تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی فاگور FAGOR

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور FAGOR|عیب‌یابی ماشین ظرفشویی فاگور

در این مقاله طریقه عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور را توضیح می دهیم. خوشبختانه بیشتر مشکلاتی که برای این دستگاه پیش می‌آید، جزئی بوده و می‌توانید به راحتی آنها را برطرف کنید. بنابراین نحوه عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور برای همه مصرف کنندگان این دستگاه مفید خواهد بود.

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور

چنانچه با مشکلات متداول ماشین ظرفشویی باشید می توانید در زمان بروز این مشکلات بهترین اقدامات را در زمان مناسب انجام دهید. و به این ترتیب از آسیب بیشتر دستگاه خود جلوگیری کنید. برای عیب یابی ماشین ظرفشویی فاگور نیاز به تخصص خواهد بود. بنابراین در عیب یابی و تعمیر این دستگاه حساس بوده و فقط به متخصصین باید اعتماد کنید. در صورت نداشتن اطلاعات کافی هرگز خودتان برای رفع مشکلات پیش آمده اقدامی انجام ندهید.

ماشین ظرفشویی فاگور روشن نمی‌شود

 • احتمال دارد پریز برق و یا دو شاخه برق ماشین ظرفشویی فاگور شما مشکل داشته باشد. باید وجود جریان الکتریکی در آنها را مورد بررسی قرار دهید. برای اینکار از فازمتر می‌توانید استفاده کنید.
 •  همچنین فیوز ها و جعبه تقسیم را نیز باید چک کنید، که نپریده باشند.
 •  عواملی مانند خراب بودن میکروسوئیچ درب و قفل درب نیز می توانند موجب شوند، که دستگاه شما روشن نشود. چون اگر درب دستگاه به خوبی بسته نشود، دستگاه روشن نخواهد شد.
 •  اگر سیستم قفل و درب ماشین ظرفشویی فاگور سالم هستند، باید کنترل الکترونیکی و یا تایمر ماشین ظرفشویی فاگور خود را چک کنید. احتمال دارد، که خراب شده باشد.

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی فاگور بوی نامطبوعی می‌دهد

 • از جمله دلایل بوی نامطبوع داخل ماشین ظرفشویی فاگور مسدود شدن فیلتر دستگاه توسط ذرات و باقی مانده‌های مواد غذایی و پسماند ها می باشد.
 •  در برخی مواقع در سوراخ‌های بازوهای آبپاش ذرات مواد غذایی گیر کرده و موجب مسدود شدن آنها می شود و پس از گذشت زمان بوی نامطبوعی درون دستگاه ایجاد می شود. برای اینکه کمتر با این مشکل روبرو شوید، باید به صورت مرتب ماشین ظرفشویی فاگور خود را تمیز کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو در تهران

ماشین ظرفشویی فاگور نشتی دارد

اگر ماشین ظرفشویی فاگور نشت داشته باشد ممکن است خسارت بسیار زیادی به دستگاه شما وارد کند. وقتی ماشین ظرفشویی نشت آب داشته باشد، در طول مدت چرخه شستشو و پس از تمام شدن آن بر روی زمین آب زیادی جمع خواهد شد.

 •  از دلایل اصلی نشتی در ماشین ظرفشویی فاگور خراب بودن بست درب و واشر پلاستیکی می توان اشاره کرد.
 •  این احتمال وجود دارد، که شلنگ تخلیه آب ماشین ظرفشویی پاره شده باشد.
 •  اگر پمپ ماشین ظرفشویی ترک داشته باشد و یا شل شده باشد، می‌تواند موجب نشت آب در ماشین ظرفشویی فاگور شود.

ماشین ظرفشویی فاگور ظرف‌ها را خوب نمی‌شوید

در مواقعی که ماشین ظرفشویی فاگور ظرف‌های شما را به خوبی نمی شوید، برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور باید این موارد را بررسی نمایید:

 •  در اولین قدم باید از تمیز بودن ماشین ظرفشویی فاگور اطمینان حاصل کنید.
 •  چنانچه در ماشین ظرفشویی فاگور هرگونه چربی و پسماند غذایی وجود داشته باشد، باید پاک کنید.
 •  بازوهای آبپاش و اسپری ماشین ظرفشویی و فاگور را چک کنید. چنانچه این بازوها خراب شده باشند و حرکت آزادانه نداشته باشند، باید آنها را تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 •  از دیگر دلایل خوب شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور مناسب نبودن مواد شوینده‌ای است، که در ماشین ظرفشویی فاگور استفاده نمودید. دقت داشته باشید، که در صورتی که مواد شوینده مورد استفاده شما مرغوب نباشد و یا اندازه آن کم و زیاد باشد، ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور خوب شسته نمی شوند.

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی فاگور آب را تخلیه نمی‌کند

در صورتی که ماشین ظرفشویی فاگور عمل تخلیه آب را به درستی انجام نمی دهد و آب درون دستگاه شما باقی می ماند، باید در اسرع وقت دستگاه خود را عیب یابی و مشکل پیش آمده را برطرف کنید. چون امکان دارد منجر به نشت آب شود. خراب بودن و انسداد پمپ تخلیه دلیل اصلی عدم تخلیه آب توسط ماشین ظرفشویی را پر می باشد.

 •  احتمال دارد، که پروانه های پمپ مسدود شده باشند یا پمپ دستگاه خراب شده و نیاز به عوض شدن داشته باشد.
 •  از دیگر دلایلی که ماشین ظرفشویی نمی تواند آب را تخلیه کند، مسدود بودن شلنگ تخلیه آب و فیلتر تخلیه می باشد. بنابراین باید آنها را مورد بررسی قرار داده و در صورت مسدود بودن آنها را برطرف کنید.
 •  در برخی مواقع شل بودن تسمه نیز موجب می شود، که ماشین ظرفشویی فاگور نتواند فرمان تخلیه از برد الکترونیک را دریافت و عمل تخلیه را انجام دهد.
 •  چنانچه با تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی فاگور و برطرف کردن گرفتگی شلنگ تخلیه مشکل همچنان پابرجا بود، برای این که دستگاه شما به صورت درست و اصولی تعمیر و عیب یابی شود، بهتر است از تکنسین متخصص کمک بگیرید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات ظرفشویی فاگور در محل Fagor

ماشین ظرفشویی فاگور از آب پر نمی‌شود

ماشین ظرفشویی برای اینکه چرخه شستشو را آغاز کند به آب احتیاج دارد. چنانچه ماشین ظرفشویی نتواند آبگیری را به خوبی انجام دهد دلیل این مشکل می‌تواند یکی از این موارد باشد:

 •  یکی از دلایل ساده این مشکل خراب بودن قفل درب ماشین ظرفشویی است. اگر چه ممکن است که درب ماشین ظرفشویی بسته باشد ولی برد دستگاه به دلیل خراب بودن قفل فرمان باز بودن درب را ارسال خواهد کرد و در نتیجه آبگیری ماشین ظرفشویی شروع نمی شود.
 •  دلیل دیگر این مشکل خراب بودن شیر برقی و شلنگ های متصل به آن می باشد. همچنین احتمال دارد، که سوئیچ شناور و شناور خراب شده باشد. در این صورت نیز آب گیری انجام نخواهد شد.

ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی فاگور خشک نمی‌شود

 • اولین دلیل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور خراب بودن المنت گرمایی یا هیتر دستگاه می‌باشد. در صورتی که المنت به رنگ قرمز و نارنجی مایل نمی شود، احتمال خراب بودن آن زیاد است.
 •  دلیل دیگر خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور به ترموستات مربوط خواهد بود. ترموستات دمای ماشین ظرفشویی فاگور را کنترل کرده و اجازه نمی دهد، که دمای آن بیش از اندازه بالا رود. در صورتی که ترموستات دستگاه دچار ایرادی شده باشد احتمال دارد، که ظروف خشک نشوند.
 •  اگر در مخزن آب کشی و کلاهک شوینده مشکلی وجود داشته باشد، می تواند موجب بروز این مشکل شود.

ماشین ظرفشویی

دکمه‌های ماشین ظرفشویی فاگور کار نمی‌کند

 • اگر دکمه های ماشین ظرفشویی فاگور عمل نمی کنند، باید در ابتدا از فعال نبودن قفل کودک ظرفشویی خود اطمینان حاصل کنید. چون در برخی مواقع برای جلوگیری از تغییر تنظیمات توسط کودکان قفل کودک فعال می‌شود.
 • در صورتی که متوجه شدید قفل کودک فعال نیست، احتمالاً برد الکترونیکی یا کنترل پنل دچار خرابی شده است. در این صورت مشکل به وجود آمده حتما باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود.

نکات مهم برای استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی فاگور

 1. وقتی ماشین ظرفشویی فاگور را خریدید، باید آن را در یک مکانی مناسب نصب کنید. برای نصب دستگاه خود از نمایندگی کمک بگیرید و فاصله بین ماشین ظرفشویی و دیوارها را حفظ کنید. قبل از اتصال دستگاه خود به برق از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 2.  یکی از راههای نگهداری ظرفشویی فاگور کنترل کردن واشر درب دستگاه می‌باشد، که بسیار مهم و کارآمد است. پس از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی باید این واشر را خوب تمیز کنید و تا خشک شدن درب دستگاه را باز بگذارید.
 3.  برای شستشوی ظروف خود از برنامه‌های درست و مناسب استفاده کنید. در صورتی که برنامه مناسب انتخاب نکنید، علاوه بر اینکه ظروف شما به خوبی شسته نشده و آسیب می بینند، ماشین ظرفشویی فاگور نیز آسیب خواهد دید.
 4.  نظافت داخلی ماشین ظرفشویی فاگور از جمله کارهایی است، که عمر ماشین شما را افزایش خواهد داد. پیشنهاد می شود، که هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید. برای نظافت محفظه درونی ماشین ظرفشویی می توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید و یک برنامه شستشو را بدون بار اجرا کنید و سپس با استفاده از دستمال خشک تمامی قسمت های دستگاه را تمیز کنید.
 5.  قبل از اینکه ظروف را درون ماشین ظرفشویی فاگور قرار دهید، حتما باید به خوبی آنها را تمیز کنید. هیچ گونه پسماند روی آنها باقی نگذارید.
 6.  فیلتر ماشین ظرفشویی فاگور یکی از محل‌هایی است، که باقیمانده مواد غذایی موجب می شود گرفتگی در آن ایجاد گردد. در صورتی که فیلتر ماشین ظرفشویی را به صورت مرتب تمیز نکنید، با گذشت زمان دستگاه شما خراب خواهد شد و کارایی لازم را نخواهد داشت.
 7.  در چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور دقت کنید و هر کدام از ظرف ها را در سر جای خود قرار دهید. ظروف را روی هم قرار ندهید. ظرف‌های بزرگ را طوری قرار دهید که با بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی فاگور برخوردی نداشته باشند. در صورتی که ظروف با دقت چیده نشوند، شستشوی آنها به خوبی انجام نخواهد شد و به همه قسمت‌های آنها آب نمی رسد.
 8. چنانچه در منطقه شما میزان سختی آب زیاد است، باید از نمک ماشین ظرفشویی در دستگاه استفاده کنید. نمک ماشین ظرفشویی موجب می شود، که بر روی ظروف لکه نماند و مات نشوند.
 9.  برای شستشوی ابزار باغبانی و ابزار نقاشی و دیگر وسایل آهنی از ماشین ظرفشویی فاگور نباید استفاده شود. چون این دستگاه برای این موارد طراحی نشده است و ممکن است شستشوی آنها موجب شود ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده و احتمال شکستن فیلتر دستگاه نیز وجود دارد.
حتما بخوانید:   نمایندگی های تعمیرات ظرفشویی تکنو Techno

31

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x