تعمیرات ظرفشویی

راهنمای ماشین ظرفشویی هیوندای Hyundai

راهنمای ماشین ظرفشویی هیوندای Hyundai|برنامه‌های ماشین ظرفشویی هیوندای

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مطلب راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی هیوندای را به صورت کامل توضیح داده و نحوه نصب و راه اندازی این دستگاه را آموزش می دهیم. همچنین در مورد موارد مهمی که در حین استفاده از ماشین ظرفشویی هیوندای باید رعایت شود، صحبت خواهیم کرد.

ویژگی‌های ماشین ظرفشویی هیوندای

 •  مصرف انرژی کمی دارد.
 •   میزان آب مصرفی آن کم می باشد.
 •   ماشین ظرفشویی هیوندای صدای کمی دارد.
 •   در حین شستشو لرزش ندارد.
 •   دکمه های لمسی و صفحه نمایش دارد.
 •   این دستگاه قابلیت قفل کودک دارد.
 •   در صورت کاهش میزان نمک و جلادهنده هشدار می دهد.
 •   دارای برنامه های مختلف شستشو می‌‌باشد.
 •  سه بازوی آبپاش دارد، که می‌تواند شستشو را بهتر و دقیق تر انجام دهد.
 • عمر مفید و طولانی دارد.

نصب ماشین ظرفشویی هیوندای

وقتی که ماشین ظرفشویی هیوندای را خریداری می کنید باید نصب آن را به روش صحیح و اصولی انجام دهید، تا در حین استفاده از ماشین ظرفشویی با مشکلات کمتری مواجه شوید. در صورتی که نصب این دستگاه به درستی انجام نشود با مشکلاتی مثل جمع شدن آب در زیر دستگاه، سر و صدای زیاد و تمیز نشستن ظرف‌ها مواجه خواهید شد. اگر ماشین ظرفشویی هیوندای خود را تازه خریداری نموده اید بهتر است، که از نمایندگی پس از فروش این برند برای نصب ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید. اگر قصد دارید ماشین ظرفشویی هیوندای را خودتان نصب کنید، می توانید طبق این مراحل پیش روید:

 • ماشین ظرفشویی هیوندای را از جعبه آن بیرون آورید.
 •  با توجه به ابعاد دستگاه خود محل مناسبی برای نصب آن انتخاب نمایید.
 • پیچ راه اندازی که در پشت ماشین ظرفشویی است، باید باز شود.
 •   دستگاه خود را به پشت خوابانده و پیچ های پایه آن را باز نمایید.
 • شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی و شیر برقی را نصب کنید.
 • پیشنهاد می‌شود، که ماشین ظرفشویی هیوندای در نزدیکی سینک ظرفشویی نصب شود، تا دستگاه به آب ورودی نزدیک باشد و به راحتی از سینک ظرفشویی ظروف را به داخل دستگاه منتقل کنید.

ماشین ظرفشویی

ویژگی‌های محل نصب ماشین ظرفشویی هیوندای

 •  ماشین ظرفشویی هیوندای باید در مکانی بدون شیب و صاف نصب شود این مکان باید متناسب با ابعاد دستگاه شما باشد.
 •  محلی که برای نصب ماشین ظرفشویی انتخاب می‌کنید، باید متناسب با اندازه دستگاه شما باشد.
 • تا محل تخلیه فاصله مناسب حداکثر ۳ متر است.
 •   شلنگ تخلیه بهتر است، که به زیر سینک ظرفشویی وصل شود.
 •   از پیچ خوردگی نداشتن شلنگ آب ورودی و خروجی مطمئن شوید. این شلنگ ها باید سالم باشند.
 • ماشین ظرفشویی هیوندای از دیواره پشتی حداقل ۵ سانتیمتر و از اطراف نیز باید فاصله مناسبی داشته باشد، تا هوا به خوبی گردش داشته باشد.
 •  فاصله پریز برق تا ماشین ظرفشویی حداکثر یک و نیم تا دو متر باید باشد. کابل برق را تا ماشین ظرفشویی هیوندای نکشید. اگر کابل دستگاه شما کوتاه است می توانید از محافظ برق استفاده کنید.

استفاده از جلادهنده در ماشین ظرفشویی هیوندای

جلا دهنده وقتی در ماشین ظرفشویی هیوندای مورد استفاده قرار می گیرد، که از مایع یا ژل و پودر استفاده می‌کنیم. به این نکته توجه داشته باشید، که بیش از حد جلادهنده درون دستگاه نریزید. پیشنهاد می‌شود جلادهنده را در ۱۰ دقیقه پایانی چرخه شستشو به ماشین ظرفشویی خود اضافه کنید و همچنین جلا دهنده را به تنهایی درون دستگاه خود اضافه نکنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ایرادات رایج ماشین ظرفشویی | روشن نشدن ماشین ظرفشویی

استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی هیوندای

برای اینکه از میزان سختی آب کاسته شود می توان از نمک در ماشین ظرفشویی استفاده کرد. استفاده از نمک موجب می‌شود، که رسوب و جرم در دستگاه تشکیل نشود. چون در آب و املاح وجود دارد، آبپاش ها و دوش ها ممکن است، که دچار جرم گرفتگی شوند. نمک ماشین ظرفشویی موجب می شود، که ظروف کمتر آسیب ببینند. نمک در ابتدای چرخه شستشو به دستگاه اضافه می‌شود. نمک ماشین ظرفشویی میزان سختی آب را کاسته و املاح موجود در آن را با واکنش شیمیایی جدا می کند. در واقع نمک ماشین ظرفشویی برای کاهش سختی آب مثل یک فیلتر عمل می کند.

استفاده از قرص در ماشین ظرفشویی هیوندای

قرص ماشین ظرفشویی عملیات شستشو را بسیار بهتر انجام خواهد داد و لکه هایی که سرسخت و چسبنده هستند، را به خوبی پاک می کند. این قرص ها در سه نوع کوانتومی، معمولی و همه کاره در بازار وجود دارند. برای ماشین ظرفشویی بهترین نوع قرص قرص کوانتومی است، که دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد. برای شستشوی ظروف مختلف می توانید از قرص همه کاره استفاده کنید. اما این قرص انحلال پذیری کمتری داشته و مدتی زمان می‌برد تا در آب به خوبی حل شود.

پوشش قرص از پلاستیک خاصی است، که با دمای آب از بین خواهد رفت. بنابراین نباید آن را باز کنید و همانگونه داخل محفظه مخصوص قرص در ماشین ظرفشویی هیوندای قرار دهید. برای شستشوی همه ظروفی که در ماشین ظرفشویی هیوندای وجود دارد یک قرص کافی خواهد بود. از شوینده های دیگر استفاده نکنید. برنامه شستشوی مناسب را انتخاب نموده و دکمه استارت را بزنید. وقتی آب گرم شد، باید قرص به محفظه دستگاه اضافه شود. درب محل قرص ماشین ظرفشویی هیوندای با کمک بوبین و فن باز خواهد شد. با دمای بالای آب و پمپاژ آب در روی ظرف ها پوشش پلاستیکی قرص باز شده و به مراحل شستشو به مرور زمان اضافه می‌شود. قرص ها نسبت به شوینده های معمولی و ژل ها قدرت پاک کنندگی بیشتری دارند و نسبت به آنها گران قیمت تر هستند.

ماشین ظرفشویی

نکاتی که باید در هنگام چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی هیوندای توجه کرد.

پیش از آنکه ظروف خود را درون دستگاه ظرفشویی هیوندا قرار دهید، حتما آنها را از هرگونه مواد غذایی به خوبی پاک کنید. اگر چربی بیش از اندازه دارند، باید آنها را تا جایی که امکان دارد پاک نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که ظروفی که از جنس نقره، طلا، مس و آلومینیوم هستند، را نباید درون این دستگاه شستشو دهید.

اگر ظروف پیرکس و پلاستیکی شما پس از شستشو دارای لکه های آب هستند، به این دلیل است، که این ظروف گرما را جذب نمی کنند. شما می توانید با دستمال کشیدن این لکه ها را برطرف کنید. دقت داشته باشید، که ماشین ظرفشویی هیوندای را بیش از حد پر و یا به صورت بیش از حد خالی روشن نکنید.

در سبد بالایی ماشین ظرفشویی هیوندای ظروفی مانند فنجان، لیوان، ظروف ظریف، ظروف پلاستیکی و کاسه های کوچک را باید قرار دهید. این فنجان ها و کاسه ها را باید با فاصله مناسب و به صورت وارونه درون دستگاه قرار دهید. در چنین صورتی آنها نمی شکنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی زاروتی | راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی زاروتی

در سبد پایینی باید ظروفی مثل کاسه، بشقاب قابلمه و درب قابلمه را قرار دهید. ظروفی که بزرگتر هستند، را در انتهای سبد بچینید و دقت داشته باشید، که مانع حرکت آبپاشها نشوند. روی سبدی که روی درب ماشین ظرفشویی است می‌توانید چنگال، قاشق، کفگیر و ملاقه را به صورتی که دسته آنها رو به پایین باشد، قرار دهید. برای اینکه چاقو خطری ایجاد نکند، دسته چاقو را برعکس قرار دهید.

ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی هیوندای

اگر ماشین ظرفشویی هیوندای خود را به موقع و به صورت دوره‌ای تمیز کنید و کارایی آن افزایش یافته و طول عمر مفید دستگاه بیشتر خواهد بود. همچنین دیگر دستگاه شما بوی نامطبوعی نخواهد داد. چنانچه از ماشین ظرفشویی هیوندای به صورت روزانه استفاده می‌کنید، این دستگاه به شستشوی داخلی ماهی یک دفعه نیاز خواهد داشت. اگر از دستگاه زیاد استفاده نمی کنید، شستشوی داخلی ماشین ظرفشویی را حداقل سه ماه یکبار باید انجام دهید.

برای تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی هیوندای می‌توانید از محلول مایع ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید و با استفاده از دستمال تمیز آن را تمیز کنید و سپس به خوبی خشک کنید.

سبد ماشین ظرفشویی را بیرون آورده و با استفاده از مسواک یا برس و مواد شوینده مناسب آنها را به خوبی تمیز کنید.

واشر درب ماشین ظرفشویی هیوندای را با ترکیب آب و سرکه می‌‌توانید تمیز کنید. پس از تمیز شدن، درب دستگاه را باز بگذارید، تا بوی سرکه به صورت کامل از بین برود.

برای تمیز کردن بازوی آبپاش باید آبپاش های پایین و بالا را از میل شفت جدا کرده و درپوش آبکش ها را باز کنید و با ضربه های ملایم رسوب هایی که در آنها وجود دارد را پاک کنید. محلول آب گرم و سرکه را داخل آبپاش ها بریزید. پس از ۵ دقیقه با استفاده از وسیله مناسب مانند سوزن، سوراخ ها را باز کنید و آبپاش را تکان دهید. سپس داخل آبپاش ها را بشویید. وقتی شستشوی آبپاش ها به پایان رسید آنها را به میل شفت محکم باید ببندید.

فیلتر ماشین ظرفشویی که در قسمت کف یا پایین این دستگاه قرار دارد، باید به صورت مرتب تمیز شود، تا دستگاه شما بوی بدی ندهد. فیلتر دستگاه را خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و باز کنید. فیلتر را زیر شیر آب بگیرید و با استفاده از یک برس مناسب آن را به خوبی تمیز کنید. درون فیلتر یک صافی قرار دارد آن را از فیلتر خارج کرده و با استفاده از مسواک و آب به خوبی تمیز کنید. اگر متوجه شدید، که فیلتر ماشین ظرفشویی هیوندای آسیب دیده است بهتر است، که نسبت به تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید.

تمیز فیلتر ماشین ظرفشویی موجب از بین رفتن بوی بد دستگاه شده و سبب می شود، که دستگاه شما عملکرد بسیار بهتری داشته باشد. اگر به صورت مرتب فیلتر ماشین ظرفشویی هیوندای تمیز نشود، موجب خواهد شد که ماشین ظرفشویی کارایی کمتری داشته و در نهایت با خرابی هایی مواجه شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای ماشین ظرفشویی هیوندای

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده صحیح و اصولی از ماشین ظرفشویی هیوندای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا