تعمیرات آبمیوه گیری

تعمیر آبمیوه گیری بایترون Bitron

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آبمیوه گیری یکی از لوازم خانگی است که در خانه همه شما عزیزان مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله به ویژگی ها و نکات قبل از خرید یک آبمیوه گیری بایترون اشاره میکنیم و عیب ها و مشکلات رایجی که ممکن است هنگام کار با این دستگاه برای شما در منزل اتفاق بیافتد را توضیح میدهیم. همچنین به معرفی انواع آبمیوه گیری های موجود در بازار میپردازیم تا شما اطلاعات بیشتری درباره این دستگاه خانگی داشته باشید تا در زمان خرید و استفاده از آن به مشکلی بر نخورید. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

انواع مدل های مختلف آبمیوه گیری بایترون

به طور کلی میتوان گفت چهار نوع آبمیوه گیری در بازار وجود دارد که ما در این مقاله هر کدام را برای شما معرفی میکنیم تا موقع خرید بتوانید بر حسب نیاز خودتان دستگاه مناسب را تهیه کنید . به این نکته توجه داشته باشید که در صورت نداشتن اطلاعات کافی و درست ممکن است دستگاه اشتباهی را تهیه کنید و هزینه اشتباهی را متقبل شوید و در هنگام استفاده برای نیاز خود با مشکل مواجه شوید.

آبمیوه گیری سانتریفیوژ  یا گریز از مرکز بایترون

نوع سانتریفیوژ، سریعترین نوع دستگاه های آبمیوه گیری میباشد که در بین مدل های دیگر محبوبیت بالایی دارد و دلیل این محبوبیت سرعت آن میباشد که در زمان کوتاه میتواند آب انواع میوه و سبزیجات را استخراج نماید. نحوه و نوع معماری این نوع آبمیوه گیری به این صورت است که سبزیجات و میوه ها بعد از ورود به لوله دستگاه با تیغه های دستگاه که با ۶۰۰۰ الی ۱۴۰۰۰    دور بر دقیقه در حال گردش میباشند، تماس پیدا میکنند و آب آنها گرفته میشود. نسبت بازده دستگاه ۳۰% میباشد یعنی آب میوه و سبزیجاتی که از دستگاه خارج میشود شامل ۳۰ درصد دانه، پوست یا ساقه و مواد اضافی میشود.

در ادامه مزایا و معایب این نوع دستگاه را برای شما نوشتیم:

مزایا

 • سرعت بالای این نوع دستگاه ویژگی کلیدی و بارز آن است که خیلی سریع کار را انجام میدهد.
 • نسبت به مدل های دیگر هزینه و قیمت کمتری دارد که در این اوضاع اقتصادی میتواند دلیل مهمی باشد.
 • از نظر طراحی حجم دستگاه کم میباشد و فضای کمی از آشپز خانه شما را اشغال میکند.

معایب

 • سبزیجاتی که دارای برگ میباشند در این نوع دستگاه درست خرد نمیشوند.
 • آبمیوه گرفته شده از دستگاه تا مدت طولانی تازه نمیماند.
 • در آبمیوه گرفته شده از میوه ها پالپ زیادی وجود دارد.
 • یکی دیگر از معایت این نوع دستگاه سر و صدای زیاد تولید شده میباشد که بر اساس میزان استفاده میتواند قابل توجه باشد.

آب میوه گیری اهرمی بایترون

نوع اهرمی از مدل های دستی آبمیوه گیری میباشد که نیازی به اتصال به برق ندارد و خودتان به صورت دستی میتوانید آب میوه گیری نمایید. مدل های اهرمی بیشتر مخصوص مرکبات مانند لیمو ، پرتغال میباشد. نحوه استفاده از دستگاه هم بسیار راحت میباشد، به این صورت که میوه را روی دستگاه قرار داده و سپس اهرم دستگاه را فشار میدهید تا با وارد شدن فشار به میوه آب آن خارج شود. این مدل برای استفاده های زیاد توصیه نمیشود چون میتواند به راحتی باعث خستگی شما شود. اما اگر استفاده کمی دارید و هفته ای یکی دو بار نیاز به آبمیوه دارید میتواند گزینه مناسبی باشد.

مزایا

 • بر خلاف مدل قبلی به دلیل دستی بودن سر و صدا ندارد.
 • طراحی کوچکی دارد و فضای کمی را اشغال میکند.
 • نیاز به هزینه و پول برق نیست.
 • آبمیوه گرفته شده تقریبا پالپ ندارد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات مایکروفر بایترون BITRON

معایب

 • عیب این مدل این است که مخصوص مرکبات میباشد.
 • برای استفاده های زیاد خسته کننده میباشد و توصیه نمیشود.
 • زمان بسیار بیشتری نسبت به مدل های برقی مصرف میشود.

آبمیوه گیری بایترون

آبمیوه گیری مدل جونده بایترون

نوع طراحی و معماری این نوع دستگاه ها مانند دستگاه های چرخ گوشت میباشد. شما میتوانید برای انوع میوه و سبزیجات از این نوع استفاده کنید که معمولا در آبمیوه فروشی ها استفاده میشود البته برای این نوع دستگاه نیاز است که قبل از آبمیوه گیری پوست و دانه های میوه ها را جدا کنید.

مزایا

 • میزان صدای تولید شده کم میباشد و آزاد دهنده نیست.
 • آبمیوه گرفته شده به مدت ۲۴ ساعت تازه میماند.
 • تغییری در طعم و مزه آبمیوه ایجاد نمیشود.
 • دستگاه به آسانی قابل شست و شو و تمیز کردن میباشد.

معایب

 • در مقایسه با مدل های سانتریفیوژی سرعت کمتری دارد و زمان بیشتری مصرف میشود.
 • در مقایسه با سانتریفیوژی هزینه بیشتری برای خرید این مدل از آبمیوه گیری نیاز است.
 • برای آبمیوه گرفتن نیاز به جدا کردن دانه و گوشت میوه است که زمان بر میباشد.

آبمیوه گیری صنعتی بایترون

آخرین نوع از آبمیوه گیری ها ، آبمیوه گیری صنعتی میباشد که با توجه به نامش میتوانید حدس بزنید که برای مصارف خانگی مناسب نمیباشد. این نوع دستگاه فضای زیادی اشغال میکند و مصرف برق بالایی دارد و همچنین هزینه بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارد چون برای مصارف صنعتی در رستوران یا کارخانجات آبمیوه گیری استفاده میشود. این نوع دستگاه های قدرت زیادی دارند و برای استفاده های طولانی در طول روز طراحی شده اند.

نکات و ویژگی های مهم که قبل خرید باید در نظر بگیرید:

برند آبمیوه گیری:

برند و سازنده آبمیوه گیری مانند دستگاه های دیگر میتواند خیلی مهم و تاثیر گذار باشد. بهتر است از برند های شناخته شده مانند بایترون خرید کنید و از برند های ناشناس و تازه وارد خرید نکنید چون میتواند ریسکی باشد و کارایی لازم را نداشته باشند.

دلیل خرید و نوع استفاده از دستگاه:

همانطور که پیش تر در مقاله گفتیم انواع آبمیوه گیری وجود دارد که برای هدف های مختلف طراحی شده اند شما باید نوع استفاده و میزان استفاده از دستگاه را مشخص کنید.

میزان و حجم آبمیوه گیری:

میزان آبمیوه مورد نیاز بسیار مهم میباشد اگر تنها زندگی میکنید و میخواهید در روز یک لیوان آبمیوه داشته باشید خرید دستگاه های بزرگ که در مغازه ها استفاده میشود قطعا عقلانی نیست و میتوانید با هزینه کمتر یک دستگاه دستی و اهرمی تهیه نمایید .

آبمیوه سبزیجات برگدار:

برخی از انواع دستگاه ها برای سبزیجات برگدار مناسب نمیباشند و یا اصلا برای سبزیجات قابل استفاده نیستند بهتر است قبل خرید به این نکته توجه کنید. بایترون برای انواع میوه ها و سبزیجات مدل های مختلفی تولید کرده است که میتوانید آنها را تهیه نمایید.

سرعت  موتور آبمیوه گیری:

از نکات دیگر قبل خرید آبمیوه گیری میتوانیم به سرعت دستگاه اشاره کنیم . اگر سرعت برای شما مهم است و میخواهید در زمان آمدن مهمان به منزل شما در زمان کوتاهی برای آنها آبمیوه تهیه کنید قطعا مدل دستی نمیتواند گزینه خوبی باشد و باید از مدل های برقی استفاده کنید. بایترون از دستگاه های پر سرعت و سریع بازار میباشد که میتواند در مدت زمان بسیار کوتاهی آبمیوه گیری نماید.

سروصدا:

برخی مدل ها و برند های بازار صدای زیادی تولید میکنند که میتواند باعث آزار و اذیت افراد در منزل شود . بایترون از برند و مدل های کم سر و صدای بازار میباشد که میتوانید از آن استفاده کنید.

قیمت:

قیمت میتواند گزینه مهمی باشد بر اساس بودجه خود میتوانید مدل های مختلفی تهیه کنید. پیشنهاد میشود به دلیل هزینه کمتر سراغ برند های ناشناخته نروید و با کمی هزینه بیشتر از برند معتبر و بهتر خریداری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مخلوط کن دسینی Dessini/ نمایندگی مخلوط کن دسینی

مشکلات دستگاه آبمیوه گیری بایترون

آبمیوه گیری مانند تمام دستگاه های دیگر ممکن است پس از مدتی استفاده دچار خرابی و مشکل شود و این موضوع یک چیز کاملا طبیعی برای تمامی دستگاه ها میباشد. ما در این مقاله به مشکلات رایج و علت های آنها اشاره میکنیم تا در هنگام استفاده اگر با این مشکلات مواجه شدید بتوانید دلیل و راه حل مناسب را انتخاب کنید.

مشکلات رایج دستگاه های آبمیوه گیری بایترون میتواند موارد زیر باشد:

 • دستگاه در هنگام استفاده دارای لرزش های شدیدی شده است.
 • دستگاه اصلا روشن نمیشود.
 • دستگاه چند ثانیه بعد از شروع به انجام آبمیوه گرفتن به صورت ناگهانی خاموش میشود.
 • دستگاه به درستی آب میوه ها و سبزیجات را نمیگیرد و خروجی کمی دارد.
 • از مشکلات بسیار شایع برای تمامی لوازم خانگی بوی سوختگی در هنگام استفاده از دستگاه میباشد.
 • داغ شدن موتور دستگاه آبمیوه گیری

آبمیوه گیری بایترون

در صورت روشن نشدن دستگاه میتوانید موارد زیر را بررسی نمایید

قبل از هر نکته دیگری نیاز است مطمئن باشید که دستگاه به درستی به پریز برق متصل میباشد و پریز برق کاملا سالم است و برق قطع نباشد. سالم بودن سیم و دو شاخه دستگاه را بررسی کنید که پارگی یا خرابی نداشته باشد. کلید روشن و خاموش کردن دستگاه را بررسی کنید تا شامل شکستگی یا هر نوع مشکل دیگری در ظاهر دستگاه نباشد. کلید روشن و خاموش دستگاه علت شایع این مشکل است که به درستی کار نمیکند که برای حل این مشکل نیاز به یک تعمیر کار میباشد. در گزینه آخر نیاز به بررسی موتور دستگاه میباشد که برای این گزینه حتما به یک تعمیر کار معتبر مراجعه نمایید چون با نداشتن تجربه و علم این کار میتوانید باعث خرابی بیشتر دستگاه بشوید.

دلیل داغ شدن موتور آبمیوه گیری بایترون چیست

اگر موتور دستگاه شما بیش از اندازه داغ میشود میتوانید برای عیب یابی و تعمیر آبمیوه گیری بایترون موارد زیر را بررسی نمایید:

 • اگر بیش از اندازه و گنجایش دستگاه میوه و سبزیجات وارد محفظه دستگاه کرده باشید قطعا باعث فشار به موتور دستگاه و در نهایت داغی آن میشود.
 • در صورت خالی بودن دستگاه و روشن گذاشتن آن در صورتی که استفاده ای از آن نمیشود قطعا باعث داغ شدن و اتلاف انرژی دستگاه میشود.
 • توصیه میشود در استفاده از دستگاه از میوه های خیلی سفت استفاده نکنید .
 • علت آخر میتواند نیم سوز شدن موتور دستگاه باشد که به دلیل استفاده های طولانی و بیش از حد و تمام شدن طول عمر دستگاه ایجاد شود.

دلیل بوی سوختگی آبمیوه گیری بایترون چیست

بوی سوختگی مشکل رایج در تمامی لوازم برقی خانگی میباشد که در صورت بروز این مشکل در آبمیوه گیری بایترون موارد زیر میتواند علت آن باشد:

 • داغ شدن موتور دستگاه که علت های آن را بیان کردیم میتوانید از دلایل بروز این مشکل باشد.
 • وارد شدن و نشت مایعات در دستگاه میتواند باعث بروز این مشکل شده باشد.
 • وارد شدن مایعات و آب در هنگام شست و شو و تمیز کردن دستگاه به موتور آن میتواند باعث سوختن و این مشکل شده باشد .

سخن آخر

آبمیوه گیری یکی از دستگاه های مورد نیاز در تمامی منازل میباشد که میتوانید برای خرید آن از برند با کیفیت بایترون  استفاده کنید که تمامی ویژگی های مورد نیاز یک مصرف کننده را دارد و میتواند نیاز شما را برطرف کند. قبل خرید حتما نوع استفاده و هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید مدل مورد نیاز برای خود را تهیه نمایید. همچنین برای مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه ایجاد شود نیز در این مقاله به آن اشاره کردیم و علت ها و روش های رفع آن را توضیح دادیم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر آبمیوه گیری بایترون Bitron

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعمیر آبمیوه گیری بایترون Bitron

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا