جهانگردی

شرایط مهاجرت به آلمان | اقامت تحصیلی و هزینه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

آلمان با داشتن سابقه ­ای غنی از نظر علمی آموزشی، یک کشور عالی برای مهاجرت تحصیلی است. در این کشور، تا حد زیادی از هزینه آموزش در سطح بالا را دولت تامین می کند. به این صورت که هزینه­ تحصیل در آلمان برای دانشجویان، در اکثر موارد رایگان خواهد بود. به طور کلی، تحصیل در آلمان می‌ تواند فرصتی ویژه برای دانشجویان جهت کسب آموزش با کیفیت بالا، تجربه یک فرهنگ جدید و توسعه مهارت‌ های ارزشمند برای آینده شغلی­ شان باشد.

راه های مهاجرت به آلمان

روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان بسته به شرایط و ترجیحات شما وجود دارد. برخی از برنامه های اصلی مهاجرت عبارتند از:

مهاجرت به آلمان برای اشتغال

این برنامه ای است که به کارگران خارجی که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری هستند اجازه می دهد تا برای دریافت اقامت و اجازه کار به اقتصاد آلمان کمک کنند. شما باید یک پیشنهاد شغلی معتبر یا قراردادی از یک کارفرمای آلمانی داشته باشید، شرایط زبان و صلاحیت را داشته باشید و چک های امنیتی و بهداشتی را بگذرانید.

مهاجرت به آلمان برای تحصیل

این برنامه ای است که به دانشجویان خارجی که می خواهند تحصیلات عالی یا تحقیق در آلمان را ادامه دهند، اجازه می دهد ویزای دانشجویی یا پژوهشی دریافت کنند. شما باید یک نامه پذیرش یا دعوت نامه از یک دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی آلمان داشته باشید، توانایی های علمی و زبانی خود را ثابت کنید و نشان دهید که بودجه کافی برای پوشش هزینه های زندگی و شهریه خود را دارید.

مهاجرت به آلمان برای کارآفرینان

این برنامه ای است که به کارآفرینان خارجی که ایده تجاری و سرمایه گذاری سرمایه ای دارند اجازه می دهد تا کسب و کار خود را در آلمان راه اندازی کنند و ویزای خوداشتغالی دریافت کنند. شما باید یک طرح تجاری مناسب داشته باشید، نیازهای اقتصادی و منطقه ای آلمان را برآورده کنید و شغل یا نوآوری ایجاد کنید.

مهاجرت آلمان برای گردهمایی خانوادگی

این برنامه ای است که به اقوام خارجی شهروندان آلمانی یا مقیم دائم اجازه می دهد تا در آلمان به آنها بپیوندند و ویزای اتحاد خانواده را دریافت کنند. شما باید رابطه خود را ثابت کنید، شرایط زبان و ادغام را برآورده کنید و نشان دهید که حامی مالی شما می تواند از شما حمایت مالی کند.

حتما بخوانید:   ویزای شینگن چیست و چه مدارکی لازم دارد

شرایط کلی مهاجرت به آلمان

علاوه بر این برنامه های مهاجرتی خاص، برخی شرایط کلی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که برای همه متقاضیان اعمال می شود. این شامل:

ثبات مالی را ثابت کنید: باید نشان دهید که بودجه کافی برای پوشش هزینه های خود در آلمان دارید، چه از طریق درآمد شخصی، پس انداز یا حمایت مالی

بیمه درمانی داشته باشید: شما باید پوشش بیمه درمانی مناسبی داشته باشید که مطابق با استانداردهای آلمان باشد و تمامی هزینه های پزشکی در صورت بیماری یا حادثه را پوشش دهد.

حداقل تسلط اولیه به زبان آلمانی داشته باشید: شما باید با شرکت در آزمون زبان تایید شده نشان دهید که حداقل در سطح A1 یا B1، بسته به هدف مهاجرتی خود، آلمانی بلد هستید.

دریافت ویزای آلمان: شما باید قبل از ورود به آلمان از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود درخواست و ویزا دریافت کنید، مگر اینکه از کشور معاف از ویزا باشید. نوع ویزای مورد نیاز شما بستگی به هدف مهاجرت و مدت اقامت شما دارد.

اینها برخی از شرایط اصلی مهاجرت به آلمان هستند. با این حال، این شرایط ممکن است بسته به شرایط فردی شما و برنامه مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت باشد. بنابراین، شما باید همیشه وب سایت رسمی اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی (BAMF) را بررسی کنید یا با مشاور یا وکیل واجد شرایط مهاجرت برای دقیق ترین و به روزترین اطلاعات در مورد مهاجرت به آلمان مشورت کنید.

مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند برنامه مهاجرتی که انتخاب می کنید، تعداد افرادی که در درخواست شما هستند و هزینه هایی که باید برای پردازش، آزمایش و تسویه حساب بپردازید.

به عنوان یک متقاضی فردی، برای مهاجرت به آلمان به حدود 3000 یورو نیاز دارید. زوج ها به حدود 4000 یورو نیاز دارند در حالی که خانواده های دارای فرزند بین 5000 تا 6000 یورو نیاز دارند. این برآوردها شامل هزینه های زیر می باشد:

هزینه های درخواست

هزینه هایی است که برای رسیدگی به درخواست خود به دولت آلمان می پردازید. این مبلغ بسته به برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می کنید و تعداد افرادی که در درخواست شما هستند، متفاوت است. به عنوان مثال، اگر برای ویزای کار اقدام می کنید، باید هزینه ای معادل 75 یورو برای خود و 37.50 یورو برای هر فرزند وابسته پرداخت کنید.

حتما بخوانید:   شرایط ثبت نام در لاتاری 2025 | لاتاری چیست

هزینه های بیومتریک

این هزینه هایی است که برای ارائه اثر انگشت و عکس خود به عنوان بخشی از درخواست خود می پردازید. هزینه بیومتریک 80 یورو برای هر نفر یا 160 یورو برای هر خانواده است.

هزینه های آزمون زبان

این هزینه هایی است که برای شرکت در آزمون زبان تایید شده برای اثبات مهارت های آلمانی خود می پردازید. هزینه آزمون زبان ممکن است بسته به ارائه دهنده آزمون و مکان متفاوت باشد. برای مثال تست TestDaF در ایران حدود 175 یورو هزینه دارد.

هزینه های بیمه درمانی

هزینه هایی است که برای داشتن پوشش بیمه درمانی مناسب که مطابق با استانداردهای آلمانی است و کلیه هزینه های پزشکی در صورت بیماری یا حادثه را پوشش می دهد، پرداخت می کنید. هزینه بیمه درمانی ممکن است بسته به ارائه دهنده و برنامه متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک طرح بیمه درمانی پایه از AOK حدود 100 یورو در ماه هزینه دارد.

هزینه های سفر

هزینه هایی است که برای سفر به آلمان از کشور خود متحمل می شوید. هزینه سفر ممکن است بسته به نوع حمل و نقل، مسافت و فصل متفاوت باشد. به عنوان مثال میانگین هزینه یک پرواز یک طرفه از تهران به برلین حدود 300 یورو است.

وجوه تسویه حساب

اینها وجوهی هستند که به آنها نیاز دارید تا نشان دهید پس از ورود به آلمان پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید. میزان وجوه تسویه حساب بستگی به تعداد خانواده شما و داشتن پیشنهاد شغلی معتبر در آلمان دارد.

به عنوان مثال، اگر شما یک متقاضی مجرد بدون پیشنهاد شغلی هستید، باید نشان دهید که حداقل 853 یورو در ماه در بودجه موجود دارید.

همانطور که می بینید مهاجرت به آلمان از ایران هزینه های زیادی دارد. با این حال، این هزینه ها فقط تخمینی هستند و ممکن است در طول زمان تغییر کنند.

شما باید همیشه وب سایت رسمی اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان (BAMF) را بررسی کنید یا برای دقیق ترین و به روزترین اطلاعات در مورد هزینه های مهاجرت با یک مشاور یا وکیل واجد شرایط مهاجرت مشورت کنید.

مزایای مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان مزایای زیادی دارد، به خصوص اگر شما یک کارگر ماهر، یک دانشجو، یک کارآفرین یا یکی از اعضای خانواده یک شهروند یا مقیم آلمان باشید. برخی از مزایای زندگی در آلمان:

می توانید از یک اقتصاد باثبات و رو به رشد لذت ببرید. آلمان قوی ترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. نرخ بیکاری پایین، بودجه متعادل و بخش صادرات قوی دارد. همچنین مزایای تامین اجتماعی و مراقبت های بهداشتی همگانی را به ساکنان خود ارائه می دهد.

حتما بخوانید:   چرا کانادا مهاجرپذیر است | دلایل مهاجرت به کانادا

می توانید به فرصت های آموزشی و پژوهشی با کیفیت بالا دسترسی داشته باشید. آلمان دارای دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی معتبر بسیاری است که طیف گسترده ای از برنامه ها و رشته ها را ارائه می دهند.

شما می توانید با ویزای دانشجویی یا پژوهشی در آلمان تحصیل یا تحقیق کنید و از شهریه کم یا بدون هزینه تحصیلی، برتری علمی و شناخت بین المللی بهره مند شوید.

می توانید فرهنگ و تاریخ غنی و متنوعی را تجربه کنید. آلمان دارای 46 مکان میراث جهانی است که چهارمین مکان در بین کشورهای دیگر است. می توانید از شهرهای تاریخی، قلعه ها، موزه ها، بناهای تاریخی و مناظر طبیعی که منعکس کننده میراث و هویت آلمانی هستند دیدن کنید. شما همچنین می توانید از جشنواره های سنتی، آشپزی، موسیقی و هنر آلمان لذت ببرید.

شرایط مهاجرت به آلمان

می توانید به راحتی در داخل اروپا و خارج از آن سفر کنید. آلمان در قلب اروپا قرار دارد و بخشی از منطقه شینگن است که امکان سفر بدون ویزا به 26 کشور اروپایی دیگر را فراهم می کند.

همچنین می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی عالی در آلمان استفاده کنید که از خطوط مترو، اتوبوس ها، ترامواها و قطارهایی تشکیل شده است که بیشتر شهرها و مناطق اصلی را به هم متصل می کند. همچنین می توانید از فرودگاه های آلمان به بسیاری از مقاصد بین المللی پرواز کنید.

می توانید در ساعات کوتاه تری کار کنید و اوقات فراغت بیشتری داشته باشید. آلمان با میانگین 34.2 ساعت در هفته یکی از کوتاه ترین ساعات کاری را در بین کشورهای توسعه یافته دارد. همچنین دارای سیاست های سخاوتمندانه تعطیلات است که به کارگران اجازه می دهد زمان بیشتری برای استراحت و تفریح داشته باشند.

می‌ توانید از اوقات فراغت خود برای دنبال کردن سرگرمی ‌های خود، گذراندن وقت با خانواده و دوستان خود یا کاوش در مکان ‌های جدید استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب از آی بک امداد شرایط مهاجرت به آلمان و هزینه های آن را به طور کامل شرح داده ایم. امید است که با خواندن آن بتوانید به اطلاعات موردنظر خود دست پیدا کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

مهاجرت به آلمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شرایط مهاجرت به آلمان چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x