تعمیرات ظرفشویی

علت ارور e08 ظرفشویی بوش | راه حل های برطرف کردن ارور e08

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از محصولات پر طرفدار برند معروف آلمانی بوش، ماشین ظرفشویی آن می باشد. ماشین ظرفشویی بوش، با طراحی زیبایی که دارد، راحتی را برای کاربران خود فراهم کرده است. اما ممکن است حین استفاده از این دستگاه، با برخی ارور یا کدهای خطا روبرو شوید که نشان دهنده نقص فنی در دستگاه می باشد. یکی از این کد خطا، ارور e08 ظرفشویی بوش می باشد که در این مقاله به بررسی علت این ارور خواهیم پرداخت.

علت ارور e08 ظرفشویی بوش

ارور e08 ظرفشویی بوش نشان دهنده این است که سطح آب در ماشین ظرفشویی بوش کمتر از حد مورد نیاز است و باعث می شود که دستگاه نتواند به درستی شستشو را انجام دهد. این ارور ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، از جمله:

خرابی سنسور سطح آب

این سنسور میزان آب وارد شده به مخزن را کنترل می کند و در صورت کمبود آب، شیر آب را باز می کند. اگر این سنسور دچار خرابی شود، ممکن است آب کافی وارد مخزن نشود و یا شیر آب به اشتباه بسته شود.

خرابی برد کنترل

این قطعه مسئول مدیریت تمامی عملکردهای دستگاه است و با سنسورها و قطعات دیگر ارتباط دارد. اگر این برد دچار خرابی شود، ممکن است فرمان های اشتباهی به سنسورها و شیر آب بدهد و باعث کم آب شدن مخزن شود.

خرابی شیر برقی

شیر برقی مسئول ورود آب به مخزن است و با دریافت فرمان از برد کنترل، باز و بسته می شود. اگر این شیر دچار ایراد شود، ممکن است آب را به درستی وارد مخزن نکند و یا آب را قطع نکند.

بررسی ارور e08 ظرفشویی بوش

هزینه های رفع ارور e08 ظرفشویی بوش

هزینه های رفع ارور e08 ظرفشویی بوش ممکن است بستگی به علت و نوع خرابی داشته باشد. برخی از عواملی که می توانند تاثیرگذار باشند عبارتند از:

نوع قطعه خراب شده

اگر قطعه ای که باعث ارور شده است، نیاز به تعویض داشته باشد، هزینه تعویض آن باید در نظر گرفته شود. برای مثال، اگر سنسور سطح آب، شیر برقی یا برد کنترل خراب شده باشند، هزینه تعویض آنها بستگی به کاربرد و کیفیت هر کدام متفاوت می باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای ارورهای ماشین ظرفشویی فریجیدر Frigidaire | کدهای خطای ظرفشویی

نوع تعمیر

اگر قطعه ای که دچار ایراد و باعث ارور شده است، قابل تعمیر باشد، هزینه تعمیر آن باید در نظر گرفته شود. برای مثال، اگر فن، پمپ تخلیه یا سنسور جریان آب قابل تعمیر باشند، هزینه تعمیر آنها بسته به نوع خرابی، دستمزد تعمیرکار و کارایی هر قطعه با هم متفاوت می باشد.

نوع مدل ظرفشویی

چنانچه مدل ظرفشویی شما از نوع پیشرفته و دارای قابلیت های خاص باشد، ممکن است هزینه تعمیر آن بیشتر از مدل های ساده تر باشد. برای مثال، اگر ظرفشویی شما دارای سیستم زئولیت، سنسور کثیفی آب باشد، ممکن است هزینه تعمیر یا تعویض آن بیشتر از ظرفشویی های بدون این قابلیت ها باشد.

دستمزد تکنسین

اگر شما برای رفع ارور از یک تکنسین متخصص و مجاز استفاده کنید، ممکن است هزینه تعمیر بیشتر از یک تکنسین غیرمجاز باشد. اما از طرف دیگر، از کیفیت و ضمانت تعمیر بیشتری مطمئن خواهید بود.

روش های جلوگیری از ارور e08 ظرفشویی بوش

ارور e08 ظرفشویی بوش  زمانی رخ می دهد که سطح آب در ماشین ظرفشویی بوش کمتر از حد مورد نیاز باشد. برای جلوگیری از ارور e08 ظرفشویی بوش ، شما باید اقدامات زیر را انجام دهید:

استفاده از ترانس یا محافظ برق

با استفاده از یک ترانس یا محافظ برق از وارد شدن نوسانات برق به دستگاه جلوگیری می کنید. این کار باعث می شود که برق وارد شده به دستگاه متعادل و مناسب باشد و از خرابی برد کنترل و قطعات دیگر جلوگیری کند.

تمیز کردن سنسورها

به صورت دوره ای سنسور سطح آب را با استفاده از یک پارچه خشک تمیز کنید. این کار باعث می شود که سنسور به درستی کار کند و میزان آب وارد شده به مخزن را کنترل کند. اگر سنسور کثیف باشد، ممکن است آب کافی وارد مخزن نشود و یا شیر آب به اشتباه بسته شود.

تمیز کردن شیر برقی

تمیز شیربرقی هم اهمیت زیادی دارد. این کار باعث می شود که شیر به درستی کار کند و آب را به مخزن وارد و از آن خارج کند. اگر شیر کثیف باشد، ممکن است کار خود را به درستی انجام ندهد.

جلوگیری از انسداد لوله ها

از انسداد لوله های آب جلوگیری کنید. با انجام این کار باعث می شود که جریان آب به دستگاه بدون مشکل باشد و از کم آب شدن مخزن جلوگیری کند. اگر لوله ها انسداد داشته باشند، ممکن است آب به مخزن نرسد و یا از مخزن خارج نشود.

حتما بخوانید:   ارور ماشین ظرفشویی زاروتی و راه های برطرف کردن آن

بررسی برد کنترل

با کمک یک تکنسین متخصص از از سالم بودن  قطعه برد کنترل اطمینان حاصل کنید. اگر برد کنترل به درستی کار کند و فرمان های صحیحی به سنسورها و شیر آب می دهد.

اگر برد کنترل دچار خرابی شود، ممکن است فرمان های اشتباهی به سنسورها و شیر آب بدهد و باعث کم آب شدن مخزن شود.

نگهداری از ظرفشویی بوش

برای اینکه ظرفشویی شما طول عمر بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد، باید به خوبی از آن نگهداری کنید. برای نگهداری از ظرفشویی بوش، شما باید نکات زیر را انجام دهید:

استفاده مرتب از ماشین ظرفشویی

به طور مرتب از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. این مسئله بسیار مهم است، زیرا این کار باعث می شود که دستگاه همیشه در حالت فعال باشد و از ایجاد رسوبات و بوی بد جلوگیری کند.

تمیز کردن بازوهای آبپاش و فیلتر

بازوهای آبپاش و فیلتر را به طور مرتب تمیز کنید. با انجام این کار،جریان آب به صورت یکنواخت و قوی می شود و از انسداد یا آسیب دیدن این قطعات جلوگیری می شود.

نظافت درب ظرفشویی

همیشه دور درب و بیرون ظرفشویی را تمیز کنید. تمیز بودن درب ظرفشویی از نفوذ آب به قطعات الکترونیکی و خرابی دستگاه جلوگیری می کند.

ضدعفونی کردن ظرفشویی

حداقل هر شش ماه یکبار ظرفشویی را ضدعفونی کنید.  با ضد عفونی کردن دستگاه، باعث می شود که از تکثیر باکتری ها و قارچ ها در داخل دستگاه جلوگیری شود و بهداشت ظروف بیشتر شود. برای این کار می توانید از محصولات ضدعفونی کننده خاص ظرفشویی استفاده کنید.

چیدمان درست ظروف

ظروف را به درستی در ماشین ظرفشویی بچینید. با چیدمان درست ظروف باعث می شود که ظروف به صورت موثر و کامل شسته شوند. برای شستن ظروف، باید از قرار دادن ظروف بزرگ و سنگین در سبد پایین و ظروف کوچک و ظریف در سبد بالا اطمینان حاصل کنید. همچنین باید از قرار دادن ظروفی که ممکن است جابجا شوند یا آب را مسدود کنند خودداری کنید.

نحوه تراز کردن ظرفشویی بوش

تنظیم و تراز کردن ماشین ظرفشویی بوش یکی از مراحل مهم نصب وراه اندازی این دستگاه می باشد که باعث می شود دستگاه به طور صحیح و بدون لرزش کار کند. برای تراز کردن ظرفشویی بوش باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

تنظیم کردن پایه های ظرفشویی

پایه های ظرفشویی قابل تنظیم هستند و با چرخاندن آنها به سمت راست یا چپ، می توانید ارتفاع آنها را تغییر دهید. برای این کار، باید ظرفشویی را کمی جلو بکشید و با استفاده از یک آچار یا یک پیچ گوشتی، پایه ها را تنظیم کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای شستشوی ماشین ظرفشویی برند فریجیدر Frigidaire

استفاده از ابزار تراز

از یک ابزار تراز یا یک نرم افزار مشابه روی گوشی همراه خود استفاده کنید. این ابزار یا نرم افزار به شما نشان می دهد که ظرفشویی شما از چه زاویه ای نسبت به سطح زمین قرار دارد.

ابزار یا گوشی را روی ظرفشویی قرار داده و حباب داخل لوله را دنبال کنید. ابتدا از چپ به راست و سپس از جلو به عقب ظرفشویی را جهت همسطح بودن با زمین و تراز بودن بررسی کنید.

در صورت لزوم، از یک تخته یا یک پارچه زیر پایه های ظرفشویی استفاده کنید. اگر پایه های ظرفشویی کافی نباشند یا کف زمین ناهموار باشد، می توانید از یک تخته یا یک پارچه زیر پایه های ظرفشویی قرار دهید تا آنها را محکم و متعادل کنید.

نکات مهم راجع به ارور e08 ظرفشویی بوش

ارور e08 ظرفشویی بوش یکی از کدهای خطایی است که ممکن است در نمایشگر دستگاه ظاهر شود. این ارور به معنای این است که سطح آب در داخل مخزن ظرفشویی بسیار کم است و باعث می شود که دستگاه نتواند به درستی شستشو انجام دهد. برای رفع این مشکل، می توانید به نکات زیر توجه کنید:

ابتدا چرخه شستشو را متوقف کنید و بررسی کنید که آیا ظروف واژگونی در داخل مخزن وجود دارند که ممکن است آب را جمع کرده باشند. اگر چنین بود، ظروف را به درستی چیده و دوباره چرخه را شروع کنید.

از باز بودن شیر ورودی آب اطمینان حاصل کنید تا آب با فشار مناسب وارد شود. اگر شیر بسته یا آب کم فشار است، آن را باز یا تعمیر کنید.

دقت کنید که آیا سنسور سطح آب، برد کنترل یا شیر برقی دستگاه به درستی کار می کنند؟ این قطعات مسئول اندازه گیری و کنترل میزان آب در داخل مخزن هستند و اگر خراب باشند، ممکن است باعث بروز ارور e08 ظرفشویی بوش شود. برای تشخیص و تعویض این قطعات، بهتر است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

علل ارور e08 ظرفشویی بوش

نتیجه گیری

در این مقاله از آی بک امداد، به بررسی علل بروز ارور e08 ظرفشویی بوش پرداختیم. امیدواریم که با استفاده از این مقاله، بتوانید از ماشین ظرفشویی خود، به بهترین نحو استفاده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور e08 ظرفشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی علل ارور e08 ظرفشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x