خدمات هنری

با ایده های جالب دیوار بالای مبل را تزیین کنید.

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شما با ایجاد یک فضای کانونی و مناسب در بالای مبل می‌توانید اثر هنری یونیک و خاصی درست کنید. باید بدانید که گاهی ممکن است انتخاب وسایل تزیینی و دکوری در روی دیوار بالای مبل به یک چالش جالب تبدیل شود. با وجود اینکه بیشتر مردم از روش‌های معمول و قدیمی نصب عکس یا تابلو برای دیوار بالای مبل استفاده می‌کنند ولی در اصل گزینه‌های بسیاری برای اکسسوری دیواری وجود دارد. پس باید خلاق بوده و مطابق با سلیقه و علاقه خود دکوری مناسبی را انتخاب کنید. در ادامه شما را با ایده‌های جالب برای دیوار بالای مبل آشنا خواهیم کرد.

استفاده از تابلو هنری خاص

همانطور که در ابتدا هم گفتیم متداول‌ترین گزینه برای دیوار بالای مبل، تابلو هنری است ولی اگر این اثر هنری ساده بوده و در دکوراسیون نشیمنتان حل شده باشد، مسلماً تأثیر زیادی در زیبایی اتاق ندارد. اگر می‌خواهید فضای چشم نواز و جذاب ایجاد کنید و چیدمان خاصی داشته باشید، باید از یک اثر هنری جسورانه با ظاهری متفاوت استفاده کنید.

باید تابلوی هنری را برای این کار انتخاب کنید که اندازه بزرگی داشته باشد و از جهت گرافیکی و رنگ بندی هم جذاب باشد. وقتی می‌گوییم اثر هنری جسورانه، یعنی وقتی کسی وارد اتاق می‌شود در ابتدای ورود، تابلو نظر او را جلب کرده و قابل توجه و متمایز باشد. بهتر است که تم رنگی و طرح تابلو را طوری انتخاب کنید که با دکوراسیون نشیمن و جزئیات مبلمان شما هماهنگی داشته باشد.

استفاده از یک گالری دیواری

بعضی اوقات استفاده از یک تابلو کافی نبوده و بهتر است که از چند تابلوی دیواری استفاده کنید. استفاده از گالری دیواری می‌تواند جذابیت بیشتری به فضا بدهد. فقط توجه داشته باشید که در هنگام نصب کردن تکه‌های مختلف این گالری دیواری، همه تصاویر باید به عنوان یک واحد باشند و همه آنها باید به صورت نقطه عطف در روی دیوار، در معرض چشم بیننده قرار بگیرند.

توصیه می‌کنیم قبل از اینکه نصب این گالری را شروع کنید جایی را که می‌خواهید تکه‌های پازل را قرار دهید، مشخص کنید. بهتر است این کار با برنامه‌ریزی انجام شود. ابتدا قطعات را در روی زمین نزدیک دیوار گذاشته و مثل یک بازی آنها را چند بار جابجا کنید تا بتوانید طرح مورد علاقه خود را پیدا کنید. برتری خاصی نباید در ترکیب بندی تابلوها وجود داشته باشد. اگر هم برای این کار در منزلتان فضای خالی وجود ندارد می‌توانید ترکیب مورد نظر خود را در روی کاغذ بکشید و سپس روی دیوار پیاده کنید. شما حتی می‌توانید با درست کردن یک گالری دیواری با عکس‌های شخصی، خاطرات خود را به صورت یک مجموعه ثبت کنید.

حتما بخوانید:   چطور می توانیم به افزایش طول عمر شمع کمک کنیم؟

دیوار بالای مبل

آویزان کردن مکرومه در روی دیوار بالای مبل

مکرومه بافت ساخته شده و محبوبی از گره‌ها است که امروزه دوباره وارد بازار طراحی و مد شده است. این اکسسوری بسیار زیبا در دهه ۱۹۷۰ بین مردم محبوبیت زیادی داشت و دوباره در سال ۲۰۱۰ به شکل‌های آویز دیواری، رانر میز، گوشواره، گلدان و… به صنعت مد برگشت. آویز مکرومه ممکن است بزرگ، پرگره و حرفه‌ای باشد و یا اینکه آنقدر ساده باشد که شما بتوانید خودتان آن را درست کنید.

اگر دکوراسیون اتاق نشیمن شما رنگارنگ است، استفاده از آویز‌های مدل مکرومه در روی دیوار بالای مبل می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این اکسسوری به عنوان نقطه کانونی، توجه افراد را حلب خواهد کرد. فقط دقت داشته باشید که اگر از بافت مکرومه‌ای استفاده کنید که رنگ خنثی دارد و آن را در فضایی به کار ببرید که دارای همین ترکیب رنگی است، باعث می‌شود تضاد و کنتراست چشمگیری را به طراحی خانه اضافه نکرده باشید ولی اگر از مدل‌های آمبره و رنگی استفاده کنید، مسلماً به فضا رنگ بیشتری خواهید داد.

شما می‌توانید با یک آویز مکرومه بسیار بزرگ در روی دیوار بالای مبل، یک نقطه کانونی زیبا خلق کنید و یا اینکه از چند مکرومه کوچک استفاده کرده و آن را به شکل مجموعه‌ای به نمایش در بیاورید، به این صورت باعث می‌شوید جلوه جسورانه تری در روی دیوار به وجود بیاید.

نصب آینه در روی دیوار بالای مبل

آینه جزو وسایل تأثیرگذار و پرکاربرد برای لوازم دکوری در فضای خانه است. نوری را که آینه منعکس می‌کند، باعث می‌شود فضا بازتر دیده شده و به بزرگ دیده شدن فضای داخلی هم کمک می‌کند. دیوار بالای مبل می‌تواند مکان بسیار مناسبی برای قرار دادن یک آینه بزرگ و زیبا باشد ولی به این نکته هم توجه کنید که بهتر است آینه را در کنار یکی از عناصر دکوراسیون و یا پنجره قرار بدهید به این صورت از جهت بصری جذابیت بیشتری دارد.

حتما بخوانید:   طراحی داخلی مینیمال و ویژگی های سبک مینیمالیسم

فقط نباید به دلیل پر کردن فضای خالی در بالای مبل، از آینه استفاده کنید. باید اطمینان پیدا کنید که آینه با وسایل دیگر همخوانی کامل دارد و می‌تواند به دیوار خانه شما زیبایی ببخشد. با این تعاریفی که کردیم شما می‌توانید مجموعه ای از آینه های کوچک را هم به صورت گالری دیوار بالای مبل قرار دهید و مانند گالری دیواری که از قاب عکس برایتان توضیح دادیم، آن را تزیین کنید. برای تصمیم گرفتن در مورد اینکه چگونه آینه های کوچک را قرار دهید، باید تمام آنها را یک واحد دانسته و شکل و اندازه آنها را با وسواس در کنار هم بچینید.

نصب شلف دیواری در روی دیوار بالای مبل

امروزه خانه‌ها کوچکتر شده و فضا برای نگهداری وسایل مختلف دارای اهمیت بیشتری است. افراد برای اینکه دکوری ها و وسایل خانه را به نمایش بگذارند از تمام فضاهای موجود استفاده می‌کنند و در این بین هم فضاهای بدون استفاده و پرت که در بالای سطح زمین قرار دارند، خودشان را بیشتر نشان می‌دهند. یک راهکار فوق العاده برای اینکه شما مشکل نمایش و نگهداری اکسسوری ها را حل کنید، نصب شلف در روی دیوار بالای مبل است. قفسه های دیواری و شلف تنوع و مدل‌های زیادی دارند که شما می‌توانید با ایجاد کردن سطحی بیشتر، به اندازه‌ای که نیاز دارید دکوراسیون زیبایی را برای منزل خود خلق کنید. فقط در هنگام نصب کردن این شلف‌ها باید مطمئن شوید که آنها را محکم و درست در روی دیوار نصب کرده‌اید تا از برخورد و افتادن آنها در سر اشخاصی که روی مبل نشسته اند، جلوگیری کنید.

نکته مهم دیگری که باید در هنگام نصب کردن شلف به آن توجه کنید ارتفاع آن است. اگر شما یک شلف دارید، باید شلف در ارتفاع دید نصب شود و اگر هم شلف‌ها بیشتر است باید شلف مرکزی را در ارتفاع دید قرار دهید. از طرفی هم می‌توانید شلف را به شکل نامتقارن یا حتی مرکز دیوار بالای مبل نصب کنید ولی باید حتماً به سنگینی و ترکیب بندی کل فضا هم توجه کنید. شما می‌توانید این شلف‌ها را با اکسسوری ها و آثار هنری مختلف تزیین کنید.

استفاده از مجسمه در روی دیوار بالای مبل

گذاشتن مجسمه با اشکال و متریال جالب می‌تواند به فضای دیوار بالای مبل شما ظاهری منحصر به فرد ببخشد و فضای کل خانه را تغییر دهد. مجسمه‌ها دارای حجم های سه بعدی و یا حتی چند بعدی هستند و مثل نقاشی و عکس مسطح نمی‌باشند. مجسمه هایی مانند سر حیوانات یا شاخ های مصنوعی و حتی المان‌های سرامیکی را می‌توانید در این دسته قرار بدهید. نکته مهمی که برای انتخاب کردن مجسمه در روی دیوار بالای مبل باید به آن توجه کنید این است که باید قطعاتی را در نظر بگیرید که خیلی بزرگ نباشند زیرا بیرون زدگی زیاد آن می‌تواند زننده دیده شود.

حتما بخوانید:   نکات کلیدی و راهکارهای اساسی جهت چیدمان اتاق خواب دخترانه

قرار دادن نقشه جهان در روی دیوار بالای مبل

یک راهکار فوق العاده و زیبا تزیین برای دیوار بالای مبل، استفاده از نقشه جهان است. نقشه جهان می‌تواند به فضای شما حس تاریخی ببخشد. شما با این کار می‌توانید خاطرات جاهایی را که در آن بوده‌اید و حتی رویای سفرهای خود را زنده کنید. وقتی که از تزیین دیوار به وسیله نقشه جهان صحبت می‌شود، گزینه‌های زیادی را در پیش رو دارید مانند مدل‌های سیاه و سفید، رنگی، حجم دار و یا به شکل استیکرهای دیواری.

اگر به مدل‌های اصیل و قدیمی علاقه دارید می‌توانید آنها را از بازارهای قدیمی، عتیقه فروشی‌ها و یا سمساری ها پیدا کنید و یا حتی در کتاب‌های قدیمی و اطلس‌ها این نقشه‌ها وجود دارد و اگر هم به مدل جدیدتر علاقه دارید، می‌توانید یک تصویر با کیفیت را چاپ کنید و مانند پوستر در روی دیوار بالای مبل قرار دهید بهتر است که نقشه را با یک قاب زیبا شکیل‌تر کنید.

دیوار بالای مبل

سخن پایانی

وقتی می‌خواهید یک دکوری زیبا برای دیوار بالای مبل خود انتخاب کنید، به این نکته مهم توجه کنید که معمولاً افراد تصور می‌کنند باید برای این فضا وسیله کوچکی در نظر بگیرند ولی این وسیله دکوری و تزیینی هر چیزی که باشد باید حدوداً به اندازه دو سوم عرض مبل شما باشد. البته اگر شما وسایل مختلفی را برای تزیین دیوار انتخاب کرده‌اید، باید مقیاس نام برده شده را برای تمام مجموعه در نظر بگیرید. به طور کلی برای اینکه چیدمانی خاص داشته باشید، باید خلاق بوده و وسایلی را برای این کار انتخاب کنید که با دکوراسیون منزل و سلیقه شما همخوانی کامل داشته باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

با ایده های جالب دیوار بالای مبل را تزیین کنید.

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آویزان کردن مکرومه در روی دیوار بالای مبل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x