تعمیرات ظرفشویی

به چه علت آب از زیر ظرفشویی نشتی دارد | نحوه رفع نشتی آب از ظرفشویی

علت آب دادن از زیر ماشین ظرفشویی و نشتی از درب آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی نشان دهنده مشکلات مختلفی است که باید هرچه سریعتر آن را برطرف کنید. ماشین ظرفشویی امروزه یکی از لوازم برقی کاربردی در محیط آشپزخانه محسوب می شود که به دلیل کارایی بالا انجام کار را راحت کرده است. کوچک ترین مشکل در ماشین ظرفشویی ممکن است اختلال شدیدی در کارکرد دستگاه ایجاد کند.

از این رو باید از افراد متخصص در این حرفه کمک بگیرید. ایجاد نشتی آب از زیر ظرفشویی یکی از مشکلات اساسی کاربران است که بسیار آزاردهنده و خسته کننده خواهد بود. آب جمع شده در زیر ظرفشویی را باید مرتبا خشک کنید که انجام این کار صبر و حوصله بسیار زیادی می خواهد. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا علت را دریابید و سپس در صورت داشتن مهارت اقدام به برطرف کردن این مشکل نمایید.

دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی

زمانی که آب از قسمت زیر ظرفشویی بر روی سرامیک ریخته شود، ممکن است مشکلی آزاردهنده محسوب شود که بر این اساس باید هرچه سریعتر اقدام به برطرف کردن مشکل نمایید.

دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی بسیار گسترده است اما با یک عیب یابی دقیق می توانید از مشکل به وجود آمده سر در آورید. موارد زیر جزء دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی هستند که با توجه به آنها از راهکاری درست و اصولی استفاده کنید.

اختلال در پمپ ماشین ظرفشویی

بعضی مواقع اختلال در قطعات موجود در دستگاه ممکن است سبب نشت آب شود که باید قطعه را تعمیر و یا تعویض گردانید. یکی از قطعات موجود در دستگاه که ممکن است در صورت خرابی با نشت آب بروز پیدا کند پمپ دستگاه می باشد.

پمپ در ماشین ظرفشویی وظیفه تخلیه آب و به گردش در آوردن آب درون دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه کاربردی با یک محافظ در قسمت زیر ظرفشویی نصب می شود که دارای دو بخش جداگانه است.

خرابی در قطعه پمپ ممکن است مشکلات جدی تری را ایجاد کند که در این صورت بهتر است حتما از افراد تعمیرکار برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید. برای جلوگیری از عدم نشت آب از طریق درزهای این قطعه معمولا از نواری پلاستیکی به عنوان درزگیر برای آن استفاده می کنند.

در مدت زمان طولانی ممکن است نوار پلاستیکی یا واشر این قطعه به دلیل استفاده از مواد شوینده نامناسب دچار خشکی و شکنندگی شود. زمانی که نوار پلاستیکی و یا واشر قطعه پمپ شکسته شود، آب از این قطعه بر روی زمین نشت پیدا می کند. برای جلوگیری از این مشکل بهترین راه حل تعویض واشر خواهد بود که کاری ساده و راحت است.

اختلال در عملکرد شناور و سوئیچ شناور

یکی دیگر از علت های نشتی آب از زیر ظرفشویی عمل نکردن شناور و سوئیچ شناور است. شناور در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی قرار دارد و میزان ورودی آب به دستگاه را اندازه گیری خواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه فرایند خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی را بهبود بدهیم؟

زمانی که آب به حد استاندارد درون مخزن ظرفشویی قرار گیرد، سوئیچ شناور فعال خواهد شد که در این صورت شیر آب به طور خودکار بسته می شود. زمانی که این قطعات دچار مشکل شوند و یا از عملکرد ضعیفی برخوردار باشند، ممکن است ضربه ای سنگین و خطرناک به ماشین ظرفشویی شما وارد نمایند.

بنابراین نسبت به خراب شدن این قطعات بی تفاوت نباشید، زیرا زمینه ساز مشکلات احتمالی جدی تری خواهند بود. با خراب بودن این قطعات آب ورودی به درون دستگاه بیش از حد استاندارد خواهد بود که در این مواقع آب از قسمت زیر ظرفشویی نشت پیدا می کند.

برای برطرف کردن این مشکل نباید خودسرانه عمل کنید. بلکه باید از یک تعمیرکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید و اقدامات لازم را برای تعویض قطعات خراب شده انجام دهید.

اختلال در شیر ورودی ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل نشتی آب از زیر ظرفشویی خرابی شیر ورودی دستگاه است. شیر ورودی ماشین ظرفشویی که در قسمت پشت دستگاه واقع شده است در صورت خرابی ممکن است سبب ایجاد نشت آب گردد.

چکه کردن آب از قسمت شیلنگ دستگاه ممکن است آب زیادی را بر روی زمین بریزد. زمانی که ماشین ظرفشویی در حال آبگیری است، شیلنگ و اتصالات مربوط به دستگاه و شیر ورودی را به خوبی چک کنید. زیرا ممکن است به دلیل وجود یک روزنه در لوله و یا شیلنگ، آب بر روی زمین ریخته شود.

در صورتی که متوجه نشت آب از شیر ورودی، شیلنگ و یا اتصالات دیگر دستگاه شده اید، باید هر چه سریعتر به تعویض این قطعات بپردازید.

علت نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی

اختلال در بست های شیلنگ

برخی مواقع ممکن است به دلیل شل شدن بست های شیلنگ آب از ماشین ظرفشویی نشت پیدا کند. در این مواقع بهتر است هرچه سریعتر شیلنگ را تعویض کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

البته در صورتی که بست های موجود بر روی شیلنگ دچار مشکل شده اند، می توانید تنها با عوض کردن بست مشکل ایجاد شده را برطرف کنید.

اختلال در درب ظرفشویی

یکی دیگر از علت های رایج نشتی آب از زیر ظرفشویی اختلال در قسمت درب ظرفشویی است. زمانی که متوجه نشت آب از ناحیه درب ماشین ظرفشویی شده اید، باید هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهید.

نشتی آب از قسمت ناحیه درب به دلیل پارگی و یا فرسودگی واشر اطراف درب خواهد بود. واشر کشیده شده در اطراف درب ظرفشویی از یک لاستیک انعطاف پذیر تشکیل شده که از مقاومت بسیار زیادی برخوردار است.

این واشر بعد از مدت زمانی طولانی ممکن است به دلایل مختلفی دچار پارگی و یا حتی فرسودگی شود. بنابراین سبب نشت آب از قسمت درب می شود.

زمانی که واشر پوسیده و یا شکسته شده باشد، ممکن است آب از قسمت روزنه های ایجاد شده به قسمت بیرون دستگاه نشت پیدا کند. برای برطرف کردن این مشکل باید واشر دور درب را بررسی و در صورت ایجاد مشکل به تعویض آن بپردازید.

زمانی که در حال نصب واشر هستید، حواستان باشد به گونه ای واشر را تنظیم و جایگذاری کنید که در قسمت های شیار مخصوص قرار گیرد. با وجود واشر سالم به هیچ عنوان نگران نشتی آب از قسمت درب ظرفشویی نباشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی Hitachi | نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی هیتاچی

خرابی در قسمت بازوهای آبپاش ظرفشویی

یکی دیگر از قطعات موجود در ظرفشویی که در صورت خرابی ممکن است سبب نشت آب از زیر ظرفشویی شود، بازوهای آبپاش دستگاه می باشد. این قطعه کاربردی در قسمت زیر ظرفشویی قرار دارد و در برخی از ماشین های ظرفشویی این بازوها در قسمت دیواره ظرفشویی واقع شده اند.

وظیفه این قطعه در ماشین ظرفشویی اسپری و یا پرتاب آب به دستگاه خواهد بود. جنس این قطعه پلاستیکی بوده و در گذر زمان ممکن است دچار ایراداتی شود. این قطعه زمانی که در اثر برخورد یک شی شکسته و یا در برخی موارد دچار انسداد شود، عمل پرتاب آب را به درستی انجام نخواهد داد.

زمانی که این قطعه کاربردی دچار مشکل شود، معمولا آب از قسمت های زیر که واشری وجود ندارد، به بیرون راه پیدا می کند. بیشترین علت برای نشت آب از قسمت زیر ظرفشویی، خرابی این قطعه است که باید هرچه سریعتر در جهت برطرف کردن این مشکل اقدام نمایید.

برای اینکه بتوانید علت نشت آب را پیدا کنید، پیچ های موجود در قسمت بازوها را باز کنید و در صورتی که گرفتگی وجود دارد، عامل انسداد را حذف و در صورت شکستگی به تعویض آن بپردازید.

البته تعویض بازوهای آبپاش بهتر است توسط افراد ماهر در این زمینه صورت گیرد تا مشکلات دیگری ایجاد نشود.

اختلال در قسمت محفظه مواد شوینده

برخی مواقع ممکن است آب از قسمت محفظه مواد شوینده به بیرون نشت پیدا کند. ماشین های ظرفشویی به دلیل تنوع در مدل و برند از طراحی های مختلفی برخوردار هستند که در برخی از ظرفشویی ها محفظه مواد شوینده بر روی درب قرار دارد که با پیچ و مهره بر روی درب نصب خواهد شد.

این محفظه نیز دارای واشر و یا نوار پلاستیکی است که از نشت آب تا حدود زیادی جلوگیری می کند. با وجود واشر در اطراف این محفظه به خوبی فرآیند آب بندی انجام می شود.

زمانی که واشر موجود در محفظه دچار آسیب دیدگی شود، ممکن است سبب نشت آب شده که بسیار آزاردهنده به نظر می رسد. برخی از ظرفشویی ها محفظه مواد شوینده آنها در قسمت پشت قرار دارد که ممکن است سبب نشت آب از قسمت پشتی دستگاه شود.

برای برطرف کردن این مشکل تنها راهکار، تعویض واشر می باشد که با انجام این فرآیند می توانید از نشت آب تا حد زیادی جلوگیری کنید.

دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی

نتیجه گیری

ماشین ظرفشویی در برندهای متفاوتی در بازار وجود دارد که طراحی آنها با یکدیگر متفاوت است. برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده در ماشین ظرفشویی حتما باید طبق برند محصول خود اقدامات لازم را انجام دهید.

برای برطرف کردن نشتی آب از ظرفشویی حتما باید دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی را بدانید تا راحت تر بتوانید مشکل را برطرف نمایید. در صورتی که در زمینه تعمیر ظرفشویی از مهارت کافی برخوردار نیستید، حتما از طریق شماره های مندرج در صفحه با تعمیرکاران متخصص شرکت ایبک امداد ارتباط بگیرید و از خدمات تعمیر ظرفشویی در محل این مجموعه بهره مند شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل نشتی آب از زیر ظرفشویی و نحوه رفع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا