تعمیراتتعمیرات یخچال

راهنمای رفع ارور‌های یخچال فریزر ال جی LG | بررسی و رفع آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سیستم هوشمند در ساید بای ساید و یخچال فریزر ال جی باعث می شود هنگامی که یک قطعه از یخچال یا فریزر دچار عملکرد نادرست یا نقصی شود با ارسال یک کد ارور آن را روی صفحه نمایشگر نشان می دهد. هر کدام از این ارورها در ساید بای ساید و یخچال ال جی به قسمت خاصی مربوط می باشد. با ایبک امداد همراه باشید تا به بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر ال جی LG و رفع هر کدام بپردازیم. با آگاهی از معنای هر کدام از این ارورهای نمایان شده می توانید در حد توان مشکلات به وجود آمده در یخچال ال جی خود را برطرف کنید.

ارور یخچال فریزر ال جی مدل LMXS30776S

در ادامه مقاله به بررسی ارور یخچال فریزر مدل LMXS30776S می پردازیم و راهکارهایی جهت رفع آن بیان می کنیم. کدهای ارور که در نمایشگر این مدل یخچال ال جی ظاهر می شود ممکن است در دیگر یخچال های ال جی نیز مشاهده کنید. اما گاهی اوقات نحوه عیب یابی و علت آنها با یکدیگر متفاوت است. پس بهتر است قبل از هر اقدامی با متخصص ماهر در این زمینه مشورت کنید.

کد خطای R: این کد می تواند مربوط به اشکال در سنسور یخچال و مقدار اهم سنسور باشد. جهت رفع آن باید هر دو بررسی شود و پس از آن در صورت نیاز سنسور باید تعویض شود.

کد خطای D: این کد می تواند به علت به وجود آمدن مشکل در سنسور دیفراست باشد. جهت رفع آن باید این قطعه بررسی شود و همچنین ترموفیوز، ترمودیسک و برد الکترونیکی در صورت نیاز باید چک شود.

کد خطا H: در صورت وجود مشکل در هیتر المنت این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. جهت رفع آن باید مقاومتی که المنت دارد را بررسی کنید و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید.

کد خطای C: چنانچه در ارتباط بین پنل و اجزای برد داخلی اشکالی رخ دهد ممکن است ارور C روی نمایشگر ظاهر شود. جهت رفع آن باید سیم های ارتباط دهنده مورد بررسی قرار گیرند. برد پنل نمایشگر و برد الکترونیکی نیز نیاز به بررسی دارند.

کد خطای A1: ممکن است مشکلی در سنسور داخلی فریزر ایجاد شده باشد. جهت رفع آن باید سیم های ارتباطی مورد بررسی قرار گیرند و همچنین میزان اهم سنسور باید چک شود. اگر لازم بود سنسور داخل فریزر عوض شود.

کد خطای A2: ممکن است در سنسور دیفراست مشکلی به وجود آمده باشد. جهت رفع آن باید سیم های ارتباطی مورد بررسی قرار گیرند و اگر نیاز بود تعویض شوند. میزان اهم سنسور باید چک شود در صورتی که لازم بود تعویض شود.

کدهای ارور در یخچال فریزر ال جی LG و رفع هر کدام

کد خطای A3: اگر این کد خطا روی نمایشگر مشاهده شد باید بدانید که دیفراست به خوبی کار نمی کند. جهت رفع آن باید سنسور دیفراست و همچنین اتصالات آن بررسی شوند و در صورت لازم تعویض گردند. برد الکترونیکی باید بررسی شود و در صورت خراب بودن تعمیر شود. ترموفیوز، ترمودیسک، برد و المنت باید مورد بررسی قرار گیرند. ممکن است که المنت به تعویض نیاز داشته باشد.

ارور یخچال فریزر ال جی مدل TF580B

در ادامه مطلب به بررسی ارور یخچال فریزر ال جی مدل TF580B می پردازیم و دلایل کدهای خطا و همچنین نحوه برطرف کردن آن را بیان  می کنیم. ارور هایی که در نمایشگر این مدل از یخچال فریزر ال جی مشاهده می شود ممکن است در دیگر یخچال ها نیز ظاهر شود. اما باید بدانید که گاهی اوقات روش عیب یابی و علت آنها با یکدیگر متفاوت هستند و بهتر است قبل از هر اقدامی با متخصص ماهر در این زمینه مشورت کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شناخت آبسردکن ایستکول و نحوه استفاده از آن

کد خطای FF: علت بروز این کد خطا اشکال در فن اواپراتور می باشد. جهت رفع آن باید موتور فن اواپراتور مورد بررسی قرار گیرد و سیم کشی ها و برد کنترل چک شود.

کد خطای CF: در صورت بروز این کد خطا ممکن است فن کندانسور دچار اشکال شده باشد. جهت رفع آن باید موتور فن کندانسور مورد بررسی قرار گیرد و سیم کشی ها و برد کنترل چک شود.

کد خطای CD: اگر این کد خطا روی نمایشگر ظاهر شود ممکن است در ارتباطی که بین صفحه نمایش و برد اصلی وجود دارد، اشکالی رخ داده باشد. جهت رفع آن باید سیم کشی ها مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز از تکنسین ماهر کمک بگیرید. همچنین نمایشگر و برد الکترونیکی باید بررسی شود.

کد خطای FS: این کد خطا مربوط به بروز مشکل در سنسور فریزر می باشد. جهت رفع آن باید سیم کشی های سنسور چک شوند و در صورت نیاز تعویض گردند.

کد خطای RS: این کد خطا وقتی مشاهده می شود که سنسور یخچال دارای اشکال باشد. جهت رفع آن باید سیم کشی های سنسور یخچال چک شوند. همچنین سنسور یخچال باید مورد بررسی قرار گیرد و اگر لازم است تعویض شود.

کد خطای FDS: این کد خطا مربوط به بروز مشکل در سنسور دیفراست فریزر می باشد. جهت رفع آن باید سیم کشی های مربوط به سنسور دیفراست یخچال مورد بررسی قرار گیرند و در صورت نیاز تعویض شود.

کد خطای RDS: این کد خطا مربوط به بروز مشکل در سنسور دیفراست یخچال می باشد. جهت رفع آن باید سنسور دیفراست یخچال مورد بررسی قرار گرفته و سیم کشی مربوط به آن چک شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

کد خطای HS: در صورت مشاهده این کد باید بدانید که سنسور رطوبت یخچال با مشکلی روبرو شده است. جهت رفع آن باید سنسور رطوبت یخچال مورد بررسی قرار گرفته و سیم کشی مربوط به آن چک شود.

کد خطای IS: اگر سنسور یخساز دچار مشکل شده باشد این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. جهت رفع آن سنسور یخساز باید مورد بررسی قرار گرفته و سیم کشی مربوط به آن چک شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

کد خطای SS: این کد خطا مربوط به بروز مشکل در سنسور کشوی یخچال می باشد. جهت رفع آن باید سنسور کشوی یخچال مورد بررسی قرار گیرد و سیم کشی مربوط به آن چک شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

کدهای ارور در یخچال فریزر ال جی LG و رفع هر کدام

کد خطایRT: اگر این کد خطا را روی نمایشگر مشاهده کردید باید بدانید که دمای اتاق بیشتر از حد نرمال می باشد. جهت رفع آن مانند زیر عمل کنید.

  • ابتدا باید برد الکترونیکی مورد بررسی قرار گیرد. احتمالاً در اتصالات برد قطعی وجود دارد و یا در رله، خازن ها، فیوز و یا پایه های سوکت اشکالی به وجود آمده است.
  • المنت، ترموفیوز و ترمودیسک را بررسی کنید.
  • فن های درون یخچال و فریزر را بررسی کنید.
  • فن ها وظیفه انتقال سرما از فریزر به درون یخچال را بر عهده دارند.
  • اگر به هر علتی عملکرد فن با اختلال روبرو شود باید تعویض گردد.
  • مطمئن شوید که کمپرسور موتور، گاز را با فشار کافی به سمت اواپراتور انتقال می دهد. چنانچه کمپرسور فشار کافی نداشته باشد باید تعویض گردد.
  • گاهی اوقات ایجاد گرفتگی در کپیلاسیون یا لوله های مویی باعث انسداد مدار و و عدم تولید سرما می شود.
  • اطمینان حاصل کنید که یخچال فریزر شما دارای نشتی گاز نباشد.
  • در برخی از یخچال فریزر ها کندانسور درون بدنه یخچال قرار گرفته و در برخی دیگر در قسمت بیرونی یخچال می باشد.
  • ابتدا اقدام به بررسی نشتی گاز کنید و پس از آن که از سالم بودن آن مطمئن شدید شارژ گاز را انجام دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی LG | دلیل ارور LE

کد خطای IT: در صورت مشاهده این کد خطا باید بدانید که سیستم درونی یخساز دچار مشکل شده است. جهت رفع آن باید سیستم داخل یخساز را مورد بررسی قرار داده و سیم کشی مربوط به آن را چک کنید.

کد خطای GF: این خطا مربوط به فلومتر می باشد. جهت رفع آن باید جریان آب ورودی و فشار را بررسی کنید.

کد خطای DF: این خطا مربوط به بروز مشکل در دیفراست می باشد. جهت رفع آن باید هیتر دیفراست و فیوز مورد بررسی قرار گیرند و اتصالات برد کنترل چک شوند.

کد خطای IRF: این خطا مربوط به بروز مشکل در فن یخساز می باشد. جهت رفع آن باید فن یخساز از نظر گرفتگی چک شود و همچنین موتور فن و سیم کشی مورد بررسی قرار گیرند.

روش تعمیر و برطرف کردن ارور یخچال فریزر ال جی

تعمیر و برطرف کردن ارور یخچال فریزر ال جی باید با شناخت و دقت بسیار زیاد انجام شود. شناخت ارور ها می تواند در عیب یابی یخچال فریزر ال جی بسیار کمک کننده باشد. این ایرادات و مشکلات با داشتن تخصص و مهارت به راحتی رفع می شوند.

کدهای ارور در یخچال فریزر ال جی LG و رفع هر کدام

ارورهایی که روی نمایشگر یخچال فریزر ال جی مشاهده می شوند معمولاً بسیار متداول بوده و ممکن است هر زمانی با آنها روبرو شوید. لازم به ذکر است که در صورت عدم رفع کدهای خطا ممکن است یخچال فریزر با مشکلات بزرگتری روبرو شده و حتی از کار بیفتد. شما می توانید از طریق آموزش کدهای خطا که در این مقاله بیان شده است به راحتی مشکل یخچال فریزر ال جی خود را شناخته و در صورت داشتن مهارت آن را برطرف کنید و یا از تکنسین های مربوط کمک بگیرید.

چگونه می توانیم کدهای ارور در یخچال فریزر ال جی را برطرف کنیم؟

ممکن است شما هم کدهای خطایی را روی صفحه نمایشگر یخچال فریزر خود مشاهده کنید و به دنبال برطرف کردن این ارورها باشید. شما به وسیله مطالبی که در بالا ارائه شد می توانید به آسانی دلایل بروز کدهای اخطار در یخچال فریزر ال جی را پیدا کنید و با کمک روش های رفع خطا، آنها را برطرف کنید. اما باید بدانید که این روش‌ها به هیچ عنوان نمی تواند جایگزینی برای تکنسین های ماهر در این زمینه باشد. بنابراین بهتر است در صورت مشاهده این کدهای ارور راهکارهایی را که به شما ارائه دادیم را انجام داده و در صورتی که نتوانستید مشکل را برطرف کنید با تلفن های ایبک امداد تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

یخچال فریزرهای ال جی دارای صفحه نمایشی می باشد که در صورت وجود مشکل در آنها کدهای خطایی بر روی این صفحه نمایش ظاهر می شود. با شناختن هر کدام از این کدها و راهکارهایی که جهت رفع آن بیان شد، می‌توانید مشکل یخچال فریزر خود را در منزل برطرف کنید. اما در صورت نیاز می توانید با تلفن‌های ایبک امداد تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و پشتیبانی کارشناسان ما استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای رفع ارور‌های یخچال فریزر ال جی LG | بررسی و رفع آنها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

چگونه ارور‌های یخچال فریزر ال جی LG را در منزل رفع کنیم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا