تعمیرات ظرفشویی

خدمات تخصصی تعمیر ظرفشویی در شرق تهران | تعمیر ظرفشویی در محل

انواع مشکلات رایج ماشین ظرفشویی | دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی چیست؟

ماشین های ظرفشویی از کارآمدترین لوازم مورد استفاده در خانه ها هستند. که سبب می شوند با راحتی بیشتر و آسودگی خیال بتوانید از شسته شدن ظرف هایتان مطمئن باشید. ولی ممکن است ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شود و به طور صحیح و تمیز ظروف را شستشو ندهد. در این شرایط جای به نگرانی نیست. زیرا مشکلاتی که برای دستگاه شما پیش می آیند به راحتی قابل حل هستند. در چنین شرایطی که با خرابی یا مشکل در ماشین ظرفشویی خود مواجه می شوید، می توانید در اولین فرصت با مراکز تعمیر ظرفشویی شرق تهران تماس بگیرید و از تکنسین های مجرب و باتجربه این مراکز در رفع عیب دستگاه خود کمک بگیرید.

تعمیر ظرفشویی شرق تهران

در همه دستگاه ها به ویژه ماشین ظرفشویی برای اینکه دارای عملکرد صحیحی بوده و کارآمدی بیشتری داشته باشند، خوب است به دو مورد در رابطه با آنها اهمیت بدهیم.

اولین مورد طریقه درست و کاربردی استفاده از ماشین ظرفشویی است و دومین مورد شیوه نگهداری صحیح و اصولی ماشین ظرفشویی است. برای استفاده صحیح و کاربردی از دستگاه ظرفشویی بهتر است به مواد شوینده و قرص هایی که برای شستن ظروف از آنها در ماشین ظرفشویی استفاده می کنید توجه داشته باشید.

چراکه در صورتی که قرص های شوینده ای که برای دستگاه استفاده می کنید، از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و مرغوب نباشند، می توانند موجب آسیب رسیدن به ماشین ظرفشویی شما شوند. علاوه براین سبب به وجود آمدن بوی بد در دستگاه شما شوند.

برای نگهداری صحیح و اصولی ماشین ظرفشویی نیز بهتر است با کمک از مراکز تعمیر ظرفشویی شرق تهران اقدام به سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی کنید. همچنین با پدیدار شدن اولین و حتی جزئی ترین ایراد و مشکل در کارکرد دستگاه برای عیب یابی و تعمیرات آن اقدام کنید.

تعمیر ظرفشویی در محل

وجود دستگاه ماشین ظرفشویی در هر خانه یکی از ضروری ترین لوازمی است که برای ساده سازی کار شستشوی ظروف بسیار موثر است. از همین رو مراکز تعمیر ظرفشویی شرق تهران با حضور در محل و یا خانه شما اقدام به تعمیر و سرویس دستگاه شما می کنند. تعمیر ظرفشویی در محل از مزایایی برخوردار است که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

 • خطرات احتمالی در مورد منتقل کردن دستگاه به بیرون از منزل برای شما به وجود نخواهد آمد.
 • با بهره گیری از خدمات تعمیر ظرفشویی در محل، به میزان بالایی در هزینه های خود صرفه جویی می کنید.
 • در زمان تعمیر ماشین ظرفشویی می توانید شاهد روند تعمیر و کارکرد تعمیرکار باشید.
حتما بخوانید:   چرا در ماشین ظرفشویی پس از شستشو، کف باقی می ماند؟

انواع مشکلات قابل عیب یابی ماشین ظرفشویی

به طور کلی هرگونه ایراد یا مشکلی که در ماشین های ظرفشویی به وجود می آید را می توانید با کمک گرفتن از تعمیرکاران مجرب مرکز تعمیر ایبک امداد عیب یابی و تعمیر کنید. بعضی از ایرادات شایع در بین تمامی ماشین های ظرفشویی به شرح زیر است:

 • وجود سر و صدای زیاد در ماشین ظرفشویی
 • از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی
 • خشک نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی
 • نشتی یا چکه کردن آب به بیرون از ظرفشویی
 • پخش نشدن ماده شوینده درون محفظه ظرفشویی
 • چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی
 • آغاز نشدن چرخه شستشو در ظرفشویی

و …

که همگی این ایرادات قابل برطرف شدن هستند.

خراب شدن برد ماشین ظرفشویی

از اصلی ترین اجزای ماشین ظرفشویی، برد الکترونیکی آن است که خود از قطعات مختلفی ساخته شده است. کارکرد تمامی بخش های ماشین ظرفشویی به فرمان هایی که از برد الکترونیکی ارسال می شود، وابسته است. چنانچه برد ماشین ظرفشویی به مشکل بخورد، کارکرد دستگاه دچار اختلال می شود و حتی ممکن است دستگاه دیگر کار نکند.

در چنین شرایطی، شناسایی و تعمیر به وقت ماشین ظرفشویی، می تواند از تعویض این قطعه جلوگیری کرده و مجبور نباشید بابت آن هزینه زیادی را پرداخت کنید. ولی چنانچه برد الکترونیکی دستگاه، سوخته یا نیم سوز شود، تنها راهکار جهت رفع مشکل، تعویض این قطعه است.

تعمیر ظرفشویی شرق تهران

ایراد در هیتر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ها در بخش پایینی خود دارای قطعه ای به نام هیتر هستند. هیتر در این دستگاه ها وظیفه گرم کردن آب را به عهده دارد. ولی احتمال دارد گاهی اوقات، هیتر ماشین ظرفشویی دچار ایراد شود و این ایراد با علائمی همچون شسته نشدن درست ظرف ها نمود می کند. چنانچه این مشکل در هیتر به وجود بیاید، بایستی برای یافتن عیب دستگاه از تعمیرکاران مجرب مرکز تعمیر ظرفشویی شرق تهران کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ظرفشویی زیمنس Siemens

خرابی المنت کف ماشین ظرفشویی

المنت نیز از قطعات ضروری و مهم در ماشین ظرفشویی است که با تولید حرارت، موجب گرم شدن آب برای شستشوی بهتر ظروف می شود. از همین رو، چنانچه این قطعه دچار خرابی شود، شسته شدن ظروف به طور ناقص صورت می گیرد و کارکرد دستگاه نیز کاهش می یابد. برای رفع این مشکل و تعمیر ماشین ظرفشویی بایستی حتماً از تعمیرکاران مجرب در این زمینه کمک بخواهید.

تعمیرکار، دستگاه را باز می کند و المنت آن را توسط اهم متر آزمایش می کند. چنانچه جریان برق وجود داشته باشد، اجزای مربوط به المنت را تعمیر می کند. ولی چنانچه المنت سوخته باشد، این مشکل تنها با تعویض المنت حل خواهد شد.

دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

دلایل بسیاری ممکن است موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی شوند. مواردی از قبیل خرابی یا ایراد در میکروسوییچ درب، برد کنترل یا تایمر دستگاه، کلیدهای انتخاب و … می توانند دلایل روشن نشدن دستگاه باشند. در ادامه به توضیح اجمالی در مورد تعدادی از ایرادات و نحوه برطرف کردن این ایرادات می پردازیم.

خرابی میکروسویچ یا قلاب قفل درب ماشین ظرفشویی

اولین قسمتی که در تعمیر ظرفشویی و دلیل روشن نشدن آن بایستی مورد بررسی قرار داد، میکروسوییچ و یا قلاب قفل درب دستگاه است. میکروسوییچ وظیفه بسته نگه داشتن درب را در زمان شستشوی دستگاه به عهده دارد و از نشت آب به خارج دستگاه جلوگیری به عمل می آورد.

علاوه براین این قطعه قفل درب را تحت فشار قرار می دهد تا برق برد کنترل متصل شود. چنانچه درب ماشین بسته نشود، میکروسوییچ هم فعال نمی شود. در صورتی که میکروسوییچ دچار مشکل شده باشد، برد کنترل برقی برای متصل شدن دریافت نمی کند. بنابراین ماشین روشن نمی شود.

دلیل کار نکردن کلیدهای ماشین ظرفشویی

در صورتی که کلیدهای ماشین ظرفشویی کار نمی کنند، برای رفع این مشکل موارد زیر را چک کنید.

 • از متصل بودن ماشین ظرفشویی به پریز برق و کارکرد درست پریز برق مطمئن شوید.
 • احتمال دارد صفحه کنترل دستگاه شما دچار مشکل شده باشد. دستگاه را برای چندین دقیقه از پریز بکشید و مجدد آن را به برق متصل کنید. این موضوع در بعضی مواقع می تواند پنل کنترل را راه اندازی کند.
 • بعضی از ظرفشویی ها از عملکرد قفل برخوردار هستند که ممکن است از کار کردن کلیدها ممانعت به عمل آورد. برای رفع این مشکل با مطالعه دفترچه راهنما از دارا بودن دستگاه خود به عملکرد قفل مطلع شوید و نحوه بازگشایی آن را نیز فراگیرید.
 • چنانچه هیچ کدام از راهکارهای ذکر شده مشکل را برطرف نکردند، ماشین ظرفشویی احتمال دارد خراب شده و نیاز به تعمیرات داشته باشد.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی فریجیدر FRIGIDAIRE

دلیل وارد نشدن آب در ماشین ظرفشویی

اکثر مشکلات مرتبط با ماشین ظرفشویی به وارد نشدن آب به محفظه ماشین مربوط می شود. و یا ممکن است آب به محفظه وارد شود ولی قطع نشود و دستگاه به صورت مداوم تخلیه کند.

 • برای برطرف کردن این ایراد می توانید از وجود خمیدگی در شیلنگ ورودی آب اطمینان حاصل کنید.
 • دقت کنید که شیر برقی وظیفه اش فراهم سازی آب است و چنانچه خمیدگی در شیلنگ ورودی و یا گرفتگی در فیلتر ورودی آب وجود داشته باشد با مشکل وارد شدن آب به ظرفشویی برخورد خواهید کرد.
 • این نکته را نیز بدانید، در صورتی که آب دائماً وارد ماشین ظرفشویی شود، ایراد از هیدروستات دستگاه است. در این شرایط برای تعمیر دستگاه بایستی هیدروستات و برد الکترونیکی را مورد بررسی قرار دهید.

تعمیر ظرفشویی شرق تهران

دلیل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

در صورتی که درب ماشین ظرفشویی به طور صحیح قفل نمی شود، برای برطرف سازی آن موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • در صورت عدم تراز درب، احتمال دارد درب به درستی قفل نشود. بایستی از وجود خم شدگی در درب اطمینان حاصل کنید و بررسی کنید که درب به طور صحیح با قفل هم راستا است.
 • شاید گیره درب دارای شکستگی بوده و یا فرسوده شده باشد. به درستی قفل را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که خمیدگی ندارد و یا صدمه ای به آن وارد نشده باشد. چنانچه قفل دچار صدمه و خم شدگی شده باشد، امکان دارد لازم باشد آن را تعویض کنید.
 • امکان دارد لولاهای درب شل شده و یا صدمه دیده و یا دچار خمیدگی شده باشند، که در این صورت از بسته شدن و قفل درب ممانعت به عمل می آید. لولاها را چک کنید و هر پیچ شلی را سفت کنید.

نتیجه گیری

باتوجه به مطالبی که در این مقاله عنوان شد، اکنون می دانیم که ماشین ظرفشویی دارای قطعات حساس و کاربردی است که در صورت ایجاد خرابی در آنها، عملکرد دستگاه به کلی دچار اختلال می شود. از همین رو، بهتر است که ماشین ظرفشویی خود را به صورت دوره ای و با کمک تعمیرکاران مرکز تعمیر ظرفشویی شرق تهران و مجموعه ایبک امداد سرویس و تعمیر کنید.

31

تعمیر ظرفشویی شرق تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر ظرفشویی شرق تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x