مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن نینجا Ninja|عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن نینجا

راهنمای تعمیر مخلوط کن نینجا Ninja|عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن نینجا، ایرادات رایج مخلوط کن نینجا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مطلب سعی می کنیم، که تعمیرات مخلوط کن نینجا را آموزش دهیم. مشکلات و ایرادات متداولی که ممکن است، مخلوط کن نینجا با آن مواجه شود را ذکر می کنیم. اما باید توجه داشته باشید، که برخی از مشکلات و ایراداتی که برای این مخلوط کن به وجود می آید، باید توسط تکنسین متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. اما اگر مشکل آن زیاد جدی نباشد، می توانید با استفاده از نکات و راهنمایی های ذکر شده در این مطلب، نسبت به عیب یابی و تعمیر مخلوط کن نینجا در منزل اقدام کنید.

عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن نینجا

از مخلوط کن نینجا برای مخلوط کردن مواد غذایی و تهیه انواع پوره استفاده می گردد. مخلوط کن نینجا چون قابلیت های گوناگونی دارد، در منزل کاربرد فراوانی دارد. همچنین در رستوران‌ها و کافی شاپ ها به صورت مداوم از مخلوط کن ها استفاده می شود. مخلوط کن نینجا دارای کیفیت خوبی می باشد، اما در برخی از مواقع به دلایل گوناگونی مانند رعایت نکردن اصول ایمنی و… دچار خرابی می‌شود و در این صورت نیاز به تعمیر خواهد داشت. برخی از خرابی ها و مشکلات را می توانید در منزل بدون نیاز به تعمیر کار برطرف کنید.

مخلوط کن نینجا

مخلوط کن نینجا روشن نمی‌شود

از مشکلات رایجی که اکثر کاربران مخلوط کن نینجا با آن روبرو می شوند روشن نشدن این دستگاه است. این مشکل را به راحتی می توانید در منزل با نکات و راهنمایی هایی که خواهیم گفت برطرف کنید. روشن نشدن مخلوط کن نینجا معمولاً به دلیل وجود اتصالات برقی یا دلایلی مشابه این اتفاق می‌افتد. در اولین قدم باید پریزی که مخلوط کن نینجا را به آن متصل نمودید، بررسی نمایید. برای انجام دادن این کار از فازمتر استفاده نمایید. چنانچه فازمتر در دسترس شما نیست، می توانید دستگاه کوچک دیگری را به همان پریز متصل کنید و برق رسانی آن را چک کنید. چنانچه مشکل است پریز نباشد، خود مخلوط کن نینجا را باید مورد بررسی قرار دهید. در این صورت باید دوشاخه و کابل مخلوط کن نینجا را کنترل کنید. چون دوشاخه و کابل مخلوط کن به صورت یکپارچه می باشند. در صورت خراب شدن باید هر دو باهم عوض شوند.

مورد دیگری که می تواند موجب به وجود آمدن این مشکل شود، خراب بودن کلید روشن و خاموش مخلوط کن نینجا است. برای اینکه بتوانید این دکمه را مورد بررسی قرار دهید، باید قاب مخلوط کن را با استفاده از ابزار مناسب از دستگاه جدا نمایید و برق رسانی آن را مورد بررسی قرار داده و سیم هایی که به آن متصل هستند را چک نمایید. اگر مشکلی نداشتند، باید ترمینال‌های مخلوط کن نینجا کنترل شوند. درون این مخلوط کن ترمینال های گوناگونی هستند، که چنانچه هر کدام از آنها کار نکنند باعث خواهد شد که دستگاه مخلوط کن روشن نشود. بنابراین برای تعمیر مخلوط کن نینجا باید قطع شدگی ها را برطرف کنید.

