تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیرات ماشین لباسشویی وست فرست Vest frost

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی وست فرست Vest frost|راهنمای عیب‌یابی ماشین لباسشویی وست فرست

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی وست فرست را در این مقاله به صورت کامل شرح داده ایم، تا زمانی که نیاز به تعمیر و رفع عیب لباسشویی داشتید، با خواندن این مطلب بتوانید مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید. به این نکته توجه داشته باشید، که شما در صورتی می توانید ماشین لباسشویی وست فرست را عیب یابی و تعمیر کنید، که آگاهی و دانش لازم در این زمینه را داشته باشید و مشکل به وجود آمده جزئی باشد. در صورتی که مشکل اساسی برای دستگاه شما پیش آمده است، بهتر است که کار عیب یابی و تعمیر دستگاه خود را به متخصصین بسپارید.

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی وست فرست

در صورتی که ماشین لباسشویی وست فرست شما دچار ایراد و مشکل شود، اگر دلایل آنها را پیدا کنید، می توانید اقدامات لازم برای رفع آنها را انجام دهید. اقدام درست در زمان مناسب موجب می شود، که دستگاه شما آسیب های بیشتری نبیند. در ادامه هر کدام از مشکلات رایج ماشین لباسشویی وست فرست را به صورت جداگانه توضیح داده و دلایل آن را بیان می کنیم و راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها ارائه خواهیم داد.

ماشین لباسشویی

لباسشویی وست فرست لباس ها را خوب نمی‌شوید

وقتی متوجه می شوید، که لباس ها در ماشین لباسشویی وست فرست به خوبی شسته نمی شود احتمال اول این است که ماشین لباسشویی شما آبگیری را به درستی انجام نمی دهد. برای برطرف کردن این مشکل باید شیر برقی و هیدروستات را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین این احتمال نیز وجود دارد، که مواد شوینده ای که استفاده می‌کنید، برای شستشوی لباس‌های شما مناسب نباشد. از با کیفیت بودن و استاندارد بودن مواد شوینده خود اطمینان حاصل کنید و همچنین به میزان استفاده خود از مواد شوینده بیشتر دقت کنید. در صورتی که از مواد شوینده بیش از اندازه استفاده کنید، موجب می شود، که لباس ها به خوبی شسته نشده و بر روی آن ها مواد شوینده باقی بماند.

امکان دارد، المنت ماشین لباسشویی وست فرست رسوب گرفته باشد. در این صورت آب به اندازه لازم گرم نشده و در نتیجه شستشوی لباس ها به درستی انجام نخواهد شد.

احتمال بعدی این است، که آب در ماشین لباسشویی وست فرست به خوبی تخلیه نمی شود. عدم تخلیه درست آب در دستگاه موجب می‌شود، که شستشوی لباس ها به خوبی انجام نشود.

ماشین لباسشویی وست فرست روشن نمی‌شود

اگر ماشین لباسشویی وست فرست شما روشن نمی شود، باید از سالم بودن پریز برقی که دستگاه خود را به آن متصل نمودید، اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید از ولت متر استفاده کنید. در صورتی که از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل کردید، باید کابل و دوشاخه دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. احتمال دارد، که کابل و دوشاخه معیوب شده باشند. این امکان نیز وجود دارد، که کابل دستگاه از پریز خارج شده باشد. اگر متوجه شدید، که کابل ماشین لباسشویی خراب شده و دچار آسیب دیدگی شده است، باید آن را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  هیدروستات ماشین لباسشویی چیست و عملکرد آن چگونه است؟

احتمال دارد که قفل در دستگاه شما خراب شده باشد و یا اتصالات آن قطع شده باشد. این امکان نیز وجود دارد، که درب ماشین لباسشویی خوب بسته نشده باشد.

در نهایت باید موتور دستگاه و برد دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

ماشین لباسشویی وست فرست آب را تخلیه نمی‌کند

ممکن است، که فیلتر پمپ یا شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وست فرست دچار انسداد شده باشد. این فیلتر در کف ماشین لباسشویی قرار داده شده است. آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و باز کنید و سپس فیلتر را با دقت شسته و تمیز کنید.قسمت انتهایی فیلتر را چک کنید، که دارای گرفتگی نباشند.

پروانه پمپ نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد، امکان دارد در اثر پیچیدن کرک و نخ گیر کرده باشد.

احتمال دارد شلنگ خروجی آب دچار گرفتگی شده باشد. وقتی آب از شلنگ خروجی تخلیه وارد فاضلاب می‌گردد، احتمال گرفتگی وجود خواهد داشت. بنابراین باید شلنگ خروجی آب را با دقت بررسی کنید.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی وست فرست را مورد بررسی قرار دهید و در صورت خراب بودن، باید آن را تعمیر و در صورت روزانه تعویض نمایید.

بدنه ماشین لباسشویی وست فرست برق دارد

چون ماشین لباسشویی با استفاده از آب و برق کار میکند باید در حین استفاده از آن نکات ایمنی را رعایت کنید تا از مشکل برق گرفتگی در امان باشید برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی وستل چون ولتاژ بالایی ندارد و در اکثر مواقع خطرناک نخواهد بود.

اگر سیم ارت دستگاه وصل نباشد، اتصالی در بدنه ماشین لباسشویی وست فرست رخ خواهد داد. در اکثر منزل های امروزی چاه ارت مشکل برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی را برطرف کرده است در صورتی که چاه ارت وجود نداشته باشد و ضعیفی در بدنه دستگاه احساس خواهد شد.

اگر سیم های داخلی دستگاه دچار اتصالی شده باشند و یا لخت شده باشند، موجب خواهد شد، که بدنه ماشین لباسشویی برق داشته باشد. ممکن است، که به علت کارکرد طولانی یکی از سیم ها راهی برای انتقال به بدنه ماشین لباسشویی پیدا کرده باشد.

ممکن است، که ماشین لباسشویی شما دچار نشتی آب شده باشد. در نتیجه جریان برق و آب با یکدیگر قاطی شده و برق احساس خواهد شد. وقتی دستگاه خاموش است، می توانید با استفاده از فازمتر از نبود برق در بدنه ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

ماشین لباسشویی وست فرست صدای زیادی دارد

  • زمانی که پایه های ماشین لباسشویی وست فرست به خوبی تراز نشده باشند دستگاه شما صدا خواهد داد.
  • پس از اینکه ماشین لباسشویی وست فرست را جابجا کردید، پیچ‌های نقل و انتقالی که در پشت ماشین لباسشویی تعبیه شده است را باز کنید.
  •  چنانچه تسمه خراب باشد می‌تواند موجب ایجاد صدای زیاد در ماشین لباسشویی وست فرست شود. چنانچه برآمدگی بین دنده های تسمه از بین رفته باشد و یا ترک خورده باشد، دستگاه شما در حین کار مخصوصاً در حین خشک کن، صدای زیادی ایجاد خواهد کرد.
  •  خراب بودن بلبرینگ های دینام یا موتور یکی دیگر از دلایل صدای زیاد در ماشین لباسشویی وست فرست باشد. اگر به موتور فشار زیادی وارد شود و یا بر روی دینام نشت آب وجود داشته باشد، بلبرینگ به دستگاه خراب خواهد شد.
  • یکی از دلایل مهم ایجاد صدای زیاد در ماشین لباسشویی وست فرست وجود قطعات فلزی در لباس هایی است، که درون دستگاه قرار داده اید. اگر وسایلی مانند کلید، سکه و… در لباس ها وجود داشته باشد، دستگاه شما در حین کار صدای زیادی خواهد داشت.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کنوود KENWOOD

ماشین لباسشویی

نکات مهم برای نگهداری و استفاده از ماشین لباسشویی وست فرست

چنانچه لباس های خود را درون ماشین لباسشویی قرار داده‌اید و پس از اتمام چرخه شستشو متوجه شدید، که لباس های شما به خوبی شسته نشده اند و لکه های زیادی روی آنها باقی مانده است و یا اگر زمانی که لباس زیادی برای شستن دارید، دستگاه شما روشن نشود، بسیار آزاردهنده خواهد بود. در صورتی که از ماشین لباسشویی وست فرست خود به صورت درست استفاده نکنید و در نگهداری آن به نکاتی دقت نداشته باشید، ماشین لباسشویی وست فرست شما طول عمر زیادی نخواهد داشت. بنابراین برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات برای دستگاه خود نکات زیر را رعایت کنید:

  •  اولین نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید این است، که به ظرفیت دستگاه خود توجه داشته باشید. ماشین لباسشویی وست فرست را بیش از ظرفیت آن پر نکنید. این کار موجب خواهد شد، که به دستگاه شما فشار زیادی وارد شود و لباس های شما به درستی شسته نشود.
  •  برای اینکه دستگاه شما تمیز بماند و لباس های شما به خوبی شسته شوند، باید دستگاه خود را تمیز نگه دارید و از ایجاد رسوب و آلودگی در آن جلوگیری کنید. به صورت دوره ای و هرچند وقت یکبار باید آن را به صورت خالی و بدون بار روشن کنید. این شستشو موجب خواهد شد، که درون محفظه دستگاه شما به خوبی تمیز شده و باکتری و قارچ در آن رشد نکند.
  • فیلترهای آب لباسشویی وست فرست را به صورت دوره‌ای تمیز کنید، این فیلتر ها از وارد شدن آلودگی ها به درون دستگاه شما جلوگیری می کنند. بنابراین لازم است، که هر چند وقت یکبار فیلتر ها را از آلودگی ها پاک کنید. این کار موجب می‌شود، که دستگاه شما عملکرد بهینه‌ای داشته باشد.
  •  برای شستن لباس های گوناگون از برنامه شستشوی مناسب استفاده کنید. در صورتی که دستگاه خود را به درستی تنظیم نکنید، علاوه بر اینکه دستگاه شما آسیب خواهد دید، لباس های شما نیز تغییر حالت داده و حالت اولیه خود را از دست می‌دهند و بافت آنها آسیب خواهد دید. برای اینکه لباس ها به بهترین حالت شسته شوند، باید با توجه به نوع پارچه و میزان کثیفی آنها تنظیمات درستی را انتخاب کنید.
  •  تکنسین های متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی پیشنهاد می‌کنند، که هر ۳ الی ۶ ماه یکبار ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید. این کار موجب می شود، که اگر دستگاه شما ایرادی داشته باشد، تشخیص داده شده و از آسیب های بیشتر جلوگیری شود. برای این کار حتماً از سرویس کار متخصص کمک بگیرید. چون اگر این کار را به دست افراد غیر حرفه‌ای بسپارید، موجب خواهد شد، که دستگاه شما ایرادات و مشکلاتی پیدا کند. سرویس دوره ای ماشین لباسشویی وست فرست موجب می شود، که این دستگاه عملکرد بهینه‌ای داشته باشد و شما از نتیجه شستشو راضی باشید.

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی وست فرست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی وست فرست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا