هنری

هوگه چیست | مفهوم هوگه و آشنایی با کاربرد آن در دکوراسیون خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

هوگه یک مفهوم فرهنگی و روانشناسی است که نشان دهنده یک حالت روحی خاص است. هوگه به ما کمک می کند تا از لحظات ساده و شیرین زندگی لذت ببریم و با خودمان و دیگران همبستگی و ارتباط برقرار کنیم. در واقع هوگه یک راز برای شاد بودن و خوشحال زندگی کردن است. در ادامه این مقاله، قصد داریم به بررسی پاسخ سوال هوگه چیست بپردازیم.

هوگه چیست ؟

هوگه یک کلمه دانمارکی است که به ایجاد فضاهای دنج و راحت و آرامش بخش در خانه یا مکان های دیگر اشاره دارد.

در واقع هوگه نشان دهنده یک حالت روحی است که با حس سلامتی و رضایت همراه است. سبک هوگه شامل هر چیزی خوب، راحت، امن و شناخته شده است.

برای مثال، نشستن کنار آتش، خوردن چای گرم، لم دادن با کتاب مورد علاقه، گذراندن زمان با دوستان و خانواده و … می توانند مثال هایی از هوگه باشند.

هوگه به عنوان یک ویژگی مشخص از فرهنگ دانمارکی شناخته شده است و در سال های اخیر در جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

مزایای هوگه چیست

ایجاد فضای هوگه در خانه

چگونه می توان فضای هوگه را در خانه ایجاد نمود؟ برای ایجاد فضای هوگه در خانه، می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

استفاده از رنگ های گرم

از رنگ های گرم و طبیعی مثل قهوه ای، نارنجی، زرد و قرمز در دکوراسیون خانه استفاده کنید. این رنگ ها باعث می شوند که فضا دنج و صمیمی به نظر برسد.

استفاده از شمع و چراغ های کم نور

از شمع ها، چراغ های کم نور و چوب های روشن برای روشنایی خانه استفاده کنید. این منابع نور موجب می شوند که فضا گرم و جذاب به نظر برسد.

حتما بخوانید:   انواع رنگ سرد و گرم چیست؟ | شناخت کامل رنگ های سرد و گرم

استفاده از وسایل نرم و پرزدار

از پتوها، فرش ها، بالش ها، تشک ها و لباس های نرم و پرزدار برای افزایش راحتی اعضای خانه استفاده کنید. این وسایل فضایی راحت و لطیف در اختیار شما قرار می دهد.

به کار بردن گل و گیاه

در سبک هوگه می توانید از گل ها، گیاهان سبز، عکس ها، تابلوها و آثار هنری برای زینت خانه استفاده کنید. این وسایل باعث می شوند که فضا زنده و شاداب به نظر برسد.

استفاده از عطر و عود

از عطرها، اسانس ها، عود و معطر کننده های خانگی برای خوشبو کردن خانه استفاده کنید. این منابع معطر موجب می شوند که فضا معطر و دلپذیر به نظر برسد.

پخش کردن موسیقی

از موسیقی، فیلم، کتاب، بازی و سایر سرگرمی های مورد علاقه تان برای لذت بخش کردن خانه غافل نشوید. این منابع سرگرمی باعث می شوند که فضا شاد و جذاب به چشم آید.

برقراری مهمانی دوستانه

از دعوت دوستان، خانواده و عزیزان تان برای به اشتراک گذاری لحظات خوب در خانه استفاده کنید. این روابط موجبات صمیمیت و ایجاد عشق و علاقه را در خانه شما فراهم می کند.

سبک هوگه در دکوراسیون چیست؟

همانطور که گفتیم، سبک هوگه در دکوراسیون یک سبک زیبا و آرامش بخش است که از فرهنگ دانمارکی الهام گرفته شده است.

این سبک به ما کمک می کند تا از لحظات ساده و شیرین زندگی لذت ببریم و با خودمان و دیگران همبستگی و ارتباط برقرار کنیم. سبک هوگه در دکوراسیون، همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم بر پایه چند اصل اساسی است:

  • استفاده از رنگ های گرم و طبیعی  که باعث می شوند که فضا دنج و صمیمی به نظر برسد.
  • استفاده از نور طبیعی و ملایم که فضا را گرم و جذاب میکند.
  • به کار بردن وسایل نرم و پرزدار که باعث می شوند که فضا راحت و لطیف به نظر برسد.
  • استفاده از گل ها و گیاهان سبز که فضایی سرسبز و شاداب در اختیارتان قرار میدهد.
  • استفاده از معطر کننده ها و ایجاد فضایی خوشبو

چگونه سبک هوگه در دکوراسیون خانه پیاده سازی می شود؟

برای پیاده سازی سبک هوگه در دکوراسیون خانه می توانید از راهنمایی های زیر استفاده کنید:

پاکسازی وسایل اضافی

ابتدا فضای خود را از وسایل اضافه و کم کاربرد پاکسازی کنید و فقط چیزهایی را که دوست دارید و به آنها نیاز دارید نگه دارید. سبک هوگه به سادگی و تمیزی تاکید دارد.

حتما بخوانید:   نکات مهم درباره چیدمان و دکوراسیون اصولی منزل

استفاده از رنگ های گرم

سپس رنگ های دیوار، پرده، فرش و مبلمان خود را با رنگ های گرم و روشن هماهنگ کنید. رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، قهوه ای، صورتی و بژ معمولا مناسب این سبک هستند. از رنگ های تیره و سرد خودداری کنید.

استفاده از شمع و چراغ های کوچک

در مرحله بعد باید شمع های مختلفی را در نقاط مختلف فضای خود قرار دهید. شمع ها نور گرم و ملایمی تولید می کنند که حس آرامش و صمیمیت را افزایش می دهند.

همچنین می توانید از چراغ های کوچک و نورپردازی های زیبا استفاده کنید.

به کارگیری از المان های چوبی

المان های چوبی، پشمی، پنبه ای و طبیعی را به فضای خود اضافه کنید. مثلا می توانید از تابلوهای چوبی، فرش های پشمی، بالشتک های پنبه ای و گلدان های گل استفاده کنید.

این المان ها بافت نرم و گرم را به فضا می دهند و حس لطافت و راحتی را القا می کنند.

استفاده از مبلمان مناسب

در نهایت مبلمان راحت و دنج خود را در جای مناسب قرار دهید. مثلا می توانید یک صندلی بزرگ و نرم با چندین بالشتک در کنار پنجره قرار دهید تا بتوانید با لذت به منظر خارج نگاه کنید. همچنین میز ناهارخوری بزرگ و صندلی های متعدد خود را در نزدیکی آشپزخانه قرار دهید تا بتوانید با خانواده و دوستان خود دور هم جمع شوید.

معایب استفاده از سبک هوگه چیست

سبک هوگه یک سبک زیبا و دلنشین است که می تواند فضای خانه را گرم و صمیمی کند. اما همچون هر سبک دیگری، این سبک نیز ممکن است برخی معایب داشته باشد.

 برخی از معایب استفاده از سبک هوگه در دکوراسیون عبارتند از:

مناسب نبودن برای هر آب و هوایی

این سبک ممکن است برای آب و هوای گرم و خشک مناسب نباشد. چراکه این سبک از رنگ های گرم، المان های پشمی و شمع ها استفاده می کند که ممکن است در فصول گرم سال حس گرمای بیش از حد را القا کنند.

مناسب نبودن برای هر فضایی

این سبک ممکن است برای فضاهای کوچک و تاریک مناسب نباشد. چون این سبک از رنگ های روشن و نور ملایم استفاده می کند که ممکن است در فضاهای کوچک و تاریک باعث کاهش دید و ایجاد حس محدودیت شوند.

عدم تناسب برای هر شخصیتی

این سبک ممکن است برای شخصیت های پویا و پرجنب و جوش مناسب نباشد. چون این سبک به آرامش، راحتی و لذت در سادگی تاکید دارد که ممکن است با شخصیت های پویا و پرجنب و جوش تضاد داشته باشد.

حتما بخوانید:   مکرومه بافی چیست؟ | به کار بردن مکرومه در دکوراسیون

زمانبر بودن

در سبک هوگه ممکن است برخی المان های آن نگهداری سخت و زمانبر داشته باشند. مثلا تمیز کردن و از بین بردن لکه ها از روی فرش های پشمی، بالش های پنبه ای و مبل های راحت یا خاموش کردن شمع ها ممکن است نگهداری سخت و زمانبر داشته باشند.

سبک هوگه را در کجاها می توان اجرا کرد؟

سبک هوگه را می توانید در هر جایی از خانه خود که دوست دارید فضایی دنج، راحت و آرامش بخش داشته باشید، اجرا کنید. برخی از مکان هایی که می توانید سبک هوگه را در آنها پیاده سازی کنید عبارتند از:

اتاق نشیمن

 می توانید با استفاده از رنگ های گرم و روشن، پتوها و بالش های نرم، شمع ها و چراغ های ملایم، قالی ها و پرده های ساده، گل ها و گیاهان سبز، کتاب ها و مجلات، اسباب بازی ها و بازی های خانوادگی، اتاق نشیمن خود را به یک فضای هوگه تبدیل کنید.

در این فضا می توانید با خانواده و دوستان خود لحظات شاد و صمیمی را تجربه کنید.

اتاق خواب

 می توانید با استفاده از ملحفه ها و پتوهای گرم، رنگ های آرام و زمینی، شمع ها و عطرهای مطبوع، کتاب ها و موسیقی، اتاق خواب خود را به یک فضای هوگه تبدیل کنید.

در این فضا می توانید به خواب عمیق و آرام بروید و با انرژی زیاد بیدار شوید.

اتاق ناهارخوری

با استفاده از مبلمان چوبی و ساده، ظروف سفالی و شکستنی، لوسترها و چراغ های کم نور، شمع ها و گلدان ها، دستمال سفره و پارچه های نرم، میتوانید فضای ناهارخوری خود را به یک فضای هوگه تبدیل کنید.

 در این فضا می توانید با خوردن غذاهای خوشمزه و سالم، صحبت کردن و خندیدن با عزیزان خود لذت ببرید.

آشپزخانه

می توانید با استفاده از قفسه ها و جعبه های چوبی، ظروف رنگین و شاد، قاب عکس و تابلو، گلدان های کوچک، شیرینی پزی و قلیان پزی، آشپزخانه خود را به یک فضای هوگه تبدیل کنید.

 در این فضا می توانید با پخت و پز غذاهای مورد علاقه خود و دعوت کردن دوستان خود برای صبحانه یا عصرانه، حس گرمای خانوادگی را تجربه کنید.

سبک هوگه چیست

نتیجه گیری

در این مقاله از آی بک امداد، به بررسی پاسخ سوال هوگه چیست و در چه جاهایی می توان آن را اجرا کرد، پرداختیم. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید از سبک هوگه بیشتر بدانید و آن را در زندگی خود به کار ببرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

هوگه چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کاربرد سبک هوگه در دکوراسیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x