تعمیرات ظرفشویی

ایرادات رایج ماشین ظرفشویی | روشن نشدن ماشین ظرفشویی

ایرادات رایج ماشین ظرفشویی | روشن نشدن ماشین ظرفشویی، تخلیه نشدن آب ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله لوازم بسیار ضروری محسوب نمی شود، ولی در اکثر خانه ها از این دستگاه استفاده می شود. ماشین ظرفشویی موجب می شود، که در زمان و همچنین مصرف انرژی ها صرفه جویی گردد. وقتی که ماشین ظرفشویی برای منزل خریداری می گردد، مدیریت امور مختلف منزل تغییرات زیادی خواهد کرد.

شستشوی ظرف ها با دست زمان زیادی می برد و خسته کننده می باشد. وقتی که مهمان های زیادی دارید، شستن ظرف ها سخت تر و خسته کننده تر خواهد بود. در صورتی که در ماشین ظرفشویی ایراد و مشکلی به وجود آید، دردسرساز خواهد بود.

مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی

چنانچه مشکلات و ایرادات متداول ظرفشویی را بشناسید، تا حد زیادی می توانید خودتان آنها را برطرف نمایید. ماشین های ظرفشویی دچار ایرادات مشترک و عمومی هستند. چنانچه مشکل به وجود آمده برای دستگاه شما پیچیده تر است بهتر است، که عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به متخصصان و تعمیرکاران بسپارید.

ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود

یکی از مشکلات متداول ماشین ظرفشویی روشن نشدن این دستگاه می باشد. روشن نشدن ظرفشویی دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد، که اولین و مهم‌ترین دلیل آن خراب بودن دوشاخه یا پریز برق می باشد. قبل از اینکه اقدامی برای تعمیر دستگاه خود انجام دهید بهتر است، که این دو مورد را بررسی نمایید.

همچنین امکان دارد، که در فیوز و جعبه تقسیم برق ساختمان نیز ایراداتی وجود داشته باشد. در برخی مواقع امکان دارد، که قفل درب ماشین ظرفشویی مشکل داشته باشد. در صورتی که درب دستگاه شما به صورت کامل بسته نشود، دستگاه نمی تواند روشن شود. اگر در کنترل و تایمر ظرفشویی ایرادی وجود داشته باشد، ماشین ظرفشویی قادر به روشن شدن نخواهد بود.

ایراداتی که در فیوز حرارتی، سلکتور و رله استارت ماشین ظرفشویی به وجود می‌آید، نیز می‌توانند موجب شوند که دستگاه شما روشن نشود.

ظرفشویی

آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین های ظرفشویی به وجود آید این است، که آب آن تخلیه نشود. وقتی که چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی به اتمام می رسد، چنانچه فیلتر یا شلنگ تخلیه دچار انسداد شده باشند و یا در بخش تخلیه آشغال و مواد غذایی گیر کرده باشد، آب های کثیف نمی توانند از ماشین ظرفشویی تخلیه شوند.

همچنین اگر ایرادی در شیر تخلیه ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد، نیز موجب بروز این مشکل خواهد شد. در برخی مواقع خراب بودن موتور و پمپ تخلیه هم دلیل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی می توانند باشند. خراب بودن سنسور تخلیه و شکستگی پمپ تخلیه هم در بروز این مشکل دخیل می باشند.

ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نمی شوند

وقتی که کار شستن ظروف در ماشین ظرفشویی به اتمام می رسد و متوجه می‌شوید، که ظرف ها به خوبی تمیز نشده اند، بسیار آزاردهنده خواهد بود. دلیل اصلی بروز این مشکل این است، که به نکات مهمی که باید در حین استفاده از ماشین ظرفشویی دقت کنید توجهی ندارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت بروز ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

چنانچه مواد شوینده بی کیفیت و نامرغوب استفاده کنید یا محفظه ماشین را به صورت مرتب تمیز نکنید و به مقدار لازم و کافی از مواد تمیز کننده استفاده نکنید، همگی در تمیز نشدن ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی موثر خواهند بود.

قبل از اینکه ظروف را در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید، باید سطح آنها را پاک کنید. این کار موجب می‌شود، که شستشوی آنها بهتر انجام شود. همچنین لوله های تخلیه دستگاه دچار گرفتگی و انسداد نخواهند شد.

چنانچه از این موارد اشکالی وجود ندارد، باید قسمت هایی از ماشین ظرفشویی مانند مشکل داشتن پمپ، انسداد فیلتر تخلیه، مسدود بودن فیلتر و شیر ورودی و مسدود بودن بازوهای آبپاش را بررسی نمایید. در برخی مواقع ترموستات یا المنت گرمایی ماشین ظرفشویی دچار مشکل می‌شود.

ماشین ظرفشویی بوی نامطبوعی وجود دارد

بوی نامطبوعی که در ماشین ظرفشویی به وجود می‌آید، از مشکلاتی است، که کاربران زیادی از آن شکایت می‌کنند. این مشکل در ظرفشویی ها بیشتر به دلیل انسداد چربی و مواد غذایی در شلنگ تخلیه دستگاه می باشد.

چنانچه پمپ تخلیه و فیلتر مسدود شده باشند، نیز می توانند موجب بروز این مشکل شوند. در برخی مواقع ممکن است، که بازوهای آبپاش با مواد غذایی دچار گرفتگی شوند.

دلیل اصلی ایجاد بوی نامطبوع در ظرفشویی این است، که آن را برای مدت طولانی تمیز نکرده‌اید.

برای اینکه بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین ببرید، باید ابتدا نقاطی که امکان مسدود شدن آنها وجود دارد را چک کنید. چنانچه مشکلی در آنها نیافتید، بهتر است، که دستگاه خود را به صورت کامل تمیز نمایید. برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی باید آن را به صورت خالی و بدون بار اجرا نمایید. چنانچه این کار با درجه حرارت بالا آب انجام شود، بهتر خواهد بود.

برای اینکه ماشین ظرفشویی شما خوشبو شود، می توانید از پوست لیمو یا پرتقال نیز استفاده نمایید. همچنین برای شستن ماشین ظرفشویی شوینده های مخصوصی نیز در بازار وجود دارد.

ماشین ظرفشویی آبگیری نمی‌کند

برای اینکه در ماشین ظرفشویی چرخه شستشو آغاز شود، نیاز به آب خواهد بود. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین های ظرفشویی به وجود آید این است، که دستگاه آبگیری نمی‌کند. از دلایل مهم و ساده این می‌باشد، که قفل درب دستگاه شما خراب است. در صورتی که به صورت کامل در ماشین ظرفشویی بسته باشد، اما قفل خراب باشد، موجب می‌شود، که به برد دستگاه فرمان باز بودن آن صادر گردد.

چنانچه برد ماشین ظرفشویی خرابی و ایراد داشته باشد، موجب خواهد شد، که ماشین ظرفشویی نتواند آبگیری کند. یکی دیگر از دلایل مهم عدم آبگیری ماشین ظرفشویی خرابی و ایراد داشتن شیر ورودی آب است.

چنانچه شناور معیوب باشد، می تواند موجب بروز این مشکل گردد. شناور وظیفه دارد، که به شیر ورودی فرمان توقف آبگیری را بدهد. چنانچه مشکلی در این قطعه وجود داشته باشد، در ظرفشویی آبگیری بیش از اندازه انجام خواهد شد و در این شرایط در ماشین ظرفشویی نشت آب به وجود می آید.

ماشین ظرفشویی مشکل نشت آب دارد

نشت آب در ماشین‌های ظرفشویی از ایرادات رایج می‌باشد. نشت آب یکی از مشکلات جدی برای ماشین ظرفشویی محسوب می شود. چون ممکن است، که به دستگاه شما صدمات و آسیب های جدی وارد شود. تشخیص دادن مشکل نشت آب در این دستگاه کار راحت و ساده‌ای می باشد. چنانچه در حین شستشو و پس از اتمام چرخه شستشو روی زمین آب مشاهده کنید، یعنی دستگاه شما نشت آب دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  امکانات و کیفیت ماشین ظرفشویی پاکشوما | راهنمای ماشین ظرفشویی پاکشوما

چنانچه بست درب و واشر لاستیکی معیوب باشند، موجب نشت آب در ماشین‌های ظرفشویی می گردد. همچنین ممکن است، که شلنگ تخلیه دچار پارگی یا انسداد شده باشد. خراب بودن پمپ نیز از دیگر دلایل بروز این مشکل در ماشین های ظرفشویی می باشد. اگر بست پمپ شل شده باشد یا ترک برداشته باشد، موجب نشت آب در ماشین ظرفشویی خواهد شد.

ظروف در ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شوند

پس از اینکه چرخه شستشوی ظروف به پایان می رسد، ظروف باید به صورت کامل خشک شده باشند. در برخی مواقع به دلایل مختلفی مانند درست قرار ندادن ظروف در ماشین ظرفشویی و یا تنظیمات اشتباه و انتخاب برنامه نادرست برای شستشوی ظروف ممکن است، که ظرف‌ها به خوبی خشک نشوند.

در ماشین ظرفشویی خشک شدن ظروف با گرمایی که توسط هیتر به وجود می‌آید، انجام می‌شود. اگر المنت گرمایشی هیتر در ماشین ظرفشویی ایرادی داشته باشد، ظروف نمی توانند به خوبی خشک شوند.

از دیگر از دلایل خشک نشدن خوب ظروف در ظرفشویی این است، که ترموستات دستگاه مشکل و ایراد دارد. ترموستات در ماشین ظرفشویی دما را کنترل می‌کند. در برخی مواقع امکان دارد، که کلاهک یا مخزن آب کشی شوینده ظرفشویی مشکل داشته باشند. در این شرایط نیز ظرف ها نمی توانند به صورت خوب خشک شوند.

ماشین ظرفشویی سر و صدای زیادی تولید می‌کند

ماشین های ظرفشویی در حالت عادی نیز کمی سر و صدا دارند، اما در برخی مواقع سر و صدایی که از ماشین ظرفشویی تولید می شود، بیش از اندازه زیاد است. چنانچه در حین کار ماشین ظرفشویی متوجه شدید، که صدای آن بیشتر شده است، باید برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

از جمله دلایل به وجود آمدن سر و صدای زیاد در این دستگاه خراب شدن پمپ آن می باشد. چنانچه بازوهای اسپری در ماشین ظرفشویی ایرادی داشته باشند، موجب به وجود آمدن سر و صدای زیاد در ماشین ظرفشویی می‌شوند.

دلیل اصلی و بسیار مهم در به وجود آمدن این مشکل عدم چینش مناسب و صحیح ظرف ها می باشد. چون در این صورت ظروف با بازوهای آبپاش برخورد می‌کنند.

ظرفشویی

درب ماشین ظرفشویی بسته نمی‌شود

دلایل مختلفی موجب بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی می شوند و در این شرایط چرخه شستشوی ظروف شروع نمی شود. از جمله دلایل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی خرابی قفل درب آن می باشد. ایراد در فنر یا لولای درب، بازوها و چفت درب نیز موجب بروز این مشکل در ماشین ظرفشویی می‌شوند.

در برخی مواقع امکان دارد، که دلیل بروز این مشکل بسیار ساده تر باشد. چنانچه ظرف بین بدنه و درب ماشین ظرفشویی گیر کند، موجب بسته نشدن درب دستگاه خواهد شد. در برخی مواقع نیز فرسایش لاستیک دور درب و یا واشر موجب بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی می گردد.

بهترین راه برای اینکه ایرادات و مشکلات ماشین ظرفشویی شما تشخیص داده و برطرف شود، این است، که دستگاه شما توسط تکنسین و متخصص در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد.

ایرادات رایج ماشین ظرفشویی | روشن نشدن ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا