جهانگردی

شرایط مهاجرت به کانادا | هزینه های اخذ اقامت

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در کانادا، سیاست مهاجرت همچنان یک موضوع داغ است. نقش حیاتی در اقتصاد دارد و از دیرباز با پیشرفت کشور و هویت آن همراه بوده است. حمایت اجتماعی گسترده ­ای از مهاجرت در کانادا وجود دارد، اما بحث ­های سیاسی جدیدی در حال ظهور است که باید به عنوان شرایط مهاجرت به کانادا مورد توجه قرار گیرد.

مزایای مهاجرت به کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا بسیار زیاد و متنوع هستند. برخی از این مزایا عبارتند از:

کیفیت زندگی بالا: کانادا یکی از بهترین کشورها برای زندگی است و دارای رشد و پیشرفت اقتصادی، تنوع فرهنگی، مناظر طبیعی زیبا و امنیت بالا است.

خدمات درمانی رایگان: تمامی شهروندان و اقامت داران کانادا می توانند از سیستم درمانی کاملا رایگان در همه  بخش های درمانی استفاده کنند.

سیستم آموزشی عالی: کانادا دارای چهارمین سیستم آموزشی برتر در جهان است و تمامی آموزش های مدارس دولتی برای شهروندان و اقامت داران رایگان است.

بازار کار مناسب: کانادا برای همه تخصص ها و جایگاه های شغلی فرصت های شغلی متنوع دارد و حقوق بالایی پرداخت می کند.

حمایت از کارآفرینان و استارتاپ ها: کانادا رتبه سوم بهترین کشور برای راه اندازی استارتاپ را دارد و برنامه های حمایتی مختلفی برای تشویق و تسهیل سرمایه گذاری ارائه می دهد.

اخذ اقامت دائم: کانادا به تمام مهاجران که به تعهدات خود عمل کرده اند، امکان اخذ اقامت دائم را فراهم می کند. پس از حضور فیزیکی در کانادا به مدت حداقل 730 روز (2 سال) در 5 سال، متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم خود را بدهد.

شرایط مهاجرت به کانادا

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا از ایران بسته به شرایط و ترجیحات شما وجود دارد. برخی از برنامه های اصلی مهاجرت عبارتند از:

اکسپرس اینتری

این سیستمی است که برنامه های کاربردی را برای سه برنامه کارگر ماهر فدرال مدیریت می کند: برنامه کارگران ماهر فدرال، برنامه تجارت ماهر فدرال، و کلاس تجربه کانادایی. شما باید معیارهای واجد شرایط بودن یکی از این برنامه ها را داشته باشید، یک نمایه آنلاین ایجاد کنید و بر اساس مهارت ها و شرایط خود دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم دریافت کنید.

برنامه نامزدهای استانی

این برنامه ای است که به استان ها و مناطق اجازه می دهد مهاجرانی را که مهارت ها، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد خود دارند، معرفی کنند. شما باید برای یک استان یا منطقه خاص درخواست دهید و شرایط آنها را برآورده کنید. اگر نامزد شده اید، می توانید از طریق اکسپرس اینتری یا روی کاغذ برای اقامت دائم درخواست دهید.

حتما بخوانید:   معرفی مکان های دیدنی ادینبورگ اسکاتلند | پایتخت اسکاتلند با یک دنیا دیدنی

حمایت از خانواده

این برنامه ای است که به شهروندان کانادایی و مقیم دائم اجازه می دهد تا از بستگان خود مانند همسر، شریک زندگی، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و دیگران حمایت مالی کنند تا به کانادا مهاجرت کنند. شما باید رابطه خود را ثابت کنید، شرایط درآمد را برآورده کنید و موافقت کنید که برای مدتی از بستگان خود حمایت مالی کنید.

ویزای استارت آپ

 این برنامه ای است که به کارآفرینانی که ایده کسب و کار و نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده دارند اجازه می دهد به کانادا مهاجرت کرده و کسب و کار خود را راه اندازی کنند. شما باید شرایط زبان را داشته باشید، پول کافی برای اقامت در کانادا داشته باشید و حداقل 10 درصد از حقوق رای در کسب و کار خود را داشته باشید.

شرایط مهاجرت به کانادا

خوداشتغالی

این برنامه ای است که به افرادی که در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی خوداشتغالی هستند اجازه می دهد به کانادا مهاجرت کنند. شما باید تجربه مرتبط داشته باشید، بتوانید سهم قابل توجهی در زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا داشته باشید و معیارهای انتخاب را رعایت کنید.

همچنین برنامه‌های مهاجرتی دیگری نیز وجود دارد که مختص گروه‌های خاصی از مردم است، مانند مراقبین، پناهندگان، فرانسوی‌ها، ساکنان هنگ‌کنگ، پناهندگان ماهر، و دیگران.

برای اینکه شهروند کانادا شوید، باید مقیم دائم باشید، 3 سال از 5 سال گذشته در کانادا زندگی کرده باشید، مالیات خود را ثبت کرده باشید، در آزمون حقوق، مسئولیت ها و دانش خود در مورد کانادا شرکت کنید و مهارت های زبانی خود را ثابت کنید.

با توجه به همه‌گیری COVID-19، برخی محدودیت‌ها و الزامات سفر برای ورود به کانادا وجود دارد. از 7 سپتامبر 2023، مسافران کاملاً واکسینه شده که شرایط ورود را دارند می توانند برای سفرهای اختیاری (غیر ضروری) وارد کانادا شوند. آنها در بدو ورود نیازی به قرنطینه یا آزمایش کووید-19 ندارند.

با این حال، آنها هنوز باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون ارائه دهند، اطلاعات خود را از طریق برنامه یا وب سایت ArriveCAN قبل از سوار شدن به پرواز یا رسیدن به گذرگاه مرزی ارسال کنند. آنها همچنین باید یک نتیجه آزمایش معتبر قبل از ورود را ظرف 72 ساعت قبل از خروج یا رسیدن به مرز زمینی گرفته باشند.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا به عوامل مختلفی از جمله برنامه مهاجرتی که انتخاب می کنید، تعداد افرادی که در درخواست شما هستند و هزینه هایی که باید برای پردازش، آزمایش و تسویه حساب بپردازید بستگی دارد. به عنوان یک متقاضی فردی، برای مهاجرت به کانادا به حدود 15500 دلار کانادا نیاز دارید. کانادا زوج ها به حدود 21000 دلار کانادا نیاز دارند در حالی که خانواده های دارای فرزند بین 25000 تا 30000 دلار کانادا نیاز دارند. برآوردها شامل هزینه های زیر می باشد:

حتما بخوانید:   چرا کانادا مهاجرپذیر است | دلایل مهاجرت به کانادا

هزینه های درخواست

هزینه هایی است که برای رسیدگی به درخواست خود به دولت کانادا می پردازید. این مبلغ بسته به برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می کنید و تعداد افرادی که در درخواست شما هستند متفاوت است.

به عنوان مثال، اگر از طریق اکسپرس اینتری درخواست دهید، باید هزینه پردازش 850 دلار کانادا و حق اقامت دائم 515 دلار کانادا برای خود و همسر یا شریک زندگی خود بپردازید. همچنین باید برای هر فرزند وابسته هزینه پردازش 230 دلار کانادا را پرداخت کنید.

هزینه های بیومتریک: این هزینه هایی است که برای ارائه اثر انگشت و عکس خود به عنوان بخشی از درخواست خود می پردازید. هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا برای هر نفر یا 170 دلار کانادا برای هر خانواده است.

هزینه های آزمون زبان

این هزینه هایی است که برای شرکت در آزمون زبان تایید شده برای اثبات مهارت های انگلیسی یا فرانسوی خود می پردازید. هزینه آزمون زبان ممکن است بسته به ارائه دهنده آزمون و مکان متفاوت باشد. به عنوان مثال، آزمون آیلتس در ایران حدود 300 دلار کانادا هزینه دارد.

هزینه های ارزیابی مدارک تحصیلی

این هزینه هایی است که شما برای ارزیابی تحصیلات خارجی خود توسط یک سازمان تعیین شده برای نشان دادن مقایسه آن با استانداردهای آموزشی کانادا می پردازید. هزینه ارزیابی مدرک تحصیلی بسته به سازمان و نوع ارزیابی ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، ارزیابی اولیه WES 220 دلار کانادا هزینه دارد.

هزینه های معاینه پزشکی

این هزینه هایی است که برای انجام معاینه پزشکی توسط یک پزشک پانل تایید شده توسط دولت کانادا می پردازید. هزینه معاینه پزشکی بسته به پزشک و محل آن ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه متوسط یک معاینه پزشکی در ایران حدود 100 دلار کانادا است.

هزینه های گواهی پلیس

این هزینه هایی است که برای دریافت گواهی پلیس از هر کشور یا سرزمینی که از سن 18 سالگی به مدت 6 ماه یا بیشتر در آن زندگی کرده اید، پرداخت می کنید. هزینه گواهی پلیس ممکن است بسته به کشور یا قلمرو متفاوت باشد. و روش کاربرد به عنوان مثال، هزینه گواهی پلیس در ایران حدود 20 دلار کانادا است.

هزینه های سفر

هزینه هایی است که برای سفر به کانادا از کشور خود متحمل می شوید. هزینه سفر ممکن است بسته به نوع حمل و نقل، مسافت و فصل متفاوت باشد. به عنوان مثال، میانگین هزینه یک پرواز یک طرفه از تهران به تورنتو حدود 800 دلار کانادا است.

وجوه تسویه حساب

اینها وجوهی هستند که به آنها نیاز دارید تا نشان دهید پس از ورود به کانادا پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید. مقدار وجوه تسویه حساب به تعداد خانواده شما و اینکه آیا شما یک پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا دارید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما یک متقاضی مجرد بدون پیشنهاد شغلی هستید، باید نشان دهید که حداقل 13213 دلار کانادا در وجوه موجود دارید.

حتما بخوانید:   شرایط ثبت نام در لاتاری 2025 | لاتاری چیست

هزینه مهاجرت به کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا فرآیندی است که شامل مراحل و الزامات متعددی می باشد. بسته به موقعیت و ترجیحات خود، می‌توانید از بین برنامه ‌های مهاجرتی متفاوتی انتخاب کنید که متناسب با مهارت‌ها، تحصیلات، تجربه کاری و اهداف شما باشد. برخی از برنامه های اصلی مهاجرت عبارتند از:

  • اکسپرس اینتری
  • برنامه نامزدهای استانی
  • حمایت از خانواده
  • ویزای استارت آپ
  • خوداشتغالی

برای درخواست اقامت دائم کانادا باید مراحل زیر را طی کنید:

تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید

این مدارک شامل پاسپورت، نتایج آزمون زبان، گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی، گزارش معاینه پزشکی، گواهی پلیس، اثبات وجوه مالی و سایر مدارک مورد نیاز برنامه مهاجرتی شما می شود.

تکمیل و تکمیل درخواست

بسته به برنامه مهاجرتی خود می توانید به صورت آنلاین یا کاغذی درخواست دهید. شما باید تمام فیلدهای اجباری را با اطلاعات کامل و واقعی پر کنید. همچنین باید اسناد را اسکن و آپلود کنید یا آنها را به برنامه کاغذی خود پیوست کنید.

اعتبارسنجی

اگر به صورت آنلاین درخواست می دهید، باید قبل از ارسال درخواست خود را تأیید کنید. با این کار هرگونه خطا یا اطلاعات گم شده بررسی می شود. اگر به صورت کاغذی درخواست می دهید، باید مطمئن شوید که فرم درخواست خود را امضا کرده اید و تاریخ آن را امضا کرده اید.

محاسبه و پرداخت هزینه های درخواست

این هزینه ها شامل هزینه پردازش، هزینه حق اقامت دائم، هزینه بیومتریک و سایر هزینه های مورد نیاز برنامه مهاجرتی شما می شود. بسته به روش درخواست خود می توانید به صورت آنلاین یا از طریق پست پرداخت کنید.

ایمیل و ارسال درخواست

اگر به صورت آنلاین درخواست می دهید، باید درخواست خود را از طریق حساب کاربری خود ارسال کنید. اگر به صورت کاغذی درخواست می دهید، باید بسته درخواست خود را بسته به برنامه مهاجرتی خود به آدرس مناسب پست کنید.

پس از درخواست اقامت دائم در کانادا، باید وضعیت درخواست خود را مرتباً از طریق حساب کاربری یا ایمیل خود بررسی کنید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود اطلاعات یا اسناد بیشتری را در طول رسیدگی به درخواست خود ارائه دهید. اگر درخواست شما تایید شود، یک تاییدیه اقامت دائم (COPR) و یک ویزای اقامت دائم (در صورت وجود) دریافت خواهید کرد.

جمع بندی

هدف این مقاله از آی بک امداد معرفی شرایط مهاجرت به کانادا و هزینه های لازم جهت مهاجرت بوده است. امیدواریم توانسته باشید به پاسخ سوال خود در این مقاله برسید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

شرایط مهاجرت به کانادا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شرایط مهاجرت به کانادا چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x