تعمیرات لپ تاپ

راهنمای عیب یابی و تعمیر لپ تاپ دل Dell

راهنمای عیب یابی و تعمیر لپ تاپ دل Dell | تعمیرات قطعات اصلی لپ تاپ

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

عیب یابی و تعمیر لپ تاپ از جمله کارهای حرفه ای و تخصصی می باشد، که حتماً باید توسط افرادی که در این زمینه دانش کافی دارند انجام گردد. امروزه از دستگاه های لپ تاپ استفاده های زیادی می شود و طبیعی است، که در حین استفاده با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی روبه‌رو شود و نیاز به عیب یابی و تعمیر پیدا کند.

تعمیرات مربوط به ال سی دی لپ تاپ دل

دلایلی مانند ضربه خوردن موجب خرابی و آسیب دیدن لپ تاپ ها می گردد. چون پیکسل‌های صفحه با ضربه خوردن به هم می ریزند و همچنین احتمال آسیب دیدن برد اصلی لپ تاپ نیز وجود دارد. از جمله علائم شایع برای خراب بودن ال سی دی لپ تاپ می توان به ترک خوردگی و شکستگی در lcd، ایجاد نقطه به رنگ سیاه در قسمتی از ال ای دی یا ال سی دی، ایجاد خط های عمودی و افقی در بخش های مختلف و… اشاره کرد.

در صورتی که از لپ تاپ دل استفاده می کنید و با چنین علائمی روبرو شده اید، باید هر چه زودتر اقدامات لازم برای تعمیر و در صورت لزوم تعویض ال سی دی لپ تاپ خود انجام دهید.

عوض کردن باتری لپ تاپ دل

از دیگر خدماتی که مربوط به حوزه تعمیر لپ تاپ دل است، عوض کردن باتری این دستگاه می باشد. در این حوزه اقداماتی مانند احیا کردن باتری لپ تاپ، عوض کردن سلول باتری لپ تاپ، شوک دادن به باتری لپ تاپ، ایجاد تغییرات در قسمت تنظیمات لپ تاپ برای کمتر شدن مصرف انرژی، امتحان کردن باتری لپ تاپ، نصب نرم افزار برای اینکه مصرف انرژی بهینه شود و… انجام می شود.

لپ تاپ دل

تعمیرات مربوط به فن لپ تاپ دل مربوط است

خرابی فن لپ تاپ دل دلایل گوناگونی مثل نفوذ گرد و غبار به آن و… خواهد داشت. وقتی که نشانه هایی مثل زیاد شدن دمای لپ تاپ دل، صدا دادن فن لپ تاپ دل و… را مشاهده کردید، باید در اسرع وقت فن لپ تاپ را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم آن را تعمیر و یا تعویض نمایید. در صورتی که به تعمیرات مربوط به فن لپ تاپ بی توجهی شود و تعمیر آن با تأخیر انجام شود، موجب می‌شود، که لپ تاپ بیش از اندازه داغ شده و به قطعه های مختلف آن آسیب ها و صدمات جبران ناپذیری وارد خواهد شد.

مادربرد لپ تاپ دل

یکی از سرویس هایی که در تعمیرات لپ تاپ دل بسیار پر درخواست است، تعمیرات مربوط به مادربرد لپ تاپ دل می باشد. بعضی از نشانه ها و علائمی که نقص و خرابی در مادربرد لپ تاپ دل را نشان می‌دهند، عبارت هستند از روشن نشدن لپ تاپ دل، نصب نشدن ویندوز، خاموش شدن لپ تاپ دل، شارژ نشدن لپ تاپ دل، کم شدن سرعت لپ تاپ دل، عمل نکردن کلیدها، نداشتن تصویر لپ تاپ، پرش تصویر و… . برای اینکه این مشکلات و ایرادات برطرف شوند، باید در کمترین زمان ممکن برای تعمیر مادربرد لپ تاپ دل اقدامات لازم را انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  در هنگام ریختن آب روی صفحه کلید لپ تاپ چه کار کنیم؟

لپ تاپ دل

تعمیرات مربوط به هارد لپ تاپ دل

تعمیراتی که به قسمت هارد لپ تاپ مربوط است، به صورت کلی به دو بخش تعمیرات خرابی فیزیکی هارد و تعمیر نرم افزاری هارد تقسیم می کنند. خراب بودن فیزیکی هارد به این معنا می باشد، که هارد لپ تاپ آسیب دیده است و نشانه هایی این است، که صدای تیک تیک خواهید شنید و هارد در این شرایط صدای عادی نخواهد داشت. صدای زیادی که تولید می شود به دلیل قفل کردن اسپیندل موتور است. پیشنهاد می شود، که در صورتی که از لپ تاپ دل هرگونه صدایی پیدا شد، آن را جدی گرفته و سیستم خود را به مراکز تعمیر ببرید.

در صورتی که برای نگهداری درست از لپ تاپ به نکات مهم در این مورد توجه نکنید، مجبور به عوض کردن هارد لپ تاپ خواهید شد. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که به توصیه های کارشناسان در مورد استفاده و نگهداری از قطعات مختلف لپ تاپ عمل کنید.

تعمیرات مربوط به کارت گرافیک لپ تاپ دل

یکی از قطعات بسیار مهم در هر لپ تاپ کارت گرافیک آن می‌باشد. عملکرد کارت گرافیک ارتباط مستقیمی با صفحه نمایش لپ تاپ دارد و به همین دلیل اهمیت این قطعه در لپ تاپ بسیار حائز اهمیت است. به دلایل متفاوتی امکان دارد، که کارت گرافیک دچار خرابی شود. پیشنهاد می‌شود، که برای بررسی و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل از افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند، کمک و مشورت بگیرید.

تعمیرات مربوط به صفحه کلید لپ تاپ دل

کیبورد یا صفحه کلید لپ تاپ از جمله قطعه هایی می باشد، که درصد خرابی در آن بیشتر از قطعه های دیگر است. چون پر استهلاک ترین و در دسترس ترین قطعه در لپ تاپ است. احتمال دارد، که صفحه کلید نیز دچار خرابی هایی شود، که هر کدام از این خرابی ها دلایل خاص خود را دارد و در برخی مواقع امکان دارد، که روی کیبورد لپ تاپ دل مایعات بریزد یا اتفاق های دیگری برای آن بیفتد و در این شرایط به تعمیر و یا تعویض کیبورد لپ تاپ دل نیاز خواهد بود.

تعمیر کردن کیبورد لپ تاپ دل بدین معنا می‌باشد، که چنانچه دکمه ای از کیبورد کنده شده باشد و برد اصلی مشکلی نداشت، کلید کنده شده جا زده می‌شود و به این ترتیب مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد. اما در مواقعی که همه کلیدهای کیبورد کار نکنند و صفحه کلید به طور کامل از کار افتاده باشد، باید کیبورد لپ تاپ خود را عوض کنید.

کیبورد دل

تعمیر و تعویض لولای درب لپ تاپ دل

در صورتی که لپ تاپ فرسوده شده باشد و یا اینکه نیروی زیادی به آن وارد گردد، قاب و لولای درب لپ تاپ دچار شکستگی می گردد. افرادی که در زمینه تعمیرات لپ تاپ دل تخصص دارند، از چسب های مخصوصی استفاده می کنند و آن را تعمیر می کنند. همچنین در صورتی که قابل تعمیر نباشد، لولای درب لپ تاپ را در کمترین زمان ممکن عوض خواهند کرد.

تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ دل

اگر دست دارای اصطکاک زیادی باشد یا به قاب لپ تاپ ضربه شدیدی خورده باشد، احتمالاً صدماتی به آن وارد می گردد. اکثر کاربران گمان می‌کنند، که در این شرایط نمی توان قاب های شکسته را تعمیر و یا تعویض کرد، ولی باید بدانید، که لپ تاپ هایی که شکسته و آب خورده هستند، قابل تعمیر بوده و بعد از اینکه قطعه های داخلی عیب‌یابی و تعمیر شدند، در مرحله آخر قاب آنها نیز تعمیر و یا تعویض می گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا می‌توان هارد دیسک یا SSD را در مک ارتقاء داد؟ آموزش تعویض هارد لپ تاپ MACBOOK PRO

نکات مهم نگهداری از لپ تاپ دل

در صورتی که نکات مهم مراقبت و نگهداری از لپ تاپ دل را در حین استفاده از این دستگاه رعایت نمایید، طول عمر مفید لپ تاپ شما افزایش یافته و کارایی آن بهبود خواهد یافت. در ادامه نکات محافظت از لپ تاپ را بیان می کنیم:

  • سیستم عامل خود را به روز نگه دارید. انجام دادن این کار موجب حفاظت از لپ تاپ دل می شود. تنظیمات لپ تاپ خود را می‌توانید به گونه ای انجام دهید، که آپدیت آن به صورت اتوماتیک انجام شود. در این صورت دیگر فکر شما برای به روز رسانی کردن لپ تاپ مشغول نخواهد بود.
  • بخش های خارجی لپ تاپ دل را تمیز نگه دارید. گرد و خاک و دیگر آلودگی ها برای لپ تاپ مضر هستند و وقتی که مواد آلوده کننده به لپ تاپ شما نفوذ کند، فن نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد. بنابراین توصیه می شود در صورتی که می خواهید چیزی بخورید درب سیستم خود را بسته و نوشیدنی و غذا را از آن دور نگه دارید.
  • توجه داشته باشید، که لپ تاپ دل نباید بیش از اندازه داغ شود و باید همواره حواستان به این موضوع باشد و آن را خنک نگه دارید. باید بدانید، که دمای زیاد موجب کم شدن طول عمر مفید قطعه های گوناگون لپ تاپ دل می گردد. برخی از نرم افزارها دمای لپ تاپ را نشان می‌دهند، اگر دمای لپ تاپ بیشتر از ۸۵ باشد، لپ تاپ باید خنک شود.
  • در حالی که لپ تاپ دل شما روشن است، آن را بهتر است، که جابجا نکنید. همه رایانه ها پیش از اینکه جابه جا شده و انتقال داده شوند، باید خاموش شوند. دلیل آن این می‌باشد، که لب تاپ هایی که از هارد دیسک استفاده می کنند، قطعه متحرکی دارند، که نباید تکان بخورد.
  • یکی از نکات مهم در نگهداری و مراقبت از لپ‌تاپ‌های دل این است، که نباید به صورت مرتب لپ تاپ را روشن و خاموش کنید. در صورتی که با این دستگاه کار می کنید بهتر است آن را روشن نگه دارید.
  • اگر از لپ تاپ دل برای مدت استفاده نمی کنید حتماً باید آن را خاموش نمایید و در جایی قرار دهید، که دمای آن مناسب باشد. افرادی که کارشان با لپ تاپ است مانند برنامه نویس ها، باید به این موضوع توجه ویژه تری داشته باشند.
  • برای تمیز کردن صفحه کلید لپ تاپ دل از دستمالی که به مایع شوینده مناسب آغشته شده است باید استفاده نمایید. توجه داشته باشید، که پارچه و دستمالی که استفاده می کنید، اصلاً نباید خیس باشد و مقدار کمی رطوبت برای تمیز کردن صفحه کلید لپ تاپ دل کافی خواهد بود.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای عیب یابی و تعمیر لپ تاپ دل Dell

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب یابی و تعمیر لپ تاپ دل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا