مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب آسانسور | دیدن خواب آسانسور نماد چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دیدن خواب آسانسور زیاد رایج نبوده و معمولاً خواب‌هایی که شما در مورد آسانسور می‌بینید با ترس و استرس همراه است. این خواب بیشتر مواقع معنی خاصی نداشته و فقط می‌تواند نماد استرس‌ها و اتفاقات روزمره شما و ترس‌هایی باشد که با آن روبرو شده‌اید. اگر تعبیر خواب آسانسور برایتان اهمیت زیادی دارد باید ابتدا جزئیات آن را به یاد بیاورید. بهتر است یک کاغذ و قلم در بالای سرتان گذاشته و به محض اینکه از خواب بیدار می‌شوید جزئیات را در روی کاغذ یادداشت کنید.

دیدن خواب آسانسور نماد چیست؟

به طور کلی دیدن خواب آسانسور می‌تواند نماد حالت‌های زیر باشد:

۱- پیشرفت و موفقیت در زندگی

گاهی ممکن است این خواب نمادی از موفقیت و پیشرفت در زندگی شما باشد. شما احساس می‌کنید که به بعضی از هدف‌های خود رسیده و به همین علت هم احساس قدرت می‌کنید. شما اعتماد به نفس خود را به دست آورده و حتی حس می‌کنید که می‌توانید بیشتر از این پیشرفت کنید و می‌خواهید مشکلات سر راهتان را خودتان به تنهایی برطرف کنید.

۲- خطر را احساس می‌کنید.

گاهی این خواب ممکن است به معنی این باشد که شما احساس خطر کرده و حتی احساس می‌کنید که شکست خواهید خورد. می‌خواهید از خطر خودتان را نجات دهید ولی هرچه تلاش می‌کنید موفق به این کار نمی‌شوید. حتی گاهی احساس می‌کنید که کنترلی هم در روی شرایط موجود نداشته و تلاش‌هایتان بی‌نتیجه است. حل کردن این مشکل ظاهراً از توان شما کاملاً خارج شده و می‌خواهید تسلیم مشکلات شوید و خودتان را کاملاً به دست تقدیر پیش آمده بسپارید.

۳- کنترل زندگی از دستتان در رفته است.

شما حس می‌کنید که کنترل زندگی از دستتان در رفته و دیگران برای شما تصمیم می‌گیرند. حتی فکر می‌کنید که آنها می‌خواهند شما را به طرف مسیری هدایت کنند که درست نبوده و راضی نیستید، ولی هر کاری می‌کنید نمی‌توانید جلوی آنها را بگیرید. آنها بر علیه شما هر کاری که دوست داشته باشند انجام می‌دهند و شما به جز نگاه کردن هیچ کار دیگری از دستتان بر نمی‌آید. اعتماد به نفس خود را کاملاً از دست داده و توانایی‌هایتان را هم دست کم می‌گیرید و به دیگران بیشتر از لیاقتشان اهمیت می‌دهید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب اسیر شدن و گرفتار شدن | تعبیر گرفتار شدن در زیر آب

۴- در دوراهی به دام افتاده‌اید.

گاهی ممکن است این خواب را وقتی ببینید که در دوراهی سختی به دام افتاده و نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید. شما می‌دانید که گرفتن تصمیم اشتباه می‌تواند به قیمت نابودی زندگی‌تان تمام شود و اگر هم بتوانید تصمیم درستی را انتخاب کنید، به موفقیت‌های زیادی دست پیدا خواهید کرد.

تعبیر خواب آسانسور

به طور کلی دیدن آسانسور در خواب می‌تواند نمادی از تغییر سطح هوشیاری باشد. آسانسور می‌تواند تنها اتاق متحرک یک ساختمان و یا یک خانه باشد. در خواب دیدن تحرک آسانسور ممکن است نمادی از تغییر سطح هوشیاری و دانش و آگاهی فرد باشد.

تعبیر خواب آسانسور

تعبیر با سرعت بالا رفتن آسانسور در خواب

اگر خواب دیدید که آسانسور با سرعت زیاد در حال بالا رفتن است، هم می‌تواند معنی بدی داشته باشد و هم معنی خوب. اگر شما از این بالا رفتن آسانسور احساس خوبی داشتید به تعبیر این است که اتفاقی برایتان رخ داده که باعث می‌شود شما با سرعت بیشتری به هدفتان نزدیک شوید و حتی احساس می‌کنید که به زودی در این راه موفق خواهید شد ولی اگر از بالا رفتن آسانسور احساس بدی داشتید، نشانه این است که برای رسیدن به خواسته و هدفتان زیاد عجله می‌کنید و این باعث شده اشتباهاتی را هم انجام بدهید که کارتان را سخت کرده است. برای رسیدن به هدف، صبر و حوصله ی لازم را ندارید و به همین علت بیشتر مواقع هدف‌هایتان را نیمه کاره گذاشته و هدف دیگری را دنبال می‌کنید.

تعبیر با سرعت پایین آمدن آسانسور در خواب

این خواب ممکن است به معنی این باشد که برایتان مشکلی ایجاد شده و احساس می‌کنید شکست خواهید خورد و ممکن است هر لحظه اتفاقی برایتان بیفتد که زندگی‌تان را کاملاً نابود می‌کند. هیچ کنترلی در روی این وضعیت نداشته و اتفاقاتی که خواهد افتاد به شانس تان بستگی دارد.

تعبیر بالا رفتن آسانسور و گیر کردن ناگهانی آن در خواب

اگر خواب دیدید که با آسانسور بالا رفته و ناگهان آسانسور گیر می‌کند، معنی آن این است که شما برای اینکه به هدف و آرزویتان برسید، مشکلی برایتان به وجود آمده که باعث نگرانی‌تان شده، شاید تمام زحماتتان به باد برود و حتی مجبور شوید که دوباره کارهای خود را از نو شروع کنید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب باران | تعبیر دویدن در زیر باران

تعبیر دیدن سقوط آسانسور در خواب

اگر خواب دیدید که آسانسور سقوط می‌کند معنی آن این است که شما بدترین دوران را در زندگی خود می‌گذرانید و بسیار نگران هستید. می‌ترسید و استرس دارید که اتفاقی رخ دهد و کنترل زندگی از دستتان خارج شود و شما نتوانید کاری بکنید. به طور مداوم نگران رسیدن خبر بدی هستید. معمولاً شما وقتی این خواب را می‌بینید که برایتان مشکلی ایجاد شده و نمی‌توانید آن را حل کنید و باید شخص دیگری مشکل را برطرف کند. مثلاً ممکن است یکی از عزیزان شما بیماری سختی گرفته باشد آنگاه شما این خواب را می‌بینید زیرا نمی‌توانید بیماری او را درمان کنید و کاری برایش انجام دهید و امید دارید که پزشک بتواند او را کاملاً درمان کند.

در چاه آسانسور افتاده‌اید

اگر خواب دیدید که در چاه آسانسور افتاده‌اید، نشانه این است که برایتان اتفاق بدی افتاده و احساس بدی هم دارید. قادر به کنترل احساساتتان نیستید و فکر می‌کنید که اتفاق بدی رخ خواهد داد. مثلاً ممکن است یکی از عزیزانتان فوت کرده باشد و یا اینکه خیانت جنسی به شما شده است. به هر صورت نمی‌توانید این موضوع را تحمل کنید و فکر شما را کاملاً مشغول کرده و ناراحت هستید. 

آسانسور شما را پایین می برد

اگر خواب دیدید که آسانسور شما را پایین برده و جایی شما را پیاده می‌کند که نمی‌شناسید، ممکن است به معنی این باشد که در زندگیتان اتفاقی رخ داده که احساس می‌کنید حقایقی از شما پنهان شده است. آنقدر به شما دروغ گفتند که حتی به دانسته‌هایتان هم شک می‌کنید. تصور می‌کنید که حتی دانسته‌هایتان هم کاملاً دروغ است. احتمال دارد به شما خیانت جنسی هم شده باشد.

تعبیر آویزان شدن از آسانسور در خواب

اگر خواب دیدید که از آسانسوری آویزان شده‌اید، ممکن است معنی آن این باشد که در بدترین دوران زندگی‌تان هستید. شدیداً استرس داشته و نگرانید. دلشوره عجیبی دارید و احساس می‌کنید که اتفاق بدی رخ می‌دهد. شما احساس بی‌کسی و بی‌پناهی کرده و فکر می‌کنید در برابر مشکلاتی که برایتان به وجود آمده کاملاً بی‌دفاع هستید. تصور می‌کنید ممکن است برایتان مشکلی به وجود بیاید که به هیچ وجه نتوانید آن را حل کنید. خودتان را به سختی سرپا نگه داشته و نمی‌دانید تا چه زمانی این کار ادامه دارد. به دنبال راهی برای نجات هستید ولی به هیچ وجه راهی پیدا نمی‌کنید تقریباً ناامید شده‌اید.

تعبیر گیر کردن در آسانسور در خواب

این خواب بسیار رایج است و معمولاً کسانی که خواب آسانسور را می‌بینند، خواب می‌بینند که در آسانسور گیر کرده‌اند. تعبیر این خواب می‌تواند این باشد که شما شادی زیادی در زندگی خود نداشته و می‌خواهید اوضاع را تغییر دهید. مشکلاتی دارید که قادر به حل کردن آن نیستید. هر وقت می‌خواهید مشکلی را حل کنید مشکلات دیگری برایتان به وجود می‌آید. از زندگی خود به هیچ عنوان رضایت نداشته و گاهی هم احساس خفگی می‌کنید. دلتان می‌خواهد اوضاع را سریعتر عوض کنید ولی راهی هم برای این کار پیدا نمی‌کنید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب فیل | تعبیر حمله کردن فیل در خواب

زیگموند فروید در مورد تعبیر این خواب می‌گوید:

اگر خواب دیدید که در آسانسوری گیر کرده‌اید ممکن است به معنی این باشد که شما در عشق خود شکست خورده و احساس می‌کنید هیچ وقت دیگر کسی را پیدا نمی‌کنید که او را تا این اندازه دوست داشته باشید. تصور می‌کنید دیگر با هیچکس احساس آرامش نخواهید کرد.

کارل گوستاو یونگ هم در مورد تعبیر این خواب می‌گوید:

اگر خواب گیر کردن در یک آسانسور را دیدید، معنی آن این است که از زندگیتان سیر شده و دلیلی هم برای اینکه زنده بمانید، ندارید. گاهی هم فکر خودکشی به ذهنتان خطور می‌کند و احتمال دارد که دچار افسردگی شده باشید.

تعبیر گیر کردن آسانسور در یک طبقه

اگر خواب دیدید که آسانسور در طبقه‌ای گیر کرده است و دیگر بالاتر نمی‌رود، معنی آن این است که شما تلاش زیادی می‌کنید که پیشرفت کنید ولی متأسفانه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای ندارید. گاهی احساس می‌کنید هیچ وقت موفق نمی‌شوید. فکر می‌کنید هر کاری که کرده کرده‌اید، اشتباه بوده و کاملاً اعتماد به نفس خود را هم از دست داده‌اید. تصمیم به ادامه راه نداشته و از انجام آن ناامید شده‌اید.

شخصی شما را به طرف چاه آسانسور هول داده است.

تعبیر این خواب این است که برایتان مشکلی به وجود آمده و در این مورد دیگران را مقصر می‌دانید. تصور می‌کنید دیگران عمداً برایتان دردسر درست می‌کنند. فکر می‌کنید آنها کینه شما را به دل داشته و دنبال فرصتی می‌گردید که بدی این افراد را تلافی کنید.

تعبیر خواب آسانسور

تعبیر ایستادن روبروی آسانسور در خواب

اگر خواب دیدید که روبروی آسانسور ایستاده و منتظرید که آسانسور بیاید ولی آسانسور نمی‌رسد، معنی آن این است که برای رسیدن به هدف‌های خود منتظر کمک کردن دیگران هستید و به دنبال راحت‌ترین راه برای حل مشکل خود می‌گردید ولی کسی به شما کمک نمی‌کند نهایتاً مجبورید که در روی پای خود ایستاده و برای رسیدن به هدف، خودتان تلاش کنید. هیچکس به شما کمک نکرده و بهتر است عمر و وقت خود را تلف نکنید. باید تا دیر نشده برای رسیدن به هدف‌تان قدم‌های مثبتی بردارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر خواب آسانسور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دیدن خواب آسانسور نماد چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x