هنری

متداولترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

افراد بسیاری هستند که هزینه‌ های زیادی بابت خرید وسایل منزل و مبلمان پرداخت می‌ کنند و حتی دقت و حساسیت زیادی نیز برای خرید به خرج می‌ دهند. شاید بتوانند از بین گزینه‌ های متنوع بهترین نوع مبلمان و وسایل را انتخاب نمایند اما همین افراد زمانی که پای دکوراسیون و چیدمان مبلمان به میان می‌ رسد با انجام اشتباهاتی باعث می‌ شوند همه انرژی و هزینه‌ هایی که انجام داده‌ اند به هدر برود. اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه باعث می شود که نه تنها خانه زیبا نباشد بلکه حالت نا مرتب و آشفته به خود بگیرد.

متداول‌ ترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل

یکی از متداول‌ ترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل این است که مبلمان به صورت چسبیده و ردیفی چیده می‌ شود. گاهی نیز جای کافی در منزل وجود ندارد و افراد مجبور می‌ شوند که شبیه پشتی‌ های قدیمی که در خانه‌ ها وجود داشت مبلمان را به شکل دور تا دور دیوار قرار دهند و همین کار باعث می‌ شود که مبلمان جلوه و زیبایی خود را از دست بدهد و جایگاه مناسبی که باید داشته باشد به آن اختصاص داده نمی‌ شود. معماری خانه‌ های قدیمی در ایران طوری بود که سالن‌ های بزرگ داشتند و بیشتر از فرش‌ ها و پشتی‌ های سنتی ایرانی استفاده می‌ کردند و همین موضوع باعث می‌ شد که ظاهر جذابی به خانه بخشیده شود اما با گسترش زندگی شهر نشینی و سکونت افراد در آپارتمان‌ ها، این سبک زندگی از بین رفته و جای خود را به زندگی‌ های امروزی و غربی داده است. معمولا امروزه در همه خانه‌ ها مبلمان در انواع مختلفی دیده می‌ شود. بسیاری از افراد با این سبک از زندگی هنوز آشنایی زیادی ندارند و به همین خاطر جهت چیدمان مبلمان اشتباهاتی انجام می‌ دهند. برای آنکه بدانید مبلمان به چه صورتی باید در خانه شما چیدمان شود تا خانه شما زیباتر و شیک‌ تر به نظر آید نکات مهمی را باید بدانید.

چه مبلی باید بخرم؟

با توجه به آنکه انواع مختلف مبلمان در طرح‌ ها و سبک‌ های گوناگونی در بازار وجود دارد بنابراین گاهی افراد را برای خرید دچار سردرگمی و تردید می‌ کند و معمولاً نمی‌ دانند که چه مبلمانی برای خانه آنها بهترین گزینه می باشد.متداولترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل بیشترین مدل مبل‌ هایی که در ایران رایج است مبل‌ های نیم ست می‌ باشد که معمولاً از یک کاناپه دو نفره و همچنین دو کاناپه یک نفره تشکیل شده است. همچنین مبلمان در ست هفت نفره شامل یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو کاناپه یک نفره موجود می‌ باشد. مبلمان در ست هشت نفره به صورت دو کاناپه سه نفره و دو کاناپه یک نفره نیز اخیراً به بازار عرضه شده است. یکی دیگر از متداول‌ ترین مبلمانی که در بازار وجود دارد و البته طرفداران زیادی نیز دارد مبلمان ال می‌ باشد. هنگام خرید مبلمان ابتدا باید متراژ خانه خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن اقدام به خرید نمایید. چنانچه خانه کوچکی دارید و رفت و آمد در منزل شما زیاد نیست می‌ توانید از نیم‌ ست‌ های کوچک استفاده کنید. چنانچه خانه شما کوچک است ولی رفت و آمد در خانه شما زیاد می‌ باشد بهتر است مبلمان ال خریداری کنید که هم جای کمتری بگیرد و هم بتوانید بیشترین استفاده را از آن داشته باشید. چنانچه خانه بزرگی دارید می‌ توانید ست ۷ نفره، ۸ نفره و یا ۹ نفره مبلمان را برای منزل خود خریداری نمایید. انتخاب مدل و طرح مبلمان نیز بستگی به سلیقه شما دارد. همچنین می‌ توانید میز ناهارخوری خود را طوری انتخاب نمایید که گاهی اوقات بتوانید از صندلی‌ های میز نیز به عنوان مبل استفاده کنید.

حتما بخوانید:   برچسب دیواری یا استیکر دیواری چیست؟

چه سبکی از مبلمان را خریداری کنم؟

هر چقدر که انواع مختلف سبک دکوراسیون و معماری وجود دارد، متناسب با آن نیز طراحی مبلمان مختلف انجام گردیده و موجود می‌ باشد. زمانی که قصد دارید برای خانه خود مبلمان تهیه کنید انواع مختلفی از مبل راحتی و استیل سر راه شما قرار می‌ گیرد. دو راهی در انتخاب مبل راحتی یا استیل می‌ تواند بسیار چالش بر انگیز باشد. در کنار این مبلمان گاهی مبل‌ های کلاسیک نیز به چشم می‌ آیند و ممکن است شما را برای خرید ترغیب نمایند. برخی از مبل‌ ها دارای بدنه چوبی منبت کاری و کنده کاری شده می‌ باشند و چنانچه دوست دارید فضای خانه شما کلاسیک باشد می‌ توانید از این مبل‌ ها استفاده کنید.

مبلمان برای خانه‌ های مدرن

اگر سبک کلی خانه شما امروزی و مدرن می‌ باشد، قرار دادن مبل کلاسیک و استیل در واقع یک نا هماهنگی ایجاد خواهد کرد و پس از چیدن این نوع از مبل‌ ها پی می‌ برید که آنها جذابیتی برای شما ندارند. ضمناً مبل‌ های کلاسیک و استیل برای خانه‌ هایی مناسب می‌ باشند که دارای متراژ بزرگ هستند. اگر دوست دارید که برای مهمانی‌ های خود فضای کافی داشته باشید می‌ توانید دو سبک مبلمان انتخاب کرده و آنها را در خانه بچینید. مبلمان با سبک راحتی برای خانه‌ هایی که مدرن هستند بسیار مناسب می‌ باشد و برای مهمانی‌ ها و پذیرایی‌ های روزمره به کار می‌ رود. متداولترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزلهمچنین اگر خانه شما کوچک نیز باشد می‌ تواند گزینه خوبی برای دکوراسیون باشد. مبلمان راحتی دارای تنوع بسیار زیادی می‌ باشد و شما بر اساس ابعاد منزل و همچنین سلیقه خود می‌ توانید طرح مورد نظر را انتخاب نمایید.

حتما بخوانید:   هوگه چیست | مفهوم هوگه و آشنایی با کاربرد آن در دکوراسیون خانه

چیدمان ردیفی مبل‌ ها ممنوع

یکی از متداول‌ ترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل چیدمان ردیفی مبلمان می‌ باشد. معمولاً افراد برای آنکه کمبود جا دارند این کار را انجام می‌ دهند و مبلمان را به صورت ردیفی می‌ چینند که همین موضوع باعث می‌ شود زیبایی خانه به طرز چشمگیری کم شود. زمانی که قصد دارید چیدمان مبلمان منزل را انجام دهید باید فاصله استانداردی بین کاناپه‌ ها قرار دهید تا افراد برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر دچار مشکل نشوند. همچنین کاناپه‌ ها باید از دیوار فاصله داشته باشند تا علاوه بر آنکه ظاهر آنها بهتر شود رفت و آمد نیز راحت‌ تر باشد. چنانچه متراژ خانه شما خیلی کم است لازم نیست که فاصله بین مبلمان و دیوار را رعایت کنید. همچنین می‌ توانید مبل‌ ها را به صورت ال بچینید تا برای تردد با مشکلی مواجه نشوید. با این کار علاوه بر آنکه زیبایی منزل شما حفظ می‌ شود رفت و آمد نیز راحت‌ تر انجام می‌ گردد.

فرشی با ابعاد مناسب انتخاب کنید

فرش بدون شک اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین المان در دکوراسیون هر خانه‌ ای به حساب می‌ آید. شما باید با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون، انتخاب درستی جهت فرش داشته باشید. نقش و طرح فرش، اندازه و ابعاد آن و نوع فرشی که شما خریداری می‌ کنید بسیار مهم می‌ باشد. در خانه همه ما ایرانی‌ ها طبق فرهنگی که از قدیم داریم فرش مورد استفاده قرار می‌ گیرد و همیشه باید با ابعاد اتاق متناسب باشد. فرش در واقع برای کف زمین می‌ باشد که شما می‌ توانید با پهن کردن آن روی آن استراحت کرده غذا بخورید و فضایی برای نشستن نیز داشته باشید. بنابراین باید فرشی انتخاب کنید که کنج خانه را کاملاً بگیرد مگر آنکه قصد داشته باشید برای سالن پذیرایی فرش تهیه کنید و اطراف آن را مبلمان قرار دهید که در این صورت فرش باید کوچکتر از متراژ کف سالن باشد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ابعاد فرش را طوری انتخاب کنید که پایه مبلمان حتماً بر روی فرش قرار بگیرد و زمانی که روی مبل نشسته‌ اید پاهای شما روی فرش باشد. قرار دادن فرش کوچک که فقط زیر میز را بپوشاند یکی از اشتباهات بزرگ در چیدمان منزل می‌ باشد.

حتما بخوانید:   فرش بافی و ریشه زنی فرش | روش های مختلف ریشه بافی فرش

تلویزیون نباید محور چیدمان مبل قرار گیرد

اگر خانه شما بزرگ است بنابراین دست شما برای چیدمان مبل باز است. معمولاً افراد مبلمان را طوری قرار می‌ دهند که حول محور تلویزیون باشد اما این کار اشتباه است البته برای افرادی که خانه‌ های آنها متراژ زیادی دارد. بنابراین شما باید تلویزیون را جایی قرار دهید که دور از مبلمان باشد و شما با دور هم چیدن مبلمان بتوانید فضای زمینی و گرم برای دورهمی‌ ها و مهمانی‌ ها ایجاد کنید. در این صورت است که افراد توجهی به تلویزیون ندارند و بیشتر با یکدیگر به صحبت و گفتگو مشغول می‌ شوند.

تفکیک منزل با مبل ال

یکی از ترفندهایی که در دکوراسیون داخلی منزل می‌ تواند باعث بسیار زیباتر دیده شدن فضای داخلی خانه شما شود تفکیک قسمت‌ های مختلف با مبل ال می‌ باشد. معمولا خانه‌ هایی که کوچک هستند دیوارهای کمی جهت جداسازی بخش‌ های مختلف خانه دارند.متداولترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل بنابراین می‌ توانید از مبل ال استفاده کرده و بخش‌ های مختلفی در خانه خود ایجاد نمایید. مبل ال از مبل هایی می‌ باشد که جهت تفکیک فضای خانه بسیار مناسب است و جای زیادی اشغال نمی‌ کند.

سخن پایانی

بسیاری از افراد بدون آنکه از اصول چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل چیزی بدانند نسبت به خرید لوازم مختلف اقدام کرده و شروع به دکوراسیون خانه خود می‌ کنند. در بعضی موارد این کار نتیجه خوبی می‌ تواند به دنبال داشته باشد ولی در بیشتر مواقع چیدمان و دکوراسیون بدون آنکه به اصول اساسی آن توجه شود می‌ تواند باعث عدم هارمونی و هماهنگی در لوازم و وسایل خانه شما شود. در این مقاله نکاتی در مورد اصول چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل عنوان کردیم. با رعایت این نکات می‌ توانید خانه خود را از آن چیزی که هست زیباتر جلوه دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

متداولترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

متداولترین اشتباهات چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل، مبلمان برای خانه‌ های مدرن

امتیاز کاربر: 2.6 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

3.1 8 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x