چنانچه مخلوط کن نینجا از ارتفاعی سقوط کرده باشد ممکن است که اتصالات مدار از محل خود بیرون آمده باشد. بدنه مخلوط کن نینجا را باز کنید و سیمی که از محل خود بیرون آمده است و ارتباط آن با پایانه قطع شده، را پیدا کنید و آن سیم را در محل خود قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین پنکه های رومیزی و ایستاده موجود در بازار

در مرحله آخر چنانچه موارد فوق را مورد بررسی قرار داد و به نتیجه نرسیدید، باید موتور مخلوط کن نینجا را کنترل کنید. در بیشتر مواقع موتور مخلوط کن به صورت کامل نمی سوزد و با عوض کردن سیم پیچی آرمیچر مشکل برطرف می‌شود. ولی چنانچه موتور مخلوط کن نشانه هایی مثل بوی سوختگی و دود دارد، نیاز است که آن را عوض کنید.

چرا مخلوط کن نینجا پس از مدتی خاموش می‌شود؟

مخلوط کن نینجا قطعه به نام اورلود دارد. اورلود در مخلوط کن نینجا نقش محافظ الکتریکی را دارد. وقتی که به موتور مخلوط کن فشار وارد می گردد، دستگاه را خاموش می‌کند. این کار موجب می شود، که موتور دستگاه نسوزد. چنانچه بار مخلوط کن نینجا زیاد باشد و به موتور آن فشار زیادی وارد شود، مخلوط کن را پس از چند دقیقه خاموش خواهد کرد. البته توجه داشته باشید، که علاوه بر افزایش فشار، چنانچه پروانه فن مخلوط کن نینجا دچار مشکلی شده باشد، موتور دستگاه بیش از اندازه داغ خواهد شد و اورلود دستگاه را خاموش می‌کند. برای برطرف کردن این مشکل باید پروانه فن آن را تعمیر کنید.

از دلایل دیگری که موجب خاموش شدن مخلوط کن نینجا پس از چند ثانیه می گردد، خراب بودن خود قطعه اورلود می باشد. اگر اورلود خراب باشد و عملکرد درستی نداشته باشد، موتور دستگاه نیز از کار میافتد. برای اینکه این قسمت از مخلوط کن نینجا را مورد بررسی قرار دهید، بهتر است از تکنسین های متخصص کمک بگیرید.

از عواملی که در خاموشی مخلوط‌ کن موثر هستند، قرار نگرفتن به شیوه درست هر کدام از قطعه های مخلوط کن نینجا در محل خود می باشد. بهتر است قبل از هر اقدامی اجزای مختلف مخلوط کن نینجا را بررسی کنید، که به صورت درست نصب شده باشند.

مخلوط کن نینجا

مخلوط کن نینجا سرعت و قدرت خوبی ندارد

قطعاتی که در مخلوط کن نینجا وجود دارد دو نوع الکتریکی و مکانیکی می‌باشند. برای این که بتوانید دلیل کم بودن سرعت و قدرت مخلوط کن نینجا را مورد بررسی قرار دهید، باید قطعات مختلفی را چک کنید. اولین قطعه بوش های موتور و بوش تیغ دستگاه می‌باشد. چنانچه این قطعه آسیب دیده باشد، قدرت کار مخلوط کن نینجا کاهش خواهد یافت. در صورتی که مطمئن شدید این قطعه دچار مشکل و ایرادی شده است، باید آن را تعمیر و در صورت لزوم تعویض کنید.

دلیل دیگر بروز این مشکل کوتاه شدن زغال های مخلوط کن نینجا می باشد. امکان دارد در اثر استفاده زیاد و به مرور زمان زغال هایی که در مخلوط کن نینجا به کار رفته اند، کوتاه تر شده باشند. تکنسین های متخصص در این زمینه توصیه می‌کنند، که زغال‌های مخلوط کن نینجا را باید به صورت دوره‌ای عوض کنید. انجام دادن این کار راحت می باشد. در صورتی که تجربه تعمیر داشته باشید، خودتان می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

پارچ مخلوط کن نینجا نشت می‌کند

پیچ شش ضلعی توخالی در قسمت پایین پارچ مخلوط کن وجود دارد. در این قسمت بوش تیغ جای می گیرد. چنانچه بوش تیغ به مرور زمان و استفاده زیاد دچار ساییدگی شده باشد، مواد غذایی که درون پارچ مخلوط کن نینجا هستند به بیرون نشت پیدا خواهند کرد. وقتی مایعات و مواد غذایی از این قسمت نشت می کنند، چون محور تیغ از داخل بوش عبور می کند، مایعات و موادی که نشت پیدا کرده‌اند، به کوپلینگ می رسند و موجب آسیب دیدگی آن می شوند. در این شرایط باید پیچ شش ضلعی و بوش عوض شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر اتو فلر | نمایندگی تعمیرات اتو فلر

همچنین اگر مهره ها و واشر هایی که در زیر پیچ شش ضلعی قرار می گیرند، دچار فرسودگی و ساییدگی شده باشند، می‌توانند موجب نشت مواد غذایی و مایعات از پارچ مخلوط کن نینجا شود. پس پیش از آنکه بوش را عوض کنید، واشر را مورد بررسی قرار دهید. شاید با عوض کردن واشر ایراد به وجود آمده برطرف شود.

مواد غذایی درون مخلوط‌ کن نینجا به خوبی خرد نمی‌شوند

در برخی مواقع امکان دارد متوجه شوید، که موادی که درون مخلوط کن نینجا قرار دادید به اندازه کافی خرد نمی شوند. دلیل اصلی این ایراد، کند شدن تیغه های مخلوط کن نینجا می باشد. بر اثر استفاده زیاد از مخلوط کن نینجا و همچنین به مرور زمان و یا دلایل دیگر امکان دارد تیغه های دستگاه کند شده باشند. برای برطرف کردن مشکل باید تیغه های مخلوط کن نینجا را تیز کنید و یا در صورت لزوم آنها را عوض کنید.

در صورتی که متوجه شدید ایراد از تیغه های مخلوط کن نینجا نیست، باید قطعات دیگر را کنترل نمایید. شاخک های پایین تیغ مخلوط کن نینجا را به سمت کف پارچ خم کنید. احتمال دارد زاویه این شاخک ها مناسب نبوده و به همین دلیل مواد غذایی به اندازه کافی خرد نمی شوند.

مخلوط کن نینجا

مخلوط کن نینجا صدای زیادی دارد

اگر صدای مخلوط کن نینجا از حد معمول بیشتر باشد، موجب اذیت خواهد شد. دلیل به وجود آمدن این مشکل در بیشتر موارد به نحوه استفاده از این دستگاه بر می گردد. برخی از مصرف کنندگان درون مخلوط کن نینجا از یخ استفاده می کنند. این کار موجب خواهد شد، که تیغه مخلوط کن تغییر حالت دهد و با دیواره های دستگاه مخلوط کن برخورد کند و صدای غیر معمولی ایجاد کند. چنانچه از مواد سفت درون مخلوط کن نینجا استفاده شود هم سبب به وجود آمدن چنین ایراداتی می شود و هم بار آن را افزایش می‌دهد.

خرابی یاتاقان ها و بوش مخلوط کن نینجا هم موجب ایجاد صدای بیشتر در مخلوط کن نینجا می شوند. چنانچه بوش تغییر حالت داده بود باید آن را عوض کنید.

مخلوط کن نینجا لرزش دارد

در صورت مشاهده این مشکل باید تیغه های مخلوط کن نینجا را بررسی کنید. چنانچه در اطراف این تیغه ها تفاله جمع شده باشد، از چرخش صحیح آنها ممانعت خواهد کرد. برای برطرف کردن این ایراد، دستگاه مخلوط کن نینجا را خاموش کنید و پارچ آن را تخلیه نمایید و سپس با استفاده از ابزار مناسب تیغه ها را از محل خود بیرون آورید، تا چنانچه اشکالی در آنها باشد، آنها را عوض کنید. همچنین زیاد بودن بار مخلوط کن و استفاده از مواد زیاد درون پارچ موجب بروز این مشکل خواهد شد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر مخلوط کن نینجا

مجموع امتیاز

مجموع امتیاز

نحوه عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن نینجا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا