تعمیرات جاروبرقی

نحوه تعمیرات جاروبرقی یونیوا | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در تهران

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با نحوه تعمیرات جاروبرقی یونیوا آشنا کنیم گاهی ممکن است مشکلات به وجود آمده در جاروبرقی یونیوا جزئی بود و شما بتوانید با رعایت نکات ساده مشکل را برطرف کنید ولی اگر مشکل جاروبرقی یونیوا شما جدی بود و مربوط به خرابی قطعات دستگاه می شد حتماً باید با نمایندگی های تعمیرات جاروبرقی یونیوا تماس بگیرید و از دستکاری کردن جاروبرقی خودداری کنید.

روش نگهداری اصولی از جاروبرقی یونیوا

همانطور که می دانید هر وسیله برقی هرچند هم که با کیفیت بوده و از برند خوبی باشد ممکن است در اثر فرسودگی و یا استفاده نادرست، خراب شود استفاده کردن صحیح و اصولی از جاروبرقی یونیوا می تواند به افزایش طول عمر آن کمک کند. جاروبرقی برای استفاده موارد خاصی می‌باشد و گاهی مواقع شما نباید از جاروبرقی استفاده کنید.

در ادامه می خواهیم نکاتی را برای استفاده صحیح و اصولی از جاروبرقی برای شما توضیح دهیم.

 چیزهایی که هرگز با جارو برقی نباید جارو کنید.

شاید برایتان جالب باشد که تمام به هم ریختگی و کثیفی های منزل را به وسیله جاروبرقی تمیز کنید ولی بعضی از چیزها به جاروبرقی یونیوا شما آسیب می رساند در ادامه مواردی را که نباید برای تمیز کردن آن ها از جارو برقی استفاده کنید برایتان نام ببریم:

 • تکه های شیشه:  جارو کردن تکه های شیشه برای جاروبرقی مضر می باشد زیرا ممکن است که شیشه باعث سوراخ شدن کیسه جارو شده و یا داخل جارو را خراش بدهد برای تمیز کردن شیشه ی شکسته از جارو دستی استفاده کنید.
 • گرد و غبار ریز: اگر به دلیل سمباده زنی و یا دلایل دیگر، ذرات ریزی در منزل شما باقی مانده هرگز آنها را با جارو برقی جارو نکنید زیرا گرد و غبار خیلی ریز می تواند کیسه جاروبرقی و یا فیلتر آن را مسدود کند و این باعث برگرداندن خاک ها توسط جاروبرقی به داخل هوا می شود.
 • اجسام خیس و مرطوب: جاروبرقی های معمولی برای نظافت اجسام مرطوب و خیس طراحی نشده بهتر است به جای جاروبرقی، برای جارو کردن این سطوح از جارو دستی استفاده کنید.
 • خاکستر شومینه: همانطور که می‌دانید خاکستر شومینه گرما را برای مدت طولانی در خود نگه می دارد اگر می خواهید خاکستر شومینه را جارو کنید باید چند روز صبر کنید تا از خنک شدن کامل خاکستر اطمینان پیدا کنید.
 • اشیاء ریز و یا اشیاء فلزی: وقتی شما در هنگام جارو کردن اشیای ریز را روی زمین می بینید باید ابتدا آنها را با دست برداشته و سپس منزل را جارو کنید زیرا ممکن است این اشیا باعث مسدودی لوله های جاروبرقی شود.

جاروبرقی یونیوا

مشکلات متداول در جاروبرقی یونیوا

محصولات یونیوا از کیفیت بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی هم در بین کاربران دارد ولی جاروبرقی یونیوا هم مانند هر وسیله برقی دیگری ممکن است دچار خرابی شود در ادامه می خواهیم برای شما مشکلات احتمالی را که ممکن است برای جاروبرقی یونیوا شما به وجود بیاید همراه با روش های برطرف کردن آن بیان کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی یونیوا UNEVA

مشکلات احتمالی در جاروبرقی یونیوا عبارت می باشد از:

 • روشن نشدن جاروبرقی
 • جاروبرقی مکش کافی ندارد.
 •  جاروبرقی داغ می کند.
 • خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی یونیوا
 •  صدای غیر عادی در جاروبرقی
 •  بوی سوختگی در جاروبرقی یونیوا
 • بوی خاک در جاروبرقی یونیوا

دلایل روشن نشدن جاروبرقی یونیوا چیست؟

اگر هنگام استفاده از دستگاه جاروبرقی یونیوا متوجه شدید که جاروبرقی شما روشن نمی شود باید ابتدا پریز برق را بررسی کنید ممکن است پریز برقی که جاروبرقی را به آن وصل کرده اید دچار مشکل شده باشد برای این منظور می توانید دستگاه خود را به پریز دیگری وصل کنید در مرحله بعدی باید سیم رابط دستگاه را چک کنید اگر سیم رابط دچار قطعی شود جاروبرقی روشن نخواهد شد بعضی از جاروبرقی ها دارای سنسور حرارتی می باشند که در صورت استفاده زیاد از جارو برقی، دستگاه خاموش می شود اگر شما از جاروبرقی خود برای مدت طولانی استفاده کنید جاروبرقی داغ کرده و سنسور ترموستات دستگاه را خاموش می کند برای برطرف کردن مشکل کمی صبر کنید بعد از خنک شدن جاروبرقی از آن استفاده کنید.

خراب شدن برد الکترونیکی جاروبرقی می تواند باعث روشن نشدن جاروبرقی شود در صورت خرابی برد، حتماً باید به نمایندگی های تعمیرات جاروبرقی یونیوا مراجعه کرده و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

چرا جاروبرقی یونیوا مکش کافی ندارد؟

یکی دیگر از مشکلات متداولی که برای بیشتر جاروبرقی ها به وجود می آید عدم مکش کافی است ممکن است در هنگام استفاده از جاروبرقی یونیوا متوجه این موضوع شوید که آشغال ها در روی زمین باقی مانده و جمع نشده است، اگر کیسه جاروبرقی پر شده باشد می تواند یکی از مهمترین دلایل بروز این مشکل باشد کیسه جاروبرقی را به طور منظم خالی کنید و اگر کیسه یکبار مصرف بود بعد از پر شدن کیسه، حتماً آن را تعویض کنید.

مسدود شدن لوله خرطومی می تواند باعث کم شدن مکش دستگاه جاروبرقی شود می توانید به وسیله چراغ قوه لوله خرطومی را بررسی کنید و در صورت مسدود بودن به کمک یک شلنگ و یا لوله بلند، مسدودی را برطرف کنید.

دلیل دیگری که باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود کثیف بودن فیلتر جاروبرقی است فیلتر جاروبرقی نقش مهمی در دستگاه داشته و باید به طور مرتب تمیز و در صورت نیاز تعویض شود.

چرا جاروبرقی یونیوا داغ می کند؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در جاروبرقی داغ کردن دستگاه است که دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود که مهمترین آنها استفاده زیاد و مداوم از جاروبرقی است هیچگاه از دستگاه جاروبرقی خود برای مدت طولانی استفاده نکنید زیرا داغ کرده و باعث خراب شدن لاستیک نگهدارنده موتور و خراب شدن فن موتور خواهد شد و علاوه بر آن باعث می شود که موتور جاروبرقی نیم سوز شده و ترموستات هم خراب شود.

در صورت پر بودن کیسه جاروبرقی و یا کثیف بودن فیلتر دستگاه جاروبرقی، ممکن است جاروبرقی یونیوا داغ کند. همچنین مسدود شدن لوله خرطومی هم می‌تواند باعث فشار زیاد به موتور شده و جاروبرقی شما داغ کند.

چرا جاروبرقی یونیوا ناگهان خاموش می شود؟

اگر در هنگام کار متوجه شدید که به طور ناگهانی جاروبرقی یونیوا شما خاموش شده است مهمترین دلیلی که می تواند باعث خاموشی ناگهانی جاروبرقی شود خراب شدن دکمه خاموش و روشن دستگاه است زیرا وقتی شما دستگاه خود را روشن می کنید ممکن است در اثر خرابی دکمه،شاسی به بیرون پریده و باعث خاموشی جاروبرقی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر جارو شارژی اپکس Apex در تهران

یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل قرار نگرفتن درست دوشاخه در پریز است. خراب شدن ترموستات جاروبرقی و همچنین مسدود شدن لوله دستگاه جاروبرقی می تواند باعث بروز این مشکل شود. اگر کیسه جاروبرقی پر باشد و یا فیلتر دستگاه کثیف شود باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی خواهد شد.

 چرا جاروبرقی یونیوا صدای غیرعادی می دهد؟

جاروبرقی در حالت عادی صدای نسبتاً زیادی دارد ولی اگر با صدای غیر عادی در جاروبرقی یونیوا روبرو شدید باید ابتدا فیلتر دستگاه جاروبرقی را بررسی کنید ممکن است فیلتر کثیف شده باشد مسدود بودن لوله خرطومی هم می‌تواند باعث سر و صدا در جاروبرقی شود زیرا مسدود بودن لوله خرطومی و کثیف شدن فیلتر باعث خواهد شد که دستگاه برای مکش قدرت نداشته و سر و صدا ایجاد کند.

 چرا جاروبرقی بوی سوختگی می دهد؟

بوی سوختگی یکی از رایج ترین مشکلات جاروبرقی می‌باشد که می‌تواند به دلیل سوختن موتور به وجود بیاید اگر از جاروبرقی یونیوا خوب مراقبت نکنید و به طور مداوم و برای مدت زیاد از دستگاه جاروبرقی استفاده کنید ممکن است باعث سوختن موتور شود.

تعویض نکردن به موقع کیسه جاروبرقی و یا فیلتر دستگاه باعث سوختن موتور خواهد شد. یکی دیگر از دلایلی که باعث انتشار بوی سوختگی می شود به وجود آمدن مشکل در تسمه جاروبرقی می باشد. خراب شدن برد جاروبرقی هم می تواند باعث بوی سوختگی در جاروبرقی شود برای برطرف کردن مشکل حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

چرا جاروبرقی یونیوا بوی خاک می دهد؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام استفاده از جاروبرقی و تمیز کردن خانه متوجه بوی خاک از جاروبرقی شدید در این صورت حتماً منزل شما کثیف تر خواهد شد. دلایلی که می‌تواند باعث خاک دادن جاروبرقی و بوی خاک در دستگاه شود پر بودن کیسه جاروبرقی است اگر شما کیسه جاروبرقی را به موقع خالی نکنید و کیسه پر شده باشد در هنگام جارو کردن، کیسه حجم خالی برای جمع کردن گرد و خاک و آشغال نداشته و گرد و خاک را به بیرون می ریزد و این باعث خاک دادن دستگاه جاروبرقی یونیوا خواهد شد دقت داشته باشید در این صورت ممکن است که موتور جاروبرقی بسوزد.

سعی کنید در فواصل منظم کیسه جاروبرقی خود را خالی کنید اگر دستگاه جاروبرقی شما دارای کیسه یکبارمصرف بود حتماً آن را بعد از پر شدن تعویض کنید. یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث خاک دادن جاروبرقی شود کثیفی فیلتر است همان‌طور که گفتیم فیلتر در جاروبرقی نقش مهمی داشته و در صورت کثیف شدن می تواند باعث بروز مشکلات زیادی شود پس به صورت منظم فیلتر جاروبرقی را تمیز و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

جاروبرقی یونیوا

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش نگهداری و اصولی از جاروبرقی را به طور کامل توضیح دادیم و همچنین مشکلات احتمالی را که ممکن است برای جاروبرقی یونیوا شما به وجود بیاید برایتان بیان کردیم اگر مشکل جاروبرقی شما با رعایت نکات بیان شده، برطرف نشد و مشکل جدی بود حتماً باید با نمایندگی های تعمیرات جاروبرقی یونیوا تماس بگیرید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

اگر در زمینه تعمیرات جاروبرقی یونیوا سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیرات جاروبرقی یونیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل روشن نشدن جاروبرقی یونیوا چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا