تعمیرات ظرفشویی

ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ و راه‌های رفع آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

 ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از کدهای خطای رایجی است که امکان دارد هر کدام از کاربران با آن مواجه شوند. این ارور مربوط به وجود ایراد و مشکل در سیستم تخلیه آب مخزن دستگاه می‌باشد. دلایل زیاد دیگری نیز وجود دارد، که موجب بروز این ارور در ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌شوند که همه آنها را باید مورد بررسی قرار دهید.

ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ

امروزه با وجود ماشین ظرفشویی شستن ظروف کاری لذت بخش و راحت شده است. البته باید بدانید که استفاده غیر اصولی و نادرست از ماشین ظرفشویی می‌تواند موجب بروز مشکلات و خرابی در این دستگاه شود. در این صورت ماشین ظرفشویی عملکرد مناسبی نخواهد داشت.

وقتی که مشکلی برای ماشین ظرفشویی به وجود می‌آید کدهای خطای گوناگون بر روی صفحه نمایش آن دیده خواهند شد. به این ترتیب کاربران می‌توانند از وجود مشکل در دستگاه مطلع شده و اقدام به تشخیص و رفع مشکل به وجود آمده کنند.

یکی از ارورهایی که امکان دارد در ماشین ظرفشویی سامسونگ ایجاد شود ارور 5e است که معمولاً به دلیل تخلیه نشدن آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ به وجود می‌آید. البته در برخی مواقع امکان دارد مشاهده نمایید که تخلیه آب در ظرفشویی به خوبی انجام می‌شود، اما سرعت آن کم است. در نتیجه فرایند شستشو با مشکلاتی مواجه خواهد شد. از دلایل مهم ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

ارور ظرفشویی

پمپ تخلیه خراب است

ماشین ظرفشویی پس از هر چرخه شستشو نیاز دارد که آب کثیف تعویض شود و این کار را پمپ تخلیه در دستگاه انجام می‌دهد. وقتی که پمپ تخلیه آغاز به کار می‌کند، آب کثیف از قسمت کف ماشین ظرفشویی خارج شده و به طرف شلنگ تخلیه منتقل می‌شود تا به فاضلاب ریخته شود.

هر مشکلی که در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به وجود می‌آید، موجب خواهد شد که آب به شلنگ تخلیه منتقل نشود و در کف دستگاه بماند و به این ترتیب ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.

در این شرایط شست و شو در دستگاه به صورت کامل متوقف شده و تا زمانی که مشکل برطرف نشود، به همان حالت می‌ماند. با توجه به اینکه تعمیر پمپ ماشین ظرفشویی به اطلاعات تخصصی و ابزار خاصی نیاز دارد، پیشنهاد می‌شود که از تکنسین مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   دلیل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

انسداد در شلنگ تخلیه

یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در قسمت کف ظرفشویی این است که در شلنگ تخلیه انسدادی وجود دارد. شلنگ تخلیه شلنگی است که به وسیله آن آب کثیف ماشین ظرفشویی به فاضلاب منتقل می‌شود. اگر در داخل شلنگ آشغالی وجود داشته باشد و یا شلنگ تا خورده باشد، موجب می‌شود که خروج آب با مشکل مواجه شود.

برای برطرف کردن ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ که به علت انسداد شلنگ تخلیه ایجاد شده است، در مرحله اول نیاز به مراجعه به تکنیسین نخواهد بود. چون احتمالاً می‌توانید خودتان انسداد شلنگ تخلیه را برطرف کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • در ابتدا ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را خاموش کنید و سیم آن را از برق بکشید.
  • با احتیاط دستگاه را از محل خود بیرون آورده و به گونه‌ای قرار دهید که دسترسی به پشت آن داشته باشید.
  • ظاهر شلنگ تخلیه را با دقت مورد بررسی قرار دهید و چنانچه تا خوردگی به وجود آمده است، برطرف نمایید.
  • اگر متوجه شدید که شلنگ از نظر ظاهری مشکلی ندارد و تا نخورده است، این احتمال وجود دارد که در آن انسدادی ایجاد شده باشد. در این حالت باید شلنگ را از بدنه ماشین ظرفشویی جدا نمایید.
  • در شلنگی که جدا کردید، آب ولرم بریزید و تلاش نمایید که انسداد را برطرف نمایید. وقتی که آشغال‌هایی که در درون شلنگ تخلیه وجود داشتند به صورت کامل بیرون آورده شدند، آن را در محل خود قرار دهید و به دستگاه متصل کرده و ماشین ظرفشویی را روشن نمایید.
  • چنانچه خودتان نتوانستید مسئولیت شلنگ را برطرف کنید، بهتر است که از تعمیرکاران کمک بگیرید تا آنها با تعویض شلنگ یا فنر زنی مشکل را رفع کنند.

فاضلاب مسدود است

در برخی مواقع علت بروز ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که فاضلاب مسدود است. در این حالت اگرچه پمپ تخلیه می‌تواند آب را به بیرون از دستگاه انتقال دهد و مسیر شلنگ هم انسداد ندارد، ولی فاضلاب به دلایل گوناگونی مانند وجود آشغال‌های ریز و درشت دچار انسداد شده و از بین آنها آب نمی‌تواند عبور کند. در این شرایط باید از افراد خبره کمک بگیرید.

فیلتر ماشین ظرفشویی کثیف است

یکی دیگر از دلایل رایج ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که فیلتر دستگاه پیش از اندازه کثیف شده است. در کف ظرفشویی و دهانه خروجی دستگاه فیلتری تعبیه شده است که آب کثیف از بین آن عبور می‌کند، تا آشغال‌ها به درون پمپ وارد نشوند.

حتما بخوانید:   پریدن فیوز ماشین ظرفشویی بعد از روشن کردن دستگاه

اگر فیلتر دستگاه صورت مرتب تمیز نشود، به تدریج سوراخ‌های آن بسته خواهد شد و عبور آب از این فیلتر امکان‌پذیر نخواهد بود.

برای برطرف کردن این مشکل نیازی نخواهد بود که از تعمیرکاران کمک بگیرید، فقط باید فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را به طرف عقربه‌های ساعت چرخانده و آن را از محل خود بیرون آورید.

سپس به کمک مواد شوینده ملایم و آب گرم با دقت آن را تمیز نموده و آلودگی‌های روی آن را پاک کنید.

پیشنهاد می‌شود که برای اینکه فیلتر ماشین ظرفشویی همیشه تمیز باشد، حداقل هر شش ماه یک بار از جرمگیر ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده نمایید تا اگر آلودگی در داخل فیلتر وجود دارد، به صورت کامل برطرف گردد.

ارور ظرفشویی سامسونگ

برد دستگاه مشکل دارد

در ماشین ظرفشویی قطعه کوچکی وجود دارد که به آن برد می‌گویند. برد ظرفشویی وظیفه مدیریت فعالیت‌های این دستگاه را دارد. این قطعه به کمک اتصالاتی که با قطعات داخلی آن دارد، پیام آغاز به کار و همچنین دستور پایان کار را به هر یک از آنها ارسال می‌کند.

در صورتی که در برد ماشین ظرفشویی مشکلی وجود داشته باشد، روی نمایشگر ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ را مشاهده خواهید کرد. هر مشکلی که در برد ظرفشویی به وجود آید، موجب خواهد شد که پمپ آب کثیف را تخلیه نکند و یا در تخلیه آب مشکلاتی وجود داشته باشد.

لازم است بدانید که تعمیر و همچنین تعویض برد ماشین ظرفشویی از جمله کارهای تخصصی و حساس است بنابراین چنانچه با خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شدید، از افراد متخصص برای رفع مشکل کمک بگیرید.

اگر اطلاعات تخصصی در این زمینه نداشته باشید و دستگاه را دستکاری نمایید، امکان دارد که به برد آسیب بیشتری بزنید و به این ترتیب هزینه‌های تعمیرات بیشتر خواهد شد.

 جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از هر مدل و برندی که باشد باید برای مراقبت و نگهداری از آن مواردی را رعایت نمایید. رعایت نکات مهم نگهداری موجب خواهد شد که از بروز ایرادات و مشکلاتی مانند ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ جلوگیری شود.

  • برای جلوگیری از رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها باید به نظافت دستگاه خود توجه بیشتری نمایید.

دقت نمایید که نظافت باید هم شامل سطح دستگاه و هم درون آن باشد. برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی سبدهای آن را بیرون آورده و از سرکه کمک بگیرید. نظافت داخلی ماشین ظرفشویی سامسونگ به صورت دوره‌ای و هر شش ماه یک بار باید انجام شود علاوه بر داخل دستگاه باید سطح دستگاه را نیز تمیز کنید. هر از گاهی به کمک دستمال مناسب گرد و غبار موجود روی سطوح دستگاه را به خوبی پاک نمایید.

  • فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید
حتما بخوانید:   تعمیر ماشین ظرفشویی زاروتی در نمایندگی | راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی زاروتی

همانطور که گفته شد یکی از دلایل ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ کثیف بودن بیش از اندازه فیلتر دستگاه است. برای اینکه ماشین ظرفشویی عملکرد درستی داشته باشد، فیلترهای آن همیشه باید تمیز نگه داشته شوند. هر از گاهی باید فیلتر ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار داده و به خوبی آن را تمیز کنید. اگر متوجه شدید که سوراخ یا آسیبی روی فیلتر ماشین ظرفشویی وجود دارد، حتماً آن را عوض کنید.

  • جدا کردن مواد غذایی از ظروف

قبل از اینکه ظروف خود را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید، حتماً آنها را آبکشی نمایید و یا حداقل با دستمال همه مواد باقیمانده روی ظروف را پاک کنید. در حقیقت با این کار از ورود مواد غذایی به قسمت‌های مختلف دستگاه جلوگیری خواهید کرد و در نتیجه انسداد و در ماشین ظرفشویی به وجود نخواهد آمد.

  • رعایت چیدمان در ظرفشویی

در کارایی ماشین ظرفشویی طریقه چیدمان ظروف تاثیر بسیار زیادی دارد. همیشه باید با فاصله مناسب در دستگاه قرار بگیرند. یکی از راه‌های جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی و به وجود آمدن کدهای خطایی مانند ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ جلوگیری خواهد شد. همچنین باید به ظرفیت دستگاه خود نیز توجه کنید و بیش از اندازه ظرف داخل آن قرار ندهید.

سخن تکمیلی

به وجود آمدن ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلایل مختلفی مانند کثیف بودن بیش از اندازه فیلتر دستگاه، خراب بودن پمپ تخلیه و… است. برای اینکه عمر مفید دستگاه شما بیشتر شود و از ظاهر شدن کدهای خطا روی صفحه نمایش جلوگیری نمایید، حتماً باید به صورت دوره‌ای نظافت دستگاه خود را انجام دهید و فیلتر آن را با دقت تمیز کنید.

در صورتی که مشکلی برای ماشین ظرفشویی مثل خرابی پمپ تخلیه، خرابی برد و… به وجود آمده است، از تعمیرکاران متخصص در این حوزه باید کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ و راه‌های رفع آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ارور 5e ماشین ظرفشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x