تعمیرات تلویزیون

ویروسی شدن تلویزیون|نشانه های ویروسی شدن تلویزیون

ویروسی شدن تلویزیون|نشانه های ویروسی شدن تلویزیون، جلوگیری از ویروسی شدن تلویزیون

از جمله مشکلاتی که ممکن است کاربران با آن روبه‌رو شوند، ویروسی شدن تلویزیون آنها می باشد. ویروسی شدن تلویزیون دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. برای اینکه تشخیص دهید تلویزیون شما ویروسی شده است یا خیر و همچنین برای از بین بردن ویروس های تلویزیون و اقدامات لازمی که لازم است در صورت ویروسی شدن تلویزیون انجام دهید، را در این مقاله به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

دلایل ویروسی شدن تلویزیون

در صورت یکی از تلویزیون شما به اینترنت متصل می شود و یا به دستگاه هایی مانند HDMI و usb متصل می شود امکان دارد، که به نرم افزار های بد و ویروس ها آلوده شده و با مشکلات متعددی روبرو شود. نرم افزارها و برنامه های بد و همچنین ویروس ها از اتصالاتی مثل بلوتوث usb، hdmi و یا از طریق اینترنت وارد تلویزیون افراد می شوند. برای نمونه برخی از تلویزیون هایی که سیستم عامل اندروید دارند، قابلیت نصب بازی ها و برنامه های گوناگون را دارد. در صورتی که این برنامه ها و بازی ها نامناسب و آلوده باشند، خطرات زیادی داشته و حتی امکان دارد، که به اطلاعات شخصی افراد دسترسی داشته و آنها را تهدید نماید. به همین علت برای اینکه از نرم افزارهای بد و ویروس ها در تلویزیون جلوگیری شود، باید از نرم افزار های امنیتی مثل فایروال و آنتی ویروس استفاده کنید و برای دانلود بازی ها و برنامه ها از منابع معتبر استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می شود، که تلویزیون خود را به صورت مرتب به روز رسانی نمایید، تا در مقابل آسیب ها حفاظت شود.

نشانه‌های ویروسی شدن تلویزیون

با توجه به نوع تلویزیون شما و همچنین نوع ویروسی که در تلویزیون شما وجود دارد، نشانه های ویروسی شدن دستگاه شما متفاوت خواهد بود. در ادامه به برخی از نشانه های ویروسی شدن تلویزیون اشاره می کنیم:

 • چنانچه تلویزیون با برنامه های نامربوط و غیر معمول روشن شود احتمال دارد که دستگاه شما به ویروس آلوده شده باشد اگر در زمان روشن شدن تلویزیون تبلیغات زیادی پخش شود، احتمالاً تلویزیون شما به نرم افزارهای بد و یا ویروس آلوده است و سعی می کند دسترسی به اطلاعات شخصی شما داشته باشد.
 • چنانچه تلویزیون دیر تر و یا کندتر باز شود و یا تصویر و برنامه ها کند باشند، احتمالاً تلویزیون شما به ویروس آلوده است و سیستم عامل دستگاه شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر تلویزیون پیام های غیر معمول نمایش می دهد و این پیام ها ممکن است به صورت پیام های تبلیغاتی و یا پیام های اخطاری باشد، تلویزیون شما به ویروس آلوده است.
 • چنانچه متوجه شدید، که تلویزیون به نرم افزارهای بد و یا ویروس آلوده است، باید از برنامه های امنیتی و آنتی ویروس استفاده نمایید و همچنین سیستم عامل دستگاه خود را به روز رسانی نمایید.

ویروسی شدن تلویزیون

طریقه حذف ویروس تلویزیون

با توجه به مدل تلویزیون و نوع ویروس تکنیک های گوناگونی برای از بین بردن ویروس وجود دارد در ادامه مطلب به چند راهکار برای از بین بردن ویروس تلویزیون اشاره خواهیم کرد:

 • به وسیله برنامه آنتی ویروس می توانید تلویزیون را اسکن نموده و ویروس هایی که در آن وجود دارد را از بین ببرید. چنانچه برنامه آنتی ویروس در تلویزیون شما نصب نیست، می توانید از برنامه هایی مثل، Kaspersky Internet Security for Android TV و همچنین AVG Antivirus for Smart TV استفاده نمایید.
 • در برخی مواقع می‌توانید تلویزیون را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در این صورت ویروس ها از بین خواهند رفت. برای اینکه بتوانید تنظیمات تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازنشانی نمایید، باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کرده و این کار را با دقت انجام دهید.
 • در برخی مواقع می توانید سیستم عامل تلویزیون خود را به روز رسانی کنید و از نسخه جدید استفاده کنید. این کمک خواهد کرد، که ویروس های جدید در تلویزیون شما وجود نداشته باشند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی

پیشگیری از ویروسی شدن تلویزیون

برای اینکه بتوانید از ویروسی شدن تلویزیون خود پیشگیری نمایید، می توانید از راهکار های زیر بهره مند شوید:

 • بر روی تلویزیون برنامه آنتی ویروس نصب نمایید این کمک خواهد کرد که تلویزیون شما به بدافزار ها و ویروس ها آلوده نشود برای اینکه بتوانید آنتی ویروس خوب و مناسب تلویزیون خود را انتخاب نمایید بهتر است از برنامه های شرکت های معتبر استفاده کنید برای مثال Kaspersky، McAfee، Norton از جمله شرکت های معتبر آنتی ویروس می باشند، که برنامه های مناسبی را ارائه می دهند.
 • برای اینکه بتوانید از آلوده شدن تلویزیون خود به ویروس ها جلوگیری کنید بهتر است از شبکه های امن وای فای استفاده کنید و از شبکه هایی که غیر امن هستند و یا عمومی باشند بهتر است استفاده نشود. چون احتمال دارد آسیب پذیری امنیتی داشته باشند.
 • اگر دسترسی به اینترنت را محدود کنید، تلویزیون شما کمتر دچار ویروس خواهد شد.

ویروسی شدن تلویزیون ال جی

تلویزیون های هوشمند از طریق واسطه های گوناگونی ویروسی می شوند و این ویروس ها و بد افزار ها موجب اختلال در کارکرد تلویزیون شما خواهند شد و در برخی موارد حتی امکان دارد، که تلویزیون شما به صورت کامل از کار بیفتد.

مهمترین و اولین عامل ورود ویروس به تلویزیون ال جی استفاده از مرورگرها در اینترنت و دانلود نرم افزار می باشد. همچنین امکان دارد از طریق حافظه های جانبی و درایو هایی که آلوده هستند، نرم افزار های بد و ویروس ها به تلویزیون ال جی منتقل شده باشند و عملکرد آن را مختل کرده باشند.

در صورتی که تلویزیون ال جی شما به ویروس آلوده شده باشد، تصویر تلویزیون سیاه خواهد شد. البته سیاه شدن تصویر ممکن است به خاطر دیگر دلایل نیز رخ دهد، اما ویروسی بودن تلویزیون نیز منجر به سیاه شدن تصویر خواهد شد.

برای اینکه بتوانید ویروس تلویزیون ال جی را از بین ببرید، آنتی ویروس های زیادی وجود دارد اما باید دقت کرده و آنتی ویروس مناسبی که عملکرد بهتری دارد را انتخاب کنید. این آنتی ویروس باید با سیستم عامل تلویزیون شما و مدل آن سازگاری داشته باشد. چنانچه در تلویزیون شما سیستم عامل اندروید وجود دارد، می توانید بر روی لپ تاپ خود آنتی ویروس مورد نظر را دانلود نمایید و سپس به تلویزیون خود با استفاده از فلش منتقل کنید و این برنامه آنتی ویروس را در تلویزیون خود اجرا نمایید و اسکن را انتخاب کنید و اجازه دهید، که برنامه آنتی ویروس سیستم شما را به صورت کامل بررسی نماید و مشکل ویروس تلویزیون ال جی شما را از بین ببرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل کار نکردن پورت USB در تلویزیون

ویروسی شدن تلویزیون سامسونگ

تفاوت اصلی تلویزیون های قدیمی و تلویزیون های هوشمند در اتصال به اینترنت است. تلویزیون های هوشمند مانند لپ تاپ هستند و به راحتی می توان با استفاده از آن در اینترنت گشت و گذار کرده و وب گردی نمایید. این قابلیت مزایا و معایب خود را دارد. در صورتی که از سایت های نامعتبر بازدید شود، احتمال ویروسی شدن تلویزیون شما و به دنبال آن اختلال در عملکرد آن وجود دارد. همچنین استفاده از فلش هایی که آلوده به ویروس هستند می تواند ویروس را وارد تلویزیون شما کند. بنابراین قبل از استفاده از هر فلشی باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید و برای اینکه تلویزیون سامسونگ شما دچار ویروس نشود، از سایت های نامعتبر بازدید نکنید‌ برای اینکه تشخیص دهید تلویزیون شما به ویروس آلوده شده است یا خیر، می‌توانید به این ترتیب عمل کنید:

 • به قسمت تنظیمات رفته و به بخش General بروید.
 • در این حالت قسمت System Manager باز می‌شود.
 • برای اینکه فرایند اسکن شروع شود به قسمتSmart security بروید و Scan را برگزینید.

با انجام دادن این مراحل ویروس هایی که در تلویزیون سامسونگ شما وجود دارد، شناسایی خواهند شد و در این حالت بهتر است، که تنظیمات دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگرداندنید. این کار موجب خواهد شد، که تنظیمات اولیه تلویزیون سامسونگ شما به هم بریزد. بنابراین بهتر است قبل از انجام دادن این کار با تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون مشورت کنید.

چنانچه از تلویزیون خود برای دانلود کردن عکس فیلم و یا وب گردی زیاد استفاده می کنید این احتمال نیز بیشتر خواهد شد، که سیستم و تلویزیون شما هک شود. بنابراین باید اطلاع داشته باشید، که انجام دادن این کار ها مانند این خواهد بود، که فردی غریبه را به حریم خصوصی خود وارد می‌کنید. بنابراین همه این کارها را باید با احتیاط انجام دهید.

ویروسی شدن تلویزیون

سخن تکمیلی

افزایش سرعت اینترنت و پیشرفت سریع تکنولوژی موجب می‌شود، که افراد بتوانند کارهای روزمره خود را در زمان کمی انجام دهند. همچنین قابلیت ها و امکانات فراوانی که در تلویزیون های هوشمند وجود دارد، موجب شده است، که افراد زیادی مایل باشند از این دستگاه ها در منزل خود استفاده کنند. با توجه به اینکه استفاده از تلویزیون های هوشمند رشد روز افزونی دارد، این نگرانی را کاربران دارند، که تلویزیون هوشمند آنها ویروسی شود. با انجام دادن چند روش و تکنیک می توانید از مشکل آلوده شدن تلویزیون های هوشمند خود به بد افزار ها و ویروس ها جلوگیری کنید. در این مطلب به دلایل ویروسی شدن تلویزیون و همچنین راهکارها و تکنیک هایی برای از بین بردن و پاک کردن آنها ارائه گردید. در استفاده از این تلویزیون های هوشمند باید مدام احتیاط کنید و وارد سایت های نامعتبر نشوید. همچنین قبل از استفاده از وسایل جانبی مانند فلش در تلویزیون های هوشمند، از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

ویروسی شدن تلویزیون|نشانه های ویروسی شدن تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکل ویروسی شدن تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا