مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیرات بخار‌شوی ویکنز Vicenz

راهنمای تعمیر بخار‌شوی ویکنز Vicenz|عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شوی ویکنز

در این مقاله با مشکلات و ایرادات بخارشوی ویکنز و راهکارهای رفع آنها آشنا خواهید شد. وسایلی مانند بخارشو را می توانید به راحتی در منزل و بدون نیاز به تعمیرکار تعمیر کنید. فقط باید مشکلات و خرابی های آن را شناخته و منشاء آن را پیدا نمایید.

عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شوی ویکنز

برخی از افراد در منزل استفاده کمی از بخارشو دارند. اما چنانچه با نحوه استفاده درست از آن آشنا باشند، برای تمیز کردن جاهای مختلف منزل خود، بیشترین استفاده را در منزل خواهند داشت. این وسیله کاربرد های گوناگونی دارد. هر چقدر که با دستگاه بخارشوی ویکنز کارهای بیشتری انجام دهید ممکن است در طول استفاده خرابی ها و ایرادهای پیدا کند. در اینصورت آموزش تعمیر بخارشو ویکنز می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع شود. در واقع می توانید با تکیه بر آموزش های داده شده خیلی از ایرادات به وجود آمده در بخارشوی ویکنز را برطرف کنید.

توجه داشته باشید، که بسیاری از مشکلات و ایرادات باید توسط تعمیرکار و تکنسین متخصص برطرف شود. ولی اگر منشاء خرابی را بدانید، می‌توانید برای رفع آن اقدام کنید. برای اینکه بتوانید بخارشوی ویکنز را تعمیر کنید، باید بتوانید دستگاه خود را به درستی عیب یابی کنید.

بخارشوی ویکنز

بخارشوی ویکنز بخار نمی‌کند

همان‌طور که از اسم این دستگاه مشخص است اصول کار آن بر اساس بخار تولید شده می باشد. اگر بخارشو ویکنز نتواند بخار کند هیچ عملکرد و کارکردی نخواهد داشت. در این صورت باید هرچه سریعتر برای عیب یابی و تعمیر بخارشوی ویکنز اقدام کنید. در اولین مرحله برای عیب یابی بخارشوی ویکنز باید به سراغ مخزن این دستگاه بروید و اطمینان حاصل کنید، که در آن آب به اندازه کافی وجود دارد. در برخی مواقع با استفاده مداوم از بخارشوی ویکنز آبی که درون مخزن وجود دارد بخار می شود و نیاز است، که دوباره مخزن دستگاه را از آب پر کنید. در برخی مواقع این امکان وجود دارد، که آبی که داخل مخزن بخارشوی ویکنز ریخته شده است، کافی نباشد، بخار ایجاد شده کم و یا اصلا بخاری به دست نیاید. بنابراین باید آبی که داخل مخزن بخارشوی ویکنز استفاده می کنید از حجم کافی برخوردار باشد و این موضوع را باید به صورت مداوم مورد بررسی قرار دهید.

در مرحله بعدی کلاهکی که در زیر مخزن بخارشوی ویکنز وجود دارد را باید مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که به خوبی نصب نشده باشد و در جای خود لق بزند، باید آن را درست کنید. وقتی که این موارد را مورد بررسی قرار دادید، بخارشوی ویکنز را روشن کرده و دکمه روشن را تا وقتی که دستگاه ایجاد بخار کند، نگه دارید. اگر همچنان دستگاه بخار نمی‌کرد باید بخش‌های دیگر آن را کنترل کنید.

بخار نکردن بخارشوی ویکنز ممکن است، که مربوط به فیلتر این دستگاه باشد. برای بررسی این مورد باید مخزن دستگاه را بیرون آورده، به سمتی که متصل به فیلتر است، آب سرد بریزید. وقتی دکمه روشن را در این حالت می فشاری دستگاه باید ایجاد بخار کند. اگر بخار ایجاد شد، یعنی مشکل از فیلتر بخارشوی ویکنز است و باید آن را عوض کنید.

سوراخ ها و منافذی که بخار دستگاه از آن خارج می شود ممکن است، که در اثر رسوب دچار گرفتگی شده باشند. آب شهری که درون مخزن بخارشو است موجب به وجود آمدن این رسوبات می شود. چون این آب دارای املاح می‌باشد، که وقتی آب داخل مخزن بخار می شود، این املاح تبخیر نشده و به صورت رسوبات جامد موجب گرفتگی منافذ خروجی بخارشوی ویکنز می شوند. رسوبات را به راحتی می توانید مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید رسوب بخارشوی ویکنز را از بین ببرید در ادامه نحوه این کار را آموزش می‌دهیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر آبمیوه گیری ویکنز Vicenz|عیب‌یابی آبمیوه گیری ویکنز

بخارشوی ویکنز

رسوب زدایی بخارشوی ویکنز

برای این که بتوانید رسوبات بخارشوی ویکنز را تمیز کنید، با یک وسیله ای که مد نظرتان است آنها را بتراشید و تمیز کنید. قبل از انجام دادن این کار حتماً بخارشوی را خاموش کنید دستگاه باید کاملا خنک باشد. برای از بین بردن رسوبات از بخارشوی ویکنز می توانید از سرکه استفاده کنید. سرکه سفید را با آب تصفیه شده و یا اب مقطر مخلوط نموده و در مخزن بخارشوی ویکنز بریزید. دستگاه خود را روشن کرده و فرصت دهید، که بخار تولید شود. وقتی مخزن خالی شد، همه رسوباتی که در منافذ آن وجود داشت از بین خواهد رفت.

بوی سرکه پس از چندین بار استفاده از بین خواهد رفت اگر نمی‌خواهید بوی سرکه در فضای خانه شما وجود داشته باشد، برای از بین بردن رسوبات از جرم‌گیر ها هم می‌توانید استفاده نمایید. آنها را باید با آب رقیق کرده و درون مخزن بخارشوی ویکنز بریزید.

مکش بخارشوی ویکنز کم شده است

اگر متوجه شدید، که مکش بخارشوی ویکنز مانند سابق نیست. بهتر است، که کار تشخیص این مورد را به تعمیرکار متخصص بسپارید. احتمال دارد این ایراد به دلیل خراب بودن نازل ها و یا پوسیده شدن واشر به وجود آمده باشد. برای رفع این مشکل باید دستگاه بخارشوی ویکنز به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.

بخارشوی ویکنز تمیز نمی‌کند

بخارشوی ویکنز برای نظافت مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر نظافت را نتواند به خوبی انجام دهد، در واقع نمی توان از این دستگاه استفاده کرد. برای اینکه بتوانید بخارشوی ویکنز را عیب یابی کنید، مخزن آن را بررسی کنید، که دارای آب کافی بوده و تمیز باشد. در برخی مواقع در اثر ماندن آب درون مخزن بخارشوی ویکنز دیواره‌های آن ممکن است کثیف شود.

سپس باید فیلتر بخارشوی ویکنز را مورد بررسی قرار دهید. وقتی فیلتر بخارشو ها کثیف باشد، مثل جاروبرقی ها نمی توانند سطوح مختلف را آنطور که باید تمیز کنند. در صورتی که با کنترل موارد فوق مشکل دستگاه بخارشوی ویکنز شما برطرف نشد، بهتر است که از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

بخار‌شوی ویکنز

درپوش مخزن بخارشوی ویکنز باز نمی‌شود

اگر پس از استفاده از بخارشوی ویکنز درپوش مخزن بخارشو را نمی توانید باز کنید، احتمالاً دیگه بخارشوی ویکنز هنوز هم تحت فشار است. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید. دستگاه بخار شو را خاموش کرده و به قسمت تنظیم بخار رفته و آن را در بیشترین مقدار خود قرار دهید. ماشه دسته بخارشوی بکشید. این کار را چندین باید انجام دهید، تا درب مخزن باز شود.

آب از نازل بخارشوی ویکنز خارج می‌شود

اگر آب زیادی به جای تولید بخار از محفظه بخارشوی ویکنز خارج می شود، احتمالا مخزن آب را بیش از اندازه پر کردید. این مورد موجب می‌شود، که از محفظه های خروجی آب اضافه خارج شود. بنابراین مخزن بخارشوی ویکنز را مورد بررسی قرار دهید، که فقط به اندازه سه چهارم ظرفیت آب داشته باشد.

اگر بخارشو را روی حالت بخار تنظیم نکرده باشید، این مشکل به وجود خواهد آمد و در بخارشوی ویکنز بخار تولید نشده و آب از محفظه های آن خارج خواهد شد. بنابراین باید تنظیمات بخارشوی ویکنز را روی حالت تولید بخار قرار دهید، تا مشکل به وجود آمده رفع گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید همزن برقی|بررسی انواع همزن

اگر بخارشوی ویکنز به دمای مورد نظر نرسیده باشد، بخار تولید نخواهد شد و به جای بخار از محفظه، آب خارج خواهد شد. بنابراین وقتی که بخارشوی ویکنز را روشن می کنید باید کمی فرصت دهید، که دستگاه به دمای مورد نظر برسد و پس از آن باید از بخارشو استفاده کنید.

نکات مهم نگهداری و استفاده درست از بخارشوی ویکنز

 •  برای تمیز کردن سطوح مختلف آنها را از بالا به پایین بخارشو کنید. با این کار از دوباره تمیز کردن آنها جلوگیری خواهد شد.
 •   سری بخارشوی ویکنز برس و پارچه دارد بهتر است، که ابتدا سطوحی که کثیفی کمتری دارند را تمیز نمایید. با انجام دادن این کار برس و پارچه بخارشوی خود را برای مدت بیشتری تمیز نگه می دارید.
 •   قبل از اینکه اقدام به استفاده از دستگاه بخارشوی ویکنز کنید، مسیری را که قصد تمیز کردن آن را دارید مشخص کرده و ترتیب آن را برنامه ریزی نمایید، با این کار در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.
 •   وقتی برس و پارچه بخارشوی ویکنز کثیف شد باید آن را عوض کرده و بشویید. چنانچه با پارچه کثیف به کار خود ادامه دهید، سطوح مورد نظر آن طور که باید تمیز نخواهند شد و شما مجبور به تمیز کردن دوباره این سطوح خواهید بود.
 •   وقتی که بخارشوی شما خنک شد آبی که درون مخزن باقی مانده است را خالی کنید و پارچه ها و برس های بخارشوی ویکنز را با دقت بشویید. با انجام دادن این کار ها دستگاه شما برای استفاده بعدی آماده خواهد بود.
 •   وقتی بخارشوی ویکنز را خاموش می کنید باید مدت زمان دهید، که دستگاه به صورت کامل خنک شود. در محفظه بخارشوی ویکنز را قبل از اینکه دستگاه خنک شود باز نکنید.
 • وقتی مخزن بخارشوی ویکنز را پر می کنید به دستگاه خود فرصت دهید، که آماده به کار شود. این مدت زمان در دستگاه های مختلف و مدل های گوناگون متغیر خواهد بود. برای اطمینان از این مدت زمان می توانید به دفترچه راهنمای بخارشوی خود مراجعه کنید.
 • از بخارشوی ویکنز فقط باید برای تمیز کردن سطوحی که در دفترچه راهنمای آن آورده شده است و این دستگاه می تواند آنها را تمیز کند، استفاده نمایید.
 •   وقتی از بخارشوی ویکنز استفاده می کنید بهتر است، که کفش یا دمپایی بپوشید.
 •   سطوحی که قصد تمیز کردن آنها را با استفاده از بخارشوی ویکنز دارید، نباید دمای خیلی پایینی داشته باشند چون در معرض دمای بالا بخارشوی ویکنز ممکن است که آسیب ببینند.
 • پیش از آنکه از بخارشوی ویکنز استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید، که برس ها و سری های دستگاه را به درستی متصل نمودید.
 •   پس از استفاده از بخارشوی ویکنز سری ها و پارچه های آن را جدا کنید و اجازه دهید که به صورت کامل خشک شوند و پارچه مرطوب را هرگز نباید روی دستگاه قرار دهید.
 •   هر چقدر که میزان قدرت و دمای بخارشوی بیشتر باشد، سطوح بهتر تمیز خواهند شد.
 •   وقتی که می‌خواهید درون مخزن بخارشوی ویکنز آب بریزید، حتما دستگاه را از برق بکشید و اجازه دهید که بخارشوی ویکنز کاملاً خنک شود.

راهنمای تعمیر بخار‌شوی ویکنز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شوی ویکنز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا