تعمیرات تلویزیون

مشکلات متداول تلویزیون فیلیپس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تلویزیون های فیلیپس جزو آن دسته از دستگاه هایی است که در سال های گذشته توانسته اند دستگاه های LCD با کیفیت و خوبی را به بازار جهانی عرضه کنند. اما این تلویزیون ها نیز می توانند مشکلاتی داشته باشند. اطلاع از مشکلات متداول تلویزیون فیلیپس به شما در استفاده بهتر از این دستگاه کمک می کند.

تاریخچه تلویزیون فیلیپس

شرکت های تولیدکننده دستگاه های تلویزیون فیلیپس اصالتی لهستانی یا هلندی دارند، البته بعضی از تلویزیون های این برند در چین نیز مونتاژ می گردد. فیلیپس برای تولید تلویزیون یک خط تولید با ال‌جی الکترونیکس به صورت مشترک دارد که در این خط تولید پنل‌های مخصوص LCD تولید می نمایند. فیلیپس سابقه طولانی در تولید تلویزیون ها به ویژه صفحه نمایش های CRT را دارد. فیلیپس نمایشگر هایی تولید می نماید که از نظر امکانات ها و قابلیت شباهت زیادی به برند ال جی دارند اما با تمام این تفاسیر خرابی تلویزیون های فیلیپس در روند این محصولات لحاظ می شود.

سیستم عامل مورد استفاده در تلویزیون های فیلیپس مبتنی بر اندروید بوده و معمولا با توجه به آپدیت نسخه های تازه اندروید آپدیت می شود. این کار به دو حالت دستی و اتوماتیک قابل انجام است. در طبقه بندی مدل های تلویزیون های این برند در بخشی که کلمه ای با سه حرف ذکر شده که با حرف انگلیسی P شروع می گردد. حرف وسط این کلمه به کیفیت تصاویر دستگاه اشاره دارد و حرف آخر نمایش دهنده دهنده کشور تولید کننده تلویزیون هست. به طول مثال اگر حرف T باشد به این معنی است که مونتاژ شده در چین می باشد و حرف S این معنی را می دهد که ساخت این تلویزیون در هلند هست. به این صورت می توانید به آسانی با مسیر تولید دستگاه تلویزیون فیلیپس آشنا شوید.

بیایید با خرابی های متداول تلویزیون فیلیپس بیشتر آشنا شویم

از جمله دلایلی که ممکن است منجر به ایراد تلویزیون فیلیپس گردد، در زیر می خوانیم:

 • خرابی تصویر و رنگ دستگاه
 • نمایان شدن خط های افقی یا عمودی روی نمایشگر
 • قطع صدا دستگاه بدون قطعی تصویر
 • چشمک زدن مداوم LED پاور نشان دهنده خرابی برد پاور هست
 • صدای تلویزیون بم است
 • کاهش نور صفحه نمایش دستگاه
 • شکستن پنل LCD بخاطر ضربه، فشار به دستگاه و … ایجاد شده است
 • تلویزیون دیر روشن شود که مرتبط با خرابی برد پاور یا برق تلویزیون هست.

دلیل عدم روشن شدن تلویزیون چیست

یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای تلویزیون ها پیش بیاید عدم روشن شدن تلویزیون است که می تواند با چشمک زدن ال ای دی جلویی در پنل تلویزیون هم اتفاق بیفتد. تعداد فلاش ها متفاوت است و توقف می تواند طولانی تر یا کوتاه تر باشد. در کل این ایراد ربط به سیستم عیب یابی دارد که باید به وسیله تکنسین حرفه ای تعمیر تلویزیون حل شود.

مشکلات متداول تلویزیون فیلیپس

چرا تلویزیون بدون تصویر صدا پخش می کند

یکی دیگر از خرابی های تلویزیون فیلیپس پخش صدا در زمانی است که دستگاه تصویری ندارد. این مشکل به دو قسمت مربوط می شود. یکی از بخش ها در قسمت T-Con و قطعه دیگر در قسمت Back Light که با چشمک زدن در پنل تلویزیون مشخص می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین مدل تلویزیون سونی در سال 2023 | تلویزیون سونی چی بخرم؟

علت خرابی ورودی HDMI چه می باشد

مشکلات تلویزیون ها در قسمت HDMI نیز یکی از ایراداتی است که نیاز به تعمیرات حرفه ای به وسیله تعمیرکار دارد. ورودی HDMI می تواند تصاویر را به خوبی پخش کند اما صدای فیلم را نه. این ایراد ناشی از پردازنده یا مدار مجتمع متصل به واحد HDMI می باشد. تعویض تراشه مربوط به این قطعه ممکن است راه حل صحیحی باشد. قبل از انجام این کار، بهتر است اتصال های پورت HDMI را به خوبی چک کنید و یک بار قطع و دوباره وصل نمایید، اگر درست نشد، پورت یا چیپ مورد نظر را عوض کنید.

دلایلی که تلویزیون دیر روشن می کند، چیست

هنگامی که منبع تغذیه تلویزیون به خوبی کار نمی کند، دستگاه یا روشن نمی گردد یا زمان روشن شدن دچار مشکل می شود. برای تعمیر خرابی تلویزیون در قسمت برق، ابتدا برد پاور را تعمیر کنید، در ادامه همه ولتاژها و مدارهای برق را بررسی کنید. وقتی مشکل در قسمت برد شناسایی شد، باید فرکانس های بیرونی را به درستی بررسی نمایید.

دلیل دیدن هاله محو شده در تصویر چیست

یکی دیگر از ایراداتی که امکان دارد در تلویزیون های برند فیلیپس اتفاق بیفتد این می باشد که یک سایه روی تصویر ظاهر می شود. این ایراد در دو مورد ظاهر می گردد. اگر در خواندن تیونر تلویزیون مشکلی وجود داشته باشد، این هاله ظاهر می شود. همچنین اگر از قسمت خروجی های مربوط به IV یا HDMI استفاده می نمایید، ابتدا باید خروجی های مربوط به این دو را چک کنید، اگر خروجی ها سالم بودند ایراد از تیونر یا ورودی های دیگر است و پنل دستگاه باید به طور کامل عوض شود.

دلیل راه اندازی مجدد به صورت مکرر تلویزیون چیست

مشکل دیگری که در تلویزیون های تمامی برند ها به ویژه تلویزیون های برند فیلیپس پیش می آید این می باشد که به طور مکرر روشن و خاموش می گردد. به عبارت دیگر وقتی تلویزیون به راه اندازی مجدد ادامه می دهد، برد اصلی آن مشکل دارد. برای حل این مشکل بدون انجام هیچ گونه تغییر و یا تعویض برد اصلی، با نصب نرم افزارهای به خصوصی ساخته شده به وسیله تکنسین ها قابل حل است.

در حالت خواب ماندن تلویزیون

یکی از مواردی که می توان آن را شکست تلویزیون فیلیپس دانست این می باشد که تلویزیون از حالت آماده به کار خارج نشده و در همان شکل باقی می ماند. در این موارد، حتی امکان دارد کنترل تلویزیون اصلا کار نکند. این ایراد نیز بخشی از مشکلات مربوط به مادربرد تلویزیون ها است. برد اصلی تلویزیون با خدمات ضمانت نامه قابل تعمیر و یا عوض کردن، می باشد. اگر ضمانت دستگاه شما تمام شده بود، برای رفع ایراد تلویزیون در قسمت مادربرد باید توسط متخصص تعمیر گردد.

دلیل سردرگمی نور و کاهش شفافیت تصویر چیست

از دیگر معایب تلویزیون های فیلیپس این می باشد که قسمت BackLight از اختلال رنج می برد. این دستگاه وظیفه شفافیت و تنظیم رنگ روی صفحه را بر عهده دارد و در صورت بروز نقص در این دستگاه، کیفیت تصاویر را از دست می دهید. در عین حال بردها و قطعه هایی که به کار رفته در یونیت بک لایت خیلی کمیاب هستند و قیمت زیادی دارند، بنابراین بهتر می باشد تا حد امکان این پنل را به خوبی تعمیر نمایید تا نیازی به تعویض آن نداشته باشید و هزینه زیادی صرف کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر اسپرسوساز فیلیپس | نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز فیلیپس

دلیل مخدوش شدن تصویر تلویزیون فیلیپس چیست

 • این مشکل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که مهمترین دلیل آن ضربه پنل و شکستن پیکسل ها بر روی صفحه نمایش پنل می باشد که در این حالت تنها راه حل این ایراد تعویض پنل دستگاه است.
 • اما از آنجایی که هزینه عوض کردن و قیمت قطعه پنل تلویزیون فیلیپس خیلی زیاد است و تقریباً کم پیدا می شود، به هیچ وجه مقرون به صرفه نمی باشد، زیرا هزینه تعویض پنل تقریباً ۸۰-۹۰ درصد کل قیمت تلویزیون است.
 • گاهی مواقع پنل به مرور زمان آسیب می بیند، البته این مشکل در دستگاه های تلویزیون LCD فیلیپس زیادتر دیده می شود، اما در LED ها این مشکل به خودی خود رخ می دهد، اما به ندرت.
 • دلیل دیگر ممکن است هم برد اصلی و هم برد تیکان مرتبط باشد و در بعضی موارد رابط میان بردها و همچنین برد تیکان تا پنل سوخته و آسیب دیده و با عوض کردن آنها مشکل حل می شود.
 • برد تیکان که بیشتر زمان ها فقط نیاز به تعویض دارد و تعمیر آن راه حلی نیست که جوابگو باشد، زیرا با تعمیر آن مشکل به طور کامل حل نمی شود اما با تعویض آن کاملا حل می شود و جای ترسی نیست.

مشکلات متداول تلویزیون فیلیپس

چرا رنگ مشکی در تلویزیون خاکستری به نظر می آید

– تنظیم های “Black Level” یا “Brightness” مربوط به نمایشگر را زیاد کنید.
– مطمئن شوید که تنظیمات منبع و تلویزیون RGB با هم تطابق دارند.
– روشن کردن محلی را فعال کنید.

توجه: اگر مدل پنل دستگاه شما LED IPS باشد، سیاه همیشه به صورت خاکستری ظاهر می شود.
توجه: تمام تلویزیون های مدل LED رنگ مشکی را روشن تر از تلویزیون های مدل پلاسما و OLED نشان می دهند.

نقاط روشن در نمایشگر های تاریک

– در این صورت می توانید به آرامی محل را با پارچه نرم تمیز کنید، ممکن است بهبود پیدا کند.
– تنظیم صفحه کثیف ممکن است اشتباه باشد، برای تنظیمات آن باید طبق اصول پیش بروید.

توجه: این یک مشکل رایج هست، بنابراین اگر موارد بالا کمکی نکرد و به اندازه کافی بد است که تجربه تماشای تلویزیون شما را خراب می نماید، تلویزیون را پس بدهید.

نتیجه گیری

اگر تلویزیون شما دارای نقص فنی است، پیشنهاد می نماییم با یک متخصص در تعمیرات تلویزیون فیلیپس مشورت نمایید. افراد متخصص به خوبی مشکل دستگاه را تشخیص داده و اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات معیوب می نمایند. فرد اگر به اندازه کافی تخصص نداشته باشد احتمال دارد آسیب های زیادتری به دستگاه شما برساند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکلات متداول تلویزیون فیلیپس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مشکلات متداول تلویزیون فیلیپس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا