تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیرات ظرفشویی فاگور در محل Fagor

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی فاگور Fagor در محل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهم‌ترین لوازم مورد استفاده در آشپزخانه ماشین ظرفشویی می باشد، که امروزه در مدل های متنوع ساخته‌ شده و دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشند. ماشین ظرفشویی فاگور توسط شرکت فاگور تولید شده است. اگر چه از بالاترین تکنولوژی و بهترین قطعات برخوردار است اما گاهی این دستگاه هم مانند دیگر لوازم خانگی در کارکرد خود دچار مشکلاتی می شود. در این مقاله ایبک امداد از نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور مطالبی را برایتان توضیح می دهیم:

دلیل سرو صدا در حین کار کردن ماشین ظرفشویی فاگور چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی فاگور ایجاد سروصدا در حین عملکرد دستگاه می باشد، که مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی فاگور نیز از آن شکایت دارند. به همین علت به نحوه بررسی این مشکلات می پردازیم:

 • امکان دارد فاصله دیوار با دستگاه کم بوده و قطعات پشتی ماشین ظرفشویی به دیوار چسبیده باشند و همین موضوع باعث ایجاد سروصدا در حین کار دستگاه شده است.
 • امکان دارد جسم خارجی در مسیر لوله های آب در داخل دستگاه گیر کرده باشد. باید مسیر لوله آب را بررسی کنید و مشکل را رفع کنید.
 • اگر صدای شنیده شده از پشت دستگاه زیاد باشد ممکن است مشکل از موتور و یا پمپ دستگاه باشد.
 • برای برطرف کردن این مشکلات باید از متخصص کمک بگیرید.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور

پس از فرآیند شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور ممکن است با خشک نشدن ظروف در دستگاه مواجه شوید و ظرف های داخل دستگاه همچنان خیس باشند. در ادامه به بررسی این مشکل و نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور می پردازیم:

 • معیوب شدن مخزن تخلیه دستگاه می تواند یکی از دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور باشد. رفع این مشکل باید توسط متخصص انجام شود.
 • ممکن است پمپ تخلیه دستگاه توسط تکه های ریز مواد غذایی مسدود شده باشد و باعث خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی فاگور شود. برای رفع این ایراد باید از متخصص کمک بگیرید.
 • ممکن است تنظیمات دستگاه شما نادرست باشد. تنظیمات دستگاه را دوباره و به دقت انجام دهید.

دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی فاگور چیست؟

یکی از مشکلاتی که باعث ناراحتی کاربران می شود روشن نشدن ماشین ظرفشویی فاگور است. چون احتمال دارد این مشکل هزینه ی سنگینی برای تعمیر دستگاه به همراه داشته باشد. در ادامه به دلایل روشن نشدن و تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور می پردازیم:

 • پریزی که دو شاخه دستگاه به آن وصل است را بررسی کنید ممکن است دچار قطعی شده باشد. برای رفع این مشکل دستگاه را به وسیله سیم رابط به پریز دیگری وصل کنید.
 • امکان دارد موتور ماشین ظرفشویی فاگور دچار خرابی شده باشد. حتما از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.
 • ممکن است میکروسوئیچ درب دستگاه خراب شده باشد و مانع قفل شدن درب ماشین ظرفشویی فاگور شده و باعث شود دستگاه روشن نشود. برای رفع این ایراد باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

ماشین ظرفشویی فاگور

دلیل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی فاگور چیست؟

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی مشکلات زیادی برای کاربران بوجود می آورد. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد که برخی از آن ها ساده می باشند و خودتان هم می توانید آن ها را برطرف کنید. ولی اگر مشکل دستگاه شما تخصصی بود حتما از تکنسین کمک بگیرید. در ادامه به بررسی دلایل آبگیری نکردن و تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور می پردازیم:

 • در اثر استفاده طولانی مدت یا نادرست از دستگاه امکان دارد بازوهای اسپری کننده در ماشین ظرفشویی فاگور آسیب دیده باشد. برای تعمیر و رفع مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
 • اگر آب منطقه محل زندگی شما فشار کمی داشته باشد این مشکل ممکن است بوجود بیاید. آب منطقه خود را بررسی کنید.
 • لوله های ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. گرفتگی لوله ها می تواند باعث بروز این مشکل شود. برای رفع این مشکل دستگاه را سرویس کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی دلونگی Delonghi

دلیل نشت آب از ماشین ظرفشویی فاگور چیست؟

یکی از مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی فاگور نشت آب می باشد اگر این مشکل برطرف نشود امکان دارد به بدنه دستگاه آسیب جدی وارد شود. این مشکل باید بررسی و خیلی سریع رفع شود. چون برطرف کردن این ایراد خیلی ساده است خودتان هم می توانید آن را رفع کنید. در ادامه به بررسی و روش تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور می پردازیم:

 • لاستیک دور درب دستگاه را بخوبی بررسی کنید که پاره نشده باشد در صورت پارگی باید لاستیک دور درب را تعویض کنید.
 • اگر چاه آب منزل شما گرفته باشد ممکن این مشکل بوجود بیاید. باید چاه محل خود را بررسی کنید.
 • ممکن است شلنگ تخلیه آب سوراخ شده و باعث نشت آب از ماشین ظرفشویی فاگور شده باشد. شلنگ تخلیه آب دستگاه را تعویض کنید.

ویژگی های ماشین ظرفشویی فاگور

ماشین ظرفشویی فاگور ساخت کشور اسپانیا است، که با طراحی شیک و کیفیت بالا دارای ویژگی های خاصی می باشد که فرایند شستشوی ظروف را برای مصرف کنندگان آسان کرده است. در این بخش به چند نمونه از ویژگی های ماشین ظرفشویی فاگور می پردازیم:

 • درب دستگاه اتوماتیک باز می شود.
 • ماشین ظرفشویی فاگور دارای صفحه نمایشگر LED می باشد.
 • بدون صدا
 • مصرف انرژی بسیار کمی دارد.
 • انعطاف پذیری کشوهای مخصوص ظروف
 • کیفیت بالای ساخت
 • دارای سنسور دیجیتالی نشت آب

بالا بردن عمر مفید ماشین ظرفشویی فاگور

برای بالا بردن کارایی و افزایش عمر ماشین ظرفشویی فاگور باید از دستگاه خود بخوبی استفاده کنید. با رعایت نصب صحیح و مراقبت مناسب از ماشین ظرفشویی فاگور می توانید عمر دستگاه خود را افزایش دهید. توصیه می‌کنیم به موارد زیر توجه کنید:

 1. بیش از حد ماشین، ظرفشویی را پر نکنید.
 2. برنامه شستشو را متناسب با کثیفی ظروف انتخاب کنید.
 3. از شوینده های استاندارد و مرغوب استفاده کنید.
 4. در ماشین ظرفشویی فاگور از نمک مناسب و اصل استفاده کنید.
 5. مرتبا فیلتر دستگاه را تمیز کنید.
 6. خرابی یا پوسیدگی لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی فاگور را تعمیر یا تعویض کنید.
 7. نشتی آب در ماشین ظرفشویی را جدی بگیرید.
 8. برای جلوگیری از گرفتگی پمپ و شلنگ های دستگاه، ته مانده های غذا را از روی ظروف پاک کنید.

نحوه نگهداری از ماشین ظرفشویی فاگور

ماشین ظرفشویی هر برند یا مدلی که باشد روش نگهداری خاص خودش را دارد. نصب دستگاه باید صحیح و اصولی باشد، همچنین استفاده درست و بهینه از ماشین ظرفشویی باعث عملکرد خوب دستگاه می شود. برای مراقبت از دستگاه به مواردی که در زیر آورده ایم توجه کنید:

نظافت کردن دستگاه

 1. نظافت بیرون و داخل ماشین ظرفشویی فاگور برای جلوگیری از بوجود آمدن قارچ و باکتری باید دستگاه را تمیز کنید.
 2. این نظافت هم باید شامل سطح بیرونی و هم سطح درونی ماشین ظرفشویی فاگور باشد.
 3. سبد های مخصوص ظروف را خیلی آرام بیرون بکشید و با سرکه و آب ضد عفونی کنید.
 4. بیرون‌ دستگاه را باید از گرد و غبار پاک کنید. با یک دستمال نرم و مرطوب روی ماشین ظرفشویی را پاک کنید.

تمیز کردن فیلتر

 1. فیلتر ماشین ظرفشویی فاگور در کف دستگاه و زیر بازوی اسپری قرار دارد.
 2. برای درست کار کردن ماشین ظرفشویی باید فیلتر ها را تمیز کنید.
 3. چنانچه شاهد سوراخ یا آسیب دیدگی فیلتر دستگاه شدید حتما فیلتر را تعویض کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی و رفع انواع ارور ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

واشر و لاستیک دور درب

 1. برای جلوگیری از کثیفی و رشد قارچ و باکتری در ماشین ظرفشویی فاگور، واشر دستگاه را با پارچه لطیف و نم دار خوب تمیز کنید.
 2. چنانچه واشر یا لاستیک دور درب دچار پارگی یا آسیب دیدگی شده بودند حتما آن ها را تعویض کنید.

جدا کردن باقی مانده غذا روی ظروف

بعضی از افراد قبل از قرار دادن ظروف داخل ماشین ظرفشویی اول آن‌ها را آبکشی می کنند. این کار درستی نیست بهتر است قبل از گذاشتن ظرف ها داخل ماشین با یک دستمال تکه های غذا را از روی ظروف پاک کنید، چون مواد غذایی باعث می شود در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد شود.

جرم گیری

در روش طبیعی جرم گیری می توانید یک فنجان سرکه داخل ماشین ظرفشویی فاگور قرار دهید و دستگاه را بدون ظرف روشن کنید. از مواد جرم گیر مخصوص ماشین ظرفشویی هم می توانید استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که مواد جرم گیر اصل و مرغوب تهیه و در دستگاه بریزید.

نمک مخصوص ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از ایجاد رسوب بر روی ظروف در دستگاه باید سختی آب گرفته شود. نمک مخصوص ماشین ظرفشویی باعث می‌شود سختی آب از روی ظروف پاک شود. محفظه مخصوص نمک در کف دستگاه تعبیه شده است. چنانچه نمک دستگاه تمام شود چراغ نمایشگر علامت  S یا Rinse می دهد که باید نمک دستگاه را شارژ کنید. برای ریختن نمک درب محفظه را باز کنید و نمک را بوسیله قیف داخل آن بریزید.

بوی بد ماشین ظرفشویی

برای از بین بردن بوی بد از ماشین ظرفشویی می توانید، سرکه سفید داخل ظرفی بریزید و در سبد ظروف قرار بدهید و ماشین را بدون ظرف روشن کنید، تا یک دور کامل شستشو انجام شود.

چیدمان ظروف

نحوه چیدمان تاثیر زیادی در کارایی دستگاه دارد. ظروف را با فاصله مناسب کنار هم قرار دهید، سعی کنید بیشتر از حجم ظرفیت دستگاه ظروف را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید. چون مانع کار کرد درست بازوهای اسپری کننده شده و ظروف شما به خوبی تمیز نمی شوند.

نکات کوچک ولی مفید برای نگهداری ماشین ظرفشویی فاگور

دقت داشته باشید انتخاب برنامه شستشو را به خوبی انجام دهید، انتخاب برنامه کوتاه برای صرفه جویی در زمان و هزینه، شستشوی خوبی را به همراه نخواهد داشت.

 • گاهی توری پایین دستگاه را تمیز بشویید، تا خرده های غذا پاک شوند.
 • چاقوها را داخل ماشین ظرفشویی شستشو ندهید، زیرا تمیز کننده های ماشین باعث کند شدن و همچنین از بین رفتن رنگ دسته چاقو ها می شود.
 • به صداها در حین شستشوی دستگاه توجه داشته باشید، مثل ساییده شدن زیرا ممکن است مواد غذایی یا تکه های ریز استخوان در پمپ قرار بگیرد و موجب به وجود آمدن مشکلات جدی در پروانه دستگاه و فیلتر شود.
 • چنانچه متوجه صدای غیر معمولی در دستگاه شدید ماشین را خاموش کنید و علت را بررسی کنید.

نکته: بهتر است هر چند ماه یکبار ماشین ظرفشویی فاگور را سرویس کنید. برای این کار از متخصص کمک بگیرید.

ماشین ظرفشویی فاگور

سخن پایانی

وظیفه ماشین ظرفشویی شستن و تمیز کردن ظروف است. ولی خود این دستگاه نیاز به مراقبت و نگهداری مداوم دارد. در این مقاله نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور و همچنین طریقه نگهداری و مراقبت از این دستگاه پرکاربرد مطالبی جهت راهنمایی شما کاربران ارائه کردیم. این مقاله از ایبک امداد را به خاطر بسپارید و برای کارایی بهتر دستگاه نکات ذکر شده را رعایت کنید. چنانچه ماشین ظرفشویی فاگور شما دچار مشکل شد می توانید با واحد پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور راهنمایی کنند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی فاگور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه نگهداری از ماشین ظرفشویی فاگور

امتیاز کاربر: ۳.۳ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا