تعمیرات ظرفشویی

نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت Indesit

تعمیر کردن ماشین ظرفشویی ایندزیت به نظر ممکن است بسیار سخت باشد اما طبق آمار تعمیر کردن ماشین ظرفشویی بسیار ساده است و در کمتر از ۱۵ دقیقه انجام می شود، ما در این مقاله از ایبک امداد به شما کمک خواهیم کرد که خودتان به بررسی مشکلات دستگاه تان بپردازید.

مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی ایندزیت

ما لیستی از مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی ایندزیت برای شما تهیه کردیم و در هر بخش توضیح دادیم که کدام یک از قطعات نیاز به تعویض دارند و چگونه آنها را باید تعویض کنید:

 • صدای بیش از حد ماشین ظرفشویی
 • ماشین ظرفشویی چکه می کند
 • روشن نشدن ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی
 • به خوبی تمیز نکردن ظرفها در ماشین ظرفشویی
 • تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی
 • آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی
 • توزیع نکردن مواد شوینده در ماشین ظرفشویی
 • خشک نشدن ظرف ها داخل ماشین ظرفشویی

نحوه رفع صدای زیاد ماشین ظرفشویی ایندزیت

گاهی امکان دارد که ماشین ظرفشویی صدای زیادی تولید کند، ما در این مقاله به مشکل صدای زیاد دستگاه خواهیم پرداخت تا پایان مقاله با ما همراه باشید. صدای زیاد ماشین ظرفشویی ممکن است آزاردهنده باشد و امکان دارد تعمیر آن توسط تعمیرکار هزینه بسیار زیادی داشته باشد، برای کسانی که اطلاعات فنی زیادی ندارند تعمیر کردن آن کار سختی نیست، در ادامه مقاله فهرستی از قطعاتی که می تواند در صدای زیاد ماشین ظرفشویی دخالت داشته باشد را برایتان بیان می کنیم:

کار کردن با یک ماشین ظرفشویی که سر و صدای زیادی دارد کسل کننده می باشد اکثراً دستگاه ها در طول یک چرخه شستشوی منظم سر و صدای کمی تولید می کنند، اگر متوجه شدید این صدا از صدای معمولی دستگاه شما بیشتر است امکان دارد که نیاز به جایگزینی فن باشد، اگر که یک صدای بلندتری شنیدید امکان دارد که موتور ظرفشویی آسیب دیده باشد.

اگر ماشین ظرفشویی ایندزیت را تازه خریدید و نو است یا اولین بار است که دستگاه را روشن می کنید صدای آن باعث نگرانی نخواهد شد یا اگر شما ماشین ظرفشویی ایندزیت را برای مدت طولانی استفاده نکرده اید شنیدن صدا از آن بسیار طبیعی می باشد. گاهی ممکن است صدا از وسایل داخل دستگاه باشد، اگه که آنها را به خوبی روی قفسه های ماشین ظرفشویی قرار ندهید ممکن است که صدا ایجاد کنند.

در صورتی که سر صدای تکراری را می شنوید به احتمال زیاد بازوی اسپری به مشکل خورده و این صدا را ایجاد می‌کند که امکان دارد چیزی در داخل ماشین ظرفشویی باشد. در صورتی که متوجه صدا شدید ماشین ظرفشویی را باز کنید و هر چیزی که در داخل ماشین ظرفشویی وجود دارد را تنظیم کنید تا بازوی اسپری بتواند آزادانه بچرخد.

نحوه بررسی پمپ تخلیه برای حل مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ایندزیت

ماشین ظرفشویی ایندزیت

یکی از دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ایندزیت خراب بودن پمپ آن است وظیفه اصلی پمپ به وجود آوردن فشار در بازو های اسپری کننده و در بعضی از مدلهای ماشین ظرفشویی تخلیه آب می باشد، پمپ تخلیه در قسمت کف ماشین ظرفشویی قرار دارد و از دو قسمت تشکیل شده است:

 1. شستشو و گردش
 2. تخلیه
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر یخساز یخچال ایندزیت Indesit | راه اندازی یخساز

بخش هایی که وظیفه ی آنها گردش است پروانه شستشو و اجزای فیلتر می باشد و بخشی که مربوط به تخلیه است شامل پروانه تخلیه و تیغه خرد کن می شود. پروانه ها به وسیله یک موتور الکتریکی کار می کنند و آنها به اطراف یا پایین پمپ هم چسبیده اند. اگر که تیغه های از بین برنده باقیمانده غذا به درستی و خوبی کار نکند یا در تیغه ها زباله گیر کرده باشد در موقع کار کردن دستگاه صدا به وجود خواهد آمد، علاوه بر آن امکان دارد که تکه های غذا یا خلال دندان و … در پروانه بالایی گیر کرده باشد، که این امر هم باعث به وجود آمدن صدای زیاد در ماشین ظرفشویی می‌شود. همچنین اگر که فرسودگی در پروانه ها و تیغه های از بین برنده باقیمانده غذا وجود داشته باشد باعث ایجاد صدای اضافی در ماشین ظرفشویی ایندزیت خواهد شد.

نحوه بررسی کردن کاسه نمد بازو های اسپری کننده و حلقه های بلبرینگ برای حل مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن صدای زیاد در ماشین ظرفشویی کاسه نمد یا حلقه بلبرینگ بازو ها می باشد.

 • این قطعات از جنس پلاستیک می باشند و موقع چرخش بازو ها آنها را حمایت می کنند.
 • اگر این قطعات فرسوده یا هرز شوند باعث جلوگیری از درست کار کردن بازو ها خواهند شد.
 • حتماً حلقه بلبرینگ و کاسه نمد را بررسی کنید و اگر فرسوده و هرز شده بودند آنها را تعویض کنید.

نحوه بررسی بازوهای اسپری کننده برای حل مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ایندزیت

حتماً از به راحتی چرخیدن بازوها و نخوردن به ظروف اطمینان حاصل کنید. اگر بازو ها لق هستند امکان دارد قسمت میانی بازوی های توپی ها خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشند، عوامل دیگر به وجود آمدن سر صدا در ماشین ظرفشویی امکان دارد که مربوط به سایش اسپری ها باشد، که اگر چنین مشکلی وجود دارد باید آنها را تعویض کنید. حتماً توجه کنید که بازو های اسپری باید به طور کاملاً آزادانه در محیط ظرفشویی کار خود را انجام دهند و بعضی اوقات بازو اسپری امکان دارد که شل شده باشد که در صورت به وجود آمدن چنین مسئله ای می تواند به بخش مرکزی و توپی مربوط باشد.

نحوه بررسی حلقه یاتاقان و آب بندی با اسپری برای حل مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی

توجه کنید که این قسمت جنس پلاستیکی دارد و وظیفه اصلی آن این است که بازوهای آبپاش را نگهداری کند و باعث چرخیدن بازوها روی حلقه شود. یکی از راه هایی که به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا حلقه دستگاه شما مشکل دارد یا نه، این است که به وسیله دست بازوی اسپری ماشین ظرفشویی را بچرخانید اگر متوجه شدید بازوها به سختی می چرخد باید آن ها را بیرون بیاورید و با یک بازوی اسپری دیگر جایگزین کنید.

نحوه رفع مشکل نشتی آب در ماشین ظرفشویی ایندزیت

یکی از عواملی که می تواند هنگام استفاده کردن ماشین ظرفشویی بسیار آزاردهنده باشد چکه کردن ماشین ظرفشویی می باشد، نشتی کردن مقدار کمی آب امکان دارد که خسارت های زیادی را به خانه شما وارد کند یا هزینه های زیادی برای تعمیر خانه به وجود بیاورد، همچنین امکان دارد که تعمیر کردن دستگاه توسط یک تعمیر کار هزینه بسیار زیادی داشته باشد. کسانی که اطلاعات زیاد فنی کمی دارند هم می توانند این مشکل را به راحتی حل کنند، ما در ادامه مقاله فهرستی از قطعاتی که در چک کردن ماشین ظرفشویی می تواند دخالت داشته باشند را برایتان بیان می کنیم، شما می توانید با استفاده کردن از این مطلب چک کنید که کدام قطعه خراب است تا آن را تعویض کنید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات مایکروفر ایندزیت Indesit | عیب یابی مایکروفر

نحوه بررسی پمپ برای حل مشکل نشتی آب

یکی از عوامل به وجود آمدن نشتی آب در ماشین ظرفشویی ایندزیت، خراب بودن پمپ می باشد، محفظه پمپ یک نوع واشر لاستیکی دارد که نقش آن آب بندی پمپ در بخش زیری آن دارد. در گذر زمان بر اثر تماس با شوینده ها با واشر، باعث می شود که واشرها فرسوده شده و آب از آن ناحیه بیرون بیاید و دستگاه دچار نشتی خواهد شد.

مقدار نشتی آب از این قسمت ها به قدری کم می باشد، تا زمانی که پنل زیرین دستگاه را بر ندارید متوجه آن نخواهید شد.

نحوه بررسی واشر درب برای حل مشکل نشتی آب

ماشین ظرفشویی ایندزیت

 • یکی دیگر از دلایلی که قسمت جلوی ماشین ظرفشویی آب چکه می کند امکان دارد از واشر ماشین ظرفشویی باشد.
 • به طور معمول واشر درب ماشین ظرفشویی از وینیل یا لاستیک نرم ساخته شده است و واشر دور تا دور درب را می پوشاند و درب را آب بندی می کند .
 • بعضی از مدل ها صفحه لاستیکی در گوشه های پایین ظرفشویی قرار دارد که این صفحه ها از نشت آب در این قسمت ها جلوگیری خواهند کرد.
 • هنگامی که وینیل یا لاستیک ها فرسوده می شود انعطاف شان کم شده و شکننده تر می شوند در نتیجه آنها به راحتی آسیب می بیند یا عمل آب بندی را به درستی و خوبی انجام نمی دهند.
 • حتما واشر را چک کنید اگر فرسوده بودند یا آسیبی دیده بودند آنها را تعویض کنید، همچنین از درست قرار گرفتن درب مطمئن شوید. حتماً مطمئن شوید که پایه های تنظیم کننده دستگاه را تراز کرده و حمایت می کنند.
 • در غیر این صورت درب دستگاه شما به خوبی جا نیفتاده است، مطمئن شوید که چفت درب درست کار کند و به درستی و خوبی تنظیم شده باشد.

نحوه بررسی شیر ورودی آب برای حل مشکل نشتی آب

وظیفه شیر ورودی این است که آب مورد نیاز ماشین ظرفشویی را از لوله کشی خانه تأمین کند امکان دارد که دلیل نشتی آب باشد.

 • شیر ورودی را می توانید در پشت روکش پایینی پیدا کنید اتصال منبع آب به شیر ورودی امکان دارد که از شیلنگ لاستیکی ، لوله مسی و یا شیلنگ فلزی تشکیل شده باشد.
 • نحوه وصل شدن منبع آب به شیر برقی ماشین ظرفشویی خود را چک کنید تا از سالم بودن و چکه نکردن آن اطمینان حاصل کنید.
 • خروجی شیر یک شیلنگ لاستیکی دارد که به طور معمول به اطراف دیگ متصل می شود.
 • مطمئن شوید که در این شلنگ های لاستیکی ترک و یا پارگی وجود نداشته باشد.
 • بهتر است که این بررسی را در هنگام آبگیری ماشین ظرفشویی انجام دهید، چون انجام این بررسی در این هنگام  دقت و اعتبار بیشتری دارد.

نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه بررسی شیر ورودی آب برای حل مشکل نشتی آب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا