مجله لوازم خانگی

راهکارهایی برای از بین بردن خط و خش تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

قطعا برای خانم هایی که به تمیزی منزل خود اهمیت می دهند وجود خط و خش روی صفحه تلویزیون بسیار ناخوشایند است اما باید گفت این خط و خش علاوه بر کثیف نشان دادن صفحه تلویزیون سبب بروز آسیب های جدی تری می گردند چرا که کدر شدن و افت کیفیت تصویر را به دنبال دارند. این خط و خش ممکن است به دلایل مختلفی چون تمیز کردن صفحه تلویزیون با یک دستمال نامناسب یا ناخن های کودکان ایجاد گردد اما به مرور زمان آسیب های بیشتری را به تلویزیون تحمیل می سازند. ممکن است برخی افراد در چنین مواقعی روش های اشتباهی را به کار گیرند و شرایط را بدتر کنند اما خوشبختانه روش های خانگی ساده ای وجود دارد که با کمک آن ها می توانید این خط و خش را رفع نمایید و مانع از بروز آسیب های بعدی گردید.

چه عواملی باعث ایجاد خط و خش روی صفحه تلویزیون می شوند؟ 

صفحه نمایش تلویزیون از حساسیت های بالایی برخوردار است و چنانچه به خوبی از آن مراقبت نکنید با آسیب های بسیاری مواجه می شود که با گذشت زمان هزینه های تعمیر زیادی به شما تحمیل می سازد بنابراین بهتر است پیش از بروز این آسیب ها از روش درست نگهداری از تلویزیون اطلاع یابید، مهم ترین دلایلی که می توانند باعث خط و خش صفحه تلویزیون گردند شامل موارد زیر می باشند‌‌.

 • معمولا بیشتر افراد هرچند روز یکبار صفحه تلویزیون را تمیز می کنند یا با ایجاد تغییراتی در دکوراسیون منزل تلویزیون را جا به جا می کنند در چنین مواقعی اگر مراقب نبود خراش هایی روی صفحه تلویزیون ایجاد می شود، همچنین هنگام تعمیر تلویزیون نیز ممکن است این اتفاق رخ دهد.
 • تمیز کردن تلویزیون با استفاده از مواد شیمیایی مانند الکل و شیشه پاکن نیز در بروز خط و خش تلویزیون موثر هستند.
 • در بیشتر آب های لوله کشی رسوباتی وجود دارد که روی صفحه تلویزیون بر جای می مانند و به لکه تبدیل می گردند، حال پاک نمودن این لکه ها خود عاملی برای ایجاد خراش های روی صفحه تلویزیون می باشند.
 • تمیز کردن صفحه تلویزیون با دستمال زبر، روزنامه، لباس های کهنه یا پارچه های مورد استفاده برای گردگیری نیز تاثیر بسیاری در بروز این مشکل دارند.

خط خش تلویزیون

راهکارهایی برای از بین بردن خط و خش های تلویزیون

شما می توانید با کمک موادی که به راحتی در منزل یافت می شوند خط و خش های ایجاد شده روی صفحه تلویزیون خود را از بین ببرید. اما دقت کنید که این روش ها برای رفع خراش های جزئی مناسب هستند و چنانچه تلویزیون شما دچار شکستگی یا خراش های عمیقی شده یا تصویر اطراف خراش ها به خوبی قابل مشاهده نیست از این روش ها استفاده نکنید زیرا می توانند آسیب های بیشتری به دستگاه شما وارد سازند.

 • استفاده از سرکه و آب

سرکه جزو تمیز کننده های طبیعی است و آسیب هایی که شوینده های شیمیایی ایجاد می کنند را ندارد، این ماده مفید می تواند دوباره صفحه تلویزیون را شفاف نماید با این حال نباید به تنهایی از آن استفاده کرد. برای استفاده از سرکه یک پنجم ظرف را سرکه بریزید و بقیه حجم آن را آب مقطر، سپس چند قطره از این ترکیب را روی دستمال مناسبی اسپری کرده و به آرامی صفحه تلویزیون را تمیز نمایید.

 • اسفنج

اسفنج وسیله ای بسیار مناسب برای تمیز کردن وسایل به شمار می آید و قادر است بدون ایجاد خراشی سطوح را به خوبی تمیز کند، به این ترتیب برای رفع خط و خش های جزئی روی صفحه تلویزیون می توانید از اسفنج استفاده کنید.

 • استفاده از پاک کن

شاید برای شما جالب باشد که پاک کن می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای از بین بردن خراشیدگی های صفحه تلویزیون باشد. برای این کار به یک پاک کن لاستیکی سفید و تازه نیاز است، با چند ثانیه مالش پاک کن در جهت های مختلف خراش مشکل رفع می گردد چرا که اصطکاک ایجاد شده با این حرکات سبب آب شدن پاک کن و پر شدن خط و خش ها می شود. باید توجه داشت که این عمل را به آرامی انجام داد زیرا وارد کردن فشار به صفحه تلویزیون آن را دچار آسیب های بسیاری می کند.

 • الکل مالشی

برای استفاده از این روش لازم است در ابتدای کار صفحه تلویزیون را با الکل رقیق شده تمیز نمایید و سپس با کمک یک تکه پارچه میکروفیبر و با حرکات دایره ای به مالش خراش ها بپردازید. تا زمانی که خراش ها از بین می روند این کار را ادامه دهید با این حال اگر تاثیری مشاهده نکردید و خراش ها همچنان باقی ماندن مقداری الکل به محلول اضافه کنید.

 • پکیج خش گیری تلویزیون

از آنجایی که بسیاری از افراد با این مشکل مواجه هستند برخی شرکت ها اقدام به تولید موادی مخصوص پولیش شیشه تلویزیون کرده اند. با توجه به اینکه این مواد بسیار معتبر هستند و به خوبی توانایی از بین بردن خراش ها را دارند یک روش مطمئن به شمار می آیند، اگر به دنبال راهی قطعی برای از بین بردن خراش های تلویزیون خود می باشید خش گیر تلویزیون می تواند بسیار کمک کننده باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جارو رباتیک هوشمند چیست؟ | نحوه کارکرد جارو رباتیک هوشمند

روش های اشتباه برای رفع خراش های تلویزیون

برخی روش های اشتباه چون استفاده از خمیر دندان، جوش شیرین، وازلین و مواردی دیگر برای از بین بردن خط و خش های تلویزیون در بین مردم رایج شده است که نه تنها به رفع خراش ها کمک نمی کنند بلکه آسیب های بیشتری به دستگاه وارد می سازند. از این رو بهتر است پیش از استفاده از هر روشی برای این کار از معتبر بودن و تاثیرگذاری آن مطلع گردید تا مشکلات بیشتری برای شما ایجاد نکند، در ادامه برخی از این روش های اشتباه بیان شده است.

 • خمیر دندان

بسیاری باور دارند که خمیر دندان می تواند خراش های صفحه تلویزیون را از بین ببرد البته خمیر دندان برای صیقلی کردن سطح های پلاستیکی نظیر گلس و محافظ گزینه بسیار مناسبی است اما استفاده از خمیر دندان برای انواع صفحه نمایش مناسب نبوده و ممکن است آسیب های بیشتری برای دستگاه ایجاد کند.

 • جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین یکی دیگر از راهکارهای اشتباه برای از بین بردن خط و خش های صفحه تلویزیون به شمار می آید، به کارگیری خمیر جوش شیرین نه تنها تاثیر مثبتی نداشته بلکه رطوبت آن می تواند به تلویزیون آسیب بزند.

 • وازلین

بسیاری وازلین را راهکاری مناسب برای رفع خراش های صفحه تلویزیون می دانند و آن را به دیگران نیز پیشنهاد می دهند اما باید گفت مالیدن وازلین در رفع خراش ها موثر نیست و باعث شده تا صفحه تلویزیون چرب و چسبناک گردد.

 • موز

شاید شما نیز تاکنون در سایت های مختلف یا توسط افرادی شنیده باشید که می توان خط و خش های تلویزیون را با کمک موز از بین برد اما استفاده از موز یا هر میوه دیگری نمی تواند خراش ها را از بین ببرد و با این روش ها تنها آسیب های دستگاه بیشتر می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی خدمات پس از فروش هایسنس | نمایندگی محصولات Hisense

پاک کردن خط و خش تلویزیون

نحوه صحیح تمیز کردن صفحه تلویزیون

اگر در تمیز کردن صفحه تلویزیون نکات لازم را رعایت کنید و از دستمال و پاک کننده مناسب استفاده کنید می توانید از تلویزیون خود به خوبی مراقبت کنید و نیز خط و خش های موجود را از بین ببرید.

 • خاموش کردن تلویزیون

پیش از اقدام برای تمیز کردن تلویزیون آن را خاموش کنید و ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا خنک گردد چرا که داغ بودن دستگاه و تمیز نمودن آن باعث آسیب دیدن صفحه نمایش می شود. همچنین خاموش بودن تلویزیون به شما کمک می کند تا لک ها و آلودگی ها را به خوبی مشاهده کنید.

 • انتخاب دستمال مناسب

هیچ گاه از روزنامه، دستمال کاغذی، پارچه های حوله ای و لباس های بافتنی برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون استفاده نکنید زیرا استفاده از این وسایل به جای تمیز کردن سبب ایجاد خط و خش می شود. همچنین استفاده از پارچه های خشک و زبر نیز نامناسب است و باید از پارچه های نرم و لطیف که برجستگی خاصی روی سطح آن ها نیست استفاده نمایید.

دستمال های نانو و میکرو فایبر قطعا می تواند بهترین گزینه برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون باشد، البته نباید از دستمالی که مخصوص تلویزیون قرار داده اید وسایل دیگر را تمیز کنید.

 • استفاده از محلول پاک کننده مناسب

برخی افراد ممکن است از آب به عنوان پاک کننده استفاده کنند اما آب تنها قادر است گرد و غبار را از صفحه تلویزیون پاک کند از این رو توصیه می شود از محلول پاک کننده مخصوص برای این کار استفاده کنید چرا که در این محلول ها موادی به کار رفته است که علاوه بر تمیزی کامل صفحه تلویزیون سبب افزایش طول عمر آن نیز می شود.

پاک کردن خط و خش

بهتر است پیش از مواجه شدن با خط و خش های صفحه تلویزیون به فکر جلوگیری از بروز این مشکل باشید، با وجود اینکه با کمک این روش ها می توان خراش های به وجود آمد را رفع نمود اما دیگر صفحه تلویزیون به خوبی روز اول نیست. بنابراین برای تلویزیون خود یک محافظ مناسب با ابعاد آن تهیه کنید، نصب این وسیله کار راحتی بوده و به خوبی صفحه تلویزیون را در برابر آسیب های مختلف محافظت می کند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهکارهایی برای از بین بردن خط و خش تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهایی برای از بین بردن خط و خش تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا