تعمیرات ظرفشویی

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی یونیوا UNEVA

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی یونیوا UNEVA|راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی یونیوا

از وسایل پر استفاده در آشپزخانه ماشین ظرفشویی می باشد و اگر ایراد و خرابی در آن ایجاد شود، خیلی سریع متوجه آن خواهید شد. ماشین ظرفشویی یونیوا از جمله ماشین هایی است، که دارای کیفیت خوبی می باشد اما ممکن است در حین استفاده به دلایل گوناگونی دچار مشکل و خرابی شود. تعمیر ماشین ظرفشویی می تواند هزینه های زیادی را در بر داشته باشد. بنابراین افراد زیادی ترجیح می‌دهند، که تعمیرات دستگاه خود را خودشان انجام دهند. در این مطلب مشکلات رایج ماشین ظرفشویی یونیوا را مورد بررسی قرار داده و راهکار کاربردی برای رفع مشکلات به وجود آمده ارائه می دهیم.

عمده‌ترین خرابی ها و مشکلات ماشین ظرفشویی یونیوا

در این بخش هر کدام از خرابی ها و مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی یونیوا پیش آید را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده و دلایل آنها را بیان می کنیم. قبل از هر اقدامی بهتر است، که دفترچه راهنمای دستگاه خود را با دقت مطالعه کنید. این کار موجب می شود، که با دستگاه خود بیشتر آشنا شده و بایدها و نبایدهای آن را بدانید.

ماشین ظرفشویی یونیوا

ظروف در ماشین ظرفشویی یونیوا خوب تمیز نمی‌شوند

وقتی که ظرف های شما در ماشین ظرفشویی یونیوا به خوبی تمیز نمی شود، باید به نحوه استفاده خود با ماشین ظرفشویی یونیوا دقت بیشتری کنید و دقت داشته باشید، که ماشین ظرفشویی را بیش از اندازه پر نکنید و یا ظروف خود را بدون اینکه مواد غذایی آنها را پاک کنید در دستگاه قرار ندهید. در نحوه صحیح قرار دادن ظروف در دستگاه دقت بیشتری داشته باشید. وقتی که اطمینان حاصل کردید این موارد را رعایت می‌کنید، ولی باز هم ظروف شما در دستگاه خوب شسته نمی شود، باید واشر و درزهای دیواره و درب ماشین ظرفشویی خود را از نظر کثیف بودن و انسداد مورد بررسی قرار دهید. همچنین امکان دارد، که بازو های آبپاش مشکل داشته باشند و به راحتی نچرخند.

ماشین ظرفشویی یونیوا نشت آب دارد

ابتدا باید درز درب ماشین ظرفشویی و واشر آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید، که خراب و یا کثیف نباشند. در صورتی که دچار کثیفی و یا خرابی شده باشند، مانع چفت شدن کابل در می شوند. برای پیشگیری از این مشکل بهتر است، که واشر درب ماشین ظرفشویی یونیوا را با استفاده از ماده ضدعفونی کننده مناسب تمیز نمایید و اگر ترک برداشته است باید واشر را عوض کنید.

کلید شناور ماشین ظرفشویی یونیوا سطح آب ماشین ظرفشویی را نشان می دهد. امکان دارد، که این کلید در حالت غیرفعال باشد و موجب شده باشد، که آب دستگاه بیش از اندازه پر شده باشد و موجب نشتی آب از دستگاه شود. چنانچه کلید شناور ماشین ظرفشویی یونیوا گیر کرده باشد، باید آن را تمیز کنید و مشکل را برطرف کنید.

ظروف در ماشین ظرفشویی یونیوا خشک نمی‌شوند

چنانچه المنت حرارتی ماشین ظرفشویی یونیوا خراب شده باشد، موجب بروز این مشکل خواهد شد. اگر المنت حرارتی دستگاه را بررسی نمودید و مشکلی نداشت، ترموستات که مانع داغ شدن ماشین ظرفشویی یونیوا می‌شود را باید چک کنید. خراب بودن ترموستات نیز موجب قطع شدن گرما قبل از خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی یونیوا خواهد شد. برای اینکه از سالم بودن ترموستات اطمینان حاصل کنید، می توانید از مولتی متر استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ظرفشویی دلونگی Delonghi|خدمات نمایندگی ظرفشویی دلونگی

ماشین ظرفشویی یونیوا

ماشین ظرفشویی یونیوا بوی نامطبوعی می‌دهد

معمولاً باقی مانده مواد غذایی مرطوب در ماشین ظرفشویی یونیوا موجب ایجاد بوی بد می شود. ماشین ظرفشویی خود را با دقت چک کنید و اگر مواد غذایی در آن وجود داشت، تمیز کنید.

اگر در ماشین ظرفشویی یونیوا بوی شیمیایی احساس می‌کنید، احتمالاً ظرف و صفحه پلاستیکی روی المنت دستگاه افتاده و ذوب شده است. برای پیشگیری از این مشکل باید ظروف خود را با دقت درون دستگاه بچینید و قبل از قرار دادن ظروف درون دستگاه حتما آنها را تمیز کنید. این کارها موجب می‌شود، که بوهای نامطبوع در ماشین ظرفشویی یونیوا ایجاد نشود.

ماشین ظرفشویی یونیوا روشن نمی‌شود

وقتی ماشین ظرفشویی روشن نمی شود، باید از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل کنید و همچنین می توانید دوباره دستگاه خود را روشن و خاموش کنید و دستگاه خود را به این ترتیب تست نمایید.

این احتمال نیز وجود دارد، که درب ماشین ظرفشویی یونیوا به خوبی بسته نشده باشد و در نتیجه دستگاه شروع به کار نکند. بنابراین باید از چفت بودن درب ماشین ظرفشویی یونیوا اطمینان حاصل کنید.

اگر احساس کردید، که ماشین ظرفشویی نمی تواند درست کار کند این امکان وجود دارد، که موتور ماشین ظرفشویی گیر کرده باشد. در این شرایط باید موتور فن را با دست بچرخانید، تا عاملی که موجب عدم حرکت آن می‌شود را پیدا کنید. قبل از این اقدامات حتماً باید برق ماشین ظرفشویی خود را قطع کنید.

ماشین ظرفشویی یونیوا تخلیه نمی‌کند

اگر پس از اتمام شستشو متوجه شدید، که ماشین ظرفشویی عمل تخلیه آب را به درستی انجام نداده است، در ابتدا بهتر است، که سعی کنید دستگاه را برای بار دوم روشن نمایید. چنانچه ظرفشویی یونیوا به صورت ناگهانی خاموش شود احتمال دارد، که آب داخل آن باقی بماند چون چرخه شستشو هنوز کامل نشده است. با روشن کردن دوباره و اجرای مجدد چرخه شستشو مشکل برطرف خواهد شد.

رسوب مواد غذای نیز ممکن است، که موجب بروز مشکل شود و ماشین ظرفشویی نتواند تخلیه مناسب آب را داشته باشد. چنانچه سیستم تخلیه جدید نصب نموده اید، مطمئن شوید، که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی یونیوا به درستی وصل شده است.

ماشین ظرفشویی یونیوا صدای زیادی دارد

اگر صداهای غیر طبیعی از ماشین ظرفشویی یونیوا شنیده می‌شود، باید قسمت داخلی دستگاه خود را چک کنید و دلیل آن را بیابید. امکان دارد، که یکی از بازوهای شست و شو کج شده و موجب ایجاد صدای عجیب و غریب در دستگاه شود.

حلقه های بلبرینگ و واشر های آب بندی نیز نیاز به تعویض پیدا می کنند. بنابراین باید آنها را نیز بررسی کنید.

به نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی یونیوا باید دقت داشته باشید. در صورتی که ظروف به صورت درست در دستگاه قرار نگیرند، احتمال دارد که در زمان شستشو موجب ایجاد سر و صدا در دستگاه شوند.

چنانچه نتوانستید دلیل صدای زیاد ماشین ظرفشویی یونیوا را به راحتی پیدا کنید، بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. احتمال دارد، که مشکل مربوط به موتور و پمپ ماشین ظرفشویی باشد. تکنسین متخصص می‌تواند این مشکل را رفع کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیرات جاروبرقی یونیوا | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در تهران

ماشین ظرفشویی یونیوا

مواد شوینده در ماشین ظرفشویی یونیوا خوب پخش نمی‌شود

اگر مواد شوینده در ماشین ظرفشویی به خوبی پخش نشود، موجب بروز مشکل خواهد شد و ظروف به خوبی شسته نخواهند شد. این ایراد ممکن است، که به علت کم بودن جریان آب داخل ماشین ظرفشویی پیش آمده باشد.

به اندازه مواد شوینده‌ای که در ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، باید دقت کنید. در برخی موارد زیاد بودن مواد شوینده موجب بروز این مشکل می شود. بنابراین از مقدار آن بکاهید.

چنانچه مشکل برطرف نشد باید محفظه شوینده را مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد، که در زمان کار کردن ماشین ظرفشویی به درستی باز نشود. در برخی موارد چیدمان نادرست ظروف در داخل ماشین ظرفشویی یونیوا موجب می‌شود، که محفظه به درستی باز نشده و مواد شوینده پخش نشوند.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی یونیوا

  •  از مواد شوینده مناسب و استاندارد باید در ماشین ظرفشویی یونیوا استفاده شود. اولین اشتباهی که برخی از افراد در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی یونیوا مرتکب می شوند، این است، که از مواد شوینده اضافه استفاده می کنند و فکر می کنند، که ظرف ها تمیز تر می شوند. کف زیاد موجب آسیب دیدن دستگاه شما خواهد شد.
  • پر کردن ماشین ظرفشویی بیش از ظرفیت دستگاه، دومین اشتباهی است، که افراد مرتکب می شوند. باید ظرف ها را درست بچینید و از تمام فضای ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید، اما بیش از ظرفیت ماشین ظرفشویی نباید پر کنید.
  •  قبل از اینکه باقی مانده مواد غذایی اضافه را پاک کنید، نباید ظروف را درون دستگاه ظرفشویی یونیوا قرار دهید. پیشرفته ترین ماشین های ظرفشویی هم چنانچه روی ظروف بیش از اندازه مواد غذایی وجود داشته باشد، دچار مشکل خواهند شد.
  • عدم رعایت نکات ایمنی از دیگر اشتباهاتی است که در استفاده از ماشین ظرفشویی یونیوا ممکن است مرتکب شوید. تمیز تر شدن و شفاف تر شدن ظروف، افراد را وسوسه می‌کند، که همه چیز را توسط ماشین ظرفشویی یونیوا بشویند اما باید بدانید، که برخی از ظروف را نمی توانید با استفاده از این دستگاه مورد شستشو قرار دهید. ظروف شیشه ای خیلی ظریف، ظروف چوبی، چدنی و مسی از جمله این ظروف می باشند. در صورتی که این ظروف را درون ماشین ظرفشویی یونیوا قرار دهید نه تنها خودشان آسیب خواهند دید، بلکه بقیه ظروف نیز دچار آسیب‌دیدگی خواهند شد.
  • دقت نکردن به نحوه چیدمان ظروف درون ماشین ظرفشویی یونیوا از دیگر اشتباهات است. کاسه‌ها، لیوان ها و فنجان ها را بهتر است، که در طبقات بالایی قرار دهید. گلدان‌ها، قابلمه و ماهیتابه در طبقه پایین باید قرار دهید. در صورتی که ظروف در محل مناسب درون ماشین ظرفشویی قرار نگیرند، احتمال دارد، که در حین شستشو آسیب دیده و بشکنند و یا حتی امکان دارد، که برخی از ظروف ذوب شوند.
  • ماشین ظرفشویی یونیوا را قبل از اینکه به صورت کامل پر شود، نباید روشن کنید. چون موجب هدر رفتن منابع خواهد شد. بهتر است، که صبر کنید، که ظروف کثیف به حدی برسد، که ماشین ظرفشویی شما به صورت کامل پر شود. در این صورت دیگر نیازی به استفاده دوباره از آب و مواد شوینده نخواهد بود.

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی یونیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی یونیوا

امتیاز کاربر: ۲.۳ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا