تعمیرات کولر گازی

خدمات تعمیر کولر گازی بایترون

تعمیر کولرگازی بایترون Bitron | ارائه خدمات عیب یابی و تعمیرات کولر گازی بایترون در محل

تنظیم کردن کولر گازی بایترون کاری تخصصی و حساس می باشد که باید حتماً توسط شخص متخصص انجام شود در غیر این صورت صدمات زیادی به کولر گازی خواهد رسید ولی گاهی ممکن است مشکلات کولر گازی جزئی بوده و شما بتوانید خودتان در منزل مشکل را برطرف کنید در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات متداول در کولر گازی بایترون آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از خدمات نمایندگی های تعمیر کولر گازی بایترون

شاید لازم باشد قبل از اینکه به نمایندگی های تعمیرات بایترون مراجعه کنید با مزایای آن آشنا باشید.

مزایای نمایندگی تعمیر کولرگازی بایترون عبارت است از:

 • شما می توانید در هر منطقه که زندگی می کنید از خدمات در محل این نمایندگی ها بهره مند شوید.
 • در صورت استفاده از این نمایندگی ها شما می توانید بدون جابجا کردن کولر گازی، درخواست تعمیر در محل را بدهید.
 • استفاده از خدمات نمایندگی های بایترون
 • در صورت تعمیر کولر گازی بایترون به شما گارانتی و فاکتور ارائه می شود.
 • قطعاتی که برای کولر گازی شما استفاده می گردد قطعات اصل و اورجینال می باشد.
 • هزینه پرداخت شده توسط شما تماماً به وسیله اتحادیه ها تعیین شده است.
 • تعمیرکار نمایندگی در کار خود تخصص و مهارت بالایی دارد.

عیب یابی مشکلات کولر گازی به وسیله تعمیرکار نمایندگی

کولر گازی وسیله ای بسیار پرکاربرد می باشد که از قطعات زیادی تشکیل شده است به همین دلیل عیب یابی آن هم نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد اگر شما برای تعمیر کولر گازی بایترون خود به شخص ناوارد مراجعه کنید امکان دارد علاوه بر تعمیر نشدن کولر گازی خود آسیب های بیشتری هم به آن وارد کنید گاهی مشکلاتی برای کولر گازی به وجود می آید که برای حل آن نیاز به تخصص زیادی می باشد مثل: یخ زدن لوله های اواپراتور، یخ زدن شیر انبساط، خرابی کمپرسور، خراب شدن ترموستات، وجود برق در بدنه کولر و….

اگر با مشکلات جدی در کولر گازی بایترون روبرو شدید حتماً به نمایندگی های تعمیرات بایترون مراجعه کنید در صورت نیاز می توانید از خدمات ایبک امداد استفاده کنید برای این منظور با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

کولر گازی بایترون

مشکلات متداول در کولر گازی

در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات متداولی که امکان دارد برای کولر گازی بایترون شما به وجود بیاید آشنا کرده و روش های برطرف کردن آن را هم بیان کنیم. این مشکلات عبارت است از:

 • خنک نکردن کولر گازی بایترون
 • نشت گاز کولر
 • کثیف شدن کندانسور و باد گرم کولر گازی بایترون
 •  فن کولر گازی کار نمی کند.
 • موتور فن کولر گازی بایترون خراب شده است.
 • خاموش نشدن کولر گازی
 •  بوی بد در کولر گازی بایترون
 •  کولر گازی خود به خود خاموش می شود.
 • نشت آب در کولر گازی بایترون
 •  و …..

چرا کولر گازی بایترون خنک نمی کند؟

یکی از مشکلات متداول در کولرهای گازی که بیشتر شما امکان دارد با آن روبرو شده باشید و خنک نکردن کولر گازی می باشد دلایل زیادی می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. وقتی با این مشکل روبرو شدید حتماً باید آن را عیب یابی کنید موارد زیر می تواند باعث خنک نکردن کولر گازی بایترون شود:

 • نشت کردن گاز فریون
 • یخ زدگی در کویل اواپراتور
 •  کثیف شدن کندانسور
 •  خراب شدن فن کولر
 •  خراب شدن موتور کولر گازی
 •  و غیره
پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت صدای کولر گازی چیست | چرا کولر گازی صدای غیرطبیعی دارد؟

کثیف شدن کندانسور و باد گرم در کولر گازی بایترون

همانطور که می‌دانید کویل های کندانسور در بیرون قرار گرفته اند و بیشتر از بقیه اجزای کولر گازی در معرض آلودگی می باشند گاز کولر گازی بعد از اینکه از کمپرسور بیرون می آید از فن و کندانسور هم گذر می‌کند و باعث می‌شود که حرارت خود را از دست بدهد دقت داشته باشید که فن بیرونی یا کندانسور وظیفه دارد که انتقال گرمای خانه را به بیرون انجام دهد اگر این قسمت از کثیفی و آلودگی ها پوشیده شود باعث می شود هوای گرم از خانه خارج نشده و همچنین به کمپرسور هم فشار زیادی وارد شود.

تقریباً می توان گفت این مورد یکی از مشکلات رایج در کولرهای گازی می باشد.  آلودگی کندانسور می تواند گرما را به داخل خانه منتقل کند و باعث خواهد شد که کولر گازی برای خنک کردن انرژی بیشتری صرف کند و قطعات بیشتری را هم به کار بگیرد این مسئله هم باعث استهلاک کولر گازی خواهد شد و هم باعث می شود محیط خنک نشود.

خراب شدن فن کولر گازی بایترون

یکی از قطعات اصلی در کولر گازی فن می باشد که در صورت خرابی می تواند در کار دستگاه کولر گازی اختلال زیادی هم به وجود بیاورد کولر گازی دارای دو فن می باشد که یکی از آنها هوای داخل اتاق را از سیم پیچ های اواپراتور رد کرده و فن دیگر هم هوا را از کندانسور یونیت خارجی عبور خواهد داد و به این وسیله گرمای جذب شده به بیرون از منزل هدایت خواهد شد خراب شدن هر کدام از این دو فن می تواند جریان هوا را ضعیف کرده و کارکرد کولر را با مشکل روبرو کند اگر شما این مشکل را برطرف نکنید امکان دارد سیستم شما به طور کلی از کار بیفتد.

اگر فن کولر گازی شما کار نکرد دلایل زیادی می‌تواند باعث بروز مشکل شود در مرحله اول شما باید خازن را چک کنید سپس رله برد فن کولر گازی را بررسی کنید رله وظیفه دارد ولتاژ مورد نیاز قطعات را تأمین کند اگر موارد بیان شده را چک کردید ولی هنوز دلیل کار نکردن فن کولر را پیدا نکرده اید در این مرحله سنسور کنترل دما را بررسی کنید در صورتی که با خرابی فن کولر گازی رو به رو شدید باید آن را تعمیر کنید و در صورت نیاز باید تعویض شود این بستگی به تشخیص تعمیرکار کولر گازی دارد.

خراب شدن موتور فن کولر گازی بایترون

گاهی امکان دارد خراب شدن فن کولر گازی به دلیل خرابی موتور فن باشد برای این منظور پروانه فن را با دست خود به آرامی بچرخانید اگر پروانه نچرخید باید کاملاً موتور را عوض کنید زیرا در این صورت بلبرینگ های موتور دچار مشکل شده و ساییده شده است.

ولی اگر پروانه بدون مشکل چرخید باید جریان برق را بررسی کنید اگر مشکلی هم در جریان برق نبود حتماً موتور خراب شده باید آن را عوض کنید.

چرا کولر گازی خاموش نمی شود؟

گاهی امکان دارد کولر گازی بایترون شما خاموش نشده و دستورات لازم را هم از سیستم کنترل نگیرد این مشکل امکان دارد به دلیل خراب شدن ترموستات باشد ترموستات برای اینکه دمای ولتاژ کمپرسور و فن را کنترل کند مورد استفاده قرار می گیرد اگر در اتصال مشکلی داشته باشد ترموستات ولتاژ را به طور دائمی به کمپرسور خواهد فرستاد و اجازه نخواهد داد که کولر خاموش شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا کولر گازی آبریزی دارد | آبریزی کولر گازی

ترموستات در کولرهای گازی به دو دسته الکترونیکی و مکانیکی تقسیم می شوند اگر ترموستات کولر شما از نوع جدید می باشد بهتر است قبل از اینکه تنظیمات آن را دستکاری کنید دفترچه راهنمای کولر را مطالعه کرده و یا با تعمیرکار تماس بگیرید.

برطرف کردن بوی بد کولر گازی بایترون

کولر گازی هوای خانه را گرفته و باید آن را در جایی تخلیه کند لوله ها در کولر گازی این وظیفه را به عهده دارند لوله ها رطوبت را در سینی ریخته و در نهایت از دستگاه خارج می کند اگر لوله دچار گرفتگی شده باشد یا اینکه سینی آن پر از آب شود باعث می شود آب به داخل سیستم برگردد و به سیستم آسیب بزند وقتی آب راکد می ماند می تواند باعث بوی بد در کولر گازی شود برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید باید به طور منظم سینی کولر گازی خود را کنترل کرده و اگر کثیف بود آن را تمیز کنید.

زیاد شدن آب در سیستم می تواند به سقف و دیوار خانه و حتی به وسایل خانه آسیب وارد کند اگر این مشکل را برطرف نکنید باعث ایجاد قارچ و کپک در محیط خواهد شد پس به طور منظم کولر گازی خود را سرویس کنید اگر سینی و مجرای آن را بررسی کردید و تمیز بود احتمالاً مشکل بوی بد کولر در فیلتر ها می باشد برای اینکه کولر بهتر کار کند باید در زمانهای معین فیلتر را تمیز کنید فیلتر می تواند جلوی وارد شدن گرد و غبار را بگیرد. فیلتر به مرور زمان کثیف شده و نیاز به تمیز کردن دارد.

کولر گازی را بطور منظم سرویس کنید

اگر شما سرویس کاری کولر گازی بایترون خود را به طور منظم انجام دهید از خرابی های احتمالی در آن جلوگیری کرده اید سرویس کولر گازی به افزایش طول عمر آن کمک به سزایی کرده و باعث می‌شود مشکلات کوچک در کولر توسط تعمیرکار شناسایی شده و از به وجود آمدن مشکلات بزرگتر جلوگیری شود و علاوه بر آن باعث می شود از پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیرات بعدی جلوگیری کنید.

سرویس کولر گازی باید هر ۶ ماه یکبار به طور منظم انجام شود در این صورت جاهایی که در کولر گازی نیاز به تمیزی و یا تعمیر دارند توسط تعمیرکار تمیز شده و سرویس خواهد شد. امکان دارد شما به دلیل پرداخت نکردن هزینه از سرویس کردن کولر گازی خودداری کنید ولی به این نکته توجه کنید که در صورت سرویس نکردن دستگاه کولر گازی، بعد ها مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری برای تعمیر خواهید شد.

کولر گازی بایترون

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما در مورد مزایای خدمات نمایندگی های تعمیرات کولر گازی بایترون توضیح داده و مشکلات متداول در کولر گازی را هم برای تان بیان کردیم.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

خدمات تعمیر کولر گازی بایترون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا کولر گازی بایترون خنک نمی کند؟

امتیاز کاربر: ۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا