اخبار لوازم خانگی

اندروید باکس های برتر ایران | کاربرد اندروید باکس

اندروید باکس های برتر ایران|کاربرد اندروید باکس، بهترین اندروید باکس های موجود در بازار ایران

چنانچه تلویزیون قدیمی و غیر هوشمند دارید و دوست دارید که امکانات و قابلیت های تلویزیون هوشمند را در تلویزیون خود داشته باشید، لازم نیست که تلویزیون خود را عوض کنید. بهترین گزینه برای شما اندروید باکس است. با استفاده از دستگاهی کوچک و اقتصادی به راحتی می‌توانید امکانات تلویزیون هوشمند را در هر وقت که نیاز داشته باشید استفاده کنید.

اندروید باکس چیست؟

اندروید باکس یا به بیان دیگر همان تی وی باکس دستگاهی می‌باشد، که تلویزیون های غیر هوشمند و قدیمی شما را به تلویزیون هوشمند که قابلیت ها و فناوری های اندرویدی را دارد تبدیل نماید. هر وسیله ای که در آن اندروید وجود داشته باشد و قابلیت وصل شدن به تلویزیون را داشته باشد، اندروید باکس تلویزیون محسوب می شود.

کاربرد اندروید باکس چیست؟

چنانچه تلویزیونی که شما استفاده می‌کنید، هوشمند است، یعنی می تواند به اینترنت وصل شود، شما می توانید سیستم عامل اندروید را به دستگاه خود نصب نمایید. همه تلویزیون ها هوشمند نیستند و نمی توان سیستم عامل بر روی آنها نصب کرد. بنابراین در این شرایط باید از اندروید باکس استفاده کنند، تا بتوانند سیستم عامل اندروید در تلویزیون خود داشته باشند. وقتی که اندروید باکس را به تلویزیون متصل می کنید، دستگاه شما به تلویزیونی هوشمند تبدیل خواهد شد و امکانات آفلاین و آنلاین اندروید بر روی تلویزیون شما نصب خواهد شد و می توانید از راه تلویزیون به آنها دسترسی داشته باشید.

اندروید باکس

معایب اندروید باکس

در مورد اندروید توضیحاتی دادیم و گفتیم که چه کاربرد هایی دارد. اما هر وسیله و دستگاهی ممکن است ایراداتی هم داشته باشد. در ادامه به محدودیت ها و معایب اندروید باکس می پردازیم، تا شما اطلاعات کامل تر و دید بهتری نسبت به این وسیله داشته باشید.

تنها عیبی که اندروید باکس دارد، چند ثانیه تاخیر داشتن آن است. چون تلویزیون غیر هوشمند با اندروید باکس ترکیب می‌شود، نسبت به تلویزیون های اسمارت قطعاً یکپارچگی کمتری خواهد داشت. به همین دلیل امکان دارد در بعضی از مدل ها تبادل اطلاعات با سرعت کمتری انجام شود و در نتیجه عملکرد کند باشد. البته باید بگوییم که همیشه این تأخیر وجود نخواهد داشت، اما بهتر است که آن را مد نظر داشته باشید.

اگر از برنامه هایی استفاده کنید که برای استفاده در تلویزیون طراحی گردیده اند، می توانید با کنترل تلویزیون و اندروید باکس به راحتی از آنها استفاده کنید. اما چنانچه برنامه ای که استفاده می نمایید، برای تلویزیون طراحی نگردیده باشد، نمی توانید به راحتی از آنها با استفاده از کنترل بهره مند شوید. اندروید خام را هم شما می توانید در تلویزیون استفاده نمایید، اما چون برای تلویزیون طراحی نگردیده است استفاده از آن با کنترل سخت تر و پیچیده‌تر خواهد بود. اما شما می‌توانید در پلی استور همه برنامه ها را در دسترس داشته باشید.

قابلیت‌های اندروید باکس

امکانات بسیار زیادی را با استفاده از اندروید باکس می توانید داشته باشید. با ترکیب شدن تلویزیون و صنعت، فناوری جدیدی برای ایجاد سرگرمی به وجود آمده است، که با استفاده از آن می توانید انواع موسیقی و فیلم را تماشا نمایید و در عین حال بازی های مورد علاقه خود را با استفاده از صفحه نمایش باکیفیت و بزرگ تلویزیون دهید. از قابلیت‌های اندروید باکس کس می توان به خواندن اخبار، خرید کردن، گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و اینترنت، ارسال نمودن ایمیل و … اشاره نمود.

طریقه کار کردن اندروید باکس اینگونه می‌باشد، که تلویزیون شما را تبدیل به دستگاهی می نماید، که همه قابلیت های گوشی و موبایل شما را خواهد داشت. پس هر برنامه‌ای که در گوشی دارید، می توانید در تلویزیون نیز اجرا نمایید. شما همچنین می‌توانید اندروید با کسی برای بازی های خود داشته باشید و با استفاده از تلویزیون های خود بازی را انجام دهید. دربعضی از مدل‌های موجود، شما می توانید، سیم کارت نیز به آنها اضافه کنید. اندروید باکس هایی که در بازار هستند بسیار گوناگون می‌باشند و شما باید برحسب نیازی که دارید، اندروید باکس با مشخصات مد نظر را انتخاب نمایید. اندروید باکس به صورت عملی تمامی قابلیت‌های آنلاین را به تلویزیون شما اضافه خواهد کرد و بسیار اقتصادی‌تر از دیگر راهکارها است.

مصرف اینترنت اندروید باکس

یکی از سوال‌هایی که امکان دارد برای شما پیش آید این است، که اندروید باکس چه مقدار اینترنت مصرف می‌کند؟ مقدار اینترنت مصرفی اندروید باکس به استفاده شما بستگی خواهد داشت. بعضی از برنامه ها رایگان بوده و مصرف اینترنت چندانی ندارند و هیچ تفاوتی ندارد که شما با استفاده از گوشی و یا تلویزیون از آنها استفاده نمایید. در هر حالت برای این برنامه ها هزینه اینترنت نخواهید داشت. همچنین بستگی دارد که شما از کدام سرویس اینترنت استفاده می نمایید. برخی از سرویس ها مزیت های بیشتری دارند و استفاده کردن از برنامه های داخلی با استفاده از این سرویس ها رایگان است و بعضی از سایت ها و برنامه های داخلی با قیمت نیم بها اینترنتشان محاسبه خواهد شد. البته همه اینها متغیر است و امکان دارد برنامه ای که اکنون رایگان است، هفته بعد رایگان نباشد و نرخ ها تغییر می‌کنند. بعضی از شرکت هایی که اندروید باکس می فروشند، برای جلب رضایت مشتریان اشتراک رایگان اینترنت هم به آنها می‌دهند. در نهایت باید بگوییم که حجم مصرف اینترنت با گوشی هیچ تفاوتی با حجم مصرف اینترنت با این دستگاه نخواهد داشت. اگر برای تماشا کردن برنامه‌ای به ۳ گیگ حجم اینترنت نیاز دارید، با استفاده از این دستگاه هم همین مقدار اینترنت نیاز خواهید داشت.

اندروید باکس

بهترین اندروید باکس های موجود در ایران

اندروید باکس های که در بازار وجود دارند برند ها و مدل های متفاوتی دارند که هر کدام از آنها به ویژگی های منحصر به فردی دارد که می توان فیلیمو باکس، A95X F3 ، بی لینک GT King، بی لینک GT King pro و شیائومی باکس اس، را نام برد.

فیلیمو باکس اندروید

سرویس هایی که فیلم پخش می کنند را شما می‌توانید با استفاده از این اندروید باکس استفاده کنید. مثل فیلیمو، نماوا، آپارات و … قدرت پردازش فیلیمو بسیار مناسب است و از دیگر مزیت های آن می توان به کمتر بودن هزینه های شما اشاره کرد. فیلیمو باکس اندروید ۸ را دارد، که شما می توانید اپلیکیشن های اندرویدی را در آن داشته باشید.

اندروید باکس A95X F3

بهترین گزینه برای اجرای بازی اندروید باکس است. پردازنده چهار هسته ای است، که شما می توانید با استفاده از آن تمام بازی های نیمه حرفه ای را اجرا نمایید. بنابراین چنانچه قصد دارید از اندروید باکس خود برای بازی استفاده نمایید این بهترین انتخاب می باشد.

اندروید باکس بی لینک GT King

این اندروید پردازنده قوی دارد، که شما می‌توانید برنامه های سنگین را هم با آن اجرا کنید. داشتن پردازنده قوی از مزیت های این اندروید باکس می‌باشد.

اندروید باکس جی پلاس مدل GP9

از جمله اندروید باکس هایی که کاربردی میشه میباشد اندروید باکس جی پی ۹ است با استفاده از این اندروید باکس می توانید بدون هیچ مشکلی اپلیکیشن های اندرویدی را بر روی تلویزیون خود داشته باشید و می‌توانید با استفاده از آن گوشی خود را هم به تلویزیون متصل نمایید. پخش ویدیو های مختلف با استفاده از این اندروید باکس با بهترین کیفیت خواهد بود.

اندروید باکس تسکو مدل Tab 100 Plus

اندروید باکس Tab 100 PLUS جز بهترین اندروید ها محسوب می شود. ویژگی منحصر به فرد آن داشتن یک موس بی سیم است. زمانی که آن را به تلویزیون وصل می کنید تجربه این را خواهید داشت، که با استفاده از موس وب گردی و دیگر کارها را انجام دهید. قیمت این محصول نیز نسبت به محصولات مشابه مناسب تر و اقتصادی تر است.

اندروید باکس نماوا تی وی مدل SH-101

طیف گسترده‌ای از امکانات را با استفاده از این اندروید باکس قیمت مناسب می توانید داشته باشید. قیمت پایین آن نشان دهنده بی کیفیت بودن این دستگاه نخواهد بود، بلکه به دلیل رقابتی بودن آن است. این اندروید باکس یک سال اشتراک رایگان نماوا و یکسال اینترنت رایگان را برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

پردازنده اندروید باکس هوشمند

قدرت پردازنده هر وسیله الکترونیکی هوشمند، مهمترین بخش آن است. بنابراین چنانچه می‌خواهید اندروید باکس هوشمند را تهیه نمایید، باید در مورد قدرت پردازنده آن اطلاعات جامعی داشته باشید. هر چقدر قدرت پردازنده اندروید باکس بالاتر باشد، دستگاه شما کمتر هنگ خواهد کرد. پردازنده هشت هسته‌ای عملکرد بسیار خوبی را برای اندروید باکس سرعت بالا و بدون هنگی را ارائه خواهد داد. از اندروید باکس با پردازنده چهار هسته‌ای هم می‌شود استفاده کرد، در این صورت احتمال هنگ کردن بیشتر خواهد بود.

حافظه اندروید باکس

بخش اعظمی از حافظه توسط سیستم عامل اشغال می‌شود. اندروید باکس هایی که در بازار وجود دارند، حافظه های متفاوتی دارند. چنانچه حافظه ذخیره سازی کم باشد، برای مصرف کننده مشکل ساز خواهد بود. البته به این نکته باید توجه داشته باشید، که از رم برای اندروید باکس می‌توانید استفاده کنید. در این صورت رم به عنوان حافظه پشتیبان خواهد بود.

پورت‌های USB در اندروید باکس

با توجه به سطح کارایی تعداد پورت های usb در مدل های متفاوت اندروید باکس متفاوت خواهد بود. در بیشتر موارد ۲ پورت usb می‌تواند نیاز مصرف کنندگان را برای تلویزیون هوشمند داشتن، رفع نماید. چنانچه می‌خواهید از هارد اکسترنال هم در عین حال استفاده نمایید و سرعت برای شما مهم است پیشنهاد می‌شود، مدلی انتخاب کنید، که حداقل یک پورت usb۳ باشد.

اندروید باکس های برتر ایران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین اندروید باکس های موجود در بازار ایران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا