تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آب مرکبات گیری|مشکلات رایج آب مرکبات گیری

عیب‌یابی و تعمیر آب مرکبات گیری|مشکلات رایج آب مرکبات گیری، نگهداری و استفاده از آب مرکبات گیری

مرکباتی مثل لیمو شیرین، پرتقال و نارنج دارای عطر و خاصیت های بسیار خوبی می باشند. اگر آب این میوه ها به صورت تازه گرفته و استفاده شود، بسیار لذت بخش و مفید است. با استفاده از دستگاه آب مرکبات گیری برای افراد این امکان وجود دارد. با استفاده از این دستگاه می توانید در کمترین زمان آبمیوه را به صورت تازه و طبیعی میل کنید. در زمانی که از دستگاه آب مرکبات گیری استفاده می شود، باید نکات و اصولی رعایت گردد، تا عمر مفید آن افزایش یافته و خروجی دستگاه آب مرکبات گیری با کیفیت باشد. در حین استفاده امکان دارد، که این دستگاه با مشکلات و ایراداتی مواجه شود.

عیب‌یابی و تعمیر آب مرکبات گیری

اگر از دستگاه آب مرکبات گیری به صورت صحیح و اصولی استفاده نشود امکان دارد، که مشکلاتی برای آن پیش آید. در مواقعی که مشکل بسیار جدی نیست و دستگاه با تعمیر و یا تعویض قطعه جزئی خرابی رفع می گردد، می‌توانید خودتان دستگاه را عیب یابی و تعمیر نمایید. اما در برخی مواقع امکان دارد، که آب مرکبات گیری با مشکل جدی روبه رو شود. در این صورت باید تعمیر آب مرکبات گیری توسط تعمیرکاران مجاز انجام شود، تا با تعمیر غیر اصولی سلامت این دستگاه به خطر نیفتد. وقتی آب مرکبات گیری عملکرد صحیحی ندارد، در ابتدا باید ایراد به وجود آمده را بیابید و با توجه به آن خرابی را برطرف نمایید.

آب مرکبات گیری

داغ کردن موتور آب مرکبات گیری

توجه داشته باشید،‌ که از دستگاه آب مرکبات گیری برای مدت زیاد و به صورت مداوم استفاده نکنید. چون در این صورت موتور آب مرکبات گیری گرم خواهد شد.

اگر دستگاه آب مرکبات گیری بدون بار روشن شود، موتور آن بسیار داغ خواهد کرد.

یکی دیگر از دلایل داغ کردن موتور آب مرکبات گیری قرار گرفتن این دستگاه بر روی موکت یا فرش است.

چنانچه موتور دستگاه آب مرکبات گیری نیم سوز شده باشد می تواند موجب بروز این مشکل گردد. در این صورت دود و بو از این دستگاه خارج خواهد شد و برای بررسی سیم پیچی دستگاه نیاز است، که از متخصصین کمک بگیرید.

وقتی آب مرکبات گیری روشن می‌شود فیوز می‌پرد

اگر با روشن شدن آب مرکبات گیری فیوز منزل شما می پرد، باید قطعات و بخش های درونی این دستگاه مورد بررسی قرار بگیرند. سوختن موتور، خراب بودن خازن و اتصال کوتاه در سیم های این دستگاه موجب خواهد شد، که وقتی به برق وصل می شود، اتصال کوتاه رخ داده و فیوز منزل شما بپرد.

نشت آب مرکبات از ظرف

در این صورت باید ظرف و یا درپوش دستگاه آب مرکبات گیری را چک کنید احتمال دارد، که ترک خورده و یا شکسته باشند. در این شرایط باید آنها را عوض کنید. اگر از دستگاه آب مرکبات گیری شما آب مرکبات نشت می‌کند، باید این موضوع را در کمترین زمان ممکن برطرف نمایید. چون امکان دارد، که موجب آسیب های بیشتر به دستگاه شما شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر آبمیوه گیری گرند Grand

آب مرکبات گیری

صفحه آبگیری آب مرکبات گیری خراب است

در ابتدا صفحه آبگیری دستگاه خود را جدا نمایید. برای این کار باید پیچ های آن را باز کنید. پس از آن به وسیله برس نرم و کوچک بخش های درونی و صفحه آبگیری را پاک کنید. اگر از قسمت درونی صفحه صدای غیر طبیعی می شنوید این بخش ها را با وسیله روکش کاغذ باید بپوشانید، تا این صداها برطرف شود. در صورتی که صفحه آبگیری دستگاه آب مرکبات گیری به شدت خشک است یا زیاد داغ شده است باید آن را درون یک ظرفی که حاوی آب گرم است قرار دهید و پس از آن با دقت آن را خشک نمایید. چنانچه صفحه آبگیری آب مرکبات گیری شما دچار خرابی شده است باید آن را عوض کنید. اگر خراش یا شکستگی در صفحه آبگیری به وجود آمده است، باید برای تعویض آن اقدام نمایید. پس از اینکه صفحه آب مرکبات گیری را تعمیر و یا تعویض نمودید، با دقت آن را دوباره به دستگاه خود وصل نمایید. پس از اتصال دستگاه خود را تست کنید و اطمینان حاصل نمایید، که به صورت درست کار کند.

مکانیزم ترشح آب در آب مرکبات گیری مشکل دارد

قبل از این که اقدامی انجام دهید باید چک کنید، که دستگاه آب مرکبات گیری به صورت صحیح بر روی میز قرار داشته باشد و بخش های گوناگون این دستگاه به صورت صحیح مونتاژ شده باشد. اگر مکانیسم ترشح آب دستگاه خراب است، باید با دقت بررسی کنید، که آب از کجا ترشح می کند و برای تعمیر کردن و رفع خرابی از بخش مربوطه اقدامات لازم را انجام دهید. برای نمونه اگر مشکل مربوط به لوله های خارجی آب مرکبات گیری است، باید لوله های خارجی را باز کرده و آنها را با دقت از آلودگی ها تمیز نمایید، تا جریان آب به صورت درست از آن خارج گردد. مورد دیگری که باید آن را چک کنید، صافی درون آب مرکبات گیری است، که باید تمیز باشد و روی صافی ها مانعی وجود نداشته باشد.

خراب بودن پلاگ و سیم آب مرکبات گیری

در ابتدا باید جریان برق را در سیم برق بررسی نمایید و اگر متوجه شدید، که سیم برق قطع یا خراب است، جریان درست نخواهد بود. پس از اینکه سیم برق مورد بررسی قرار گرفت، پلاگ را به وسیله مولتی متر یا تستر چک کنید و اطمینان حاصل کنید، که پلاگ می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اگر پلاک دارای مشکل است، احتمالاً در آن نقصی وجود دارد. چنانچه در پلاک و سیم برق ایراد و خرابی وجود ندارد، اتصال میان پلاگ و سیم برق باید بررسی شود. احتمال دارد، که در اتصال این دو مسئله ای به وجود آمده باشد و جریان انتقال نیابد. چنانچه پلاگ دارای خرابی ظاهری است پیشنهاد می شود، که آن را تعویض نمایید. اگر با بررسی و چک کردن این موارد نتوانستید مشکل و ایراد به وجود آمده در دستگاه آب مرکبات گیری خود را رفع نمایید توصیه می گردد، که دستگاه خود را به تعمیرکار متخصص نشان دهید، تا آنها به شما کمک کنند، که عیب یابی و تعمیر دستگاه آب مرکبات گیری شما به صورت صحیح و اصولی انجام شود و اگر خرابی و مشکلی در پلاگ و سیم برق دستگاه شما وجود دارد، تشخیص دهند و راهکار مناسبی برای تعمیر کردن آن به شما ارائه دهند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیرات آبمیوه گیری زلمر | راهنمای استفاده از آبمیوه گیری زلمر

تمیز کردن آب مرکبات گیری

 • پیش از آنکه اقدامی برای تمیز کردن آب مرکبات گیری انجام دهید، باید مطمئن شوید، که آن را از برق جدا کردید و آب مرکبات گیری خنک است.
 • بعد از اینکه از دستگاه آب مرکبات گیری استفاده نمودید، باید بلافاصله آن را شسته و خشک نمایید و پس از اینکه قطعات دستگاه به صورت کامل خشک شد آنها را نصب نمایید.
 • اگر آلودگی ها در قطعه های گوناگون آب مرکبات گیری بمانند و خشک شوند، به دستگاه شما آسیب های زیادی وارد خواهد شد.
 • اجزایی که قابل جدا شدن هستند را باید جدا نموده و با استفاده از مایع ظرفشویی و آب بشویید.
 • برای شستشوی بهتر قطعه های آب مرکبات گیری توصیه می شود از برس های نرم استفاده کنید.
 • بدنه آب مرکبات گیری را به وسیله دستمالی که نم دارد و تمیز است، پاک کنید‌.
 • در تمیز کردن آب مرکبات گیری از مواد ساینده و شوینده اسیدی به هیچ عنوان استفاده نکنید و مواد شوینده را به صورت مستقیم بر روی دستگاه آب مرکبات گیری نباید اسپری نمایید.
 • قطعه های گوناگون آب مرکبات گیری را درون ماشین ظرفشویی قرار ندهید، چون این اجزا کدر خواهند شد.
 • قبل از اینکه از دستگاه آب مرکبات گیری استفاده نمایید اطمینان حاصل کنید، که به صورت کامل خشک شده است.
 • در زمانی که این دستگاه را تمیز می کنید باید دقت داشته باشید، که موتور آب مرکبات گیری با آب تماس پیدا نکند و از پارچه مرطوب استفاده کنید.

آب مرکبات گیری

نکات مهم در استفاده و نگهداری از آب مرکبات گیری

 • از دستگاه آب مرکبات گیری فقط باید برای مصرف خانگی استفاده کنید.
 • دستگاه آب مرکبات گیری را به دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
 • در حین استفاده از این دستگاه مراقب دست، مو و لباس های خود باشید و از وسایلی مثل کاردک در حین چرخش قطعات نباید استفاده کنید.
 • قبل از اینکه از دستگاه آب مرکبات گیری استفاده کنید بهتر است، که دفترچه راهنمای آن را خوانده و با دستورالعمل های آن آشنا شوید.
 • در حین استفاده از دستگاه آب مرکبات گیری باید به موتور دستگاه خود استراحت دهید تا بیش از اندازه داغ نشود.
 • از دستگاه آب مرکبات گیری برای گرفتن آب میوه های دیگر استفاده نکنید. چون آنها برای این کار طراحی و ساخته نشده اند. آب مرکبات گیری این مرکبات را می فشارد و داخل آنها را می تراشد. بنابراین برای گرفتن آب میوه های دیگر مناسب نخواهد بود.
 • پالپ و کف دو عامل بسیار مهم در طعم آب میوه ها می باشند. افراد از دستگاه آب مرکبات گیری برای لذت بردن از آب مرکبات مرغوب استفاده می کنند. اگر دستگاه ویژگی کنترل پالپ را داشته باشد، می توانید میزان پالپ را به سلیقه خود تنظیم نمایید. اگر نمی خواهید پالپ یا تفاله‌‌ای در آب میوه شما وجود داشته باشد، باید دستگاه آب مرکبات گیری را به صورتی تنظیم نمایید، که پالپ به ظرف شما وارد نشود و در کنترل باشد. اگر آب مرکبات گیری شما دارای ویژگی کنترل پالپ نیست، می توانید با استفاده از صافی تفاله اضافه را جدا نمایید.

عیب یابی و تعمیر آب مرکبات گیری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج آب مرکبات گیری

امتیاز کاربر: ۲ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا