تعمیرات ظرفشویی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو LETO

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو LETO|ایرادت رایج ماشین ظرفشویی لتو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

به کارهایی که برای رفع اختلال کارکرد ماشین ظرفشویی و رفع نواقص فنی در این دستگاه انجام می شود، عیب یابی ماشین ظرفشویی گفته می شود. ماشین ظرفشویی لتو از جمله ماشین ظرفشویی هایی می باشد، که توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که در حین استفاده از این دستگاه با مشکلات و ایراداتی روبرو شدید، باید در حداقل زمان دستگاه خود را عیب یابی نمایید، در غیر اینصورت مشکلات ماشین ظرفشویی لتو شما بیشتر خواهد شد.

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو

در صورتی که با ایرادات رایج ماشین ظرفشویی لتو آشنا باشید، می توانید در صورتی که هرگونه مشکلی در این دستگاه بروز کند، به راحتی عیب یابی کرده و اقدامات لازم برای رفع آنها را انجام دهید. در برخی موارد، که مشکل اساسی است، بهتر است که از تعمیرکار متخصص برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو خود کمک بگیرید، تا تعمیر و عیب یابی دستگاه شما به صورت صحیح و اصولی انجام شده و کارایی دستگاه شما کاهش پیدا نکند. در ادامه مطلب نحوه عیب یابی و تعمیر کردن ایراداتی که امکان دارد در دستگاه ماشین ظرفشویی لتو به وجود آید را آموزش خواهیم داد.

ماشین ظرفشویی لتو

ماشین ظرفشویی لتو تخلیه نمی‌کند

 • آب در ماشین ظرفشویی لتو با مکش پمپ تخلیه خارج می‌شود . چنانچه مسیر تخلیه مسدود شده باشد، ماشین ظرفشویی لتو نمی تواند آب را تخلیه کند. مسیر تخلیه ماشین لباسشویی ظرفشویی لتو شامل پمپ تخلیه، فیلتر پمپ، شلنگ فاضلاب و خروجی است.
 •  چنانچه قسمتی از برد الکترونیکی که به تخلیه آب مربوط می شود، ایراد و مشکلی داشته باشد، پمپ تخلیه نمی تواند درمان بگیرد و آب از دستگاه تخلیه نخواهد شد در صورتی که آب ماشین ظرفشویی لتو تخلیه نمی گردد باید فوری پمپ تخلیه را عوض کنید.
 •  فیلتر دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید و چک کنید، که گرفتگی یا انسداد نداشته باشد.
 •  پس از انجام دادن این کارها باید شلنگ خروجی ماشین ظرفشویی لتو را چک کنید، که خمیده نباشد.
 •  پروانه پمپ تخلیه را نیز باید بررسی نمایید احتمال دارد، که مواد غذایی در آن گیر کرده باشد.
 • اگر در ماشین ظرفشویی لتو آب باقی مانده است و تخلیه نمی گردد، درپوش فیلتر را باز کنید.در این شرایط باید آشپزخانه دارای چاه باشد و یا اینکه زیر فیلتر یک ظرف قرار دهید، تا آب به کف آشپزخانه شما نریزد. وقتی درپوش فیلتر ماشین ظرفشویی لتو را باز می‌کنید، صافی درون آن را با استفاده از آب و مسواک با دقت تمیز کنید.

ماشین ظرفشویی لتو روشن نمی‌شود

 • در صورتی که در منبع تغذیه برق ماشین ظرفشویی لتو مشکل وجود داشته باشد، موجب خواهد شد، که دستگاه شما روشن نشود. اگر فیوز ساختمان شما پریده باشد، دیگر ماشین ظرفشویی لتو روشن نخواهد شد. بنابراین باید برق رسانی به دستگاه خود را با دقت چک کنید.
 • در صورتی که با بررسی این موارد مشکل دستگاه شما برطرف نشد، باید قفل درب ماشین ظرفشویی لتو را کنترل کنید. در صورتی که قفل درب دستگاه شما دچار ایراد و مشکل شده باشد، مانع از بسته شدن آن خواهد شد و در این شرایط ماشین ظرفشویی لتو روشن نمی‌شود.
 •  در برخی مواقع خراب بودن موتور دستگاه موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی لتو می‌گردد. در صورتی که موتور دستگاه شما ایراد و مشکل داشته باشد، صدایی از آن شنیده خواهد شد. در این صورت باید موتور دستگاه شما توسط فرد متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی لتو Leto

کلیدهای ماشین ظرفشویی لتو کار نمی‌کنند

 • از جمله مشکلات رایج ماشین ظرفشویی علت کار نکردن دکمه های آن می باشد، که دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. در برخی مواقع دلایل آن ساده بوده و به راحتی می‌توانید آنها را برطرف کنید. اما گاهی اوقات احتمال دارد، که وجود ایراد در کنترل یا برد پنل موجب کار نکردن دکمه‌های این دستگاه شده باشد. در این صورت ماشین ظرفشویی شما باید توسط تکنسین تعمیر شود.
 •  اولین دلیل برای کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی شما خراب بودن کنترل پنل و تاج پد است. در این صورت باید تاج پد دستگاه خود را عوض کنید. اگر کنترل پنل ماشین ظرفشویی لتو دارای مشکل شده است، باید آن را تعمیر و در صورت لزوم تعویض کنید. در بعضی از مدل‌های ماشین ظرفشویی کنترل پنل و تاچ پد به صورت یک پارچه با یکدیگر قرار دارند، که در این شرایط هر دو را باید همزمان عوض کنید.
 •  دلیل دیگر برای کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی فعال بودن قفل کودک این دستگاه است. برای بررسی آن باید صفحه نمایش خود را با دقت نگاه کرده و اطمینان حاصل کنید، که قفل کودک در دستگاه فعال نشده باشد. در برخی مواقع به صورت ناخواسته قفل کودک در این دستگاه فعال می‌شود. در این شرایط دکمه های ماشین ظرفشویی شما کار نخواهد کرد.
 •  اگر در ماشین ظرفشویی لتو برد کنترل اصلی آسیب دیده باشد، دکمه های ماشین ظرفشویی عملکرد درستی نخواهد داشت. در این شرایط باید برد کنترل دستگاه خود را عوض کنید.
 •  چنانچه سیم کشی برق ماشین ظرفشویی لتو مشکلی داشته باشد، دکمه های دستگاه شما از کار خواهند افتاد. در این شرایط باید از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید، تا جریان برق را در دستگاه شما به صورت کامل مورد بررسی قرار دهد.
 •  در برخی مواقع دلیل بروز این مشکل تجمع چربی، کثیفی و روغن بر روی دکمه های ماشین ظرفشویی لتو می باشد. در این شرایط دکمه های ماشین ظرفشویی لتو گیر خواهند کرد. برای رفع این مشکل باید دکمه های دستگاه خود را با دقت تمیز کنید.
 •  در صورت بروز این مشکل، درب دستگاه خود را نیز باید بررسی کنید. احتمال دارد، که میکروسوئیچ و قطعات درب مشکلی داشته باشند.

ماشین ظرفشویی لتو

ماشین ظرفشویی لتو ظروف را خشک نمی‌کند

در ماشین‌های ظرفشویی فناوری ها و ویژگی های مختلفی وجود دارد. اما می توان گفت، که اکثر ماشین های ظرفشویی عملکرد یکسانی دارند. از جمله مشکلاتی که امکان دارد در ماشین ظرفشویی لتو مشاهده کنید، خشک نشدن ظروف است. چنانچه پس از تمام شدن کار ماشین ظرفشویی لتو ظروف شما به صورت کامل خشک نمی شود، یا بر روی آنها لکه های آب باقی می ماند، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد، که تنظیمات ماشین ظرفشویی به صورت اشتباه انجام شده باشد. باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید و برنامه مناسب را انتخاب نمایید.
 • اگر ظروف شما درون ماشین ظرفشویی لتو به صورت درست چیده نشده باشد، آب به تمام قسمت‌های آن نخواهد رسید و نمی توانند به صورت کامل و خوب خشک شوند. بنابراین برای رفع مشکل باید ظروف خود را به صورت صحیح درون دستگاه بچینید و اطمینان حاصل کنید، که بر بازوی آبپاش مانعی وجود نداشته باشد.
 •  برای اینکه ظروف شما بهتر شسته و خشک شوند، بهتر است از جلادهنده ظرفشویی استفاده کنید.
 •  پیش از آن که ظروف خود را از ماشین ظرفشویی لتو خارج کنید باید مطمئن شوید، که کار دستگاه شما به پایان رسیده است و ظروف خود را قبل از تمام شدن فرآیند شستشو از ماشین ظرفشویی خارج نکنید.
 • ترموستات ماشین ظرفشویی لتو از جمله قطعاتی است، که در صورت بروز این مشکل باید مورد بررسی قرار بگیرد. چنانچه ترموستات دستگاه شما معیوب باشد، باید آن را عوض کنید.
 •  خراب بودن موتور فن نیز موجب بروز این مشکل خواهد شد. برای اینکه تشخیص دهید موتور فن خراب است یا خیر، باید جریان برق در موتور تست گردد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش سرویس کردن ماشین ظرفشویی 

ماشین ظرفشویی لتو صدای غیر طبیعی دارد

 • چنانچه متوجه شدید، که ماشین ظرفشویی لتو شما صدای عجیب و بلندی دارد احتمال دارد، که نقص و انسداد در قطعه های درونی این دستگاه به وجود آمده باشد. در اولین اقدام باید خروجی محل اسپری آب یا بازوی اسپری ماشین ظرفشویی لتو را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید، که شل نباشد.
 •  در مرحله بعد باید بلبرینگ ماشین ظرفشویی لتو مورد بررسی قرار بگیرد. در برخی مواقع خراب بودن و فرسوده بودن بلبرینگ این دستگاه موجب ایجاد صدای غیر طبیعی در آن می شود.
 •  چنانچه با این موارد مشکل دستگاه شما برطرف نشد بهتر است با تکنسین متخصص در این زمینه تماس حاصل کنید، تا ماشین ظرفشویی لتو شما را از نظر پمپ تخلیه و موتور نیز بررسی کنند.

ماشین ظرفشویی لتو

ماشین ظرفشویی لتو بوی نامطبوعی دارد

 • در برخی موارد امکان دارد، که از ماشین ظرفشویی خود بوی نامطبوع احساس کنید و این خوشایند نخواهد بود. در این شرایط از شستن ظرف های خود در این دستگاه پشیمان می شوید.
 •  از جمله دلایل اصلی بوی نامطبوع درون ماشین ظرفشویی لتو گرفتگی و انسداد فیلتر تخلیه توسط ذرات مواد غذایی و پسماند ها می باشد. بهتر است، که قبل از قرار دادن ظروف درون دستگاه آنها را با دقت پاک کنید، تا ذرات مواد غذایی موجب انسداد فیلتر دستگاه شما نشوند.
 •  در برخی مواقع پسماندها در سوراخ های بازوهای آبپاش قرار می گیرند و علاوه بر این که در آن ایجاد انسداد و گرفتگی می کنند، پس از گذشت زمان بوی نامطبوعی را درون ماشین ظرفشویی لتو ایجاد می‌کنند.
 •  اگر ماشین ظرفشویی لتو را به صورت منظم و مرتب تمیز کنید، می توانید بوی نامطبوع در این دستگاه را از بین ببرید و در این شرایط طول عمر مفید دستگاه شما بیشتر خواهد بود.
 • زمانی که شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی لتو انجام می‌شود، داخل دستگاه دائماً آب گرم جریان دارد و بیشتر افراد فکر می‌کنند که این آب گرم موجب تمیزی دستگاه آنها می‌شود و نظافت آن را نادیده می گیرند. در حالی که پسماندهای مواد غذایی، چربی ها و دیگر کثیفی‌ها با گذشت زمان در این دستگاه جمع شوند و مسیر آب مسدود می‌شود و عملکرد دستگاه شما را مختل خواهد.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی لتو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا