تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیر ظرفشویی دلونگی Delonghi|خدمات نمایندگی ظرفشویی دلونگی

راهنمای تعمیر ظرفشویی دلونگی Delonghi|خدمات نمایندگی ظرفشویی دلونگی، آموزش عیب‌یابی ظرفشویی دلونگی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با توجه به استفاده مکرر و روزانه از ماشین ظرفشویی، خراب شدن آن آزاردهنده خواهد بود. خوشبختانه بسیاری از این مشکلات جزئی بوده و با چند اقدام کوچک می‌توانید آنها را برطرف کنید.

عیب‌یابی ظرفشویی دلونگی

آگاهی از طریق عیب‌یابی ماشین ظرفشویی دلونگی برای همه دارندگان این دستگاه پر کاربرد، بسیار مفید خواهد بود.

برای انجام عیب‌یابی ماشین ظرفشویی دلونگی و مشکلات آن و همچنین انجام دادن سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی لازم است، که دانش فنی تخصصی داشته باشید.

چرا ماشین ظرفشویی دلونگی روشن نمی‌شود؟

روشن نشدن ماشین ظرفشویی دلونگی می‌تواند به علت‌های مختلفی رخ دهد. اگر علت روشن نشدن ظرفشویی دلونگی ماهیت الکتریکی دارد، دلیل می‌تواند از دو شاخه یا پریز برق باشد. از سالم بودن و وجود جریان الکتریکی در آنها با استفاده از فازمتر مطمئن شوید. همچنین شما باید جعبه تقسیم و فیوزها را نیز چک کنید، که نپریده باشند.

غیر از این موارد امکان دارد خرابی قفل درب یا میکروسوئیچ درب، موجب بسته نشدن آن و روشن نشدن ظرفشویی دلونگی شده باشد. در صورتی که سیستم قفل آن سالم است، تایمر یا کنترل الکترونیکی ظرفشویی را بررسی نمایید.

ظرفشویی دلونگی

چرا ماشین ظرفشویی سر و صدای زیادی دارد؟

بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی در هنگام کار صدا دارند. اگر ماشین ظرفشویی دلونگی شما پیش از این صدای کمتری داشته است و یا اگر به تازگی متوجه شدید، که صدای ماشین ظرفشویی شما شدید‌تر و بلند‌تر شده است، نشان‌دهنده مشکل جدی در دستگاه شما می‌باشد. که باید سریعا ظرفشویی را عیب‌یابی و تعمیر کنید.

دلیل سر و صدای زیاد ظرفشویی دلونگی می‌تواند خراب بودن پمپ باشد. همچنین یکی دیگر از موارد درست قرار ندادن ظروف در این دستگاه می‌باشد، که موجب برخورد بازوی آبپاش با ظروف شده و یا سبد‌ها با بازوی آبپاش برخورد می‌کنند. البته امکان دارد خود بازوهای آبپاش و اسپری کننده‌های داخل ظرفشویی دلونگی، دچار ایراد شده و نیاز به تعویض داشته باشند.

چرا از داخل ماشین ظرفشویی دلونگی بوی نامطبوع می‌آید؟

در برخی مواقع بوی بدی را از داخل ماشین ظرفشویی دلونگی ممکن است احساس کنید، که شما را از شستن ظروف داخل ماشین ظرفشویی پشیمان کند. در این شرایط باید به یاد داشته باشید، که اگر در اسرع وقت رسیدگی نکنید، این مشکل به مرور بیشتر خواهد شد.

یکی از علت‌های بوی بد داخل ظرفشویی دلونگی گرفته شدن فیلتر تخلیه، توسط ذرات باقی مانده غذایی و پسماندها می‌باشد، که این ذرات غذایی در سوراخ‌های بازوهای آبپاش قرار می‌گیرند و علاوه بر ایجاد گرفتگی در آنها، پس از مدتی موجب ایجاد بوی ناخوشایند و نامطبوع در داخل ظرفشویی دلونگی می‌شوند. برای آنکه این بوی نامطبوع را برطرف کنید باید فیلتر تخلیه را تمیز کنید فیلتر تخلیه را از دستگاه خارج کرده و آن را با آب داغ و شوینده بشویید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اتو دلونگی Delonghi|نمایندگی اتو دلونگی

همچنین باید بازوهای آبپاش دستگاه را تمیز کنید و با استفاده از دستمال پنبه‌ای یا نخی ذرات غذا از منافذ آن خارج نمایید.

یکی دیگر از راهکارها، تمیز کردن داخل دستگاه می‌باشد. به مرور زمان چربی در بدنه داخلی دستگاه نشسته و ایجاد بو می‌کند. پس با دستمال کشیدن و تمیز کردن فضای داخل ماشین ظرفشویی می‌توانید از شر بوها خلاص شوید.

ظرفشویی دلونگی

چرا ماشین ظرفشویی دلونگی نشتی دارد؟

یکی از رایج‌ترین ایرادات ماشین ظرفشویی دلونگی، که می‌تواند خسارات جدی به این محصول وارد سازد، نشتی آب یا آبریزش آن می‌باشد. در چنین مواقعی اگر در طول شستشو یا پس از اتمام آن با حجمی از آب روی زمین مواجه شدید، باید این موارد را بررسی کنید:

خراب بودن واشر لاستیکی و بست درب دستگاه می‌تواند موجب نشتی در ماشین ظرفشویی دلونگی شود. زمانی که لاستیک دور درب عمر خود را کرده باشد و قدیمی شده باشد، انعطاف پذیری آن کم شده و شکننده می‌شود و به راحتی آسیب دیده و تخریب می‌شود. پس به درستی آب بندی دستگاه را انجام نمی‌دهد. واشر دور درب دستگاه را بررسی کنید، در صورت نیاز آن را عوض نمایید. همچنین از نحوه قرار گیری صحیح واشر در داخل شیارهای اطراف درب اطمینان حاصل کنید، تا هیچگونه فاصله‌ای نباشد.

سالم بودن ضامن قفل درب و تنظیم درست آن را هم باید چک کنید. همچنین احتمال دارد، که شلنگ تخلیه آب ظرفشویی، مسدود و یا پاره شده باشد. پس بهتر است، که آن را چک کنید. علاوه بر این، مواردی همچون پمپ معیوب یا بست پمپ شل شده و ترک دار هم می‌تواند دلیل آبریزش ظرفشویی دلونگی باشد.

چرا ماشین ظرفشویی دلونگی ظرف‌ها را خوب نمی‌شوید؟

اگر ظرفشویی دلونگی شما ظرف‌ها را به خوبی تمیز نمی‌کند، قبل از هر اقدامی، باید از تمیز بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. بنابراین ابتدا به دنبال خارج کردن همه پسماندهای غذایی، ذرات باقی مانده از غذا و چربی در کناره‌ها و اطراف واشر لاستیکی درب فیلتر تخلیه و نیز منافذ بازوهای اسپری ظرفشویی دلونگی باشید. سپس باید آبپاش و بازوهای اسپری را چک کنید. احتمال دارد این بازوها خراب شده باشند و قابلیت چرخش و حرکت نداشته باشند. امکان دارد فشار آب آنها کم باشد.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند موجب بروز این مشکل شود، مناسب نبودن ماده شوینده مورد استفاده برای شستن ظروف است. شما باید از مواد شوینده با کیفیت در این دستگاه استفاده کنید.

چرا ماشین ظرفشویی دلونگی تخلیه نمی‌کند؟

چنانچه ماشین ظرفشویی دلونگی شما تخلیه نمی‌کند و آب در داخل دستگاه باقی می‌ماند، نشان‌دهنده به وجود آمدن مشکل جدی می‌باشد، که باید سریعاً برای عیب‌یابی و برطرف کردن آن مشکل اقدام نمایید. چون ممکن است، منجر به نشتی آب و پدیده سرریزی و خسارت زیادی برای آشپزخانه و ظرفشویی شما را به همراه داشته باشد.

معمولاً علت اصلی تخلیه نکردن ظرفشویی دلونگی به خراب بودن پمپ تخلیه و یا مسدود شدن آن مربوط می‌شود. امکان دارد عاملی موجب مسدود شدن پروانه‌های پمپ شده باشد و یا پمپ به طور کامل خراب بوده و نیاز به عوض کردن داشته باشد.

از دلایل دیگری که می‌تواند موجب جمع شدن آب در داخل ظرفشویی دلونگی و تخلیه نشدن آن شود، گرفتگی و مسدود بودن فیلتر تخلیه، شلنگ تخلیه آب و فاضلاب خروجی آب ظرفشویی دلونگی است. شلنگ تخلیه را بررسی کنید و از نبود پیچ و گرفتگی در آن اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی | راهنمای عوض کردن قفل ظرفشویی

در برخی مواقع این مشکل به علت‌های دیگر مثل شل بودن تسمه یا عدم ارسال فرمان تخلیه از برد الکترونیک ظرفشویی به پمپ تخلیه ارتباط دارد. پیشنهاد می‌شود، که اگر با تمیز کردن فیلتر و رفع گرفتگی شلنگ تخلیه، مشکل ظرفشویی دلونگی شما رفع نشد، برای برطرف کردن صحیح و اصولی این مشکل، با تعمیرکاران متخصص مشورت کنید.

چرا ماشین ظرفشویی دلونگی آبگیری نمی‌کند؟

ماشین ظرفشویی دلونگی برای شروع شستشو به آب نیاز دارد. چنانچه ماشین ظرفشویی آبگیری نمی‌کند، یکی از دلایل ساده آن می‌تواند خراب بودن قفل درب آن باشد. با وجود اینکه درب دستگاه امکان دارد بسته باشد، اما خرابی قفل به برد دستگاه فرمان باز بودن درب را ارسال می‌کند و آبگیری شروع نخواهد شد.

دلیل دیگری که می‌تواند منجر به پر نشدن دستگاه از آب شود، خراب بودن شیر ورودی آب یا شیر برقی و شلنگ‌های متصل به آن می‌باشد. اگر شیر ورودی خراب باشد و یا شلنگ‌ها خم شده و گرفته باشند، میزان آبی که به ظرفشویی دلونگی وارد خواهد شد، بسیار کم خواهد بود.

خرابی سوئیچ شناور و خود شناور از دیگر دلایل بروز این مشکل است. این قطعه با هدف ارسال فرمان توقف آبگیری و بستن شیر ورودی، وقتی که مقدار آب کافی باشد تعبیه شده است. پس در مواردی که با شناور یا سوئیچ شناور خراب روبرو هستید، امکان دارد آبگیری بیش از اندازه و یا نشتی از ظرفشویی دلونگی وجود داشته باشد.

چرا ماشین ظرفشویی دلونگی ظرف‌ها را خوب خشک نمی‌کند؟

خرابی هیتر یا المنت گرمایشی اولین و بزرگترین دلیل خشک نشدن ظروف در دستگاه ظرفشویی دلونگی است. ترمینال‌های المنت را که در زیر لگن قرار دارند، بررسی کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید و در صورت خرابی، آنها را باید عوض نمایید.

دلیل دوم مربوط به ترموستات است. اگر ترموستات ظرفشویی دلونگی که مسئول کنترل کننده دمای ظرفشویی است، خراب باشد امکان دارد ظروف به درستی خشک نشوند.

علت دیگری که می‌تواند منجر به خشک نشدن درست ظروف پس از شستشو شود، وجود مشکل در مخزن آبکشی و کلاهک شوینده می‌باشد. توصیه می‌گردد، که با کمک تکنسین متخصص تعمیرات ظرفشویی، برای برطرف نمودن مشکل در این حالت کمک بگیرید.

نکات مهم برای نگهداری از ماشین ظرفشویی دلونگی

  •  در انتخاب برنامه شستشو دقت کنید. شاید به خاطر نداشتن فرصت بخواهید، که برنامه کوتاه شستشو را انتخاب کنید. ولی در این صورت شستشو باکیفیت نخواهد بود. هر از گاهی توری پایین ظرفشویی دلونگی را باز کرده و آن را با اسکاج بشویید، تا خورده‌های غذاهای گیر افتاده، تمیز شوند.

ظرفشویی دلونگی

  •   سعی کنید برای شستشوی چاقوها از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید. چون تمیز کننده‌های ماشین ظرفشویی باعث کند شدن آنها می‌شود و همینطور ظروف دیگر که در داخل ماشین ظرفشویی دلونگی قرار دادید با برخورد به چاقو امکان دارد دچار آسیب شوند.
  • به صداهای غیر طبیعی در حین کار ظرفشویی دلونگی توجه کافی داشته باشید چون امکان دارد، باعث بروز مشکلات جدی در دستگاه شود.
  •   نحوه چیدمان ظروف در داخل دستگاه تاثیر زیادی در کارایی ظرفشویی دلونگی خواهد داشت. همیشه ظروف را در فاصله‌های مناسب از هم قرار دهید.
  • یک نکته مهم دیگر این است، که از حجم ظرف، بیش از ظرفیت دستگاه ظرفشویی دلونگی استفاده نکنید. چون این کار موجب عدم کارکرد صحیح الگوهای اسپری در بازوهای اسپری کننده خواهد شد.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر ظرفشویی دلونگی Delonghi

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ظرفشویی دلونگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا