تعمیرات ظرفشویی

نحوه تشخیص اصل بودن ماشین ظرفشویی بوش

تشخیص اصل بودن ظرفشویی بوش کار سختی نمی باشد. در این مقاله از ایبک امداد به موضوعات مهمی درباره ماشین ظرفشویی بوش اشاره خواهیم کرد که در میان این موضوعات نحوه تشخیص اصل بودن ظرفشویی بوش را برایتان بیان خواهیم کرد.

نکات مهم هنگام خرید ماشین ظرفشویی بوش

موقع خریدن ماشین ظرفشویی بوش چند نکته مهم وجود دارد که شما باید آنها را رعایت کنید تا مطمئن شوید دستگاه با کیفیت و مطابق نیازهای شما می باشد. در ادامه مقاله چند مورد از این نکات را برایتان بیان می کنیم:

 • قبل از انتخاب کردن ماشین ظرفشویی تعداد وسایلی که باید به طور مرتب بشویید و اندازه خانه خود را در نظر بگیرید. شرکت بوش ماشین های ظرفشویی خود را در ظرفیت های مختلف ارائه می دهد تا بتوانید ماشین ظرفشویی مناسب خود را پیدا کنید.
 • ظرفشویی بوش ویژگی های مختلفی مثل قفسه های قابل تنظیم و چرخه های شستشوی قابل تنظیم دارد. شما باید ببینید که برای شما چه ویژگی در ماشین ظرفشویی مهم است و مطمئن بشوید مدلی را انتخاب می کنید که دارای این ویژگی ها است.
 • ماشین ظرفشویی بوش بازده انرژی بیشتری دارد و این ماشین ظرفشویی می تواند به کم شدن قبض انرژی شما کمک کند.
 • ماشین ظرفشویی بوش به کم صدا بودن معروف می باشد، اما بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی کم صدا تر از بقیه مدل ها می باشد، اگر شما به سر و صدا حساس هستید باید ماشین ظرفشویی با دسیبل پایین تهیه کنید.
 • ظرفشویی بوش از مدل های ارزان تا مدل های با کیفیت و عملکرد پیشرفته را شامل می شود.
 • هنگام خرید، باید بودجه خود را در نظر بگیرید و ظرفشویی مناسب را انتخاب نمایید.
 • قبل از خریدن ماشین ظرفشویی حتماً اطلاعات گارانتی را مطالعه نمایید.
 • هنگام انتخاب کردن ماشین ظرفشویی، مراحل نصب را در نظر بگیرید.

روش تشخیص اصل بودن ظرفشویی بوش

در ادامه مقاله نحوه تشخیص اصل بودن ماشین ظرفشویی بوش را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • شما باید بسته بندی دستگاه را از نظر اطلاعات محصول بر لوگوی بوش بررسی نمائید و مطمئن شوید که بسته بندی دستگاه کاملاً سالم باشد.
 • هر ماشین ظرفشویی شماره سریال مخصوص دارد که شما می توانید برای مطمئن شدن از اصل بودن دستگاه، شماره سریال آن را بررسی نمایید، شماره سریال باید در دفترچه راهنمایی کاربر و یا روی برچسب دستگاه پیدا شود.
 • طراحی دستگاه را از نظر ویژگی هایش بررسی نمایید، شما می توانید دستگاه را با عکس های ماشین ظرفشویی واقعی بوش که آن را می توانید در اینترنت پیدا کنید مقایسه نمایید.
 • اطلاعات مدل و برند را در دفترچه راهنما بر روی بسته بندی بررسی نمایید تا مطمئن شوید که محصول اصلی می باشد.
 • شما باید قیمت دستگاه را برای علائم احتمالی تقلبی بودن دستگاه بررسی نمایید، ماشین ظرفشویی اصلی بوش به طور معمول باید با قیمت مناسب به فروش برسد. اگر قیمت ماشین ظرفشویی کمتر از حد معمول است شما باید مشکوک شوید، چون احتمال دارد که ماشین ظرفشویی اصل نباشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی توشیبا Toshiba | رایج‌ترین معایب

ماشین ظرفشویی بوش

نحوه گرفتن استعلام شماره سریال محصولات بوش

شماره سریال ماشین ظرفشویی را می توان با روش های زیادی استعلام گرفت، در ادامه مقاله چند مورد از روش های استعلام گرفتن شماره سریال محصولات بوش را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • اولین روش این است که شما به دنبال برچسب و یا پلاکی باشید که امکان دارد شماره سریال بر روی آن قرار گرفته باشد، این پلاک و یا برچسب معمولاً در داخل ماشین ظرفشویی یا پشت ماشین ظرفشویی قرار دارد.
 • دفترچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید چون احتمال دارد که شماره سریال در آن جا ذکر شده باشد.
 • در صورتی که شما نمی توانید شماره سریال دستگاه را پیدا کنید بهتر است که با مرکز تعمیرات بوش تماس بگیرید.
 • بعد از پیدا کردن شماره سریال، شما باید شماره سریال را در سایت رسمی بوش و یا در گوگل سرچ کنید و آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دستگاه شما اصلی است.

بهترین مدل های ظرفشویی بوش

در ادامه مقاله چند مورد از بهترین ماشین ظرفشویی بوش را برایتان بیان می کنیم:

 • سری ۳۰۰ ظرفشویی بوش یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین مدل های ماشین ظرفشویی بوش می باشد، عملکرد این ماشین ظرفشویی عالی بوده و کم مصرف است.
 • سری ۵۰۰ ظرفشویی بوش یک مدل بسیار پیشرفته با فناوری های پیشرفته می باشد.
 • سری ۸۰۰ ظرفشویی بوش دارای عملکردهای اضافه مانند home connect می باشد که به شما این امکان را می دهد ماشین ظرفشویی را با تلفن خود و یا صدای خود کنترل نمایید.

نکات مهم نصب ماشین ظرفشویی

هنگام نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه مقاله چند مورد از این نکات را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • پس از خریدن ماشین ظرفشویی باید فضای مناسب برای قرار دادن ماشین ظرفشویی را مشخص کنید.
 • جایی که ماشین ظرفشویی را قرار می دهید باید نزدیکی لوله های آب، پریز برق و خروجی فاضلاب باشد.
 • برای نصب کردن ماشین ظرفشویی خودتان وارد عمل شوید و در بین لیست نمایندگان موجود در دفترچه ماشین ظرفشویی، نزدیک ترین آن را انتخاب کنید و با او تماس بگیرید.
 • فاصله بین دستگاه با سایر لوازم و یا دیوار را حفظ نمایید.
 • به این نکته توجه کنید که شما نباید بدون استفاده کردن از محافظ برق لوازم الکترونیکی و ماشین ظرفشویی را روشن کنید، تا در صورت به وجود آمدن نوسانات برق آسیبی به ماشین ظرفشویی وارد نشود.
 • حتماً مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی تراز است. در صورت تراز نبودن دستگاه، باعث بوجود آمدن لرزش و صدای ناهنجار می شود.

چگونه می توان عمر مفید ماشین ظرفشویی را افزایش داد؟

شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چه مدت پس از خریدن ماشین ظرفشویی می توان از آن استفاده کرد ؟ یا چه مدتی ماشین ظرفشویی کارایی مفید دارد؟ پاسخ این سؤالات ارتباط مستقیم با نگهداری دستگاه دارد، با توجه به نوع دستگاه و برندی که آن را تولید می‌کند می‌توان گفت طول عمر یک ظرفشویی معمولاً حدود هفت سال می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای رفع خطای فیلتر یخچال بوش

آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که بعضی از افراد توانستند ماشین ظرفشویی خود را تا ۱۰ سال استفاده کنند. طول عمر ماشین ظرفشویی بستگی به نوع نگهداری و استفاده از آن دارد. این دستگاه قطعات مکانیکی بسیار زیادی را در خود دارد و هر چه بیشتر از این دستگاه استفاده کنید سریعتر طول عمر قطعات آن کاهش پیدا می کند و زودتر خراب می شود.

عوامل دیگری مثل دفعات استفاده روزانه و محیط می تواند در طول عمر ماشین ظرفشویی تأثیرگذار باشد. اگر که در یک محیط مرطوب زندگی می کنید دستگاه شما زودتر خراب می‌شود و از بین می‌رود. همچنین اگر عادت دارید هر روز دستگاه را روشن کنید و تعداد زیادی ظرف در آن جای دهید به کاهش طول عمر ماشین ظرفشویی کمک کرده اید.

نحوه استفاده درست و صحیح از برنامه های ماشین ظرفشویی

نظافت کردن داخل ماشین ظرفشویی یکی از راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی می باشد و در نگهداری از ماشین ظرفشویی تأثیر زیادی دارد. سعی کنید که هر چند وقت یکبار از برنامه هایی که برای شستشوی خود دستگاه قرار داده شده است استفاده نمایید.

بعضی از ظرفشویی ها آلارم می دهند و بعضی ها هم اینطور نیستند، پس خودتان زمانی که تشخیص می دهید دستگاه نیاز به نظافت دارد این کار را خودتان انجام دهید. علاوه بر این، شما می توانید یک ظرف سرکه و مقدار کمی آب را داخل ماشین ظرفشویی قرار بدهید و با یکی از برنامه های شستشو دستگاه را روشن نمایید. بعد از تمام شدن کار با یک دستمال خشک تمام نقاطی که فکر می کنید خیلی ساده تر از نقاط دیگر چرب و کثیف می شوند را تمیز نمایید.

نحوه از بین بردن بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی

از آنجایی که ماشین ظرفشویی محلی است که ظروف کثیف و چرب همراه با آب گرم داخل آن مدت ها می ماند امکان دارد که بوی بدی از این وسیله پخش شود که این بو در آشپزخانه خوشایند نمی باشد.

پس برای حل کردن این مشکل و برای رفع این بوی بد، پس از تمام شدن زمان شسشتو باید مقداری جوش شیرین و سرکه را در داخل یک ظرف بریزید و در طبقه پایین ماشین ظرفشویی قرار بدهید و ماشین را در کمترین زمان شستشو روشن نمایید با انجام این کار علاوه بر اینکه بدنه داخلی دستگاه تمیز می شود می تواند بوی چربی مواد غذایی را از بین ببرد.

ماشین ظرفشویی بوش

نتیجه‌ گیری

در این مقاله از ایبک امداد روش تشخیص اصل بودن ماشین ظرفشویی بوش را برایتان بیان کردیم. همچنین نکاتی در مورد نگهداری از ماشین ظرفشویی را برایتان توضیح دادیم، اگر که سؤالی در مورد ماشین ظرفشویی بوش داشتید می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشد.

نحوه تشخیص اصل بودن ماشین ظرفشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توان عمر مفید ماشین ظرفشویی را افزایش داد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا