تعمیرات ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی یوروپلاس Europlus

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی از لوازم خانگی مدرن است که با در نظر گرفتن رفاه بیشتر خانواده ها طراحی شده است. شستن ظرفها یک کار روتین و خسته کننده است که خیلی ها علاقه ای به آن ندارند. به ویژه بعد از یک مهمانی شلوغ که تعداد زیادی ظرف روی هم انبار شده واقعا نیاز به یک ماشین ظرفشویی احساس می شود که به بهترین شکل ظرف ها را بشوید و از ساعتها سرپا ماندن و تلف کردن زمان جلوگیری کند. در بین برندهای گوناگون ایرانی تولیدکننده لوازم خانگی و ماشین ظرفشویی، ماشین ظرفشویی یوروپلاس یکی از برندهای خوش نام و با کیفیت است. این ماشین لباسشویی یک دستگاه حرفه ای و پیشرفته است که در صورت بروز نقص و خرابی در آن حتما باید توسط متخصص مطمئن و آموزش دیده تعمیر شود. حال در ادامه بیشتر دربارۀ ماشین ظرفشویی یوروپلاس و نحوه تعمیرات آن با شما سخن می گوییم.

معرفی ماشین ظرفشویی یوروپلاس

یوروپلاس یک برند منشعب شده از شرکت سینجر است. شرکت سینجر نامی آشنا در عرصه محصولات با کیفیت ایرانی است که بیش از ۳۵ سال سابقه دارد. این شرکت کار خود را با تولید اجاق گاز شروع کرد اما پس از مدتی انواع محصولات خانگی را تولید کرد و ماشین ظرفشویی یوروپلاس از جمله این تولیدات است. انواع ماشین ظرفشویی یوروپلاس با کیفیتی ایده آل تولید می شود. از جمله موارد چشمگیر ماشین ظرفشویی یوروپلاس مصرف انرژی کم در عین کارایی بالاست. وجود برچسب رده انرژی A بر روی این دستگاه حاکی از همین ویژگی است. ماشین ظرفشویی یوروپلاس در رقابت با رقبای داخلی و خارجی خود همواره جایگاهی ممتاز دارد و همراه با دانش روز دنیا پیش می رود.

ویژگی های ماشین ظرفشویی یوروپلاس

ماشین ظرفشویی یوروپلاس در مدل های مختلف در بازار موجود است. برای مثال مدل EMD3514W از این برند، دارای سه سبد برای شستن انواع ظروف است. این مدل ۶ برنامه شست و شو دارد و از جمله قابلیت های آن تنظیم برای شست و شوی سریع و یا شست و شوی میوه یا سبزیجات است. این مدل از بهترین مدل های ماشین ظرفشویی یوروپلاس است که رده انرژی آن A+++ می باشد. صفحه نمایشگر تعبیه شده بر روی دستگاه لمسی است و می توان به راحتی آن را در حالت دلخواه تنظیم کرد. از جمله برنامه های آن قفل کودک است که تنظیم این برنامه موجب می شود با هر ضربه ای به صفحه نمایشگر تنظیماتش بهم نخورد. از دیگر امکانات آن می توان به شستشو با نصف ظرفیت، شستشوی اقتصادی ECO و شستشوی سریع اشاره کرد. در این ماشین ظرفشویی انواع ظروف از تابه و قابلمه گرفته تا ظروف ظریف و شکننده را می توان شست، فقط باید برای شستن هر کدام از آنها برنامه مخصوص شست و شوی آن فعال شود. ماشین ظرفشویی یوروپلاس در دو نوع رومیزی و ایستاده موجود است. ماشین ظرفشویی رومیزی یوروپلاس برای خانواده های کم جمعیت مناسب است و نیاز آن ها را برآورده می کند. اما اگر جمعیت خانواده زیاد است و یا مدام مهمانی های بزرگ در خانه گرفته می شود، ماشین ظرفشویی ایستاده و بزرگ یوروپلاس را پیشنهاد می کنیم. بیشترین ظرفیت ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره است و انواع ۴ یا ۶ نفره آن هم موجود است. نکته مثبت ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره یوروپلاس این است که دارای طبقات بیشتر با ظرفیت گذاشتن تعداد زیادتری ظرف است و در هر بار شستشو، بخش زیادی از ظرفها را می شوید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفتر راهنمای ماشین ظرفشویی پاکشوما | راهنمای نصب و راه اندازی پاکشوما

ماشین ظرفشویی یوروپلاس

خرابی های ماشین ظرفشویی یوروپلاس

هر وسیله ای هر چقدر هم باکیفیت ممکن است دچار نقص و خرابی شود. تعمیر دستگاه های مدرن و پیشرفته امروزی کار ساده ای نیست. تعمیرکاران حرفه ای تمام آموزش های لازم در مورد دستگاه ها و نحوه تعمیر هر کدام را می آموزند و تنها پس از آشنایی کامل با هر دستگاه، خرابی هایی که ممکن است ایجاد شود، نحوه تعویض قطعات و … قادر خواهند بود دست به تعمیر بزنند. ماشین ظرفشویی یوروپلاس ممکن است دچار خرابی هایی شود. حال به چند نمونه از ایرادات رایج این دستگاه اشاره می کنم.

تمیز نکردن ظرفها؛ کار اصلی ماشین ظرفشویی این است که ظرفها را تمیز کند ولی اگر این کار را نکند چه؟ خب حتما ایرادی در کار است! ممکن است ماشین ظرفشویی را روشن کنید و برنامه مورد نظر خودتان را تنظیم کرده باشید اما ظرفها همچنان کثیف باقی بماند.

تولید سر و صدای ناهنجار؛ ماشین ظرفشویی یوروپلاس به شکل معمول سرو صدای خاصی ندارد، پس اگر سرو صدای زیادی از ماشین ظرفشویی تان درآمد حتما عیب و ایرادی دارد.

لک شدن ظروف؛ یکی از مشکلاتی که ممکن است ماشین ظرفشویی شما در صورت نقص و خرابی ایجاد کند لک انداختن بر روی ظروف شیشه ای یا سفید است. در صورتی که چنین مشکلی داشتید با رجوع به تعمیرکار می توانید دلیل آن را شناسایی کنید.

عدم تخلیه آب محفظه؛ آب داخل محفظه شستشوی ظرفها پس از عمل شستن باید تخلیه شود. در صورتی که آب در محفظه باقی بماند و تخلیه نشود، ماشین ظرفشویی دچار مشکلی شده که باید برطرف شود.

بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی؛ درب ماشین ظرفشویی یوروپلاس باید کاملا چفت شود و اگر نشد باید این مشکل را با مراجعه به تعمیرکار برطرف کرد.

نشتی آب؛ اگر آب از ماشین ظرفشویی به بیرون درز کند مشکل جدی ای است که باید برطرف شود.

روشن نشدن دستگاه؛ ممکن است که ماشین ظرفشویی اصلا روشن نشود. تعمیرکار ابتدا اتصالات مربوط به برق را چک می کند و اگر ایراد از اتصالات نبود حتما مشکل دیگری در میان است.

خشک نشدن ظرفها؛ مرحله بعد از شستشوی ظرفها خشک کردن آنهاست که اگر توسط ماشین ظرفشویی انجام نشود ناشی از خرابی آن است.

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی؛ از دیگر ایرادات احتمالی ماشین ظرفشویی آبگیری نکردن آن است که سبب می شود ظرفها اصلا شسته نشود و باید دید که مشکل از کجاست.

بوی بد ظرفها؛ طبیعی نیست که ظرفهای شسته شده در ماشین ظرفشویی یوروپلاس بوی بدی بدهد. اگر چنین بویی حس کردید حتما دستگاه دچار مشکلی شده که باید رفع شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات تلویزیون یوروپلاس Europlus

از دیگر مشکلات رایج ماشین ظرفشویی می توان به این موارد اشاره کرد: نیمه کاره مانده برنامه شستشو، داغ شدن غیر نرمال بدنه ماشین ظرفشویی، بدنه ماشین ظرفشویی برق داشته باشد، ماندن مواد غذایی روی ظروف و یا ماندن پودر در محفظه یا جاپودری. بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی یوروپلاس کدهای اروری نمایش داده می شود که هر کدام خبر از مشکلی می دهد. تعمیرکاران دستگاه باید با معنای این کدها آشنا باشند تا با کمک آنها به راحتی علت ایرادات دستگاه را شناسایی و پس از عیب یابی آن را تعمیر کنند.

چند نکته مهم:

  • محل نصب ماشین ظرفشویی مناسب باشد و فاصله کافی با دیوار داشته باشد.
  • ماشین ظرفشویی جایی قرار بگیرد که امکان تخلیه آب و نصب اتصالات مربوط به آن وجود داشته باشد.
  • در صورت بروز هر نوع مشکلی زود دستگاه را خاموش کنید و آن را از پریز بکشید زیرا امکان برق گرفتگی وجود دارد.
  • از گذاشتن ظرف بیش از ظرفیت مجاز در دستگاه اجتناب شود.
  • قبل از قرار دادن ظرف ها در محفظه مواد غذایی را از ظروف خالی کنید.
  • هر دسته از ظروف را در سبد مخصوص خود قرار دهید مثلا قاشق چنگال ها یا ظروف کوچک و ظریف را در سبد خاص خودشان بگذارید.

ماشین ظرفشویی یوروپلاس

طریقه تعمیر ماشین ظرفشویی یوروپلاس

هر مشکلی در ماشین ظرفشویی توسط اهل فن قابل برطرف شدن است. برای مثال علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی در صورتی که چیدمان ظرفها در آن درست باشد  می تواند به دلیل وجود اشکالی در پمپ دستگاه باشد. شاید نیاز باشد پمپ ماشین لباسشویی تعمیر و یا تعویض شود. اشکال در پمپ تخلیه دستگاه نیز می تواند مانع خشک شدن ظرف ها بشود. اشکال در برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می تواند علت روشن نشدن آن باشد که در این صورت باید برد الکترونیکی آن تعویض شود. البته دلایل دیگری هم برای روشن نشدن دستگاه وجود دارد مثلا قطعی برق پریز یا حتی سوختگی موتور ماشین ظرفشویی از دیگر علل خاموشی آن است. خرابی بازوهای منتقل کننده آب به ماشین ظرفشویی می تواند علت آبگیری نکردن آن باشد. از دیگر عوامل این مشکل شکستی شیر آب دستگاه یا خرابی قفل درب ماشین ظرفشویی است. مشکل نشت آب دستگاه می تواند به دلیل گرفتگی چاه فاضلاب، پارگی لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی یا سوراخ بودن شیلنگ دستگاه باشد. تعمیر ماشین ظرفشویی یوروپلاس پس از عیب یابی دقیق آن توسط تکنسین های مجرب و کاردان انجام می شود.

سخن آخر

در این مقاله یکی از بهترین برندهای ماشین ظرفشویی در بازار ایران را به شما معرفی کردیم و درباره نحوه تعمیر و برطرف کردن خرابی های آن سخن گفتیم. مراجعه به شرکت تعمیراتی معتبری که تعمیرکاران آن آموزش دیده و معتمد باشند بسیار اهمیت دارد. از دیگر موارد مهم این است که مجبور نباشید به خاطر خرابی ماشین ظرفشویی تان دردسرهای حمل و نقل آن به تعمیرگاه را متقبل شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر ماشین ظرفشویی یوروپلاس Europlus

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعمیر ماشین ظرفشویی یوروپلاس Europlus

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا