تعمیراتتعمیرات ظرفشویی

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم چگونه است؟

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم یکی از چالش برانگیزترین کارهای صاحبان ماشین ظرفشویی به حساب می‌رود. ماشین ظرفشویی وسیله‌ای است که استفاده از آن در هر خانه‌ای رایج شده است. اگر می‌خواهید نصب ماشین ظرفشویی ساده و سریع باشد، باید اطمینان حاصل کنید که محل قرار گیری آن به لوله‌های آبرسانی و تخلیه فاضلاب نزدیک است. نزدیک بودن ماشین ظرفشویی به لوله‌ها از کار اضافی برای اتصال آن جلوگیری می‌کند.

ماشین ظرفشویی خدمت بزرگی به بشر بود. از زمانی که ماشین ظرفشویی وارد بازار شد شست و شوها با دست کاهش یافت. بشر همواره در حال پیشرفت و ترقی است و کسی چه می‌داند شاید روزی برسد که دیگر حتی نیاز نداشته باشیم کوچک‌ترین کارها را خودمان انجام دهیم.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم و جزئیات آن بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم هیچ شباهتی به اتصال آن به آب سرد ندارد. بسیار مهم است که نکات اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم را به خاطر بسپارید تا در مواقع نیاز از آن استفاده کنید.

 • شما باید از یک شیلنگ ورودی که برای آب گرم طراحی شده است استفاده کنید.
 • دستورالعمل ماشین ظرفشویی را از قبل بخوانید. باید بفهمید که آیا سازنده اجازه اتصال محصول خود را به منبع آب گرم می‌دهد یا خیر.
 • یک فیلتر تخلیه اضافی بین لوله ورودی و خروجی لوله آب گرم نصب کنید که ناخالصی‌ها را در آب گرم نگه می‌دارد.

قبل از اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم، لازم است تمام لوازم جانبی را مونتاژ کنید. ابتدا یک شیلنگ ورودی با کیفیت بالا می‌گیریم که می‌تواند فشار آب گرم را تحمل کند. هر فیلتر جریانی را که متناسب با لوله ورودی است و می‌تواند در آینده به یک مشکل منجر شود را بردارید.

برای این نوع کار به ابزار خاصی نیاز نیست، لوله به راحتی با دست پیچ می‌شود. با این حال، برای اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم در خروجی لوله آب، باید از نوار برق و یک آچار کوچک قابل تنظیم استفاده کنید. پس بیاید شروع کنیم.

 • شیر آب را برای اتصال ماشین ظرفشویی وصل کنید و از محکم بودن اتصال مطمئن شوید.
 • درپوش را روی یکی از خروجی‌های سه راهی ثابت می‌کنیم و روی دیگری می‌پیچیم.
 • در خروجی آزاد سه راهی، انتهای شیلنگ ورودی را ثابت می‌کنیم و مطمئن می‌شویم که انتهای خروجی آن به طور معمول به بدنه ماشین ظرفشویی می‌رسد.
 • فیلتر جریان را به انتهای لوله ثابت می‌کنیم، سپس کل ساختار را به شیر پرکننده آب دستگاه پیچ می‌کنیم.

در پایان فرآیند اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم باید آب را روشن کرده و سفتی اتصالات را بررسی کنیم. اگر همه چیز درست است، می‌توانید عملکرد ماشین ظرفشویی متصل به آب گرم را آزمایش کنید. به عبارتی دقیق‌تر، ماشین ظرفشویی به آب سرد بیشتری نیاز دارد، نه داغ، بنابراین تجهیزات بیشتر دوام می‌آورند. اما اگر واقعاً می‌خواهید دستیار خانگی را به منبع آب گرم وصل کنید، می‌توانید مراحل بالا را انجام دهید. فراموش نکنید که در چنین شرایطی، مزایا و معایبی هم وجود دارد.اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم

مزایا و معایب اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم

اگر ماشین ظرفشویی را به روش سنتی وصل کنید و فقط از آب سرد استفاده کنید، ماشین به طور معمول کار می‌کند، اما اگر ماشین ظرفشویی را به آب گرم وصل کنید، ممکن است شرایط غیرقابل پیش بینی پیش بیاید. در ابتدا می‌خواهیم بپردازیم به مزایای اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم. این مزایا به شرح زیر است.

 • یکی از مزایا اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم این است که فرآیند شستشو سریع‌تر اتفاق می‌افتد زیرا دیگر نیازی به گرم کردن آب در مخزن نمی‌باشد.
 • عنصر گرمایش کندتر فرسوده می‌شود زیرا نیاز کمتری به روشن کردن آن وجود دارد.
 • یکی دیگر از مزایای اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم ذخیره انرژی است. در رابطه با این مورد، ما در مصرف برق صرفه جویی می‌کنیم، اما در عین حال آب گرم گرانی را مصرف می‌کنیم، بنابراین نه ارزان‌تر، بلکه گران‌تر خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل روشن نشدن فریزر سامسونگ چیست؟

همانطور که می‌بینید، مزایای آن بسیار نامشخص است. نیازی به تلاش برای تبدیل اطلاعات مشخص شده و تبدیل مزایا به معایب نیست، اگرچه تصمیم نهایی با شماست. حال بیایید به معایب غیرقابل انکار اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم بپردازیم.

 1. آب داغ توری فیلترهای جریان را خراب می‌کند، بنابراین اغلب نیاز به تعویض دارند. در عین حال، استفاده از مدل بدون فیلتر این دستگاه غیرممکن است، اگر توری در ماشین ظرفشویی نباشد ضایعات و کثیفی‌ها وارد دستگاه می‌شوند.
 2. آب بسیار داغ نازل‌ها و شلنگ تخلیه دستگاه را خراب می‌کند که باعث کاهش عمر ماشین ظرفشویی می‌شود.
 3. در شرایط عادی، در حین پیش شستشو در ماشین ظرفشویی، ظروف با آب سرد شسته می‌شوند که تنها در حین شستشوی اصلی شروع به گرم شدن می‌کند.

برخی از ماشین‌های ظرفشویی گران قیمت دارای اتصال آب هیبریدی هستند. آن‌ها را می‌توان به سه طریق متصل کرد: آب سرد،  آب گرم، آب سرد و گرم. کاربری که ماشین ظرفشویی او مستقیماً به آب سرد و گرم متصل است، می‌تواند با انتخاب حالت شستشوی ترجیحی، در هزینه خود صرفه جویی کند. خود دستگاه آب سرد و گرم را بهینه مخلوط می‌کند و فوراً مخلوطی از آب و مواد شوینده را به ظروف می‌رساند.

تنها یک اشکال وجود دارد. تعداد زیادی لوله که باید به دقت در پشت دستگاه پنهان شوند. به طور خلاصه، لازم به ذکر است که ماشین ظرفشویی تنها زمانی می‌تواند به منبع آب گرم متصل شود که سازنده اجازه دهد. اگر دستگاهی را که برای آب گرم طراحی نشده است به آب گرم وصل کنید، تجهیزات خراب می‌شوند.

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم

مراحل نصب ماشین ظرفشویی

در بخش قبلی روش اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم را یاد گرفتید، اما در این بخش می‌خواهیم بپردازیم به مراحل نصب ماشین ظرفشویی. این مراحل به شرح زیر می‌باشد.

اتصال به منبع آب

قبل از اتصال ماشین ظرفشویی به منبع آب، توجه به این نکته مهم است که اتصال باید به لوله آب گرم انجام شود. اگر محل مورد نظر از قبل یک شیر آب گرم داشته باشد، اتصال آسان و بسیار سریع خواهد بود. به سادگی انتهای شیلنگ تامین آب ماشین ظرفشویی را به شیر ورودی آب وصل کنید. اتصالات باید به طور کامل پیچ شود، مراقب باشید که قبل از این عملیات آب بندی بین لوله تامین ماشین ظرفشویی و شیر آب قرار گیرد.

برای بررسی محکم بودن اتصال، به سادگی شیر آب را باز کنید. در صورت نشتی، بهتر است شیر را با گریس سیلیکونی بپوشانید. اما شما می‌توانید آن را از قبل برای محکم کاری مهر و موم کنید.
در صورتی که تاسیسات، شیر ​​آب نداشته باشد باید از شیر خود سوراخ شونده استفاده کرد که به آن شیر خود سوراخ کن نیز می‎‌گویند. مزیت شیر خود سوراخ کن این است که از برش و جداسازی لوله‌ها جلوگیری می‌کند. شیر خود حفاری می‌تواند به راحتی با لوله های مسی با قطر خارجی ۱۰ و ۱۶ میلی متر سازگار شود.

اتصال به تخلیه فاضلاب

تنها کاری که باید انجام دهید این است که با افزودن یک سیفون PVC، شیلنگ انعطاف پذیر ماشین ظرفشویی را به لوله تخلیه فاضلاب وصل کنید. اتصال با یک گیره انجام می‌شود. اطمینان حاصل کنید که شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بیش از حد به داخل لوله‌ها نمی‌رود تا از ایجاد جریان برگشتی جلوگیری شود.

بهتر است که از لوله‌های تخلیه ماشین‌های ظرفشویی که با قطعات پلاستیکی به صورت نیم دایره مجهز شده‌اند استفاده کنید. این لوله‌ها خم شدن پایدار و بدون پیچ خوردگی را برای اتصال به لوله PVC تضمین می‌کنند. اگر محل مورد نظر دارای لوله تخلیه فاضلاب مناسب برای ماشین ظرفشویی نباشد، لوله تخلیه باید بریده شود تا سیفون پی وی سی (قطر ۴۰ میلی متر) قرار گیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای برنامه‌های شستشوی ماشین ظرفشویی زیمنس Siemens

اتصال برق

پس از اتصال ماشین ظرفشویی به منبع آب سرد و تخلیه فاضلاب، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ماشین ظرفشویی را به منبع تغذیه وصل کنید. دستگاه باید به یک سوکت ارت ضد آب متصل شود و توسط یک قطع کننده مدار حداقل با جریان حداقل ۱۶A محافظت شود. به دلایل ایمنی استفاده از سیم کشی را امتحان نکنید.

انواع ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی دارای انواع و اقسامی هستند که در این بخش می‌خواهیم به پر استفاده ترین آنها بپردازیم. انواع ماشین ظرفشویی به شرح زیر دسته بندی می‌شوند:

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم

ماشین ظرفشویی ایستاده

این نوع ماشین ظرفشویی معمولاً امکان جدا شدن رویه آن و در نتیجه لیز خوردن را دارد. هنگامی که این دستگاه به صورت آزاد ایستاده است، می توان آن را در هر جایی از آشپزخانه قرار داد. بر خلاف مدل ماشین ظرفشویی که می‌تواند یکپارچه شود، ماشین ظرفشویی ایستاده دارای پوشش مخصوص به خود است که قابل تغییر نیست و بنابراین نمی‌توان آن را مطابق با دکور آشپزخانه خود شخصی سازی کرد. مزیت این ماشین ظرفشویی ایستاده این است که، با توجه به ترجیحات فردی، می‌توان آن را در نزدیکی سایر لوازم خانگی قرار داد.

ماشین ظرفشویی توکار و یکپارچه

ماشین‌هایی که یکپارچه هستند به طور ویژه برای پوشش متناسب با رنگ‌ها یا الگوهای آشپزخانه طراحی شده‌اند. این نوع دستگاه بدون بدنه تحویل داده می‌شود. این ماشین ظرفشویی امکان تغییر ظاهر در سطح پانل جلویی درب را ارائه می‌دهد.

معیارهای خرید ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یک وسیله خانگی که به گونه‌ای طراحی شده است که کار شستن ظروف را کمتر خسته کننده کند. تقریباً با هر کارد و چنگالی سازگاری دارد و نسبت به شستن ظروف با دست آب کمتری مصرف می‌کند. بنابراین طبیعی است که بسیاری از خانواده‌ها آشپزخانه خود را به این وسیله مجهز کنند.

با این حال، قبل از خرید ماشین ظرفشویی، باید معیارهای ضروری خاصی را در نظر بگیرید. در این راهنمای خرید ماشین ظرفشویی، ما در مورد معیارهای مربوط به نوع، مصرف انرژی، ظرفیت، ابعاد، ویژگی‌ها، کاربردها، راحتی و نگهداری ماشین ظرفشویی بحث خواهیم کرد.

مصرف انرژی

قبل از خرید ماشین ظرفشویی، لازم است از معقول بودن مصرف انرژی آن اطمینان حاصل کنید. برچسب انرژی در حال حاضر اطلاعات ارزشمندی را برای این منظور ارائه می‌دهد. اطلاعاتی در مورد کلاس انرژی و مصرف سالانه آب و برق را گوشزد می‌کند. مقرون به صرفه‌ ترین دستگاه‌ها از A +  تا A +++ رتبه بندی می‌شوند. با این حال، مدل‌های طبقه بندی شده A +++  مطمئناً کمترین مصرف را در انرژی الکتریکی دارند اما نسبتاً گران هستند.

ظرفیت و ابعاد

برای اینکه ماشین ظرفشویی شما کارآمد باشد، باید مدلی را انتخاب کنید که ظرفیت آن مطابق با نیاز شما باشد. برای یک فرد مجرد یک ماشین ظرفشویی جمع و جور که به آن مینی ظرفشویی نیز می‌گویند با ظرفیت ۴ تا ۶ مکان مناسب است.  ابعاد آن‌ها در عرض، عمق و ارتفاع به ترتیب ۵۵، ۵۰ و ۴۵ سانتی متر است. بنابراین می‌توان آن‌ها را در یک فضای محدود نصب کرد. برای نیازهای بزرگتر، شما می‌توانید بین مدل‌های عرض کوچک و استاندارد یکی را انتخاب کنید.

ظرفیت ماشین ظرفشویی‌های با عرض کوچک تا ۱۱ مکان و ابعاد آن‌ها ۴۵ سانتی متر عرض، ۸۵ سانتی متر ارتفاع و تا ۶۰ سانتی متر عمق می‌باشد. ظرفشویی استاندارد دارای ظرفیت حداقل ۱۲ مکان است، بنابراین برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب می‌باشد. عرض آن‌ها ۶۰ سانتی متر، ارتفاع تا ۸۵ سانتی متر و عمق حداکثر ۶۰ سانتی متر است.

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید، آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی برای اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم چگونه است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا