تعمیراتتعمیرات اجاق گاز

خدمات تعمیرات اجاق گاز ایندزیت InDesit | روش تمیز کردن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اجاق گاز هم مانند هر وسیله ای دیگر احتمال دارد دچار خرابی و یا ایراداتی شود مواردی مانند استفاده غلط از اجاق گاز و یا فرسوده شدن آن می تواند باعث ایجاد مشکل در کارکرد اجاق گاز ایندزیت شود در ادامه می خواهیم برای شما این مشکلات و ایرادات را همراه با روشهای برطرف کردن آن توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید دستگاه خود را عیب یابی کنید.

راهنمای عیب یابی اجاق گاز ایندزیت

هرچند که محصولات برند ایندزیت از کیفیت بالایی برخوردارند ولی باز هم احتمال دارد اجاق گاز ایندزیت شما دچار مشکلاتی شود معمولاً افراد از خرابی اجاق گاز بیشتر از خراب شدن لوازم خانگی دیگر وحشت دارند زیرا خراب شدن اجاق گاز بسیار خطرناک است و احتمال دارد ایجاد آتش سوزی و یا مشکلات بسیار زیادی کند اگر شما با مشکلاتی در اجاق گاز ایندزیت خود روبرو شدید آرامش خود را حفظ کنید و نگران نباشید ما در ادامه برای شما مشکلات متداولی را که امکان دارد برای اجاق گاز شما به وجود بیاید بیان می کنیم اگر این مشکلات جزئی بود و توانستید به راحتی آن را برطرف کنید پس خودتان دست به کار شوید ولی اگر مشکلات جدی بود و قادر به برطرف کردن آن نبودید از دستکاری اجاق گاز جداً خودداری کنید و به نمایندگی اجاق گاز ایندزیت مراجعه کنید و تعمیر دستگاه خود را به آنها بسپارید و یا می توانید با نمایندگی های تعمیرات اجاق گاز ایندزیت تماس گرفته و تقاضای تعمیر در محل کنید تا تعمیرکاران مجرب به محل مورد نظر شما اعزام شده و اجاق گاز شما را در اسرع وقت تعمیر کنند.

آیا اجاق گاز ایندزیت شما نیاز به سرویس دارد یا خیر؟

انجام دادن سرویس دوره ای برای اجاق گاز ایندزیت می تواند باعث عملکرد بهتر دستگاه شود و همچنین کیفیت اولیه آن را هم حفظ کند. عدم سرویس منظم و نگهداری کردن غلط و نادرست از اجاق گاز می تواند یکی از دلایل مهم خرابی اجاق گاز باشد اگر شما به طور منظم اجاق گاز ایندزیت خود را سرویس کنید در صورت خرابی های جزئی متوجه خرابی شده و آن را برطرف می کنید ولی اگر اجاق گاز شما سرویس نشود خرابی های جزئی تبدیل به خرابی های بزرگتر شده و برای شما هزینه های بیشتری به دنبال دارد.

برای سرویس های دوره ای اجاق گاز ایندزیت می توانید به نمایندگی های تعمیرات اجاق گاز ایندزیت مراجعه کرده و دستگاه خود را برای سرویس دوره ای به این مراکز بسپارید.

نکات مهمی که هنگام نصب اجاق گاز باید به آنها توجه کنیم:

اگر شما اجاق گاز ایندزیت خود را به تازگی خریداری کرده اید و می خواهید آن را نصب کنید مواردی را باید با دقت رعایت کنید زیرا  این موارد برای سلامتی و حفظ امنیت شما بسیار ضروری است:

 1.  هیچگاه اجاق گاز ایندزیت را در محیط های بسته و کوچک قرار ندهید زیرا امکان خارج شدن گاز های به وجود آمدن آمده از این مکان ها وجود ندارد.
 2. اجاق گاز را در محلی که مسیر وزش باد است نصب نکنید.
 3. برای محل اتصال دو سر شیلنگ به قسمت لوله کشی گاز، باید از بست های مناسب استفاده کنید.
 4. دقت داشته باشید طول شیلنگی که استفاده می‌کنید نباید از یک و نیم متر بیشتر باشد و حتماً باید از شیلنگ مخصوص گاز استفاده کنید.
 5. بعد از اینکه اجاق گاز را نصب کردید با استفاده از کف صابون اتصال دو سر شیلنگ را تست کنید تا مطمئن شوید که دچار نشتی نباشد‌.
 6.  از سر رفتن غذا در روی اجاق گاز ایندزیت خود جلوگیری کنید.
 7. وقتی می خواهید سینی های اطراف مشعل را بشوید هیچ وقت از سیم ظرفشویی استفاده نکنید .
 8. پارچه را نمدار کرده و به مواد شوینده آغشته کنید و آنگاه اجاق گاز را تمیز کنید بعد از آن سینی را با پارچه خشک کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت InDesit

دلایل دود دادن در اجاق گاز ایندزیت چیست؟

اجاق گاز ایندزیت

دود دادن در اجاق گاز ایندزیت دو حالت دارد امکان دارد اجاق گاز ایندزیت شما نو باشد یا امکان دارد اجاق گاز شما قدیمی باشد در هر کدام از این دو حالت، دلایل دود دادن متفاوت است ابتدا برای شما دلایل دود دادن اجاق گاز جدید را بیان می کنیم:

۱- دلیل دود دادن اجاق گاز جدید

اگر شما اجاق گاز ایندزیت خود را به تازگی خریداری کرده اید و بعد از روشن کردن متوجه بوی دود از اجاق گاز شدید اصلا نگران نباشید بوی دود در اجاق گاز نو کاملا طبیعی می باشد بار اولی که از آن استفاده می کنید امکان دارد این بوی دود را متوجه شوید دلایل بوی دود در اجاق گاز نو موارد زیر است:

 • در لایه محافظ اجاق گاز از روغن استفاده شده که در اثر حرارت و روشن کردن گاز، روغن سوخته و بوی دود بلند می شود.
 • تولید کنندگان اجاق گاز توصیه می‌کنند که یک دوره اجاق گاز را روشن کنید تا بوی دود آن برطرف شود .
 • برای برطرف کردن این مشکل می توانید روی صفحات اجاق گاز را به کمک شوینده های ملایم و یک پارچه نمدار بشویید و سپس آن را خشک کنید.
 • در هر صورت این بوی دود بعد از چند ساعت برطرف می شود.

دلیل بوی دود در اجاق گاز های قدیمی چیست؟

اگر شما از اجاق گاز قدیمی استفاده می کنید و هر زمان که آن را روشن می کنید بوی دود به مشامتان می رسد این می‌تواند به دلیل کثیفی اجاق گاز باشد در این صورت موارد زیر را بررسی کنید:

 •  بیشترین دلیلی که باعث بوی دود در اجاق گاز های قدیمی می شود روغن هایی است که روی دیواره ها و کف اجاق گاز پاشیده شده است.
 •  اگر شما بعد از کباب کردن گوشت، چربی هایی که روی صفحه اجاق گاز ریخته پاک نکنید بعد از هر بار استفاده بوی چربی سوخته و دود بلند می شود.
 • بعد از چند بار پخت و پز این لایه های چربی روی هم انباشته شده و در زمان روشن کردن اجاق گاز، آشپزخانه را بوی دود پر می کند.
 • گاهی امکان دارد بوی دود به دلیل روغن و یا مواد غذایی روی صفحه اجاق گاز نباشد شاید مواد غذایی داخل فر مانند پیتزا که به طور مستقیم روی قفسه فر قرار دارد باعث بروز بوی دود شود.
 • بعضی از بسته‌بندی کنندگان مواد غذایی می گویند ذرات پوسته به کف اجاق گاز ریخته و به زغال تبدیل خواهد شد و این خاکستر باقیمانده باعث بوی دود می شود.

روش تمیز کردن اجاق گاز

اگر شما از اجاق گاز ایندزیت در منزل خود استفاده می کنید باید سعی کنید از آن خوب نگهداری کنید. برای این منظور همیشه اجاق گاز خود را تمیز نگه دارید در ادامه می خواهیم برای شما روش تمیز کردن اجاق گاز ایندزیت را بیان کنیم :

 • در روش اول می توانید با استفاده از شوینده های ملایم و اسفنج، اجاق گاز را تمیز کرده و در آخر آن را خشک کنید.
 • روش دوم استفاده از تمیز کننده های مخصوص است.
 • بعضی از محصولات تمیز کننده برای اجاق گاز در فروشگاه ها موجود می باشد که شما می توانید از این محصولات برای پاک کردن اجاق گاز استفاده کنید.
 • این محصولات گاهی دارای مواد شیمیایی خشن می باشند که می تواند به پوست شما آسیب برساند و حتی باعث تحریک تنفسی شود.
 • بنابراین هنگام استفاده از این محصولات حتماً از دستکش های لاستیکی استفاده کنید و پنجره های آشپزخانه را هم باز کنید.
 •  اگر آلرژی دارید حتما از ماسک استفاده کنید.
 • فرآیند تمیز کاری به این صورت است که شما باید این پاک کننده را روی کف اجاق گاز و یا دیواره اجاق گاز اسپری کرده و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید.
 • سپس به کمک یک اسفنج نرم آن را بشویید.
 • هر بار که گاز را با اسفنج پاک می کنید اسفنج را دوباره با آب بشویید و برای پاک کردن بقیه سطوح استفاده کنید آنقدر گاز را پاک کنید تا مطمئن شوید که هیچ گونه اثری از مواد شیمیایی روی سطوح باقی نمانده باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر لوازم خانگی ایندزیت indesit در کرج

دلایل جرقه نزدن اجاق گاز:

اگر هنگام استفاده از اجاق گاز ایندزیت متوجه شدید که جرقه زن اجاق گاز شما جرقه تولید نمی کند جهت عیب یابی اجاق گاز موارد زیر را چک کنید:

 • ولوم جرقه زن یا کلید
 •  ترانس جرقه زن
 • قطع شدن سیم ها
 •  چینی جرقه زن

دلایل روشن نشدن شعله اجاق گاز چیست؟

اگر شعله های اجاق گاز شما روشن نمی شود باید حتماً آن را برطرف کنید برای عیب یابی این مشکل باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد پیلوت اجاق گاز یا سوراخ های مشعل مسدود شده باشد.
 • در این صورت باید آن را تمیز کنید.
 • می توانید به وسیله یک شیء باریک یا برس پیلوت را تمیز کنید.
 • اگر پیلوت تمیز نشد آن را عوض کنید.
 • امکان دارد پیلوت گاز شما خاموش باشد.
 • برای برطرف کردن این مشکل پیلوت را روشن کنید.

چرا شعله اجاق گاز روشن نمی ماند؟

اجاق گاز ایندزیت

اگر هنگام استفاده از اجاق گاز هر چه تلاش کردید موفق به روشن کردن شعله اجاق گاز ایندزیت خود نشدید و شعله دوباره خاموش شد باید حتماً مشکل را برطرف کنید تا بتوانید به راحتی از اجاق گاز خود استفاده کنید. مهمترین دلیل بروز این مشکل خرابی ترموکوپل است اگر ترموکوپل دچار مشکل شود اجاق گاز شما روشن نمی ماند بهتر است ترموکوپل را تعویض کنید تا مشکل روشن نماندن شعله اجاق گاز ایندزیت شما برطرف شود.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد برای شما بعضی از مشکلات رایج اجاق گاز را بیان کردیم با توجه به اینکه خرابی اجاق گاز دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد و مشکلات زیادی می تواند برای اجاق گاز شما به وجود بیاید می توانید با استفاده از مطالب بیان شده در صورت نیاز خودتان اجاق گاز را عیب یابی کنید ولی اگر مهارتی در این زمینه ندارید حتما برای تعمیر اجاق گاز ایندزیت خود به نمایندگی های تعمیرات اجاق گاز ایندزیت مراجعه کنید و از خدمات تعمیرات در محل این نمایندگی ها بهره مند شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیرات اجاق گاز ایندزیت InDesit

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل روشن نشدن شعله اجاق گاز چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا