تعمیرات ظرفشویی

چگونه ماشین ظرفشویی را ریست کنیم | ریست کردن به چه معناست؟

چه مواقعی می توان ظرفشویی را ریست کرد؟ روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی

ریست کردن ماشین ظرفشویی یکی از روش های اساسی برای برطرف کردن مشکل آن است. معمولا زمانی که ماشین ظرفشویی دچار مشکل می شود، تعمیرکاران متخصص پیشنهاد می کنند که آن را یک بار ریست کنید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی

یکی از روش های موثر که در برطرف کردن مشکلات و اختلالات ظرفشویی به شما کمک می کند، ریست کردن ماشین ظرفشویی است. ظرفشویی ها معمولا از برندهای متفاوتی در بازار وجود دارند که بر این اساس ریست کردن آنها کمی با یکدیگر متفاوت است.

با شناخت مدل ظرفشویی خود می توانید علت اختلال را پیدا نموده و با توجه به نوع ظرفشویی و علت مشکل آن از یک روش اختصاصی برای ریست کردن استفاده کنید.

ریست کردن به چه معناست؟

زمانی که با فشردن کلیدهای موجود بر روی ظرفشویی هیچ برنامه ای برای شما قابل اجرا نباشد، ممکن است پنل کاربری دستگاه قفل شود که در این صورت باید از طریق یک راهکار اساسی به برطرف کردن این مشکل اقدام نمایید.

زمانی که پنل کاربری قفل شده باشد، ظرفشویی قادر به گرم کردن آب نیست. در این مواقع باید به ریست کردن ظرفشویی بپردازید. ریست کردن ماشین ظرفشویی به معنای این است که برنامه قبلی دستگاه را پاک و سپس برنامه ای جدید را وارد دستگاه نمایید.

با انجام این کار به راحتی می توانید مشکل و ارور دستگاه را حذف کنید. با کمک ریست کردن به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید پنل قفل شده را بازگشایی کنید و از عملکرد درست دستگاه بهره ببرید.

چه مواقعی می توان از ریست کردن ظرفشویی استفاده کرد؟

ریست کردن ظرفشویی معمولا برای برخی از خطاهای دستگاه قابل اجرا است. موارد زیر جزء ارورهایی هستند که به راحتی توسط ریست کردن می توانید آنها را برطرف نمایید.

  • زمانی که عملکرد ماشین ظرفشویی در هنگام انتخاب برنامه دچار مشکل شده است، در این مواقع می توانید از ریست کردن کمک بگیرید.
  • مواقعی که پنل کاربری دستگاه قفل شده است و هیچ کدام از دکمه ها کار نمی کند می توانید از ریست کردن استفاده نمایید.
  • همچنین در صورتی که آب درون دستگاه قادر به گرم شدن نباشد، استفاده از ریست کردن بهترین راهکار خواهد بود.
  • برای تغییر برنامه دستگاه و یا اضافه کردن یک سری برنامه ها می توانید از روش ریست کردن استفاده کنید.
حتما بخوانید:   علت نشتی آب در ظرفشویی چیست ؟

روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی

ریست کردن ظرفشویی روش های مختلفی دارد که از این طریق می توانید بسته به نوع دستگاه و مشکل به وجود آمده از روشی مناسب استفاده کنید. برخی از ماشین های ظرفشویی دکمه ای به عنوان ریست کردن در پنل کاربری خود دارند که این طراحی بسیار کمک کننده است.

با وجود دکمه ریست به راحتی می توانید دستگاه را در هنگام مشکل ریست نمایید. برای استفاده از این دکمه چند ثانیه دکمه را فشار دهید تا عمل ریست شدن آغاز گردد. البته ریست کردن ماشین ظرفشویی چند دقیقه ای ممکن است طول بکشد. پس در انجام این کار صبور باشید.

برخی از ماشین های ظرفشویی دکمه ریست ندارند که در این صورت باید از روش های متفاوتی استفاده نمایید. موارد زیر جزء روش های ریست کردن برای ظرفشویی هایی است که بر روی پنل کاربری خود دکمه ریست را ندارند.

ریست کردن با قطع جریان برق

در بیشتر مواقع از طریق قطع کردن جریان برق می توانید دستگاه و سیستم آن را ریست کنید. برای انجام این کار ابتدا دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود، سپس دوشاخه دستگاه را از برق جدا کنید و به مدت 15 دقیقه مکث نمایید. بعد از گذشت 15 دقیقه مجدد برق دستگاه را وصل کنید و بعد از 30 ثانیه دکمه روشن را فشار دهید. با انجام این کار به راحتی می توانید دستگاه را ریست کنید و شاهد عملکرد درست آن باشید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی

ریست کردن با دکمه های موجود بر روی پنل کاربری

یکی دیگر از روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی استفاده از دکمه های پنل کاربری است. هنگامی که بعد از قطع کردن جریان برق دستگاه عملکرد درست خود را به دست نیاورد باید از روش دیگری استفاده کنید. پنل کاربری با داشتن دکمه های متعدد می تواند در ریست کردن به شما کمک کند.

حتما بخوانید:   آموزش برنامه ی شستشوی ماشین ظرفشویی آدمیرال admiral

برای استفاده از دکمه های پنل کاربری، دکمه heated dry و standard wash را پشت سر هم انتخاب کنید. در برخی از ماشین های ظرفشویی باید این روش را سه بار انجام دهید. بعد از فشردن دکمه در این روش درب دستگاه را ببندید تا فرآیند ریست کردن صورت گیرد.

در مواقعی که دکمه را انتخاب کرده و سه بار این کار را انجام داده اید، چراغ ال ای دی موجود در این دستگاه روشن می شود. بعد از روشن شدن چراغ ال ای دی دکمه انصراف را بزنید و درب را ببندید تا ظرفشویی ریست شود.

با کمک این روش ها می توانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن ظرفشویی را ریست کنید و مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف

ماشین ظرفشویی همانند محصولات دیگر از برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که افراد طبق سلیقه و بودجه مالی خود اقدام به خرید می کنند. هر کدام از برندهای ماشین ظرفشویی در انجام کار خود ممکن است دچار مشکلاتی شوند که با کمک ریست کردن می توانید مشکل را برطرف نمایید.

 موارد زیر نمونه هایی از برندهای ماشین ظرفشویی محسوب می شوند که ریست کردن آنها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد.

ریست کردن ظرفشویی مدل بوش

یکی از برندهای معروف ماشین ظرفشویی در بازار برند بوش است که به دلیل عملکرد بالای خود از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است. ماشین ظرفشویی بوش در قسمت پنل کاربری خود دارای دکمه ریست است که در این صورت می توانید از این دکمه برای برطرف کردن مشکل استفاده کنید.

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش ابتدا جریان برق را قطع کنید و سپس دکمه ریست را به مدت یک دقیقه فشار دهید. بعد از فشردن دکمه ریست حالا یکی از دکمه های کنسل، استارت و یا تخلیه را به مدت سه ثانیه فشار دهید تا ریست به درستی صورت گیرد.

ریست کردن ظرفشویی مدل ال جی

یکی دیگر از برندهای معروف در بازار برای ماشین ظرفشویی برند ال جی است که برای ریست کردن این نوع ظرفشویی می توانید از روش های متعددی استفاده کنید. برای ریست کردن ظرفشویی ال جی ابتدا جریان برق را قطع کنید و دکمه ریست را فشار دهید و بعد از آن با فشردن دکمه استارت اجازه دهید دستگاه ریست شود.

ریست کردن ظرفشویی مدل سامسونگ

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی مدل سامسونگ جریان برق را قطع کنید و دکمه ریست را به مدت 3 الی 15 دقیقه فشار دهید که با انجام این روش به راحتی می توانید مشکل دستگاه را برطرف نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی | شستشوی فیلتر ظرفشویی

ریست کردن ظرفشویی مدل دوو

برند دوو از جمله برندهای معروف جهانی در بازار برای ظرفشویی بوده که ریست کردن این نوع ظرفشویی بسیار راحت است. برای ریست کردن این نوع ظرفشویی هم می توانید از دکمه ریست استفاده کنید و هم اینکه از دیگر دکمه های موجود در پنل کاربری استفاده نمایید.

ریست کردن ظرفشویی مدل جنرال الکتریک

برای ریست کردن ظرفشویی مدل جنرال الکتریک می توانید یکی از دکمه های موجود را به مدت 3 الی 30 ثانیه فشار دهید و سپس یکی از دکمه های تخلیه، استارت، پاور و یا کنسل را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار آب دستگاه تخلیه می شود و نمایشگر ظرفشویی زمان را نشان می دهد. با انجام این روش به راحتی می توانید دستگاه را ریست کنید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی

ریست کردن ظرفشویی مدل آاگ

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی آاگ می توانید از قطع جریان برق استفاده کنید، البته زمانی که پنل قفل شده باشد و یا اینکه قصد اضافه کردن و یا کم کردن ظرف را دارید استفاده از این روش برای ریست بهترین انتخاب است.

یکی دیگر از روش های ریست کردن برای این نوع ظرفشویی استفاده از دکمه ریست است که اگر بر روی دستگاه دکمه ریست وجود نداشت، می توانید همزمان دکمه های wasche  و sparen  را فشار دهید. با انجام این روش می توانید به راحتی دستگاه را ریست کنید.

ریست کردن ظرفشویی مدل ایندزیت

برای ریست کردن ظرفشویی ایندزیت دکمه پاور را به مدت 30 ثانیه فشار دهید و سپس درب دستگاه را ببندید تا دستگاه ریست گردد.

ریست کردن ظرفشویی مدل بکو

زمانی که دکمه ریست بر روی ظرفشویی بکو وجود نداشت، می توانید از طریق قطع کردن جریان برق اقدامات لازم را انجام دهید.

نتیجه گیری

ریست کردن ماشین ظرفشویی یکی از کارهای ساده برای برطرف کردن مشکلات و ارورهای ماشین ظرفشویی است. البته ریست کردن برای برخی از ارورهای ظرفشویی قابل اجرا است که می توانید با توجه به ارور و نوع دستگاه خود از روشی مناسب برای ریست کردن استفاده کنید. چنانچه نتوانستید از طریق مطالعه این مقاله مشکلات ظرفشویی خود را رفع کنید، می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در وبسایت از خدمات تعمیر ظرفشویی در محل مجموعه ایبک امداد بهره مند شوید.

31

ریست کردن ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش ریست کردن ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x