تعمیرات ظرفشویی

خدمات تعمیر و نگهداری از ماشین ظرفشویی فلوگل Flugel

معرفی و بررسی ماشین ظرفشویی فلوگل و نحوه عیب یابی و تعمیر آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی از جمله لوازم خانگی مهم به خصوص برای افرادی که شاغل و یا پر مشغله هستند به شمار می رود. شاید در ابتدا ماشین ظرفشویی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و سایر لوازم خانگی مهم و کاربردی به شمار نرود، اما با پرداختن کامل به ماشین ظرفشویی به اهمیت ماشین ظرفشویی پی خواهید برد. در این مقاله از مجله ایبک به معرفی ماشین ظرفشویی فلوگل و همچنین نحوه تعمیر کردن آن خواهیم پرداخت.

نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

از آن جایی که ماشین ظرفشویی یک دستگاه خودکار است، به صورت خودکار ظرف های کثیف را تمیز می کند و تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که ظرف ها را درون ماشین ظرفشویی به صورت مرتب قرار دهیم و سپس ماده شوینده را به دستگاه اضافه کنیم و شروع به تنظیم چرخه شستشو کنیم و در آخر نیز دکمه روشن را فشار دهیم. برخی اعمال نیز در ماشین ظرفشویی وجود دارد که به صورت خودکار انجام می شود که شامل:

 • پر شدن آب.
 • پاشیده شدن آب از طریق فواره ها با سرعت و فشار زیاد جهت تمیز کردن ظروف.
 • تخلیه شدن آب کثیف.
 • پاشیده شدن آب بیشتر به جهت آبکشی ظروف.
 • خشک کردن ظروف که البته این قسمت را شما باید هنگام تنظیم دستگاه فعال کرده باشید.

علاوه بر مواردی که گفته شد ماشین ظرفشویی بر کارهای خود نظارت کافی دارد تا شستشو ظروف با دقت انجام شود. مدت زمان هر چرخه توسط یک زمان سنج تنظیم می شود. یک گیرنده حسی جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ظروف و تخریب آن ها دمای آب و هوا را نمایان کند و دیگر گیرنده حسی نیز این توانایی  دارند که بگوید سطح آب به اندازه کافی بالا است تا مرحله شست و شو و آب کشی آغاز شود. برخی از ماشین های ظرفشویی گیرنده هایی دارند که می توانند میزان کثیفی آب را که از ظروف می چکد مشخص کند و وقتی که آب به اندازه کافی تمیز بود ماشین ظرفشویی تشخیص تمیز شدن ظروف را می دهد.

روش‌های شستن میوه در ماشین ظرفشویی

تمامی ماشین های ظرفشویی توانایی شستن میوه ها و سبزی ها را دارند و نیز دارای سبد میوه شوی هستند. این سبد میوه شوی در همان طبقه اول ماشین ظرفشویی شما قرار دارد. آنچه که سبب می شود یک ماشین ظرفشویی متمایز بشود  قابلیت کارکردن آن با آب سرد است، یعنی در ماشین ظرفشویی برنامه ای وجود داشته باشد که بتوان میوه ها را با آب سرد شست تا پلاسیده نشوند.

 معرفی انواع ماشین ظرفشویی

در این قسمت از مقاله به معرفی و بررسی  انواع ماشین ظرفشویی ها خواهیم پرداخت.

 • ماشین ظرفشویی ایستاده: ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله، از جمله پرطرفدار ترین ماشین ظرفشویی می باشند. این نوع از  ماشین ظرفشویی ها در ابعادی متفاوت و یا یکسان با ماشین ظرف شویی تولید می شود. ماشین ظرفشویی های ایستاده عموما ظرفیت بالایی دارند و معمولا از ۱۴ و یا ۱۶ نفره هستند که این نشان از حجم بالای مخزن جهت قرار گیری ظروف است.
 • ماشین ظرفشویی رومیزی: ماشین ظرفشویی رو میزی نوعی دیگر از ماشین ظرفشویی است که مناسب برای خانواده های کم جمعیت است. این نوع از مدل های ماشین ظرفشویی به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت قرار گرفتن بر روی کابینت را دارا هستند و معمولا کنار سینک ظرفشویی قرار می گیرند.
 • ماشین ظرفشویی توکار: ماشین ظرفشویی نیز مانند سایر لوازم خانگی دارای مدل توکار است و قابلیت قرار گرفتن در داخل کابینت و یا یک فضای بسته را دارند. این نوع مدل از ماشین ظرفشویی ها فضای کمتری را اشغال می کنند و معمولا طراحی آن ها به شکلی است که بشود  آن را در زیر سینک ظرفشویی قرار داد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  شلنگ خروجی یا تخلیه ماشین ظرف شویی | علل و نحوه تعمیر شلنگ خروجی

معرفی و تعمیر ماشین ظرفشویی فلوگل

نکات مهم در هنگام خرید ماشین ظرفشویی

در ادامه به نکات مهمی خواهیم پرداخت که شما باید هنگام خرید ماشین ظرفشویی به آن توجه کنید.

 • ظرفیت ماشین ظرفشویی: ظرفیت ماشین های ظرفشویی با توجه به نوع آن از ۴ تا ۱۶ نفره وجود دارد و شما می توانید با توجه به تعداد خانواده، مهمانی ها و استفاده چند باره آن در طول روز، ظرفیت مناسب را انتخاب نمایید. به عنوان مثال اگر شما یک خانواده ۴ نفر هستید، می توانید ماشین ظرفشویی ۸ نفر تهیه نمایید و در پایان روز تمامی ظروف را جمع کرده و با استفاده از ماشین ظرف شویی آن ها را بشویید.
 • تعداد برنامه های شستشو: ماشین های ظرفشویی دارای برنامه های متعددی برای شستشوی سریع، مقدماتی، نرمال، زیاد و… هستند که این برنامه ها کمک شایانی به میزان مصرف مواد شوینده، آب و انرژی خواهد کرد. به عنوان مثلا شما می توانید از برنامه شستشوی سریع هنگامی که ظروف غیر چرب دارید و یا قصد شستن میوه را دارید، از این برنامه استفاده نمایید.
 • برند ماشین ظرفشویی: توجه به برند ماشین ظرفشویی نیز از نکات مهمی است که باید هنگام خرید به آن دقت شود. همیشه سعی کنید از برند های شناخته شده و معتبر خرید کنید که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران داشته باشد مانند ماشین ظرفشویی برند فلوگل.
 • سیستم فیلترینگ آب: از نکاتی که خیلی کمتر مورد توجه واقع می شود سیستم فیلترینگ آب توسط ماشین ظرفشویی است. آب آشامیدنی منازل در ایران به دلیل اینکه املاح و ناخالصی های زیادی دارند سبب کاهش عمر لوازم آب رسانی ماشین ظرف شویی خواهند شد و این امر موجب می شود کیفیت شستشو ظروف پایین بیاید و ظروف با لکه های چربی یا سفیدک همراه شود. در نتیجه هنگام خرید ماشین ظرفشویی  توجه داشته باشید ماشین ظرف شویی قابلیت فیلترینگ آب را داشته باشد تا ظروف کاملا تمیز بشوند.
 • قابلیت ضد عفونی: قابلیت ضد عفونی کردن از دیگر امکانات ماشین ظرفشویی است که این ویژگی ماشین های ظرفشویی را نسبت به یکدیگر متمایز می کند. تکنولوژی ضد عفونی کردن از موارد مهم است که برای تمیز بودن ظروف بسیار مهم است و در صورتی که این قابلیت در ماشین ظرفشویی وجود نداشته باشد، باید مواد ضد عفونی کننده را به ماشین ظرفشویی اضافه نمایید. اما ماشین های ظرفشویی هستند که با تکنولوژی های مختلف و بدون نیاز به موادی خاص تمامی تمامی ظروف را ضد عفونی می کنند.
 • قابلیت براق کنندگی: از جمله ویژگی های جذاب ماشین ظرفشویی که امروزه به آن اضافه شده است، قابلیت براق کنندگی است. این سیستم به این گونه است که پس از شستشو، مایع براق کننده را که از قبل در ماشین ظرفشویی ریخته بودید بر روی سطوح ظروف پاشیده تا ظروف شما براق تر و تمیز تر به نظر برسد.

نحوه تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی فلوگل

ماشین ظرفشویی فلوگل همانند سایر لوازم خانگی ممکن است دچار خرابی یا اشکال بشود که در ادامه به نحوه تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی فلوگل خواهیم پرداخت و در صورتی که در هر قسمت دچار مشکل و یا نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با ایبک امداد تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه فرایند خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی را بهبود بدهیم؟

معرفی و تعمیر ماشین ظرفشویی فلوگل

علت ایجاد سرو صدا در حین کار کردن ماشین ظرفشویی فلوگل

در صورتی که دستگاه شما در حین کار کردن صد می دهد باید به نکات زیر توجه نمایید:

 • چیدمان نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی می تواند سبب چرخش ظروف در ماشین ظرفشویی شود.
 • همچنین اگر جسم خارجی در لوله ماشین ظرفشویی شما گیر کند سبب ایجاد صدا خواهد شد.
 • اگر فاصله ماشین ظرفشویی شما از دیوار پشتی  کم باشد ممکن است سبب ایجاد  صدا در دستگاه شما بشود.

علت خشک نشدن ظروف پس از شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی

از جمله مشکلاتی که می‌تواند هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی برای شما پیش بیاید خشک نشدن ظروف است که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • ممکن است برنامه خشک کن را هنگام تنظیم دستگاه انتخاب نکرده باشید.
 • خراب بودن پمپ تخلیه دستگاه شما سبب می شود ظروف به صورت مرطوب باقی بماند و خشک نشود.
 • قرار گرفتن نزدیک به هم ظروف سبب خشک نشدن ظروف در دستگاه می شود که برای رفع آن کافی است با توجه به گنجایش دستگاه خود اقدام به چیدن ظروف نمایید.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی فلوگل

روشن نشدن ماشین ظرفشویی را می توان از نگران کننده ترین مشکلات دانست که در ادامه به علت بروز این مشکل خواهیم پرداخت.

 • علت ایجاد این مشکل می تواند مربوط به پریز متصل به دستگاه باشد که سبب روشن نشدن دستگاه می شود و برای بررسی این  مشکل کافی است دستگاه خود را به پریز دیگر متصل نمایید.
 • این امکان نیز وجود دارد که دستگاه شما دچار سوختگی شده باشد.
 • اگر برق منطقه شما دچار افت ولتاژ و نوسان شده باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی شما روشن نشود.

علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی فلوگل

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی به معنای شروع نشدن عملیات شستشو در ماشین ظرفشویی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • ممکن است بازوهای اسپری کننده آب در دستگاه شما خراب شده باشد که در این صورت باید اقدام به تعمیر آن نمایید.
 • همچنین این امکان وجود دارد که در مسیر بازوهای اسپری کننده آب مواد غذایی و یا چربی گیر کرده باشد که برای رفع این مشکل کافی است آن ها را از محل خود بیرون آورده و پس از شستشو آن ها را در محل خود قرار دهید.
 • همچنین اگر فشار آب شهری نیز پایین باشد این امکان وجود دارد که آبگیریی ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شود.

علت نشت آب ماشین ظرفشویی فلوگل

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند برای ماشین ظرفشویی شما پیش بیاید و اذیت کننده نیز باشد،  نشتی آب از ماشین ظرفشویی است که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • شکستگی و خراب بودن اتصالات شیر آب متصل به ماشین ظرفشویی می تواند از دلایل نشت آب باشد.
 • پاره شدن لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی نیز از دیگر دلایل نشت آب از ماشین ظرفشویی است.
 • همچنین گرفتگی در چاه فاضلاب می تواند سبب نشتی آب شود که برای برطرف کردن آن کافی است اقدام به رفع گرفتگی چاه محل خود نمایید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیر و نگهداری از ماشین ظرفشویی فلوگل Flugel

امتیاز سردبیر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا