تعمیرات تلویزیون

نحوه دسترسی به منوی مخفی در تلویزیون ال جی چیست؟

تمام تلویزیون‌ها یک منو دارند و به کاربر این امکان را می‌دهند که تنظیمات صدا، رنگ، نور و… را در آنجا انجام بدهد. این منو در دسترس همگان بوده و شما می‌توانید به وسیله کنترل تلویزیون از تمام گزینه‌های آن استفاده کنید ولی منوی دیگری هم در تلویزیون وجود دارد که بیشتر برای تعمیرکار‌ها کاربرد دارد که به آن منوی مخفی می‌گویند. منوی مخفی در تلویزیون گزینه‌ هایی دارد که به تعمیرکار این امکان را می‌دهد که تنظیمات بیشتری را در آنجا انجام دهد.

در صورتی که کاربران به این منو دسترسی پیدا کنند، می‌توانند تنظیمات خاصی را برای تلویزیون خود در این منو انجام بدهند. شاید سؤال کنید که چگونه می‌توانیم به منوی مخفی تلویزیون ال جی دسترسی پیدا کنیم؟ پیدا کردن منوی مخفی در برندهای مختلف تلویزیون با هم فرق داشته و به شکل متفاوتی انجام می‌شود. در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم روش دسترسی به منوی مخفی در تلویزیون ال جی را به شما آموزش بدهیم تا بتوانید به آن دسترسی پیدا کرده و تنظیمات مورد نظر خودتان را در آنجا انجام بدهید.

منوی مخفی در تلویزیون ال جی یعنی چه؟

منوی مخفی یک منو برای تنظیمات تلویزیون می‌باشد که به صورت مخفی در تلویزیون طراحی شده است. در این منو، شما امکانات جدیدی جهت تنظیمات تلویزیون مشاهده می‌کنید که تنظیم گزینه‌های این منو می تواند باعث افزایش کیفیت صدا، تصویر و همچنین امکانات و قابلیت‌های جدید در تلویزیون شود.

برای اینکه بتوانید به منوی مخفی در تلویزیون ال جی دسترسی پیدا کنید چند روش وجود دارد که انجام آن برای شما بسیار ساده است. آشنایی با این روش‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی به منوی مخفی تلویزیون ال جی دسترسی پیدا کرده و آن را فعال کنید. برای دسترسی پیدا کردن به این منوی مخفی باید به روش خاصی عمل کنید. می توان گفت این منو دارای قابلیت‌های منحصر به فردی هم می باشد.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیر سولاردم ال جی | نمایندگی ال جی در تهران

تلویزیون ال جی

منوی مخفی تلویزیون ال جی چه امکاناتی دارد؟

همانطور که در ابتدا هم برایتان توضیح دادیم منوی مخفی تلویزیون ال جی دارای امکانات زیادی مانند تنظیم صدا، تصویر و… در تلویزیون ال جی است. بطور کلی امکانات منوی مخفی در تلویزیون ال جی عبارتند از:

  • عرض تصویر، شدت نور، کیفیت تصویر، وضوح تصویر، ارتفاع تصویر، میزان کنتراست، متعادل سازی رنگ، روشنایی، تنظیم نور پس زمینه و… را می‌توانید در این منو تغییر داده و همچنین تنظیمات دلخواه خود را ذخیره کنید.
  • جهت تنظیم صدای تلویزیون ال جی می‌توانید هر تغییر مورد نظر را مثل تنظیم کردن کیفیت صدا، تنظیم برای صدای خروجی، تنظیم کمترین و بیشترین حجم صدا را در این قسمت اعمال کنید.
  • در بخش منوی مخفی شما می‌توانید سیستم عامل تلویزیون خود را به روز رسانی کرده و سیستم تلویزیون تان را به جدیدترین نسخه ارتقاء بدهید.
  • تعمیرکار تلویزیون از این قسمت برای به روز رسانی و آپدیت کردن سیستم تلویزیون شما استفاده می‌کند.
  • شما می‌توانید در این قسمت بخش پاور دستگاه خود را برای زمانی که برق قطع می‌شود تنظیم کنید ، یعنی عملکرد دستگاه بعد از قطع شدن برق را هم برنامه‌ریزی کنید.
  • علاوه بر مواردی که برایتان نام بردیم می‌توانید Golden eye و Hotel mode را هم تنظیم کرده و شناسایی USB را در این قسمت انجام دهید.

چگونه منوی مخفی را در تلویزیون ال جی فعال کنیم؟

باید بگوییم که چند روش برای فعال کردن منوی مخفی در تلویزیون ال جی وجود دارد. البته بر طبق مدل تلویزیون شما، احتمال دارد همه روش‌ها پاسخگو و کارآمد باشد و یا ممکن است فقط یک روش در تلویزیون شما تأثیرگذار بوده و منوی مخفی را فعال کند. روش‌های فعال کردن منوی مخفی در تلویزیون ال جی عبارتند از:

۱- روش اول برای فعال کردن منوی مخفی در تلویزیون ال جی

برای اینکه منوی مخفی را در تلویزیون ال جی فعال کنید در روش اول ابتدا دکمه Ok را در روی کنترل تلویزیون و پنل تلویزیون پیدا کنید و دو دکمه را به شکل همزمان با یکدیگر فشار بدهید. ۷ ثانیه آنها را نگه داشته تا منوی مخفی نمایان شود.

۲- روش دوم برای فعال کردن منوی مخفی در تلویزیون ال جی

در روش دوم هم باید دکمه Ok را فشار داده ولی این دفعه دکمه ای را که در روی کنترل، به کم کردن صدا مربوط می‌شود با آن فشار بدهید. در این روش هم چند ثانیه دکمه‌ها را نگه دارید. حدود ۱۵ ثانیه لازم است تا منوی مخفی برای شما ظاهر شود.

حتما بخوانید:   آب خوردگی پنل تلویزیون | اقدامات ضروری پس از آب خوردگی تلویزیون

۳- روش سوم برای فعال کردن منوی مخفی در تلویزیون ال جی

در روش سوم مثل روش اول باید دو دکمه را در روی کنترل و پنل تلویزیون نگه دارید با این فرق که به جای اینکه دکمه Ok را نگه دارید، دکمه Menu را فشار بدهید.

با انجام این سه روش که گفتیم شما می‌توانید در تلویزیون ال جی منوی مخفی را مشاهده کنید. البته همانطور که گفتیم به این نکته مهم توجه کنید که جواب دادن این روش‌ها بستگی به مدل تلویزیون شما دارد.

نکته مهم: بعد از اینکه شما مراحل دسترسی به منوی مخفی را انجام دادید و منوی مخفی باز شد، احتمال دارد کادری هم باز شود و درخواست رمز عبور کند. در این صورت شما باید رمز‌های زیر را برای این کار امتحان کنید:

(۸۷۴۳) ، (۸۸۷۸) ، (۸۷۴۲) ، (۰۴۱۳) ، (۷۷۷۷) ، (۰۰۰۰)

برای اینکه منوی مخفی را فعال سازی کنید باید طبق روش‌هایی که بیان کردیم اقدام کرده و اگر نیاز شد رمزهای مخصوص را مورد استفاده قرار دهید.

ویژگی Hotel Mode و Golden Eye چیست؟

Hotel Mode و Golden Eye قابلیت‌های کاربردی و جدیدی هستند که شما در منوی مخفی می‌توانید به آنها دسترسی یابید:

۱- Golden Eye

Golden Eye در اصل تنظیماتی است که به روشنایی تصویر مربوط می‌شود ولی  این کار هوشمندانه‌ تر انجام می‌گیرد. به این شکل که وقتی شما این گزینه را در منوی مخفی تنظیم می‌کنید، روشنایی و نور تصویر بر اساس روشنایی و نور محیط به شکل خودکار تنظیم می‌شود:

  • یعنی اگر نور پیرامون و اطراف تلویزیون کمتر از اندازه باشد، تلویزیون به شکل خودکار نور تصویر را زیادتر می‌کند.
  • و یا برعکس اگر نور اطراف تلویزیون بیشتر از اندازه باشد تلویزیون به شکل هوشمندانه و خودکار روشنایی و نور تصویر را کمتر خواهد کرد.

۲- Hotel Mode

Hotel Mode یکی از تنظیمات بسیار کاربردی در منوی مخفی تلویزیون است که شما می‌توانید با تنظیم آن، تلویزیون خود را به نوعی شخصی‌ سازی کنید. یعنی اگر بعد از جستجو و همچنین پیدا کردن کانالی که مورد نظرتان است این گزینه را فعال کنید، دیگر هیچکس قادر نیست که سرچ جدید و یا اسکن برای افزایش کانال تلویزیون را انجام بدهد.

البته در منوی مخفی، شما می‌توانید دسترسی به usb را هم فعال کنید با فعال کردن این گزینه شما هر زمان که بخواهید می‌توانید از usb به راحتی استفاده کنید. تلویزیون آن را شناخته و به شما امکان استفاده راحت از آن را می‌دهد.

حتما بخوانید:   دلیل چشمک زدن چراغ تلویزیون چیست؟

در منوی مخفی چه مواردی قابل تغییر است؟

همانطور که قبلاً هم به این موضوع اشاره کردیم تنظیمات در منوی مخفی باید متناسب با انتخاب شما انجام شود. این تنظیمات شامل مواردی چون ارتقاء رنگ، تنظیمات تصویری، تنظیمات صوتی و… می‌باشد که شما با وارد شدن به منوی مخفی می‌توانید این تنظیمات را به راحتی اعمال کنید.

در تنظیمات استاندارد تصویر می‌توانید سایه رنگ، رنگ، وضوح تصویر، کنتراست، روشنایی و مواردی را که با تصویر مرتبط است کنترل کنید. در تنظیمات وایت بالانس هم شما می توانید شدت و مقدار رنگ را تغییر بدهید. در قسمت صدا هم می‌توانید زمینه یا پایه صدای زیر، حداقل و حداکثر حجم صدا، منحنی حجم و… را متناسب با دلخواه خود تغییر بدهید.

در قسمت جنرال هم شما می توانید تست رنگ، فرکانس جنبش نور پس زمینه و دستور العمل های حالت قدرت را هم تغییر بدهید. آپدیت و یا ارتقاء سیستم عامل تلویزیون‌های ال جی به وسیله این قسمت قابل انجام است و این کار باعث می‌شود عملکرد دستگاه به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا کند.

بطور کلی باید بگوییم که تلویزیون‌های ال جی هر دو ماه یک بار باید به روز رسانی شوند. دقت داشته باشید که بعد از انجام تغییرات، اگر از اثر تغییرات آگاه و یا راضی نبودید، به هیچ وجه آنها را ذخیره نکنید. در این صورت تلویزیون را خاموش کرده تا دوباره به تنظیمات اصلی خود برگردد. ولی اگر از تغییرات اعمال شده مطمئن هستید، می‌توانید دکمه ok را در روی کنترل فشار بدهید. به این صورت تنظیمات در تلویزیون ال جی ذخیره می‌شود.

تلویزیون ال جی

سخن پایانی

برای اینکه شما به منوی مخفی تلویزیون ال جی دست پیدا کنید ، در بعضی از تلویزیون‌ها باید از کنترل مادر استفاده کنید و در این مواقع ریموت کنترل کمکی به شما نمی‌کند، ولی در بعضی از مدل‌های تلویزیون ال جی این مشکل وجود نداشته و به راحتی می‌توان به منوی مخفی دسترسی پیدا کرد ولی به هر حال وقتی به منوی مخفی دسترسی پیدا کنید ، قابلیت‌ها و امکانات زیادی در اختیار شما قرار می گیرد.

31

نحوه دسترسی به منوی مخفی در تلویزیون ال جی چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ویژگی Hotel Mode و Golden Eye چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x