تعمیرات ظرفشویی

چرا ظرفشویی بوش دچار ارور E27 می شود؟ راه حل رفع ارور ظرفشویی بوش

بوش یکی از برند های معروف و محبوب در بین ایرانیان است و وسایل برقی بسیاری چون ظرفشویی با این برند در خانه ها وجود دارد اما این دستگاه نیز مانند هر وسیله برقی دیگری ممکن است دچار خطا و ایراد گردد. وسایل برقی تولید شده در سال های اخیر دارای یک صفحه نمایش می باشند که علائم و ارور های دستگاه را به کاربر نشان می دهد به این ترتیب با کمک این ارورها و کد های خطا می توان فهمید ظرفشویی دچار چه مشکلی شده است و فرد بتواند برای تعمیر آن اقدام نماید. وجود نمایشگر دیجیتال در ماشین ظرفشویی بوش سبب شده تا پیش از خطرناک شدن مشکل دستگاه از آن مطلع گردید و به رفع آن بپردازید.

یکی از مهم ترین کد های خطا در ماشین ظرفشویی ارور E۲۷ می باشد که دارندگان این دستگاه ممکن است بارها با آن مواجه گردند، ارور E۲۷ مانند هر کد خطای دیگری نشانگر بروز مشکلی در دستگاه بوده و به کاربر هشدار می دهد از این رو در مواجه با هر نوع کد خطایی باید هر چه سریع تر برای رفع آن اقدام کرد تا با مشکلات بعدی مواجه نگردید.

منظور از ارور E۲۷ در ظرفشویی بوش چیست؟

ارور یا کد های خطا روی نمایشگر LCD ماشین ظرفشویی با حروف و اعداد انگلیسی دیده می شوند که هر یک نشانگر مشکلی در دستگاه می باشند، این ارور ها همراه با صدای آلارم ظاهر می گردند و گاهی اوقات سبب اختلال در روند شستشوی ظروف می شوند. چنانچه به این ارور ها بی توجه باشید این احتمال وجود دارد که دستگاه دچار آسیب بیشتری گردد و به تعمیر نیاز پیدا کند. کاربران بسیاری ممکن است با کد خطا یا ارور E27 در ماشین ظرفشویی بوش مواجه گردند اما باید گفت این کد خطا به دلیل وجود مشکل یا خرابی قطعات در دستگاه نیست بلکه به دلیل نوسان برق می باشد.

با وجود اینکه ارور E27 از عدم خرابی و ایراد در دستگاه خبر می دهد و ممکن است برای فرد نگرانی در پی نداشته باشد اما بی توجهی به رفع این ارور سوختن برخی قطعات در دستگاه و یا خرابی آن ها را در پی خواهد داشت. نوسانات شدید برق می تواند آسیب های بسیاری به ماشین ظرفشویی وارد سازد و به سوختن یا نیم سوز شدن قطعه ای منجر گردد، برد نقش بسیار مهمی در دستگاه ایفا می کند و چنانچه دچار خرابی گردد در واقع کل ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است و تعمیر و تعویض برد هزینه بسیار بالایی به فرد تحمیل می کند از این رو نسبت به ارور E27 در دستگاه بی توجه نباشید. معمولا هنگامی که ماشین ظرفشویی مستقیم به برق وصل شود این مشکل رخ می دهد بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز این ارور در دستگاه از یک محافظ برق مطلوب استفاده کنید.

ارور 27 ماشین ظرفشویی بوش

روش هایی برای جلوگیری از نوسانات جریان برق در ظرفشویی بوش

با کمک روش های زیر می توانید مانع از بروز مشکل و نمایش ارور E27 در دستگاه خود گردید:

  • استفاده از یک‌ منبع برق پایدار برای اتصال ظرفشویی
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور E17 ظرفشویی بوش و راه های برطرف کردن آن

هنگامی که اتصالات نامناسب باشد جریان برق را دچار نوسان می کند بنابراین بررسی نمایید تا دستگاه به درستی به یک منبع برق پایدار متصل شده باشد. پریز برق را مورد بررسی قرار دهید که به درستی کار کند و نیز کابل برق معیوب نباشد.

  • وجود یک ولتاژ پایدار

پایدار بودن ولتاژ برق در منطقه را مورد بررسی قرار دهید چرا که نوسانات ولتاژ تاثیر منفی روی عملکرد دستگاه دارد، توصیه می شود از یک تنظیم کننده ولتاژ که سبب پایدار ماندن ولتاژ شده استفاده کنید.

  • عدم استفاده از سیم های بلند

از استفاده از سیم های طولانی و فرسوده برای ماشین ظرفشویی اجتناب کنید، این کار آسیب های بسیاری به دستگاه وارد می سازد. در صورتی که مشکلات مربوط به جریان برق همیشگی است حتما با یک متخصص و یا شرکت برق منطقه تماس حاصل نمایید.

چگونه ارور E۲۷ ماشین ظرفشویی بوش را رفع کنیم؟

بهتر است افرادی که به تازگی ماشین ظرفشویی خریده اند و یا برای اولین بار با ارور E27 در ظرفشویی بوش مواجه شده اند دستگاه خود را به صورت مستقیم به پریز برق متصل نکنند و از یک ترانس مخصوص ماشین ظرفشویی یا همان محافظ برق استفاده کنند تا دوباره با این ارور مواجه نگردند و دستگاه دچار آسیب های بعدی نشود. با وجود اینکه خرید محافظ برق هزینه ای به شما تحمیل می کند اما وجود آن از آسیب های وارده به دستگاه و هزینه های مربوط به تعمیر آن در بلند مدت جلوگیری می کند و از این طریق می توانید تا حد زیادی نیاز به تعمیر در ماشین ظرفشویی بوش را به حداقل برسانید.

همچنین توصیه می شود از ماشین ظرفشویی خود و سایر وسایل برقی در ساعات اوج مصرف برق استفاده نکنید و ظرف های کثیف خود را در ساعاتی که اوج مصرف برق نیست بشویید. ساعت اوج مصرف برق هر ۶ ماه یکبار تغییر می کند و در ۶ ماه اول سال بین ساعات ۱۹ تا ۲۳ اوج مصرف برق بوده و ۲۳ تا ۷ صبح کمترین میزان مصرف از برق می باشد، همچنین در ۶ ماه دوم سال ساعات ۱۸ تا ۲۲ اوج مصرف برق و از ۲۲ تا ۶ صبح کمترین میزان مصرف برق است.

نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی بوش

به جزء ساعت های اوج مصرف در باقی ساعات مصرف برق به صورت متوسط است اما چنانچه در این ساعات نیز دستگاه با ارور E27 روبه رو شد، استفاده از ماشین ظرفشویی را تنها به ساعت هایی که مصرف برق کمتر بوده موکول نمایید.

استفاده از ماشین ظرفشویی در بازه های کم باری برق علاوه بر اینکه مانع از ارور E27 دستگاه شده بلکه هزینه های برق در ساعات اوج مصرف بسیار بیشتر است و با استفاده نکردن از ظرفشویی در این ساعات تا حد زیادی هزینه های شما کاهش می یابد و همین امر سبب شده تا عمر دستگاه به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

بسیاری از مواقع قرار گرفتن ساعات کم باری برق در زمان خواب یا فراموشی شخص سبب شده تا افراد مجبور شوند در ساعت های اوج مصرف از ظرفشویی خود استفاده کنند، توصیه می شود این افراد دستگاه خود را روی تایمر قرار دهند تا ماشین ظرفشویی در این بازه زمانی روشن گردد و ظروف را بشوید. ممکن است استفاده از ظرفشویی در این بازه زمانی که با خواب افراد تداخل دارد برای برخی آزاردهنده باشد چرا که از شستشوی ظروف و تخلیه آب صدای ملایمی ایجاد می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  برنامه های متنوع شستشو در ماشین ظرفشویی زاروتی | راهنمای فارسی ظرفشویی زاروتی

تولید کنندگان ماشین های ظرفشویی برای جلوگیری از سروصدا دستگاه حین خواب افراد قابلیت های جدیدی چون تایمر و سکوت را به دستگاه های خود اضافه کرده اند، وجود تایمر این امکان را به افراد می دهد تا هر زمانی که می خواهند ماشین ظرفشویی را برای روشن شدن تنظیم کنند‌. همچنین بیان داشته اند که بهترین زمان برای استفاده از ماشین ظرفشویی در همان ساعات کم باری برق یعنی آخر شب یا اول صبح است، زیرا تولید کنندگان می دانند که نوسانات برق روی قطعات داخلی دستگاه تاثیر می گذارد و آن را دچار آسیب می کند. بنابراین وجود این قابلیت ها در ماشین ظرفشویی بوش سبب شده در ساعات کم باری برق و هنگامی که شما در خواب هستید همه ظرف ها به خوبی شسته شوند و علاوه بر کاهش مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن، از ایجاد کد های خطا نظیر ارور E27 جلوگیری به عمل آید.

در بیشتر ماشین ظرفشویی های بوش و خیلی از برند های دیگر آپشن سکوت یا شب وجود دارد اما ممکن است در هر برندی نام متفاوتی داشته باشد که این نام اهمیت چندانی ندارد و کاری که این قطعه انجام می دهد حائز اهمیت است. برای استفاده از این قابلیت دستگاه لازم است هنگام انتخاب برنامه شستشو توسط فرد فعال گردد چرا که به صورت عادی بر روی برنامه ها اعمال نمی شود‌. در واقع آپشن سکوت یا شب سبب شده تا ورود و خروج آب از ظرفشویی هنگام شستشو ظروف و پاشیده شدن آب روی آن ها با سرعت کمتری صورت گیرد که نتیجه این امر کم شدن صدای ماشین ظرفشویی در حین شستن ظروف بوده و موجب آزار افراد و بدخوابی آن ها نمی شود‌.

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید وسایل برقی از جمله ماشین ظرفشویی توجه به میزان مصرف انرژی آن ها می باشد، به هر میزان که مصرف انرژی در دستگاه کمتر باشد احتمال بروز ارور E27 کاهش می یابد. به این ترتیب باید به برچسب انرژی روی دستگاه توجه کرد که سطح A و سطح های بالاتر از آن بهترین شرایط را از نظر مصرف انرژی دارند و موجب کاهش نوسانات برق می گردند. برای خرید سایر لوازم برقی منزل نیز به پایین بودن مصرف انرژی در آن ها توجه نمایید، همچنین هنگامی که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید سایر وسایل برقی اضافه در منزل که روشن هستند را خاموش کنید تا مصرف انرژی کاهش یابد.

رفع ارور ظرفشویی بوش

با این حال ممکن است در زمان اوج مصرف برق مجبور به استفاده از ماشین ظرفشویی بوش یا دیگر برند ها گردید، در این شرایط بهتر است از برنامه هایی با زمان شستشو کوتاه و دمای پایین آب استفاده کنید. با این کار تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی می شود و مانع از فشار زیاد روی قطعات دستگاه می گردد، با این حال اگر در این شرایط نیز با ارور E27 ظرفشویی بوش مواجه شدید دستگاه را خاموش نمایید و شستن ظرف ها را به زمان دیگری موکول کنید تا این کد خطا رفع گردد.

چرا ظرفشویی بوش دچار ارور E27 می شود؟ راه حل رفع آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ظرفشویی بوش دچار ارور E27

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا