تعمیرات

تعمیر مخلوط کن فیلیپس Philips | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن فیلیپس

امروزه مخلوط کن یکی از ابزارهای کاربردی در آشپزخانه می باشد و بسیاری از کارها با استفاده از این وسیله سریع تر و آسان تر انجام میشود. طبیعتا خرابی این دستگاه دردسرهایی در پی دارد. در این مقاله سعی داریم شما را با مخلوط کن فیلیپس، قطعات سازنده ی آن و رایج ترین اشکالاتی که کاربران در استفاده از این مخلوط کن با آن مواجه می شوند آشنا کنیم که برخی از این اشکالات در خانه قابل حل بوده اما برای رفع و تعمیر یک سری اشکالات که نیاز به مهارت و تجربه ی فنی دارد می توانید از تکنسین های مربوطه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد با تجربه و مهارت خود می توانند به کمک شما بیایند.

اجزا و قطعات سازنده ی مخلوط کن فیلیپس

در صورت بروز مشکل در مخلوط کن فیلیپس، برای عیب یابی دستگاه، ابتدا باید با قطعات مختلف دستگاه آشنا باشید. در این مطلب سعی کرده ایم مطالب را به گونه ای بیان کنیم که در صورت ضرورت، خود کاربر بدون حضور تعمیرکار بتواند با تعمیر یا تعویض قطعات، مشکل را برطرف نماید. در صورت نیاز برای تعمیر و تهیه قطعات اورجینال می توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.

 • تیغه مخلوط کن فیلیپس
 • کویل سر موتور مخلوط کن
 • درپوش پلاستیکی پارچ مخلوط کن
 • کوپلینگ مهره درشت
 • پارچ شیشه ای یا پلاستیک
 •  پایه پارچ مخلوط کن فیلیپس
 • موتور مخلوط کن فیلیپس
 • لاستیک ته پارچ مخلوط کن
 • کویل زیر پارچ مخلوط کن فیلیپس
 • کویل برنجی ته پارچ مخلوط کن
 • برد یا صفحه الکتریکی مخلوط کن
حتما بخوانید:   حل مشکل گرفتگی در ناودان یا فاضلاب یخچال

خرابی های رایج در مخلوط کن فیلیپس و نکاتی برای شناسایی علت آن:

در صورت مشاهده اختلال در عملکرد مخلوط کن خود، بهتر است هرچه سریع تر به عیب یابی و رفع اشکال بپردازید؛ زیرا ممکن است به سایر قطعات موتور آسیب بیشتری وارد شود. موارد زیر رایج ترین اشکالاتی هستند که از سوی کاربران مخلوط کن فیلیپس گزارش شده اند.

تعمیر مخلوط کن فیلیپس

روشن نشدن مخلوط کن فیلیپس

1-     بررسی سالم بودن پریزی که مخلوط کن به آن متصل می شود. برای این کار می توان از یک فازمتر استفاده کرد. در صورت نبود امکانات می توان از پریز دیگری برای اتصال مخلوط کن استفاده کرد.

2-     ممکن است دستگاه گیرپاژ کرده باشد. مواد غذایی ممکن است از قسمت کوپلینگ به داخل دستگاه راه پیدا کرده باشند و قطعات دچار زنگ زدگی و رسوب شوند که در این صورت با سرویس و روغن کاری دستگاه مخلوط کن مجدداً راه اندازی می شود.

3-     بررسی سالم بودن سیم و دوشاخه مخلوط کن. باید دقت کنیم که دوشاخه و سیم دستگاه دچار پارگی یا آسیب نشده باشند.

4-     ممکن است مشکل از کلید های روشن و خاموش دستگاه باشد. در این صورت باید کلید ها را جدا کرده و از سلامت اتصالات داخلی مربوط به کلید ها مطمئن شویم.

5-     آسیب دیدن و خرابی صفحه الکتریکی یا برد مخلوط کن. اگر صفحه الکتریکی دچار خرابی یا سوختگی شود باید توسط تعمیرکار تعویض و یا تعمیر گردد.

6-     بررسی پایانه های داخلی مخلوط کن. ممکن است این پایانه ها آسیب دیده باشند یا در اثر ضربه جدا شده باشند که با اتصال مجدد آنها دستگاه دوباره قابل استفاده خواهد بود.

7-     اگر به دستگاه ضربه وارد شده باشد ممکن است قطعات و اتصالات داخلی دستگاه آسیب دیده باشند. در این صورت با کمک تکنسین تعمیر می توان این قطعات را تعویض و یا اتصالات آسیب دیده را تعمیر نمود.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر اسپرسوساز فیلیپس | نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز فیلیپس

8-     یکی دیگر از علت های روشن نشدن مخلوط کن فیلیپس سوختن فیوز یا ترموفیوز می باشد که در این صورت باید قطعه تعویض شود.

9-     در گذر زمان و به دلیل زیاد پر کردن دستگاه، کوپلینگ خراب شده و مانع از چرخیدن تیغه ها می شود. در این زمان باید کوپلینگ دستگاه تعویض شود.

کند شدن مخلوط کن فیلیپس و کاهش عملکرد آن

1-     در طولانی مدت تیغه ها کند شده و عملکرد دستگاه کاهش پیدا می کند. می توانید با استفاده از سوهان های مخصوص تیغه ها را تیز کرده یا آن را به افراد متخصص بسپارید.

2-     زغال هایی داخل مخلوط کن فیلیپس وجود دارد که با گذشت زمان و استفاده مداوم کوتاه می شوند و دستگاه کند می شود. در این صورت باید زغال ها تعویض شود.

3-     کثیف شدن کلکتور مخلوط کن باعث کندی آن می شود.

4-     ممکن است خرابی های پیچیده تری داخل موتور باعث این اختلال شده باشند؛ مانند خرابی بوش موتور، آرمیچر و غیره که بهتر است توسط کارشناسان بازبینی شود.

دلیل خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن فیلیپس

1- قطعه ای به نام اورلود داخل مخلوط کن فیلیپس وجود دارد؛ این قطعه برای اینکه به دستگاه آسیب وارد نشود و موتور نسوزد، برق دستگاه را قطع می کند. این قطعه تا زمانی که دستگاه خنک نشده و شرایط مساعد نباشد، اجازه ادامه کار را به موتور نمی دهد. اورلود در شرایط زیر باعث خاموش شدن دستگاه می شود:

 •         زمانی که به موتور فشار بیاید یا موتور درست کار نکند.
 •     پروانه خنک کننده دستگاه آسیب دیده باشد و به موتور فشار مضاعفی وارد شود.
 •       دمای موتور به هر دلیلی بالا برود.

2- علاوه بر این خراب بودن خود اورلود می‌تواند عامل خاموش شدن مخلوط کن باشد.

نشتی مواد از درون پارچ مخلوط کن فیلیپس

1-     امکان دارد پارچ دچار ترک و شکستگی شده باشد.

2-     پیچی در انتهای پارچ قرار دارد و تیغه ها درون آن قرار می گیرند؛ ممکن است مواد از قسمت این پیچ نشتی داده و از طریق کوپلینگ وارد دستگاه شود. در این صورت باید پیچ و اتصالات مربوط به آن هرچه سریع تر تعویض گردد؛ زیرا نشت مایعات داخل موتور دستگاه، باعث خرابی قطعات آن خواهد شد.

3-     واشری که در این قسمت قرار دارد ممکن است ساییده شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

تعمیر مخلوط کن فیلیپس

علت صدای زیاد مخلوط کن فیلیپس

1-     اگر مواد غذایی سفت و به مقدار زیاد داخل مخلوط کن ریخته شود می تواند لرزش و صدای زیادی تولید کند. همچنین مواد غذایی سفت مانند یخ باعث آسیب رسیدن به تیغه های دستگاه شده و تیغه ها هنگام چرخش به دیواره های دستگاه برخورد کرده و صدای زیادی تولید می کنند.

2-     گاهی لرزش و صدای زیاد مخلوط کن نشانه وجود اشکالات فنی در قسمت موتور دستگاه است. از آنجایی که این قطعات همگی اتصالات به هم پیچیده و ظریفی هستند، بهتر است که به محض مشاهده مشکل آن را برطرف نمایید تا آسیب به سایر قطعات دستگاه وارد نشود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد که اطلاعاتی درباره ی مخلوط کن فیلیپس و اشکالات رایج حین استفاده از این محصول و علت آن را در اختیار شما قرار دهیم. در بسیاری از موارد تنها با رعایت اصول و استانداردهایی که حین استفاده از مخلوط کن فیلیپس ضروری است، شاهد طول عمر دستگاه خود خواهید بود. مشاهده کردید عاملی که بیش از همه باعث خرابی مخلوط کن می شود، وارد کردن فشار بیشتر به موتور دستگاه می باشد. کارشناسان ایبک امداد در هر زمان آماده خدمت رسانی و حل مشکلات شما در زمینه ی تعمیرات لوازم برقی می باشند.

111111111111111111

31

تعمیر مخلوط کن فیلیپس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خرابی های رایج در مخلوط کن فیلیپس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا