عنوان یک پاک کننده وارد عمل شده و در ۵ دقیقه آخر کار رزین را شستشو می دهد و جهت دور بعدی کار آماده می‌کند. چراغی که نشانگر نمک است به صورت علامت S  یا Rinse می باشد که چنانچه روشن شود یعنی باید نمک را در محفظه مجددا شارژ کنید.راهنمای برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی آاگ AEG و راهکارهایی جهت نگه داری از آن

۷.  برطرف کردن بوی بد ماشین ظرفشویی

یک روش ساده و عالی برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی، استفاده از سرکه سفید می باشد، مقدار یک فنجان سرکه سفید را داخل ظرفی ریخته و درقسمت بالایی سبد قرار داده و اجازه دهید چرخه شستشو انجام گیرد.

۸.  رعایت چیدمان درست در ماشین ظرفشویی

شاید قابل باور نباشد ولی روش چیدمان ظروف تاثیر زیادی در نحوه کارایی ماشین ظرفشویی دارد. دقت کنید ظروف در فواصل مناسب از هم قرار گیرد. و ظروف بزرگ تر مانند تخته خرد کن و ماهیتابه را در کناره ها قرار دهید تا از  چرخش آب پاش ممانعت نکند. یک نکته مهم دیگر این است که بیش‌تر از ظرفیت مجاز دستگاه استفاده نکنید. زیرا این‌ کار مانعی جهت کارکرد درست بازوهای اسپری کننده است و متاسفانه باید گفته شود نتیجه کار خوب نخواهد بود و ظروف آن طور که باید تمیز نمی شوند.

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی

  • قرص های مخصوص ماشین ظرفشویی: جهت تمیز کردن و شستشوی ظروف بدون نیاز به دیگر مواد شوینده
  • نمک مخصوص: برای کاهش سختی آب
  • مایع جلا دهنده: که به علت حالت درخشندگی که روی ظروف بر جای می گذارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • بوگیر ماشین ظرفشویی: برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی
  • خش گیر ماشین ظرفشویی: جهت جلوگیری از خط و خش افتادن ظروف
  • پودر مخصوص ماشین ظرفشویی: که می‌تواند جایگزینی برای قرص ماشین ظرفشویی شود.
  • جرم گیر مخصوص ماشین ظرفشویی: جهت جلوگیری از ایجاد رسوب آهک در ماشین ظرفشویی

نتیجه گیری

همانطور که قبلا اشاره کردیم، برای آن که بتوانیم از ماشین ظرفشویی خود به خوبی نگهداری کنید و عمر مفید آن را  افزایش دهید، لازم است نکاتی را که گفته شد رعایت نمایید. این نکات شامل استفاده درست از برنامه مناسب جهت شستشوی ظروف بر اساس میزان کثیفی و همچنین جنس ظروف، نگه داری درست از واشر دور درب ماشین ظرفشویی، تمیز نگه داشتن قسمت بدنه داخلی دستگاه ماشین ظرفشویی و همچنین تمیز نگهداشتن بازوی آبپاش آن می باشد و لازم است حتما این نکات را جهت نگه داری بهتر و اصولی تر ماشین ظرفشویی رعایت نمایید. البته که به غیر از  نکات گفته شده موارد دیگری هم وجود دارند اما ایبک امداد متداول ترین  آن ها را مورد بررسی قرار داده است. رعایت کردن این نکات سخت نمی باشد و شما به آسانی می توانید با انجام آن ها نتیجه کامل بگیرید.

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG | راهنمای شستشو و نگهداری

امتیاز کاربر: ۳.۸ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا