تعمیرات ظرفشویی

راهنمای ریست کردن ماشین ظرفشویی | زمان ریست کردن ظرفشویی

آموزش نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی | زمان ریست کردن ظرفشویی، روش‌های ریست کردن ظرفشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در عصر حاضر از جمله لوازم برقی پرکاربرد ماشین ظرفشویی می‌باشد، که زندگی افراد را راحت تر کرده است و موجب صرفه جویی در وقت آنان می شود. در برخی مواقع امکان دارد این وسیله کاربردی نیز دچار مشکلاتی شود. امکان دارد، که با ریست کردن دستگاه مشکلات به وجود آمده به راحتی برطرف شوند و نیازی به تعمیر کردن نداشته باشند.

کارساز بودن ریست کردن ظرفشویی

وقتی درون ماشین ظرفشویی ظروف خود را می چینید و برای شروع چرخه شستشو دکمه استارت را انتخاب می کنید، ماشین ظرفشویی عکس‌العملی از خود نشان نمی دهد و از اتصال جریان برق نیز اطمینان دارید، احتمالاً به ذهنتان این فکر می‌رسد، که باید تعمیرکار متخصص پیدا کنید و دستگاه را تعمیر نمایید. اما در اکثر مواقع بدون نیاز به تعمیر کار و به راحتی می توانید مشکل دستگاه خود را برطرف نمایید.

دستگاه ظرفشویی در موقعیت های گوناگونی احتمال دارد به دلایل مختلف با مشکل موقتی مواجه شود و کار نکند. اما وقتی آن را ریست می کنید مشکل برطرف شده و ماشین ظرفشویی به حالت عادی برمی‌گردد.

ریست کردن دستگاه فقط به مواقعی که کار نمی‌کند، مربوط نیست و در شرایطی که ماشین ظرفشویی ارور های مختلف را نشان می‌دهد نیز کاربرد خواهد داشت. وقتی که دستگاه را ریست می کنید، بسیاری از کدهای خطا و ارور هایی که به نمایش درمی آیند، رفع می گردند. با ریست کردن ماشین ظرفشویی به راحتی می توانید ایرادات دستگاه خود را برطرف نمایید و در هزینه های شما به مقدار زیادی صرفه جویی خواهد شد.

در برخی مواقع دستگاه اصلا مشکلی ندارد، اما باید ظرف‌های اضافه را از درون آن بردارید یا برنامه شستشو را عوض کنید. در این حالت هم می توانید ظرفشویی خود را ریست نمایید و وقتی تغییرات را انجام دادید، دوباره دستگاه را روشن کنید.

ریست ظرفشویی

ریست کردن ظرفشویی با دو روش ساده

همانطور که گفته شد در زمان بروز مشکل در ماشین ظرفشویی ساده ترین راهکار این است، که دستگاه را ریست نمایید. برای ریست کردن ماشین ظرفشویی دو روش ساده معرفی می‌کنیم، که با استفاده از آنها بتوانید دستگاه خود را ریست نموده و مشکلات غیر جدی آن را برطرف کنید. چنانچه دستگاه شما دکمه ریست دارد به راحتی می توانید دستگاه را ریست نمایید، ولی اگر در ظرفشویی شما دکمه ریست قرار داده نشده است، برای ریست نمودن مراحل زیر را دنبال نمایید:

ظرفشویی را به روش دستی ریست نمایید

ساده ترین و ابتدایی ترین روش برای ریست نمودن ماشین ظرفشویی روش دستی می باشد. برای انجام دادن این کار باید دستگاه را خاموش کرده و دو شاخه آن را از پریز برق جدا نمایید و پس از گذشت ۵ دقیقه ماشین ظرفشویی را به برق بزنید و روشن کنید. چنانچه بعد از انجام دادن این کار با ارور ها و کدهای خطا مواجه شدید، باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید و به دنبال مفهوم این کدهای خطا باشید. ولی چنانچه بدون هیچ پیامی دستگاه شما کار نمی کند، می توانید از روش دوم برای ریست کردن ظرفشویی استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی بلومبرگ

با استفاده از کنترل پنل ظرفشویی را ریست کنید

اگر با روش دستی موفق به ریست کردن ماشین ظرفشویی خود نشده اید و دستگاه شما همچنان عکس‌العملی از خود نشان نمی دهد، می توانید از کنترل پنل آن استفاده نموده و دستگاه را ریست نمایید. برای انجام دادن این کار دکمه های energy saver dry و hi-temp scrub قاب پشت سر هم و حداکثر ۵ بار بزنید.

باید بدانید، که این دکمه ها امکان دارد در دستگاه های مختلف به اسم هایی مانند hi-temp و heated dry و دیگر اسم های مشابه قرار داده شده است. وقتی این کار را انجام دادید، احتمالاً چراغ های ماشین ظرفشویی روشن می شود و یا از آن صدا هایی شنیده می شود. در این حالت دکمه‌ای را فشار ندهید و به دستگاه پنج الی ده دقیقه استراحت داده و دوباره تنظیم کنید، تا ریست شود.

وقتی به دستگاه ده دقیقه استراحت دادید، دکمه Cancel drain یا cancel را بزنید، تا ظرفشویی عملیات تخلیه را انجام دهد. این عملیات دو دقیقه زمان نیاز خواهد داشت و در طول این مدت در انجام تخلیه دخالتی نکنید. وقتی این مراحل را انجام بدهید، به احتمال خیلی زیاد مشکل دستگاه شما برطرف گردیده است و کار خواهد کرد، ولی اگر تغییری در آن ایجاد نشد بهتر است، که دستگاه خود را به متخصص و تعمیرکار کاربلد نشان دهید.

ریست کردن ظرفشویی بوش

  • اگر دکمه ها و پنل کاربری ظرفشویی در بخش درونی درب دستگاه قرار دارد برای اینکه به آنها دسترسی داشته باشید، با احتیاط درب ظرفشویی را به مقدار کم باز نمایید.
  • برای اینکه برنامه در حال اجرا متوقف گردد، باید چند ثانیه دکمه استارت را فشار دهید، تا نور دکمه اکتیو ناپدید گردد. وقتی این کار را انجام دادید باید یک دقیقه زمان دهید، تا دستگاه کار تخلیه را به اتمام برساند و ظرفشویی از آب خالی شود.
  • برای اینکه برنامه جدید را شروع کنید، دکمه استارت ظرفشویی را برای سه ثانیه نگه داشته و برنامه جدید را انتخاب نمایید. در برخی مواقع ممکن است، که جریان برق قطع باشد و عملکرد دستگاه شما  مختل گردد. در این صورت به تنظیم مجدد نیاز خواهد بود.
  • در این حالت دکمه های خاموش، روشن و شروع را باید همزمان انتخاب کنید و رها نمایید. این کار موجب می‌شود، که دستگاه شما دوباره آغاز به کار کند و شما می توانید برنامه جدید را انتخاب کنید.

ریست ظرفشویی

ریست کردن ظرفشویی ویرپول

این دستگاه برای ریست کردن دکمه جداگانه ندارد. بنابراین برای اینکه بتوانید این دستگاه را ریست نمایید و مجددا تنظیم کنید، به صورت دستی مراحل آن را انجام دهید:

  • اولین کار این است، که ماشین ظرفشویی ویرپول را از برق جدا کرده و اطمینان حاصل کنید، که دو شاخه آن به پریز برق متصل نیست.
  • وقتی از ماشین ظرفشویی برق را قطع کردید چند دقیقه زمان دهید.
  • حالا مجدداً ماشین ظرفشویی ویرپول را به برق بزنید و دکمه روشن کردن آن را انتخاب کنید، تا ماشین ظرفشویی شما آغاز به کار نماید.

در ماشین ظرفشویی ویرپول شما با انجام دادن این مراحل همچنان کار نکرد و نتوانستید دلیل کار نکردن آن را پیدا کنید بهتر است، که با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و برای تعمیر آن کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی چگونه است؟

ریست کردن ظرفشویی سامسونگ

در مدل های جدید و پیشرفته ظرفشویی سامسونگ در صورتی که مشکل یا خطا هایی در دستگاه گاه به وجود آید، ماشین ظرفشویی به صورت خودکار ریست می‌گردد و مجددا آغاز به کار خواهد کرد. در بعضی از مدل‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ برای ریست کردن دکمه های مخصوصی قرار داده شده است، که به راحتی می‌توان با استفاده از آن دستگاه را ریست کرد، اما در صورتی که هیچ کدام از این قابلیت ها در دستگاه ظرفشویی شما وجود ندارد، باید به صورت دستی دستگاه خود را ریست نمایید.

برای انجام دادن این کار از پریز برق دوشاخه ظرفشویی را بیرون آورید و برق آن را قطع نمایید. پس از آن ۱۵ دقیقه صبر کنید و مجدداً ظرفشویی سامسونگ را به برق متصل نمایید.

ریست کردن ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین کاری می باشد، که برای برطرف نمودن مشکل در ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان انجام داد، ولی در برخی مواقع اگر مشکلات فراتر از اختلال ساده بود، باید ظرفشویی شما توسط افراد تعمیر کار عیب یابی و تعمیر گردد.

ظرفشویی

ریست کردن ظرفشویی ال جی

در صورتی که ظرفشویی ال جی شما دارای دکمه ریست است، می توانید آن را انتخاب کنید. ولی اگر دکمه ریست ندارد، می توانید جریان برق را از ظرفشویی ال جی برای چند دقیقه قطع نمایید. برای انجام دادن این کار دوشاخه ظرفشویی ال جی را از پریز کشیده و یا فیوز مربوط به آن را قطع نمایید و پس از ۱۵ دقیقه دوباره دستگاه خود را به برق متصل کرده و روشن کنید.

ریست کردن ظرفشویی ایندزیت

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی ایندزیت در ابتدا باید دکمه پاور را انتخاب کنید، تا ظرفشویی شما خاموش شود و سپس جریان برق آن را قطع نمایید. حدود ۳۰ دقیقه باید منتظر بمانید، تا دستگاه شما ریست گردد. پس از این مدت ظرفشویی خود را به جریان برق متصل نموده و پس از حدود یک دقیقه ماشین ظرفشویی خود را روشن نمایید.

سخن تکمیلی

در برخی مواقع وقتی ماشین ظرفشویی را روشن می‌کنید، اما دستگاه شما عملیات شستشو را آغاز نمی کند و یا ارور می دهد و یا پس از مدتی از کار می‌افتد، می توانید عملکرد ظرفشویی را با ریست کردن به حالت عادی برگردانید. در اکثر ظرفشویی ها دکمه ریست بر روی پنل آنها تعبیه شده است و می توان دستگاه را با استفاده از این دکمه ریست نمود. اگر ظرفشویی شما دکمه ریست ندارد و یا مشکل با این دکمه برطرف نگردید، می توانید جریان برق را برای مدتی قطع نمایید و پس از چند دقیقه مجدداً دستگاه ظرفشویی خود را تنظیم و روشن کنید.

قطع کردن جریان برق ماشین ظرفشویی یکی از راه های پرکاربرد برای ریست کردن این دستگاه می باشد. ریست کردن ظرفشویی کار راحت و ساده ای است، ولی نباید به صورت مداوم این کار را انجام داد. ریست کردن ظرفشویی های مختلف با یکدیگر فرق دارد. برای اطلاع داشتن از نحوه ریست کردن ظرفشویی خود می‌توانید دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش نحوه ریست کردن ظرفشویی | زمان ریست ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش ریست کردن انواع ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا