تعمیرات ظرفشویی

دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG

دفترچه راهنما در هر نوعی از لوازم خانگی بسیار ضروری می باشد. ماشین ظرفشویی آاگ AEG هم از این قاعده پیروی کرده و در بسته بندی خود یک دفترچه راهنما قرار داده است. بعد از خرید و نصب ماشین ظرفشویی آاگ AEG اولین کاری که باید انجام دهید مطالعه دفترچه راهنمای مربوط به آن می باشد. در این دفترچه دستورالعمل های ضروری جهت تمیز کردن و همچنین روش حفظ و نگهداری ماشین ظرفشویی آاگ را کاملا شرح داده است. چنانچه دفترچه در دسترستان نیست و یا آن را گم کرده اید با مطالعه این مقاله می توانید با نحوه نگهداری و مراقبت از دستگاه آشنا شده و برنامه های شستشوی ظروف مختلف را بشناسید.

دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG و آشنایی با برنامه های مختلف آن در این مقاله از ایبک امداد مورد بررسی قرار گرفته است.

ماشین ظرفشویی آاگ AEG

در این مقاله شما را با کارایی و کاربرد ماشین ظرفشویی های آاگ AEG آشنا خواهیم کرد. ماشین های ظرفشویی ابزاری بسیار مفید جهت استفاده در منازل بوده و می تواند گام مهمی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی داشته باشد. این دفترچه شامل اطلاعات زیر می باشد.

 • معنی و کاربرد کلمات روی پنل ماشین ظرفشویی آاگ
 • نحوه کارکرد هر کدام از کلیدهای ماشین ظرفشویی آاگ
 • معرفی برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی آاگ
 • نحوه راه اندازی دستگاه و نکات ایمنی آن

نکاتی جهت راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی آاگ 

در ادامه مطلب به بررسی نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی آاگ می پردازیم.

 • جهت راه اندازی و نصب دستگاه ابتدا لازم است پیچ راه اندازی که در قسمت پشت دستگاه وجود دارد را باز کنید.
 • در دفترچه راهنمای فارسی می توانید محل قرار گرفتن پیچ را مشاهده کنید.
 • در مرحله بعد شیر آب ورودی را به دستگاه متصل کرده و همچنین شلنگ تخلیه را وصل کنید.
 • حالا نوبت آن رسیده که ماشین ظرفشویی را با یک محافظ به برق متصل کنید.

دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG و آشنایی با برنامه های مختلف آن

آموزش تنظیم کردن سختی آب در ماشین ظرفشویی آاگ 

مسئله مهمی که جهت بهینه ساختن عملکرد شستشو در ماشین ظرفشویی وجود دارد، تعیین کردن درجه سختی آب می باشد. آب دارای نمک و کانی است و نرم کننده مخصوص آب می تواند این مشکل را برطرف کند. لازم است بگوییم مواد معدنی موجود در آب می تواند روی عملکرد ماشین ظرفشویی تاثیر منفی داشته باشد. هر چقدر میزان این مواد معدنی بیشتر باشد به همان نسبت درجه سختی آب نیز بیشتر است. دقت کنید میزان نرم کننده آبی را که استفاده می کنیم باید متناسب با سختی آب منطقه زندگی شما باشد.

معرفی دکمه های موجود روی پنل ماشین ظرفشویی آاگ 

در ادامه مقاله به نحوه کارکرد دکمه های موجود روی پنل ظرفشویی می پردازیم. اگر دفترچه مخصوص راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ را پیش رو داشته باشید، با عکسی مواجه می‌شوید که هر کدام از کلید ها با عددی نمایش داده شده است. در زیر به معرفی هر کدام از این کلیدها می پردازیم.

کلید شماره ۱ : خاموش و روشن کردن

کلید شماره ۲:  نشانگر برنامه شستشو در صورت فشردن دکمه Program Key ماشین ظرفشویی لیستی از برنامه های مربوط به شستشو را به شما جهت انتخاب نشان می دهد. برنامه ای که بر روی ماشین ظرفشویی به صورت پیش فرض قرار گرفته است برنامه Eco می باشد. چنانچه به مدت ۳ ثانیه دکمه مخصوص Program Key را نگه دارید، برنامه شستشویی که در حال اجرا می باشد حذف شده و نمایشگر ماشین ظرفشویی برنامه ای را که به صورت پیش فرض تنظیم شده بود، نشان می دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ چه کاربردی دارد؟

کلید شماره ۳: نشانگر برنامه بالا را نشان می دهد.

کلید شماره ۴:  مربوط به صفحه نمایشگر می باشد.

کلید شماره ۵: امکان لغو کردن و یا شروع برنامه ، برنامه شستشو با تاخیر انجام می دهد. جهت اینکه برنامه شروع شستشو با تاخیر انجام شود باید دکمه Delay Key را بزنید.

کلید شماره ۶: انجام تنظیمات برنامه

کلید شماره ۷: تایید کردن برنامه شستشو

کلید شماره ۸: جهت انتخاب برنامه، این کلید برنامه های شستشو را به شما نشان می دهد. کلید شماره ۹: مربوط به نشانگر برنامه ( پایین می باشد). با فشار این دکمه(navigation keyQ) لیستی از برنامه های ماشین ظرفشویی و همچنین راهنمایی‌ها روی نمایشگر ظاهر می شود. همچنین می توانید با فشردن این دکمه به صفحه پیشین نمایشگر مراجعه کنید.

برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی آاگ AEG

ماشین ظرفشویی آاگ برنامه های شستشوی مختلفی دارد که شما باید با آن آشنا باشید، در برخی برندهای این لباسشویی از زبان آلمانی استفاده شده که شما باید این موارد را نیز بشناسید، ما در ادامه برنامه های شستشوی این لباسشویی را برایتان شرح خواهیم داد.

برنامه شستشوی Pro Zone

این برنامه قابلیت از بین بردن لکه های مختلف بر روی کارد و چنگال، ظروف چینی، ماهیتابه و قابلمه را دارد. از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه خشک کردن می باشد. مرحله شستشو در این برنامه با دمای ۵۰ تا ۶۵ درجه انجام می گیرد. ظروفی که دارای لکه های سختی می باشند معمولاً در طبقه پایین قرار می دهند. به این دلیل که در سبد پایینی دمای آب و فشار بیشتر است.

برنامه شستشوی GlaQQ

دما در این برنامه شستشو ۴۵ درجه می باشد. لکه هایی که جدید هستند در ظروفی مثل کارد و چنگال و ظروف چینی را پاک می کند. خشک کردن در این برنامه بسیار عالی انجام می گیرد.

برنامه شستشویMinuteQ50

جهت شستن سریع ظرف ها از این برنامه می توان استفاده کرد. این برنامه جهت شستن ظرف های بسیار کثیف کاربردی ندارد.

برنامه شستشوی RinQe

وظیفه این برنامه شستشو فقط جهت آبکشی می باشد. جهت شستن قاشق چنگال های تمیز نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. مواد شوینده در این برنامه شستشو استفاده نمی شود.

برنامهExtra Qilent

دما در این برنامه شستشو بر روی ۵۰ درجه تنظیم می شود. لکه هایی که نرمال هستند را پاک کرده و در مورد کارد و چنگال و ظروف چینی کاربرد دارد. سرعت این برنامه نیز بسیار کم است و مدت زمان شستشو در این برنامه زیاد می باشد. لازم به ذکر است که میزان صدایی که دستگاه تولید میکند به علت کم شدن سرعت کارکرد پمپ پایین می باشد.

برنامه شستشویAutoQenQe

این برنامه جهت شستشوی اتوماتیک و خودکار بسیار کاربردی می باشد. در این برنامه دما و زمان به صورت اتوماتیک توسط خود دستگاه انتخاب می گردند.

انتخاب زمان بندی مناسب جهت شستشوی ظروف در ماشین  ظرفشویی آاگ AEG

 

در ادامه روش کار با ماشین ظرفشویی آاگ، به نحوه انتخاب زمان بندی مناسب جهت شستشو می پردازیم.

اگر تعداد ظروف شما خیلی کثیف نیستند و از نظر تعدادی کم می باشند، نیازی نیست جهت شستشو، برنامه شستشوی قدرتمند را مورد استفاده قرار دهید. با انواع تنظیمات ماشین ظرفشویی خود آشنا شوید و حالت مناسب را جهت شستشوی ظروف انتخاب کنید. از تنظیمات ماهیتابه و قابلمه، وقتی واقعا این ظروف را دارید استفاده نمایید. اگر قصد دارید  ماشین ظرفشویی خود را در طول شب روشن کنید و یا به هر علت دیگری عجله ای جهت بیرون آوردن ظروف از ماشین ظرفشویی  ندارید، از تنظیمات برنامه خشک کن استفاده کنید تا انرژی کمتری صرف شود. استفاده درست از برنامه شستشوی مناسب برای ظروف، آن ها را از شستن دوباره پس از خارج کردن از ماشین ظرفشویی بی نیاز می کند. شستشوی مجدد موجب مصرف انرژی بیشتر، آب و همچنین شوینده می شود و اصلا مقرون به صرفه نیست.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علل بروز ارور E14 در ماشین ظرفشویی بوش

روش استفاده از قرص مخصوص ماشین ظرفشویی 

این موضوع را باید مورد توجه قرار دهید که قرص ها در برنامه های شستشوی که مدت زمان شان کم می باشد، حل نمی شوند. بنابراین دقت کنید جهت جلوگیری از ته نشین شدن یا رسوب قرص ها از آن ها در برنامه هایی که مدت زمان شان طولانی است استفاده کنید. قرص های ترکیبی هم جهت آب هایی که سختی شان بیشتر از ۲۱ می باشد توصیه می شود.

دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG و آشنایی با برنامه های مختلف آن

مایع جلادهنده و نمک در ماشین ظرفشویی

نخست باید به این نکته دقت کنید که فقط از مایع جلادهنده که مخصوص ماشین ظرفشویی می باشد استفاده کنید. جهت استفاده از مایع جلادهنده، درپوش آن را برداشته و تا زمانیکه خط نشانگر نشان داده می شود از مواد جلا دهنده داخل دستگاه بریزید. بعد از آن می توانید در پوش را سر جای خود گذاشته و  مطمئن شوید که کاملاً بسته شده است. اگر می ‌خواهید از خشک کردن ظروف خود نتیجه خوبی دریافت کنید، حتماً از مایع جلادهنده بهره ببرید. اگر مایع جلادهنده در محفظه خالی شود، نمایشگر به صورت هشدار اعلام می کند. می توانید به کمک یک قیف نمک ماشین ظرفشویی را داخل محفظه مخصوص ریخته و بعد از آن، ظرفشویی می تواند شروع به کار کند.

روش هایی برای از بین بردن برطرف کردن بوی بد در ماشین ظرفشویی آاگ

احتمالا برای شما پیش آمده که هنگامی که می خواهید ظروف را از ماشین ظرفشویی خارج کنید متوجه بوی بدی در ظرف ها و ماشین ظرفشویی شوید. این مشکل معمولاً در همه ماشین ظرفشویی ها وجود دارد و جای نگرانی نیست. در ادامه روش هایی جهت از بین بردن بوی بد معرفی می‌کنیم.

 • هر چند وقت یک بار صافی و درون دستگاه ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.
 • مطمئن شوید که نمک درون دستگاه وجود دارد. در صورت عدم وجود نمک می تواند باعث ایجاد موجب ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی گردد.
 • به خاطر داشته باشید ظرفهای کثیف برای مدت طولانی نباید درون ماشین ظرفشویی قرار داده شوند.
 • جهت برطرف کردن بوی بد در تمامی بخش های داخلی ماشین ظرفشویی می توانید از ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین و مواد شوینده استفاده کنید و با یک اسفنج و یا فرچه درون ماشین ظرفشویی را به خوبی تمیز کنید.
 • می توانید کمی جوش شیرین را کف دستگاه ریخته و انتخاب یک برنامه شستشو با دمای زیاد ماشین را روشن کنید.

هشدار ایمنی جهت استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ

برای کارکرد بهتر ماشین ظرفشویی باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید.

 • جهت تمیز کردن ماشین ظرفشویی از پاشیدن آب به درون آن جداً خودداری کنید.
 • از قرار دادن اجسام سنگین بر روی ماشین ظرفشویی اجتناب کنید.
 • مواد شوینده ای که در ظرفشویی ها مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً مقداری الکل دارند. به همین خاطر مراقب باشید که در دسترس اطفال قرار نگیرد و آنها را استشمام نکنید.
 • به کودکان اجازه ندهید به دکمه های دستگاه دست بزنند.
 • دقت کنید در ساعات اوج مصرف برق ماشین ظرفشویی را روشن نکنید.
 • جهت عیب یابی ماشین ظرفشویی نخست آن را از پریز برق جدا کنید.
 • در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی  حتماً با شماره های ایبک امداد تماس بگیرید.

نتیجه گیری

ایبک امداد در این مطلب به بررسی دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ AEG پرداخته و روش هایی جهت نگهداری از آن را مورد بررسی قرار داده است. همچنین معنی اصطلاحات مربوط به ماشین ظرفشویی را که بر روی پنل آن قرار دارد برای شما بیان کرده است. امیدواریم با مطالعه این مطلب آشنایی کامل با دستگاه ماشین ظرفشویی خود پیدا کرده باشید و بتوانید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کنید.

دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله دفترچه فارسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا