خدمات ساختمان

بهترین رنگ موکت کدام است؟ راهنمای ست کردن موکت و فرش

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

انتخاب کردن بهترین رنگ موکت ممکن است دغدغه بزرگی در دکوراسیون خانه باشد ولی این نوع کفپوش از دوران قدیم تا به امروز طرفداران زیادی داشته است. حتی چنانچه به سراغ کتاب‌ های قدیمی بروید و با زندگی افراد قدیمی آشنا شوید متوجه می‌ شوید که ست کردن فرش و موکت در عمارت‌ ها و یا خانه‌ های آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است. موکت از کفپوش‌ هایی می‌ باشد که استفاده از آن در چند دهه اخیر دوباره رونق پیدا کرده و موکت‌ ها در مدل‌ ها و طرح‌ های جدیدی به بازار برگشته اند. اما امروزه مردم به سراغ موکت‌ های ساده نمی‌ روند که آنها را زیر فرش پنهان کنند بلکه موکت از مهم ترین کفپوش‌ ها در دکوراسیون محسوب می‌ شود و همه دوست دارند بهترین رنگ موکت را انتخاب کنند و آن را با فرش خانه خود ست کنند تا بتوانند به زیبایی دکوراسیون خانه خود بیفزایند. یک انتخاب هوشمندانه در انتخاب رنگ موکت و طرح آن می‌ تواند فضای دکوراسیون خانه شما را دگرگون کند.

چرا ست کردن موکت و فرش اهمیت دارد؟

امروزه بیشتر مردم از سرامیک، پارکت یا لمینت به عنوان کفپوش استفاده می‌ کنند اما بسیاری از افراد هم هستند که هنوز موکت را به عنوان بهترین کفپوش قبول دارند و معمولاً برای این افراد این سوال پیش می‌ آید که بهترین رنگ موکت کدام است؟ و چگونه باید آن را با فرش ست کنند؟ خیلی از افراد هم تصور می‌ کنند موکت یک کفپوش قدیمی است و از مد افتاده و به همین خاطر به سراغ آن نمی‌ روند ولی انتخاب درست موکت و ترکیب صحیح آن با فرش می‌ تواند فضای کلاسیک و شیکی به خانه شما ببخشد. بعضی از مزایای موکت عبارتند از:

  • کفپوش موکت باعث می‌ شود که کف خانه نسبت به سرامیک و سنگ خیلی گرم‌ تر باشد.
  • موکت ضربه گیر است و برای خانه‌ هایی که کودک کم سن و سالمندان در آن زندگی می‌ کنند بسیار مناسب است.
  • نیازی به گردگیری و تی کشیدن ندارد.
  • طرح و بافت آن دارای تنوع بی‌ نظیری است.
  • حس گرما را به فضای خانه القا می‌ کند.
حتما بخوانید:   شیر آلات چشمی دار از چه قطعاتی تشکیل شده اند؟

بهترین رنگ موکت چیست و اصول انتخاب آن کدام است؟

جهت انتخاب کردن بهترین رنگ موکت در اتاق خواب، سالن پذیرایی و یا سایر بخش‌ های خانه باید مجموعه‌ ای از نکات مهم را در ذهن خود داشته باشید.بهترین رنگ موکت کدام است؟ راهنمای ست کردن موکت و فرش برای آنکه در ست کردن موکت و فرش و همچنین ترکیب رنگ‌ های آنها با یکدیگر با مشکلی مواجه نشوید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید.

توجه به رنگ لوازم دکوری خانه

به صورت کلی جهت انتخاب کردن بهترین رنگ موکت باید به مبلمان خانه توجه کنید.

  • انتخاب موکت با رنگ‌ های خنثی

طیف وسیعی از رنگ‌ های سفید، مشکی، خاکستری و … رنگ‌ های خنثی هستند که بر طبق علم رنگ شناسی می‌ توان این رنگ‌ ها را با هر رنگ دیگری به خوبی ست کرد. چنانچه در انتخاب رنگ محتاط می‌ باشید و نمی‌ خواهید با چالش روبرو شوید بهتر است رنگ موکت خود را از رنگ‌ های خنثی انتخاب کنید تا بتوانید با همه وسایل خانه خود هارمونی ایجاد نمایید.

  • انتخاب موکت با رنگ‌ های مکمل

جهت ست کردن موکت و فرش و دیگر وسایل خانه می‌ توانید انتخاب‌ های هیجان انگیز دیگری هم داشته باشید. به عنوان مثال رنگ‌ های مکمل را انتخاب کنید. ست کردن رنگ‌ های مکمل می‌ توانند از نظر بصری تعادل خوبی در ذهن بیننده ایجاد کنند به عنوان مثال رنگ‌ های زرد و بنفش، آبی و نارنجی، سبز و قرمز رنگ‌ های مکمل می‌ باشند.

  • انتخاب موکت با رنگ‌ های متضاد

یکی از محبوب‌ ترین روش‌ ها برای ست کردن موکت و فرش استفاده نمودن از رنگ‌ های متضاد می‌ باشد که در این صورت کنتراست در فضا ایجاد خواهد شد. این مورد بسیار سلیقه‌ ای می‌ باشد و از نظر رنگ شناسی اساس و پایه چندانی ندارد. به عنوان مثال اگر دیوارها رنگ روشنی داشتند می‌ توانید سراغ موکت‌ هایی بروید که رنگ آنها تیره و یا نوک مدادی می‌ باشد تا تضاد جذابی در فضای خانه ایجاد کنید.

بهترین رنگ موکت بر حسب ابعاد فضا

رنگ‌ های تیره می‌ توانند فضا را کوچکتر و بسته‌ تر از ابعاد واقعی خود نشان دهند. بنابراین چنانچه متراژ خانه شما کم است رنگ ‌های تیره برای موکت مناسب نیستند و به جای آن بهتر است به سراغ رنگ‌ های روشنی مثل کرم و یا خاکستری روشن بروید ولی چنانچه مساحت خانه شما بزرگ است احتیاط به خرج ندهید و می‌ توانید رنگ‌ های تیره مثل نوک مدادی، مشکی، قهوه‌ ای تیره، قرمز تیره، سبز و … استفاده کنید.

حتما بخوانید:   توری سنگی یا گابیون چیست | انواع گابیون و مزایای آن

بهترین رنگ موکت بر اساس سبک طراحی داخلی

برای آنکه بهترین رنگ موکت را انتخاب کنید حتماً باید به دکوراسیون داخلی هم توجه کنید. خانه شما با سبک خاصی طراحی شده به عنوان مثال ممکن است سبک مینیمال، کلاسیک و یا مدرن داشته باشد. بهترین رنگ موکت کدام است؟ راهنمای ست کردن موکت و فرشاگر فضای خانه شما کلاسیک است بهترین رنگ موکت می‌ تواند قرمز تیره، آبی لاجوردی و یا زرشکی باشد. اگر فضای خانه شما مینیمال است بهترین رنگ موکت می‌ تواند رنگ‌ های خنثی مانند نخودی و یا شیری باشد.

بهترین رنگ موکت بر اساس ساکنین خانه

چنانچه کودک نوپایی در خانه دارید لازم است احتمال کثیف شدن موکت را نیز در نظر بگیرید. اگر کودک خردسالی در خانه زندگی می‌ کند و یا رفت و آمد در خانه شما زیاد است رنگ روشن موکت نمی‌ تواند برای شما رنگ مناسبی باشد. در این شرایط می‌ توانید از رنگ‌ های تیره استفاده کنید و به سراغ رنگ‌ های روشن، شیری، کرم و سفید نروید.

بهترین رنگ موکت بر اساس نوع فضا

توجه به آنکه موکت برای کدام قسمت از منزل شما خریداری می‌ شود برای انتخاب کردن بهترین رنگ موکت بسیار مهم می‌ باشد. به عنوان مثال بهترین رنگ موکت در اتاق خواب با سالن پذیرایی فرق می‌ کند. به طور معمول دست شما جهت انتخاب رنگ‌ های نامتعارف کمی بازتر می‌ باشد زیرا فضا شخصی‌ تر است و شما می‌ توانید برای انتخاب رنگ مناسب موکت در اتاق خواب خود جسارت بیشتری داشته باشید علاوه بر آن لازم نیست که رنگ موکت اتاق خواب با سایر قسمت‌ های خانه هماهنگی داشته باشد.

راهنمای ست کردن موکت و فرش

چنانچه قصد دارید از فرش هم در کنار موکت استفاده کنید باید به ست کردن آنها با یکدیگر توجه خاصی داشته باشید در غیر اینصورت اغتشاش بصری در فضای خانه شما ایجاد خواهد شد. پیش از این در مورد رنگ‌ های خنثی، متضاد و مکمل صحبت کردیم. در رابطه با ست کردن موکت و فرش هم این نکات را باید مد نظر قرار دهید. اصولاً جهت ست کردن موکت و فرش دو نکته وجود دارد که حتماً باید آنها را رعایت کنید.

  • رنگ زمینه فرش
  • رنگی که در نقش‌ های فرش غالب است

برای آنکه این موضوع برای شما کاملاً باز شود چند مثال می‌ زنیم.

بهترین رنگ موکت متناسب با فرش سفید

اگر فرش خانه شما سفید است بهترین رنگ موکت شامل انواع و اقسام گزینه‌ های مختلفی می شود. چنانچه فرش مدرن و ساده‌ ای دارید باید به سراغ موکت‌ هایی که طرح‌ دار هستند بروید. همچنین جهت با انتخاب بهترین رنگ موکت می‌ توانید سایر المان‌ های خانه را نیز در نظر بگیرید به عنوان مثال‌ می‌ توانید به رنگ آمیزی دیوارها، رنگ کاغذ دیواری، رنگ کوسن‌ ها، آثار تزیینی و هنری و طرح‌ های تکرار شونده توجه کرده و از آنها ایده بگیرید. چنانچه طرح و نقشی در فرش شما وجود دارد برای انتخاب رنگ موکت می‌ توانید از همان‌ ها نیز کمک بگیرید. به عنوان مثال اگر طرح آبی کمرنگی در فرش شما وجود دارد می‌ توانید موکتی خریداری کنید که رنگ آن سرمه‌ ای تیره باشد.

حتما بخوانید:   عوامل تاثیر گذار در محاسبه قیمت سیم کشی ساختمان

بهترین رنگ موکت متناسب با فرش زرشکی و قرمز

چنانچه فرش خانه شما زرشکی و یا قرمز لاکی است رنگ موکت تیره حس ناخوشایند و عدم نظم بصری ایجاد خواهد کرد. رنگ روشن جهت ست کردن موکت و فرش لاکی رنگ مناسبی می‌ باشد. طیف رنگ‌ های روشن با رنگ قرمز لاکی فرش شما می‌ تواند هماهنگ شده و ظاهر زیبا و جذابی ایجاد کند.

بهترین رنگ موکت متناسب با فرش طوسی و فیلی

طوسی از رنگ‌ های خنثی است و جهت ست کردن موکت و فرش خوشبختانه هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌ کند. شما می‌ توانید در این شرایط موکت طوسی ولی با درجات روشن‌ تر و یا تیره تر خریداری کنید.بهترین رنگ موکت کدام است؟ راهنمای ست کردن موکت و فرش این کار نه تنها فضای خواب آوری ایجاد نمی‌ کند بلکه هارمونی دلپذیری نیز بوجود آورده و فضای منزل شما را دلبازتر و روشن‌ تر نشان می‌ دهد.

بهترین رنگ موکت متناسب با فرش کرم و قهوه‌ ای

چنانچه رنگ فرش شما کرمی و یا قهوه‌ ای است به سراغ موکت‌ هایی بروید که  تیره‌ تر از آن هستند. با این روش فرش شما بیشتر به چشم خواهد آمد و علاوه بر آن حس استحکام خوب و دلپذیری نیز در خانه ایجاد می‌ کند. به عنوان مثال اگر رنگ موکت شما قهوه‌ ای و یا نخودی تیره باشد با رنگ کرم فرش به خوبی ست شده و هارمونی ایجاد خواهد کرد. چنانچه فرش شما کرم تیره است می‌ توانید از موکت گردویی، شکلاتی و یا قهوه‌ ای استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب از مجله آی بک راهنمای کاملی در رابطه با بهترین رنگ موکت در بخش‌ های مختلف خانه بیان کردیم. همچنین روش ست کردن موکت و فرش را نیز توضیح دادیم. امیدواریم مطالب این مقاله به شما کمک کند دکوراسیون ایده‌ آل خود را در خانه ایجاد کرده و از آن لذت ببرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بهترین رنگ موکت کدام است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین رنگ موکت کدام است؟ راهنمای ست کردن موکت و فرش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x