تعمیرات ظرفشویی

تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی ال جی | علت خرابی برد ظرفشویی LG

✅ مشکلات رایج برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی ال جی LG | راهنمای تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی | عیب یابی برد لباسشویی الجی ✅

از جمله مشکلاتی که در ماشین های ظرفشویی ال جی ایجاد می شود، خرابی برد آن است. در این نوشته به بررسی، عیب یابی و تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم در ادامه با ایبک امداد همراه باشید تا علت و نشانه های خرابی برد ماشین ظرفشویی الجی را بیان کنیم.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی در محل

ماشین ظرفشویی دستگاهی با حساسیت بالا می باشد و در هنگام جابجایی ممکن است به آن آسیب وارد گردد. بنابراین در مواردی که برد دستگاه دچار آسیب شده باشد لازم است یک تعمیرکار در محل حاضر شود که این امکان را مجموعه تخصصی ایبک امداد برای مصرف کنندگان محترم فراهم نموده که تعمیر در محل موردنظر شما صورت گیرد.

گروه تخصصی ایبک امداد دارای تعمیرکاران و تکنسین کاربلد است که با مهارت و دانش فنی بالای خود توانایی انجام تعمیرات انواع مختلف بردهای الکترونیکی از جمله برد ظرفشویی ال جی در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه ای معقولانه را دارند.

این مجموعه انجام تمامی خدمات را در منزل و محل موردنظر شما انجام می دهند.

روش تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی به طور خلاصه

در این جدول به صورت خلاصه نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی را بیان کردیم:

علت خراب شدن برد ماشین ظرفشویی ال جی ·   وجود ایراد در فیوز و خازن دستگاه آب خوردگی و نشتی آب
نشانه های خرابی برد ماشین ظرفشویی ال جی ·    عدم توانایی در روشن شدن

·    خاموش شدن دستگاه حین کار

·    نمایش ارورهای مختلف

·    ایجاد هنگی و مشکل در عملکرد دستگاه

روش تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی ·   تعویض خازن یکی از روش های تعمیر برد ظرفشویی است.

·   البته تعمیر برد ماشین ظرفشویی امری تخصصی است که حتما باید توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود.

هزینه تعمیر برد ظرفشویی ·  به جهت اینکه قیمت برد ماشین ظرفشویی بالاست، هزینه تعمیر آن نیز افزایش می یابد.

برد ماشین ظرفشویی چیست؟

قبل از اینکه به بررسی تعمیر و نحوه رفع عیب برد ماشین ظرفشویی بپردازیم، ابتدا باید بدانیم برد چیست؟ به طور کلی تمامی وسایل برقی قطعه ای به اسم برد دارند که به عنوان مهم ترین قطعه در دستگاه است.

این قطعه صفحه ای از جنس پلاستیک دارد که قطعات مختلفی همچون خازن، ترانزیستور، مقاومت و … بر روی آن تعبیه شده است. همچنین تعدادی شیارهای مسی بر روی این صفحه وجود دارد که جریان برق را در مدار ایجاد می کند.

ماشین ظرفشویی الجی نیز دارای یک برد الکترونیکی است که مانند مغز دستگاه عمل می کند و عهده دار وظایفی همچون صدور دستور خاموش و روشن کردن دستگاه، روشن شستشو و … می باشد.

در حقیقت برد الکترونیکی یکی از قطعات کاربردی و ضروری در انواع ماشین ظرفشویی می باشد اگر دچار مشکلی شود، باعث اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

به چه دلیل برد ماشین ظرفشویی ال جی خراب می شود؟

عیب یابی درست و تشخیص دقیق خرابی دستگاه از اصلی ترین مراحل تعمیر برد ماشین ظرفشویی الجی می باشد. حال دلایلی که احتمالا باعث تعمیر برد ماشین ظرفشویی الجی می شود عبارتند از:

  • آسیب دیدن خازن و فیوز ماشین ظرفشویی
  • وجود نشتی آب در دستگاه

آسیب دیدن خازن ها و فیوز برد ظرفشویی الجی

برد ماشین ظرفشویی ال جی شامل خازن و فیوز با حساسیت بالاست که اگر مشکلی در اتصال آن ها ایجاد شود، دچار سوختگی یا آسیب دیگری می شوند و لازم است سریعا اقدام به تعمیر آن نمایید.

وجود نشتی آب در ظرفشویی الجی

در صورتی که عملکرد دستگاه با اختلال مواجه شود، ، دچار نشتی آب می شود و همین مسئله باعث مشکل در اتصال سایر قطعات داخلی و ایجاد سوختگی در برد خواهد شد. در چنین شرایطی تعمیر برد ظرفشویی ال جی پاسخگوی نیاز دستگاه نخواهد بود و باید برد را تعویض کنید.

علائم وجود خرابی و آسیب در برد ماشین ظرفشویی ال جی

در مواردی که ماشین ظرفشویی به خوبی عملیات روشن و خاموش شدن را انجام نمی دهد، می توان گفت که مشکل در مادر برد دستگاه است. یا حتی دستگاه روشن می شود و بعد از کمی فعالیت خاموش می شود، ایراد در قسمت برد است.

به طور کلی علائمی همچون روشن و خاموش شدن مداوم ماشین ظرفشویی، ایجاد ارورهای مختلف، عدم تخلیه آب ظرفشویی از علائم خرابی برد است که موجب تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی می شود.

تشخیص خرابی برد ظرفشویی ال جی

برخی از علائم نشان دهنده خرابی برد ماشین ظرفشویی می باشند که به وسیله آن می توانید دستگاه را عیب یابی نمایید. این نشانه ها عبارتند از:

  • ماشین ظرفشویی روشن نمی‌­ شود.
  • ماشین ظرفشویی روشن می ­شود، اما ناگهان خاموش می ‌­شود.
  • ماشین ظرفشویی به طور مداوم قطع و وصل می ‌­شود.
  • آبگیری ماشین ظرفشویی صورت نمی گیرد.
  • ایجاد ارور برد بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی.

مشکلات رایج برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

همانطور که گفتیم برد الکترونیکی دستگاه وظیفه صدور دستورهای مختلف به سایر قطعات را دارد.

در حقیقت عملکرد برد ظرفشویی مانند مغز انسان است و در صورت بروز مشکل در این قطعه، ممکن است مشکلات متعددی در سایر اجزا به وجود آید که نیاز به تعمیر برد الکترونیکی احساس می شود.

از جمله مشکلات رایج که در نتیجه خرابی برد ظرفشویی الجی حاصل می شود، عبارتند از:

اختلال در تنظیمات برنامه شست و شو

برخی مواقع پس از تنظیم برنامه شست و شوی مورد نظر، تنظیمات دستگاه به خوبی عمل نمی کند و دستور شستشو صادر نمی شود. در این گونه صورت اولین علت می تواند خرابی برد دستگاه باشد.

البته تشخیص این مسئله بر عهده تعمیرکار متخصص است و پیشنهاد می کنیم خودتان به هیچ عنوان اقدام به تعمیر برد نکنید.

توقف خودکار ظرفشویی

گاهی اوقات نیز ممکن است ظرفشویی به صورت ناگهانی خاموش شود و کار نکند. این مشکل نیز ممکن است به خاطر وجود مشکل در ناحیه برد دستگاه باشد. تعمیر برد توسط افراد ناشی و افرادی که اطلاعاتی در این زمینه ندارند امکان پذیر نیست و نیاز به حضور یک تعمیرکار حرفه ای می باشد. مجموعه تخصصی ایبک امداد یکی از بهترین مراکز تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی در ایران است که کلیه خدمات خود را در محل موردنظر شما انجام می دهد.

روش تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از خدمات اصلی نمایندگی تعمیرات ال جی تعمیر برد ظرفشویی می باشد به این صورت که در صورت ایجاد مشکل، متخصصین مجموعه تخصصی ایبک امداد نسبت به عیب یابی و اقدامات درست برای تعویض یا تعمیر آن با توجه به قطعات آسیب دیده اقدام می کنند.

از آنجایی که برد از چندین قطعه مهم همچون خازن، دیود، آی سی و ترانزیستور ایجاد شده است و کلیه قطعات دستگاه به آن ربط دارد، آسیب در ناحیه برد ماشین ظرفشویی ممکن است باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه شود.

اگر مشکل برد دستگاه سریعا تشخیص داده شود، قابل تعمیر خواهد بود. اما اگر برد سوخته یا نیمه سوخته است، تنها راه حل تعویض برد دستگاه است.

تعویض برد ماشین ظرفشویی ال جی

در شرایطی که امکان تعمیر برد ظرفشویی ال جی وجود نداشته باشد، باید آن را تعویض کرد. به این صورت که  تعمیرکار ابتدا دوشاخه دستگاه را از برق می کشد و پس از برداشتن کنترل پنل، این بخش را با تجهیزات مخصوص به خوبی تمیز می کنند.

سپس خازن ها را بررسی می کند و در صورتی که دچار تا خوردگی یا شکستگی شده باشد، تعویض می کند. اگر برد دستگاه قابل تعمیر نباشد، تعمیرکار آن را با برد جدید، تعویض می کند. در نهایت، تمامی اتصالات و بخش های باز شده، مطابق قبل بسته می شوند و ماشین ظرفشویی آغاز به کار می کند.

هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

از آنجایی که قیمت برد ظرفشویی بالاست، طبیعتا تعمیر آن به صرفه تر خواهد بود در صورتی که ظرفشویی ال جی شما دچار خرابی و آسیب شده است و نیاز به تعمیر دارد، توصیه می کنیم از یک تعمیرکار حرفه ای استفاده کنید تا مشکل رفع شده و موجب خرابی دیگر قسمت های دستگاه نشود.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

نتیجه گیری

ظرفشویی ال جی شامل قطعات مختلفی است که برد الکترونیکی یکی از اصلی ترین و مهمترین آن است. به همین جهت می توان گفت شایع ترین دلایلی که موجب ایجاد اختلال و ایراد در عملکرد دستگاه می شود، خرابی برد الکترونیکی است.

دلایلی بروز خرابی در برد نیز ممکن است به علت ایجاد حالت سوختگی یا آسیب دیدگی در قطعات مختلف مانند اتصالی در سیم پیچی برد، نیم سوز شدن خازن برد و … باشد که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد. اگر که هر یک از قطعات برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دچار خرابی شود، دستگاه کار نمی کند و در صورت خرابی کامل برد، ظرفشویی به هیچ عنوان شروع به کار نمی کند.

در صورت مواجهه با هریک از این موارد باید برد الکترونیکی دستگاه را به دقت چک کنید تا عیب یابی درستی از این قطعه انجام شود.

ایبک امداد با در اختیار داشتن نیروهایی متخصص و حرفه ای به عنوان یکی از مجموعه های تخصصی مجهز مهارت بسیار بالایی در تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی دارد.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعویض و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی و مشکلات رایج آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG و تعمیر آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا